Utropspris
   Varor pr. sida   4 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Enkeltkapslet lommeur af guld
Enkeltkapslet lommeur med urkasse af 14 kt. guld. Ø. 35 mm. Vægt: 31,6 gr. Støvkapsel af forgyldt metal. Hvid emaljeret urskive med arabertal og separat sekundvisning. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Optrækskrone mangler. Uret medfølges af kæde af forgyldt metal med samleled af 14 kt guld ...

Varunr: 5643291
SEK 5 167 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2021
16:22
SEK 1 632
Tavannes Watch co. Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld.
Tavannes Watch co. Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Gylden urskive med arabertal mærket Tavannes Watch, indv. støvkapsel er ikke guld. Ø 5,2 cm. Vægt ur 90,3 gram. Uret går ved optræk men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6056411
SEK 8 158 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 31-07-2021
19:31
SEK 5 711
Tysk herre lommeur i 14 kt. guld 97.6 gr. ca. år 1900
Lommeur i 14 kt. guld med hvid emalje urskive med arabertal og tre visere. Med kraftigt glas. Ø4.8 cm. Støvkapsel i 14 kt. guld indgraveret ' H.Bergner Sohn, Berlin. Delvis forgyldt optræksskrue. Uret går ikke på vurderingstidspunktet. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6061365
SEK 6 799 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-08-2021
19:03
SEK 4 895
Samling lommeure, 'Heritage' m.fl.
Samling lommeure i dispalybokse af træ, 'Heritage' m.fl. Enkelte af ældre årgang. Ø 2,5-5 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6059376
SEK 2 040 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-08-2021
18:47
SEK 544