Utropspris
12345...19»   Varor pr. sida   568 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af sortlaseret egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 69, B. 65, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med malingpletter på læder, pletter på læder og bagpå.

Varunr: 6187677

SEK 6 817 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:47
SEK 4 260
Club Chairs / par lænestole med brunt læder (2)
Club Chairs / par lænestole betrukket med brunt læder, løs sædehynde, H. 78 cm. Sædehøjde 42 cm. Fremstår med brugsspor samt læder med slid og mærker.

Varunr: 6243070
SEK 4 260 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
13:50
SEK 426
Par Wendelbo. 132 chair. Mørkegrå (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Ella col.4' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6091775

SEK 8 521 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:56
SEK 3 408
Poul Kjærholm. Par lounge-stole / lænestole, model PK-22 (2)
Poul Kjærholm. Par lounge-stole / lænestole, model PK-22 med stel af satinbørstet fjederstål, betrukket med originalt sort læder. Formgivet 1955. Fremstillede hos Fritz Hansen i 1987, med mærkat samt stempel herfra. H. 36/72 cm. B. 58/63 cm. D. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor samt to ...

Varunr: 6242570
SEK 35 503 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
14:05
SEK 23 432
Par Wendelbo. 132 chair. Grøn/gul (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med grønt møbelstof. H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.(2)

Varunr: 6059794

14:05
SEK 3 408
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11 Storm Loungestol 'small'.
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11 Storm Loungestol 'small'. betrukket med stof af 100% akryl-fiber, bunden betrukket med gummibelægning. Fremstillet af NORR11. 70x92x50 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6046337

SEK 2 840 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:20
SEK 1 562
Le Corbusier, Jeanneret, Perriand. Chaiselongue LC4
Le Corbusier, Jeanneret, Perriand. Chaiselongue med stel af sortlakeret stål, vugge af sortlakeret stål, hynde af ponyskind, nakkepude af sort læder. Fremstillet hos Cassina med mærke på base samt stemplet præget på stel LC4. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i ...

Varunr: 6238754
SEK 25 562 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:52
SEK 20 592

Varunr: 6238753
SEK 19 882 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:54
SEK 14 201
Poul M. Volther. 'Corona' Lounge lænestol i anilin
Poul M. Volther. Corona. Lounge lænestol betrukket med sort Max anilin læder, drejeligt stel af stål. Formgivet i 1958. Fremstillet og stemplet hos Erik Jørgensen, model EJ5. Fremstår ny og ubrugt med minimale/ingen brugsspor, delvis dog uden original emballage. kr. 55.323,- Vejledende ...

Varunr: 6239130
SEK 53 965 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
15:06
SEK 35 503
Par Wendelbo. 132 chair 'lys grå' (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Baleno col.2' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.(2)

Varunr: 6061301

15:36
SEK 3 408
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af sortlakeret stål, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 70, B. 65, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med tryk på sæde.

Varunr: 6228204

SEK 6 533 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
15:43
SEK 5 112
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 70, B. 65, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser på sæde.

Varunr: 6228203

15:45
SEK 5 681
Fabricius & Kastholm “Tulip” chair i sort læder
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair, betrukket med sort læder. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll. H. 89 cm. B. 68 cm. SH. ca. 44 cm. Fremstår med brugsspor, ryg meget blød, muligvis knækket, armlæn bløde samt slidt med revner.

Varunr: 6146385
SEK 9 941 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
15:51
SEK 4 544
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Ella col.4' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.(2)

Varunr: 6061140

16:17
SEK 3 408
Club Chairs / par lænestole betrukket med brunt læder, løs sædehynde, H. 78 cm. Sædehøjde 42 cm. Fremstår med brugsspor samt læder med slid og mærker. (2)

Varunr: 6243079
16:24
SEK 426
Sam Hecht og Kim Colin for TAKT. Par Sling Lounge stole og sidebord (3)
Sam Hecht og Kim Colin for TAKT. Par Sling Lounge stole med stel af eg og sæde af kanvas. H. 74 cm. B. 62,5 cm. D. 67,2 cm. Sidebord model Sling T08. H. 28 28 cm. B. 45 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodeller med minimale/ingen brugsspor. Et sæde med defekt syning Gør et kup ved at byde på auktioner ...

