Utropspris
12345...23»   Varor pr. sida   682 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Anderssen & Voll for Wendelbo. Lænestol, model 'Vista'
Anderssen & Voll for Wendelbo. Lænestol, model 'Vista'. Overtpolstret med blåligt Boheme møbelstof, stel af massivt sortlakeret egetræ med rund skråtstillede ben. H. 65, Sh. 39 cm. Udstillingsmodel med enkelte håndteringsmærker.

Varunr: 5998938
SEK 5 218 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-09-2021
15:42
SEK 2 746
Søren Nissen og Ebbe Gehl. Lænestol med skammel, model Clipper (2)
Søren Nissen og Ebbe Gehl. Lænestol samt skammel, model Clipper med stel af formbøjet bøg, hynder betrukket med blåt møbelstof, armlæn af patineret læder. Litt: Mobilia 1977 nr. 262. Fremstår med brugsslitage, skammel med afslag i træ, skjolder på hynder, patineret læder. (2)

Varunr: 6073286
SEK 1 099 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-09-2021
16:51
SEK 481
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol natur
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol natur med stel af amerikansk egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 70. B. 68 Sh. 35 cm. Udstillingsmodel, ridser og mærker.

Varunr: 6078084

SEK 6 317 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
17:05
SEK 4 943
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol sort
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol sort med stel af amerikansk egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 70. B. 68 Sh. 35 cm. Udstillingsmodel, ridser og mærker samt hårrevne ved runding af armlæn til ben.

Varunr: 6078119

17:15
SEK 4 943
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol brun
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol brun med stel af amerikansk egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 70. B. 68 Sh. 35 cm. Udstillingsmodel, ridser og let ledløs.

Varunr: 6078120

17:24
SEK 4 943
Iskos-Berlin, for Muuto. Visu Lounge chair
Mika Tolvanen for Muuto stole, Model 'Visu Lounge Chair' Skal overpolstret med cognac læder, ben af formbøjet eg. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor.

Varunr: 6078433

SEK 5 493 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
17:26
SEK 2 746
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11 Storm Loungestol 'small'.
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11 Storm Loungestol 'small'. betrukket med stof af 100% akryl-fiber, bunden betrukket med gummibelægning. Fremstillet af NORR11. 70x92x50 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6046338

SEK 2 746 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
17:45
SEK 1 922
Lænestol model Oscar
Lænestol model Oscar, med kedjesyede kanter. Medjeformede ben af sortlakeret stål. H. 83, B. 83, Sh. 43 cm. Udstillingsmodel. Varen har været en del af indretningen af backstageområdet på bæredygtighedsfestivalen TOMORROW i perioden 3. og 4. september.

Varunr: 6029532

SEK 3 021 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
17:46
SEK 2 334
Arne Jacobsen. Lænestol 'Ægget', model 3316
Arne Jacobsen (1902 - 1971). Lounge hvilestol, 'Ægget', med vippeanordning. Betrukket med uld, drejelig midtersøjle med firpas fod af aluminium. Formgivet i 1958-59 som en del af totalindretningen i Hotel Royal København. Fremstillet og stemplet hos Fritz Hansen. Fremstår med defekt på betræk ...

Varunr: 6088501
SEK 30 209 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2021
17:49
SEK 24 717
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Sort (5)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varunr: 6040911

SEK 6 042 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
17:56
SEK 4 394
Dansk møbeldesigner. Lænestol i egetræ med læder
Dansk møbeldesigner. Fritstående lænestol i egetræ, med hjul bagpå, monteret med brunt patineret læder H. 75 x 62 cm Sh. 42 cm. Alm. brugsspor. Iflg. rekvirent designet med henblik på export.

