Utropspris
12345...20»   Varor pr. sida   594 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk møbelsnedker. Lænestol i lakeret bøgetræ fra 50'erne
Dansk møbelsnedker. Lænestol i lakeret bøgetræ fra 50'erne, betrukket med gult møbelstof og knapper. H. 88 cm, B. 61 cm, sædehøjde ca. 40 cm. Fremstår med brugsspor, slidt betræk og sammenfaldet skum.

Varunr: 6025190
SEK 4 079 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2021
21:17
SEK 476
Lænestol, model Flair.
Lænestol, model Flair. Betrukket med Maya Cream. Ben af sortlakeret metal. H. 80, B. 84, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage.

Varunr: 6057293

SEK 2 991 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2021
21:18
SEK 816
Lænestol, model Flair.
Lænestol, model Flair. Betrukket med Maya Cream. Ben af sortlakeret metal. H. 80, B. 84, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage

Varunr: 6057294

21:19
SEK 748
Dansk møbelproducent Lænestol fra 60'erne i grå uld
Dansk møbelproducent Lænestol fra 60'erne nybetrukket med grå uld fra Kvadrat. På ben af teaktræ. H. 74 cm, B. 86 cm, sædehøjde 45 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6050621
SEK 9 518 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2021
21:25
SEK 408
Peter Hvidt/Orla Mølgård-Nielsen. Et sæt lænestole, model FD 144 (2)
Peter Hvidt (1916-1986)/Orla Mølgård-Nielsen (1907-1993). Et sæt lænestole i teak og egetræ. Svungne armlæn af teak/eg, tremmer i ryg, på sko af teak. Løse hynder af ternet uld. Fremstillet af France & Daverkosen med brændemærke herfra. Et armlæn med mindre reparation. Reference furnitureindex ...

Varunr: 5981599
SEK 32 634 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2021
21:32
SEK 4 079
Hans J. Wegner. Lænestol i egetræ, model 340 A
Hans J. Wegner (1914-2007). Lænestol med stel af egetræ, nypolstret med hvidt uld. Nakkepude-cover medfølger. H. 92 cm, B. 83 cm, sædehøjde ca. 42 cm. Fremstillet af Getama. Fremstår med få brugsspor. Se også varenr. 5967117 for matchende stol.

Varunr: 6042558
21:32
SEK 1 292
Dansk møbelproducent. Lænestol fra 60'erne i blå uld
Dansk møbelproducent. Fuldpolstret lænestol fra 60'erne nybetrukket med blå uld fra Kvadrat, på ben af bejdset træ. H. 75 cm, D. 62 cm, sædehøjde 48 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 6019097
21:38
SEK 1 156
Lænestol, model Astha
Lænestol, model Astha. Betrukket med møbelstof. Ben af træ. H. 83, B. 77, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel med spor efter opbevaring.

Varunr: 6052598

SEK 2 719 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2021
08:00
SEK 1 020
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie'
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med gråt 'Capture col. 4001', ben af sortlakeret metal og messing. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Vejl. udsalgspris 11.545 DKK. Udstillingsmodel, fremstår med plet på sæde.

Varunr: 5991705

SEK 8 974 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
08:23
SEK 1 020
Lænestol model Oscar
Lænestol model Oscar. Ben af valnød. Betrukket med dusty grey. H. 83, B. 83, Sh. 43 cm. Udstillingsmodel, fremstår uden brugsspor.

Varunr: 6008251

SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
08:28
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt. Sort læder
Deszine Talks. Hyndesæt med afrundet hjørner der kan bruges til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290. Sæde og ryghynde med skumfyld, betræk af sort læder. Bemærk: består af ét sæt med sæde og ryg. Modelfoto. Stol medfølger ikke, pasform ikke 100%, sædehynde skal presses på plads til GE ...

Varunr: 6038797

SEK 1 904 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2021
08:46
SEK 408
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair'
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Stel af egetræ, sæde skal af hvid fiberkomposit. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel, enkelte ridser og mærker.

Varunr: 5778189

SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
08:55
SEK 408
Arne Norell. Lænestol af palisander og sort læder, 'Krister', 1960-1970'erne
Arne Norell. Lænestol model 'Krister' betrukket med sort læder, stel af palisander, 1960'erne. Naturlig patina og brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til...

Varunr: 6052606
SEK 16 317 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2021
08:55
SEK 11 150
Lænestol, model Oscar.
Lænestol, model Oscar. Betrukket med Leather Hampton, på ben af valnød. H. 83, B. 83, Sh. 43 cm. Udstillingsmodel

Varunr: 6008059

SEK 6 799 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
08:57
SEK 1 020
Lænestol, model Astha
Lænestol, model Astha. Betrukket med Cura Dark Green. Ben af sortlakeret metal. H. 83, B. 77, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6029536

09:01
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 5859667

SEK 3 263 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
09:15
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149, sort læder (2)
Deszine Talks. Et sæt hynder til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149. Udført i sort læder. (2)

Varunr: 6005167

09:27
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke. Modelfoto.

Varunr: 6005191

09:28
SEK 408

Varunr: 6038880

09:29
SEK 408

Varunr: 6028688

09:34
SEK 476

Varunr: 6005189

09:38
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Cognac læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. NB. stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6039849

09:42
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke. Modelfoto.

Varunr: 5658146

09:48
SEK 408

Varunr: 6026082

09:49
SEK 408
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder (2)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varunr: 6025606

09:53
SEK 408
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', bordeaux
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med 'Merit col. 040', ben af sortlakeret metal. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varunr: 6026286

SEK 8 158 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
10:12
SEK 408
Susanne Grønlund for Aiko. To lænestole, model Aiko (2)
Susanne Grønlund for Aiko. To lænestole, model Aiko. Ben af rustfrit stål /metaltrådskonstruktion. Betrukket med rødt og blåt stof. H. 68 cm. B. 62 cm. SH. ca. 45 cm. fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6030406
10:15
SEK 476
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke.

Varunr: 5859768

10:17
SEK 408
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol (4)
Dezine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Cognacfarvet læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4)

Varunr: 6040948

SEK 5 167 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
10:24
SEK 476
Overpolstret lænestol, model Judi
Overpolstret lænestol, model Judi. Betrukket med Yazmin Lavender. H. 72,B. 68, Sh. 42 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5956335

10:28
SEK 408
12345...20»