Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Omega fickur
OMEGA, fickur, 14 k guld, savonett, centrumsekund, gravyr, boettnr 6497076, diameter 50 mm, total vikt 80 g
Varunr: 5441698
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22-09-2019
13:04:00
Se mer
Fickur Omega silver
OMEGA, fickur, svarta siffror, vitemaljerad urtavla, sekundvisare, diameter ca 47 mm, med klockkedja
Varunr: 5441710
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-09-2019
13:28:00
Se mer
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld
Dobbeltkapslet herrelommeur af 14 kt. guld, guillocheret for- og bagside, hvidemaljeret urskive med arabertal og lille sekundviser, støvkapsel af metal. H. inkl. øsken 6,6 cm. Ø 5,0 cm. Vægt ca. 82 gr. Uret fungerer på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5442639
SEK 7 195 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:07:41
SEK 4 605
Samling fickur 8 delar
SAMLING FICKUR, 8 delar, 1800/1900-tal, silver och metall, diam ca 37-56 mm
Varunr: 5441805
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:14:00
Se mer
Wilka fickur 14/18K
WILKA, fickur, 18K, rödguld, 1930-tal, Schweiz, inläggningar med emalj, diam 46 mm, vikt 47 g, del av klockkedja 14K medföljer, vikt ca 3.4 g
Varunr: 5441809
SEK 4 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:22:00
Se mer
Tissot lommeur af 14 kt guld samt lænke af 8 kt guld i æske
Tissot lommeur af 14 kt guld samt lænke af 8 kt guld i æske. Gylden urskive med arabertal, separat sekundviser m.m. Ø 45 mm & lænke L. ca. 33 cm. Samlet vægt for urkassen inkl. støvkapsel(stål), krone & værk ca.47,8 gr samt lænke hasp ej guld ca. 19,8 gr. Æske medfølger. Få brugsspor. Uret gik på...
Varunr: 5439986
SEK 7 195 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:50:00
SEK 4 605
Lænke til lommeur af 14 kt rosafarvet guld, ca. 86,6 gram.
Lænke til lommeur, ankermønster udført i 14 kt. rosafarvet guld. Længde ca. 32 cm. Vægt ca. 86,6 gram.
Varunr: 5439978
SEK 28 779 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:51:00
SEK 17 267
Herrfickur i 14 k guld
FICKUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft, innerlock i 14 k, vitemaljerad urtavla, savonett, ankargång, G.T verk, boettnr. 69817, diameter 50, vikt ca 87,5 g, klockkedja i silver samt chatelaine medföljer
Varunr: 5441942
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
20:32:00
Se mer
Uhr / Taschenuhr, Metall
Uhr / Taschenuhr, Metall, vergoldet, mit Stunden- und Minutenzeiger, schwarze Ziffern auf weißem Ziffernblatt, mit Kette mit Federringverschluss, D.5,5cm, Kettenlänge: 45cm, partiell minimale Befleckungen.
Varunr: 5419795
SEK 2 680 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:43:00
SEK 429
Omega, Uhr / Taschenuhr, Silber
Omega, Uhr / Taschenuhr, Silber, goldfarbene Ziffern auf hellem Ziffernblatt, mit Stunden- und Minutenzeiger, mit Kette, Durchmesser: 4,5cm, Länge Kette: 48cm.
Varunr: 5419794
SEK 3 216 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:56:00
SEK 911
Savonette 14K Schweiz 1920-tal
SAVONETTE, 14K, Schweiz, 1920-tal, manuellt urverk, ankargång, inre lock gulmetall, serie nr. 129064, diam ca 52 mm, totalvikt ca 92.4 g
Varunr: 5442027
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
21:57:00
Se mer
August Ericsson herrfickur
AUGUST ERICSSON, fickur, kromboett, 1900-talets början, S:t Petersburg, kronograf, boettnr. 2967415, diameter 54,7 mm
Varunr: 5443117
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
15:02:00
Se mer
H Moser & Cie herrfickur i 14 k guld
HENRY MOSER & CIE, fickur, 14 k guld, 1900-talets början, innerlock i 14 k, savonett, ankargång, boettnr. 80546, diameter 53 mm, vikt ca 99,5 g
Varunr: 5443203
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-09-2019
19:16:00
Se mer
Damelommeur af guld, 14 kt.
Damelommeur af guld 14 kt., med guillocheret for- og bagkapsel, med ejerinitialer. Støvkapsel af metal. Ø 34 mm. Vægt 35 gr. inkl. værk. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5442473
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
13:22:00
SEK 863
Lommeur af guld, 1900-tallets begyndelse
Lommeur af guld, 14 kt. hvidemaljeret urskive med arabertal, 1900-tallets begyndelse. Ø 51 mm. Støvkapsel af metal. Revne i glas. Vægt inkl. værk. ca. 84 gr. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5442505
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
20:22:00
SEK 1 151
Fickur Omega
FICKUR, Omega, silver, vitemaljerad urtavla med sekundvisare, diameter ca 50 mm, klockkedja
Varunr: 5444564
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 24-09-2019
20:38:00
Se mer
Fickur i guld
FICKUR, 18 k guld, diameter ca 5,2 cm
Varunr: 5446938
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 26-09-2019
19:30:00
Se mer