Varunr: 6006542
SEK 2 746 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-09-2021
17:56
SEK 1 373
Dansk møbelproducent: Lænestol med skammel (2)
Dansk møbelproducent: Lænestol med skammel beklædt med brunt læder. Stel af bejdset bøgetræ. H 106 cm, SH 42 cm. Brugsspor.(2)

Varunr: 6079269
SEK 1 648 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-09-2021
18:04
SEK 412
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Cognac læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. NB. stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6039850

18:06
SEK 2 060
Gunilla Allard. Lænestol model 'Cinema'
Gunilla Allard for Lammhults. Lænestol model 'Cinema' med stel i formkromet stål. Betrukket med cognac læder. Formgivet 1993. Tildel prisen 'Utmærkt Svensk Form' 1995. H. 78 cm, B. 56 cm, SH ca. 41 cm. Fremstår med mærker, pletter og brugsspor.

Varunr: 6047723
SEK 13 732 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
18:07
SEK 10 985
Mika Tolvanen for Muuto, Model 'Visu Lounge Chair'

Varunr: 5992444

SEK 4 119 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
18:18
SEK 2 060
Overpolstret lænestol, model Judi
Overpolstret lænestol, model Judi. Betrukket med Yazmin Lavender. H. 72,B. 68, Sh. 42 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5956335

18:26
SEK 1 167
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder
Deszine Talks. Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke.

Varunr: 5859768

18:32
SEK 1 922

Varunr: 6046342

18:34
SEK 1 922
Par medallionstole med armlæn, gustaviansk form (2)
Par medallionstole / armstole med stel af elmetræ, armpuder, sæde og rygpuder nybetrukket med lyst stribet møbelstof, bladværk og sløfe af uskåret træ på rygstykke samt udskæringer på ben. Sh. 40 cm. Fremstår med brugsspor på stel, ene stol med afbrækket sløjfe på topstykke, slitage på bladværk ...

Varunr: 6079809
SEK 4 119 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-09-2021
18:37
SEK 1 373
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', bordeaux
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med 'Merit col. 040', ben af sortlakeret metal. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varunr: 6026286

SEK 8 239 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
18:40
SEK 6 317
Charles & Ray Eames. Gyngestol 'Rocking Armchair - RAR'
Charles & Ray Eames. Gyngestol 'Rocking Armchair - RAR' med skal af plast, monteret på stel af forkromet stål, meder af massiv bejdset ahorn. Med siddehynde. Fremstillet hos Vitra. Formgivet i 1948. Mål: H 67 x B 62,5 x D 69 x Sh 33 cm. Fremstår som ny, købt 2021.

Varunr: 6083708
SEK 4 394 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2021
18:42
SEK 1 510
Arne Jacobsen. Svanen. Model 3320, Hallingdahl uld. Fra 2021
Lounge lænestol betrukket med sort Hallingdahl uld, drejelig firpasfod af aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen 2021 med label herfra. Identifikationsnummer på stel. H. 77 cm. Sh: 40 cm. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Litt. C. Thau & K. Vindum: ...

Varunr: 6084294
SEK 22 657 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2021
18:46
SEK 18 538
Finn Juhl. 'Spadestolen' af bøg model FD 133
Finn Juhl (1912-1989). Model 'Spadestolen'. Lænestol af bøg, hynder betrukket med blåt møbelstof. Formgivet 1954. H. 78 Sh. 41. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varunr: 6066098
SEK 20 597 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
18:49
SEK 13 732
Wendelbo. 132 chair. Mørkegrå
Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof. H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6059761

19:01
SEK 6 866
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Cognacfarvet læder (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i cognacfarvet dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varunr: 6040565

19:03
SEK 3 296
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', grå.
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med 'Baleno col.6', ben af sortlakeret metal. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfotos.

Varunr: 6061983

19:05
SEK 5 767
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie',Grøn.
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med 'Jamie col.8', ben af sortlakeret metal. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfotos.

Varunr: 6061987

SEK 6 866 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
19:06
SEK 3 296
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 5957783

SEK 3 296 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2021
19:07
SEK 1 922
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegners GE-290A (3)
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegners GE-290A. Sæde, ryg samt nakkehynde med skumfyld fra, betræk af sort læder. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (3)

Varunr: 6023680

19:08
SEK 2 746
Deszine Talks. Hynde til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Cognacfarvet læder
Deszine Talks. Hynde til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i cognacfarvet dybhæftet læder.

Varunr: 6013978

19:10
SEK 2 472
12345...23»