Utropspris
12345...24»   Varor pr. sida   711 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen. Helstøbt profileret tre-pas fod af aluminium.
Arne Jacobsen. Helstøbt profileret tre-pas fod af aluminium. H. 45 cm. Brugsspor.

Varunr: 6094722
SEK 8 874 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:33
SEK 6 933
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af sortlaseret egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 69, B. 65, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker.

Varunr: 6187674

SEK 6 656 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:37
SEK 4 160
Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6158130

SEK 3 328 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:39
SEK 2 219

Varunr: 6038878

17:44
SEK 1 941
Lænestol af teak og uld.
Lænestol med stel af teak. Polstret med gul uld, H. 72 cm. Sædehøjde 40 cm. Fremstår med brugsspor og lille hul i betræk.

Varunr: 6210138
SEK 2 773 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:52
SEK 1 803
Par Wendelbo. 132 chair. 'Grå/grøn velour'.(2)
Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med grå/grøn velour 'Juke col.156' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6061203

SEK 8 319 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:53
SEK 4 160
Mogens Hansen. Lænestol, model MH195
Mogens Hansen. Lænestol model MH195, betrukket med cognacfarvet læder, løse hynder, ben af bejdset bøgetræ. Fremstår med lettere brugsspor. Se også varenumrene 6196637 og 6696639

Varunr: 6196642
SEK 1 664 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:09
SEK 971
Dansk møbelproducent. Lænestol af bøgetræ
Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af bøgetræ og løse og faste hynder af brunt læder. H. 71 cm. B. 87 cm, D. 76 cm. Sh. 42 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6208801

SEK 1 109 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
18:10
SEK 416
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Cognacfarvet læder (2)
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i cognacfarvet dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varunr: 6172905

SEK 4 992 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:11
SEK 3 882
Wendelbo. 132 chair. Mørkegrå
Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Ella col.4' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6061143

SEK 4 160 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:13
SEK 2 080
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, cognacfarvet læder.
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af cognacfarvet skind. Vendbare med stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg. Modelfoto, stol medfølger ikke.

Varunr: 6143503

18:16
SEK 2 219
365º North for Wendelbo. Hug chair. Sort/brun
365º North for Wendelbo. Hug chair med stel og ben af pulverlakeret stål. Stol og hynde er betrukket med sort/brun møbelstof 'Baleno col.8'. H. 82. Sh. 41. D. 86 B. 87 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6059678

SEK 13 866 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:17
SEK 5 546

Varunr: 6039784

18:18
SEK 2 219
Arne Jacobsen. Lænestol, 'Svanen', model 3320
Arne Jacobsen. Lænestol, model 3320, 'Svanen', originalt betrukket, monteret på fod af aluminium. Drejefunktion. Formgivet 1957- 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen. Alm. lettere brugsspor.

Varunr: 6204415
SEK 20 799 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:26
SEK 15 946
Anna og Ditlev Sibast for Sibast Furniture. Model no. 07 lounge. Loungestol af eg
Anna og Ditlev Sibast for Sibast Furniture. Model no. 07 lounge. Loungestol af olieret eg, massiv stel, fineret kopstykke, sæde og ryg betrukket med Dunes cognac læder. Formgivet 2017. Fremstillet hos Sibast Furniture, model 07 lounge, mærket herfra. H. 68, Sh. 38 cm. Fremstår med sorte mærker på...

Varunr: 6210596

SEK 11 093 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:29
SEK 5 546
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', grå.
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med 'Baleno col.6', ben af sortlakeret metal. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfotos.

Varunr: 6061981

18:35
SEK 5 546
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22.
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. Sort læder. Kanvas medfølger. Bemærk. Stolen medfølger ikke.

Varunr: 6182459

18:37
SEK 2 496
Ompolstrings sæt til Safari stol, sort Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i sort læder.

Varunr: 6159151

18:44
SEK 2 219
Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af sort læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i cognac læder.

Varunr: 6159121

18:50
SEK 2 219
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair'
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair' Stående på massive egetræsben. Sæde med skål af træfiner betrukket med gråt møbelstof. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel. Håndteringsspor og mærker kan forekomme.

Varunr: 5848212

SEK 4 437 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:01
SEK 3 328
Loungchair
Loungchair. Betrukket med rødt/lyserødt møbelstof. Stel af forgyldt metal, Mål: b 58, sh 40, h 72. Udstillingsmodel. Fremstår med spor efter opbevaring.

Varunr: 6188493

SEK 1 941 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
19:03
SEK 1 387
Hyndesæt. Sort læder
Hyndesæt med afrundet hjørner der kan bruges til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290. Sæde og ryghynde med skumfyld, betræk af sort læder. Bemærk: består af ét sæt med sæde og ryg. Modelfoto. Stol medfølger ikke, pasform ikke 100%, sædehynde skal presses på plads til GE 290. Ryghynde: ...

Varunr: 6150652

19:08
SEK 1 387
Arne Jacobsen. Lænestol, model 3320, 'Svanen', monteret på helstøbt fod af aluminium. Drejefunktion. Formgivet 1957- 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen.Uden polstring.

Varunr: 6159662
SEK 19 412 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
19:12
SEK 14 559
Arne Jacobsen. Lænestol 'Lufthavnsstol', model 3300
Arne Jacobsen 1902-1971. 'Lufthavnsstol', model 3300 med stel af forkromet metal, betrukket med Hallingdal nr. 220. Fremstillet hos Fritz Hansen. SH. ca. 36 cm. Fremstår med brugsspor samt begyndende mørnet skum.

Varunr: 6181207
SEK 18 026 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:13
SEK 13 866
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Cognacfarvet læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4)

Varunr: 6158694

SEK 5 269 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:14
SEK 3 605
H. W. Klein. Et par lænestole med sort læder, ca. 1970'erne (2)
H. W. Klein. Et par lænestole betrukket med sort læder, løse knapsyede hynder, på drejelig fempasfod af metal, ca. 1970'erne. H. 95. Sædeh. 40. B. 85 cm. Fremstår med brugsspor / slitage, den ene er gået op under sædet. (2)

Varunr: 6204148
SEK 2 773 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2022
19:16
SEK 1 664

Varunr: 6039770

19:16
SEK 1 941
Søren Lund, lænestol og skammel, sort læder (2)
Søren Lund, lænestol samt skammel med sort læder, stel af børstet stål, stol med drejesokkel. Stol: 97 cm. Sædehøjde 44 cm. Skammel: H. 45 cm. 53x44 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6209763
SEK 4 160 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2022
19:20
SEK 2 496
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)

Varunr: 6158387

19:26
SEK 3 605
Finn Østergaard. Model V50. Lænestol med skammel (2)
Finn Østergaard. Model V50. Lænestol med skammel, betrukket med sort læder, stel af børstet stål. Fremstillet hos BD møbler, model V50. Mål på lænestol H. 107, B: 65, Sh. 43, mål på skammel H. 40, B. 52, D. 45 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og anløben på stel. (2)

Varunr: 6181868
SEK 5 546 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:27
SEK 2 773
12345...24»