Utropspris
   Varor pr. sida   9 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
En samling krystalglas (37)
En samling krystalglas bestående af: 11 vandglas, H. 12 cm 14 snapseglas, H. 11 cm 12 portvinsglas, H. 12 cm. (37)

Varunr: 6064153
SEK 1 097 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-08-2021
18:03
SEK 480
Holmegaard m.fl. En samling div. vaser, lysestager mm. (22)
Holmegaard m.fl. En samling div. vaser, lysestager mm. bestående af: 3 krystal glas skåle 1 krystal glas fad 2 blå Holmegaard klukflasker 2 fyrfadslysestager 1 fyrfadslysestage med låg 4 lysestager til stearinlys 1 glas vase med clip afslag 1 Per Lutken skål 2 Per Lutken askebægere 2 ...

Varunr: 6064155
SEK 1 372 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-08-2021
19:05
SEK 480
Steffen Dam. Skåle (2)
Steffen Dam. Skåle af farvet glas, sign. og daterede hhv. 91 og 2000. H. 15 og 10,5 cm. (2)

Varunr: 6065227
SEK 1 097 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-08-2021
16:26
SEK 412
Samling ældre glas med guldkant (36)
Samling ældre glas med guldkant bestående af seks cognac glas H. 8,5 ti likør glas H. 7,5, tolv drikkeglas farvet H. 14,5, otte drikkeglas klar H. 16,5 cm heraf en med skår. (36)

Varunr: 6051272
SEK 2 058 DK, Herlev, Dynamovej 08-08-2021
17:35
SEK 480
Bohemia krystal. Tre karafler
Bohemia krystal. Tre karafler H. 30 cm samt seks vinglas af krystal. H. 20 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (9)

Varunr: 6064095
SEK 1 097 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-08-2021
18:49
SEK 480
Royal Copenhagen Golden summer servicedele (6)
Royal Copenhagen Golden summer servicedele, best. af: bladeformet fad nr. 1739357, L. 20 cm. skål nr. 1739171 H. 8 Ø 16,5 cm, 2 små askebægre nr. 1739331, skål nr. 1739161 H. 6,5 Ø 11,5 cm, og lågterrin 1739177 H. 14 Ø 25 cm, Alt 1 sortering i org. æsker, ubrugt. (6)

Varunr: 6064096
19:28
SEK 686
Margit Brandt glas service (36)
Margit Brandt glas service best af: 12 rødvin H. 22 cm, 12 Hvidvin H. 20,5 cm, og 12 champagne H. 24,5 cm. Alle ubrugte i org. emballage. (36)

Varunr: 6064101
19:33
SEK 892
Samling snerleglas (12)
Samling glas i form af snerleglas med spids kumme og optiske striber seks i to størrelser H. ca. 11 -13 cm. (12)

Varunr: 6064189
SEK 1 372 DK, Nivå, Stejlepladsvej 08-08-2021
20:09
SEK 412
Lyngby Glas. 'Mågestellet' glasbesætning (77)
Lyngby Glas. 'Mågestellet' glasbesætning bestående af: 12 ølglas. 12 vinglas. 15 hvidvinsglas. 7 snapsglas. 13 portvinsglas . 9 likørglas . 9 cognacglas. 1. sort.

Varunr: 6064292
SEK 2 744 DK, Vejle, Dandyvej 08-08-2021
20:53
SEK 1 509