Utropspris
12345...22»   Varor pr. sida   632 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lænestol. model Craig. 'Navy'.
Lænestol. model Craig, Betrukket med Navy velour. Knapsyet ryg. Ben af valnød . H. 102 B. 83 D. 80 Sh. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6044661

SEK 3 000 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
08:31
SEK 3 273
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', bordeaux
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med 'Merit col. 040', ben af sortlakeret metal. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varunr: 6026276

SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:00
SEK 546
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair'
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Stel af lakeret egetræ, sæde skal af fiberkomposit. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel, enkelte ridser og mærker.

Varunr: 5992483

SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:01
SEK 477
Mika Tolvanen for Muuto, Model 'Visu Lounge Chair'

Varunr: 5992439

09:02
SEK 682
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair'
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair' Stående på massive egetræsben. Sæde med skål af træfiner betrukket med gråt møbelstof. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel. Håndteringsspor og mærker kan forekomme.

Varunr: 5848212

SEK 4 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:11
SEK 546

Varunr: 5992443

09:12
SEK 409

Varunr: 5992445

09:14
SEK 409
Mika Tolvanen for Muuto, model 'Visu Lounge Chair' Stel og sæde af sortlaseret egetræ. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Fremstår i original emballage.

Varunr: 5994942

09:19
SEK 409
Menu. Par grønne lænestole (2)
Menu. Par lænestole overpolstret med grøn møbelstof, sortlakeret sokkel. H. 77, Sh. 42, B. 69 cm. Fremstår med overfladiske mærker. (2)

Varunr: 6027328
SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:41
SEK 614
Charles Eames. Lounge lænestol. Vitra model EA-124
Charles Eames 1907-1978. Lounge lænestol med stel og firpasfod i forkromet og poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med grøn Hopsak. Firpasfod med vippefunktion. Fremstillet hos Vitra, model EA-124. Fremstår med brugsspor, stof med let slid samt pletter.

Varunr: 6027522
09:47
SEK 682
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke. Modelfoto.

Varunr: 5970323

SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:55
SEK 409
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke.

Varunr: 6005125

09:58
SEK 409
Deszine Talks. Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol
Deszine Talks. Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290. Sæde og ryghynde med skumfyld fra, betræk af sort læder. Modelfoto. Bemærk: består af ét sæt med sæde og ryg. Modelfoto. Stol medfølger ikke.

Varunr: 6040964

10:36
SEK 477
Fire lænestole af læder. (4)
Fire lænestole af brunt læder på ben af stål. H.76 cm. B.66 cm. Sh.42 cm. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6041319
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:37
SEK 409
Verner Panton. Stol, Cone Chair. Kræmmerhusstolen
Verner Panton. Stol, Cone Chair. Kræmmerhusstolen. Fuldpolstret med sort uld, firpasfod i satinbørstet rustfrit stål. Formgivet 1959. Fremstillet hos Vitra, ej mærket. H. 80, Sh. 45 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Litteratur: 'Verner Panton, The collected works, Vitra design museum'. ...

Varunr: 6031651
SEK 13 638 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:42
SEK 2 591
Lænestol.
Lænestol betrukket med gråt møbelstof på runde tilspidsede ben af eg. H.75 cm. B.68 cm. Sh.42 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6026791
10:47
SEK 409
Lænestol af læder på fempasfod
Lænestol overpolstret med brunt læder, løse hynder, stamme med drejefunktion og fempas af stål. H. 92, Sh. 38, B. 75 cm. Fremstår med almindelige brugsspor og mærker.

Varunr: 6028943
10:51
SEK 409
Verner Panton, 'system 123' vintage lounge stol
Verner Panton, 'system 123' vintage lounge stol. Overpolstret med dybhæftet brun læder. Monteret på trompetfod. H. 89, SH. 42, B. 49 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6031707
SEK 10 910 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:53
SEK 4 637
Mogens Hansen. Lænestol med skammel (2)
Mogens Hansen, lænestol med tilhørende fodskammel. Polstret med rødt læder, ben af eg, løse hynder. Lænestol H. 110, SH. 44 cm. Fodskammel H. 40 cm. Fremstår med kraftig patina og sprukkent læder. (2)

Varunr: 6040247
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:57
SEK 409
Anderssen & Voll for Muuto. Outline chair, læder.
Anderssen & Voll for Muuto.' Outline chair. Betrukket med cognacfarvet læder på stel af sortlakeret aluminium, H:71 x B: 88 x D:86 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor, en skrue til stel med ødelagt gevind.

Varunr: 6036336

SEK 20 456 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:01
SEK 682
Par armstole (2)
Par armstole, overpolstret med blåt uldstof, løs hynde i sædet, stel af lakeret bøg. H. 78, SH. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. (2)

Varunr: 6040246
SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:02
SEK 409
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol (4)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Cognacfarvet læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4)

Varunr: 6040932

SEK 5 182 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:03
SEK 546

Varunr: 6040452

11:07
SEK 409
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Sort (5)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varunr: 6040906

SEK 6 001 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:10
SEK 409
Arne Jacobsen. Par Svane stole, model 3320 (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. Par Svane stole, model 3320. Hvilestol betrukket med gult læder, drejelig stamme med firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen 2012, med mærkat herfra. H. 78, SH. 40, B. 74 cm. ...

Varunr: 6031643
SEK 68 188 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:12
SEK 35 458
Lænestol+ skammel. Model 'Agnes,Grøn melange.(2)
Lænestol+ skammel. Model 'Agnes, Grøn melange. 72 x 86 x 92 cm. Demomodel med få brugsspor. Fremstår i original brudt emballage. (2)

Varunr: 6044206
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
12:41
SEK 750
Okumara og Marquardsen for Q & M Design. Lænestol, model Firenze, cremefarvet læder
Okumara og Marquardsen for Q & M Design. Lænestol betrukket med cremefarvet læder, stel af børstet stål. Fremstillet hos Skippers Furniture, model Firenze. H. 75/42. B. 72. D. ca. 80 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varunr: 6044286
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:29
SEK 1 159
Par lænestole 1930-40erne(2)
Par lænestole 1930-40erne.Stel af bejdset bøg. H. 80,B. 62, Sh. 40 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på stel.(2)

Varunr: 6045154
13:53
SEK 409
Windsorstol af patineret egetræ
Windsorstol af patineret egetræ med udskæringer, tremmeryg og buede armlæn. H. 107. Sh. 45 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mærker, revner og slitage.

Varunr: 6043044
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:05
SEK 546
Ole Wanscher. Par lænestole af mahogni, model 112 (2)
Ole Wanscher (1903-1985). Par lænestole af lakeret mahogni med løse hynder af stribet lys uld. Fremstillet hos PJ Furniture - Model PJ 112. H. 73 cm. B. 66 cm. SH. 38 cm. Fremstår med enkelte mærker på stel samt brugsspor. (2)

Varunr: 6037202
14:28
SEK 682
12345...22»