Varunr: 6234840
SEK 4 260 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:35
SEK 3 124
Gunilla Allard. Lænestol, model 'Cinema'
Gunilla Allard for Lammhults. Lænestol model 'Cinema' med stel i formkromet stål, betrukket med cognac patineret læder. Formgivet 1993. Tildel prisen 'Utmærkt Svensk Form' 1995. H. 78 cm, B. 56 cm, SH ca. 41 cm. Fremstår med brugsspor / patina samt små pletter.

Varunr: 6100014
SEK 14 201 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:51
SEK 11 361

Varunr: 6046441

17:00
SEK 1 562
Spisebordsstol model 'Rosa', samt puff no.9 (2)
Spisestol model Rosa. Ben af sæbebehandlet eg, betrukket med 'Agnes Brown'. H. 76, B. 55, Sh 46 cm. Dsmt Puff no. 9. H. 40 cm.- Ø 56 cm. Ligeledes beturkket med 'Agnes Brown'. Udstillingsmodeller, (2)

Varunr: 6191841

SEK 2 556 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:09
SEK 1 136
To lænestole og en puf (3)
En lænestol af knapsyet lyst stof, H. 67 cm., B. 72 cm, en dertilhørende puf á 48 cm. x 48 cm., H. 41 cm. En lænestol af blåt stof, H. 77 cm., B. 77 cm. Fremstår med brugsspor, pletter, plamager og slidtage. (3) Denne vare er en del af en større konkurs, der sælges hos Lauritz.com Herlev og ...

Varunr: 6209448
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:26
SEK 426
Ompolstrings sæt til Safari stol, sort Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i sort læder.

Varunr: 6159156

17:33
SEK 2 272
Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af sort læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i cognac læder.

Varunr: 6159121

17:43
SEK 2 272
365º North for Wendelbo. Hug chair. Sort/brun
365º North for Wendelbo. Hug chair med stel og ben af pulverlakeret stål. Stol og hynde er betrukket med sort/brun møbelstof 'Baleno col.8'. H. 82. Sh. 41. D. 86 B. 87 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6061106

17:52
SEK 4 260
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22.
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. Sort læder. Kanvas medfølger. Bemærk. Stolen medfølger ikke. Strips og snore medfølger ikke.

Varunr: 6230402

SEK 3 408 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:59
SEK 2 556
Toan Nguyen for Wendelbo. Lænestol. Model: Sail lounge chair.
Toan Nguyen for Wendelbo. Lænestol. Model: Sail lounge chair. Betrukket med Navona col. 12. Mål: H 85, B 93, SH 39 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere spor efter opbevaring.

Varunr: 6235273

SEK 9 941 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:23
SEK 5 112
Anderssen & Voll for Wendelbo. Lænestol. Model Vista.
Anderssen & Voll for Wendelbo. Lænestol. Model Vista. Betrukket med Tivoli col. 12. Stel af sortlakeret eg. Mål: H 65, SH 39. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 10.945 dkk.

Varunr: 6234714

SEK 9 089 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:24
SEK 5 681
Par Wendelbo. 132 chair. 'Grå/grøn velour'. (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med grå/grøn velour 'Juke col.156' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6061287

18:24
SEK 3 408
365° North for Wendelbo. Lænestol. Model Chill low back chair
365° North for Wendelbo. Lænestol. Model Chill low back chair. Betrukket med gråt møbelstof. Stel af sortlakeret stål. Mål: 82 x 83 x 72 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6234676

SEK 11 361 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:25
SEK 7 101

Varunr: 6159150

18:28
SEK 2 272
Sarah Rousselle for Wendelbo. Model: Lobby chair.
Sarah Rousselle for Wendelbo. Model: Lobby chair. Betrukket med: Senza col. 4. Mål: H 77, SH 43, D 85, B 87 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med spor efter opbevaring.

Varunr: 6235084

SEK 7 101 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:32
SEK 4 260
12345...19»