Utropspris
   Varor pr. sida   15 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Konvolut Uhren (2)
Konvolut bestehend aus 1 Armbanduhr von BERGPARAT, Plexiglas, schwarzem Armband, Handaufzug. 1 Taschenuhr, Handaufzug mit Aufzugsschlüssel und Kette, Gehäuse aus Silber. Tragespuren (2) Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität.

Varunr: 5724080
SEK 1 554 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
20:17
SEK 414
Fickur Billodes
FICKUR, Billodes, Grand Prix 1900, silver, numrerad 2142471, med kedja, diameter ca 5 cm

Varunr: 5735576
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 11-08-2020
10:06
Se mer
Lommeur 18 k. guld
Lommeur 18 k. guld. Der medfølger forgyldt kæde og optræksnøgle. Løs glas. Vægt ex. kæde 41,3 g. Bagkapsel indvendigt stemplet 18k. Ø, 38 mm.

Varunr: 5733586
SEK 4 172 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-08-2020
16:00
SEK 1 808
IWC Schaffhausen. Vintage herrelommeur i 14 kt. guld, ca. 1906
Vintage herrelommeur fra IWC Schaffhausen, serienummer: 395756, i urkasse af 14 kt. guld, lys skive med arabertal, separat sekundviser, støvkapsel af metal, signeret urværk. Ø. 49,7 mm. Samlet vægt inkl. værk: ca. 61,6 gr. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com ...

Varunr: 5705391
SEK 17 383 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:41
SEK 13 906
Panelur
PANELUR, vitmetall, 8 dagars, 62 (76) mm

Varunr: 5736628
SEK 1 554 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 12-08-2020
13:04
Se mer
Stort lommeur m/ Ernst Flesing Bremen æske
Stort lommeur i kasse af stål m/ Ernst Flesing Bremen æske 12,5 x 11 cm. Urskive m/ romertal & arabertal, separat sekundviser, månefase m.m., ur kasse stemplet ACIER m.m., Ø 8 cm. Restaureret bl.a. urskiven m.m. Brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for ...

Varunr: 5714351
SEK 5 562 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2020
20:14
SEK 4 172
Stoppur
STOPPUR, vitmetall, Slava, manuell, verknr. 065410, cal 3-64, diameter 65 mm

Varunr: 5736801
SEK < 1,000 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 12-08-2020
20:36
Se mer
Fickur
WALTHAM FICKUR, savonet, gulddoublé, 1800/1900-tal, vitemaljerad urtavla, boett med ciselerad dekor, boettnr 643488 P, diameter ca 55 mm

Varunr: 5737610
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-08-2020
16:42
Se mer
Lommeur 14 k guld med guldkæde.
Lommeur 14 k guld med guldkæde i 14 kt. Ø. 34 mm. samlet vægt 27,2 g.

Varunr: 5737041
SEK 4 172 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
13:22
SEK 3 337
Lommeurskæde af 14 kt. guld
Lommeurskæde af 14 kt. rødguld. L. 32,5 cm. Vægt ca. 35 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5733410
SEK 12 515 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
20:32
SEK 9 734
Vintage Rolex pocket watch, approx. 1920 - 1930
Vintage Rolex pocket watch approx. 1920 - 1930 , case of Snowite material, white dial with Arabic numerals, separate second hand, chronograph function with a frequency of 1/5 of a second, hand-winding mechanism. Case Ø approx. 43 mm. Wear. Watch in working order, but Lauritz.com does not ...

Varunr: 5659146
SEK 20 720 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-08-2020
20:32
SEK 14 504
Omega lommeur med urkæde af 14 kt. guld
Omega lommeur af 14 kt. guld. Gullig skive med arabertal, gyldne visere og 'small seconds'. Støvkapsel og bøjle af metal. Diam. Ø50 mm. Mekanisk værk med manuelt optræk. Uret går ved efterprøvning. Med urkæde af 14 kt. guld, længde: 42 cm. Vægt lommeur: 67 g. Vægt urkæde: 19,5 g. Fremstår med ...

Varunr: 5723982
SEK 11 125 DK, Helsingør, Støberivej 17-08-2020
19:40
SEK 7 509
1375 - Bulova fickur
BULOVA, fickur, "BF Goodrich", boett i gummi samt krom, manuell, plexiglas, diameter 52 mm, originalbox

Varunr: 5726445
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23-08-2020
10:00
Se mer
1376 - Hermes herrfickur
HERMÈS, fickur, gulddoublé, 1960-tal, manuell, plexiglas, world timer, cal Peseux 330, diameter 51,8 mm

Varunr: 5726447
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23-08-2020
10:00
Se mer
1362 - Fickur
FICKUR, 3 st, bl a Omega, silver respektive förnicklad metall

Varunr: 5726336
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23-08-2020
10:00
Se mer