Utropspris
   Varor pr. sida   4 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tissot. Lommeur af 14 kt. guld
Tissot. Lommeur af 14 kt. guld, enkeltkapslet, bøjle til kæde ligeledes af guld, sølvfarvet urskive med logo og stregindex, mekanisk urværk med manuelt optræk, kæde af forgyldt metal. Ø. 41 mm, totalvægt: 36 gr. Boks fra urmager og forsikringscertifikat fra 1965 medfølger. Fremstår med brugsspor,...

Varunr: 6172161
SEK 9 941 DK, Herlev, Dynamovej 18-08-2022
14:48
SEK 5 681
Samling dame lommeure i guld ca. 1900 (8)
Samling dame lommeure i guld. Et ur i 18 kt. guld (med støvkapsel i 18 kt.) et ustemplet og seks ure (heraf to dobbeltkapslede) stemplet 14 kt. Fire ure går ikke på vurderingstidspunktet. Overvejende med støvkapsel optræksskrue og ophæng af metal. Med aldersrelaterede brugsspor. Der medfølger en...

Varunr: 6186666
SEK 22 722 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-08-2022
16:35
SEK 17 042
Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Vintage herrelommeur i dobbeltkapslet urkasse af 14 kt. guld, hvid emaljeskive med romertal, separat sekundviser, støvkapsel af 14 kt. guld, mekanisk urværk manuelt optræk. Ø. 55,6 mm. Vægt inkl. værk: ca. 114,1 gr. Fremstår med brugsspor, mindre trykmærker/buler, trænger til service. Lauritz.com...

Varunr: 6255277
SEK 11 361 DK, Vejle, Dandyvej 20-08-2022
20:02
SEK 8 237
Elgin. Amerikansk lommeur i kasse af silverorid, ca. 1910
Amerikansk herrelommeur fra Elgin, i urkasse af silverorid, hvid emalje skive med romertal, separat sekundviser. Bagkasse dekoreret med kronhjorth Ø. 60 mm. Der medfølger leddelt urkæde l. 37 cm. Virker iflg. rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6252642
SEK 4 260 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
15:43
SEK 2 840