Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling frimærker fra Danmark, Grønland og Færøerne
Samling frimærker fra Danmark, Grønland og Færøerne - postfriske frimærker opsat i indstiksbøger
Varunr: 5461686
SEK 2 864 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2019
19:36:00
SEK 1 432
Sverige, Oscar-udgave. Bundter og i poser.
Sverige, Oscar-udgave. Bundter og i poser. Godt lot til stempel samleren. Liste medfølger se sidste foto.
Varunr: 5464489
SEK 1 146 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2019
19:37:00
SEK 430
Julemærker. Danmark. 3 indstiksbøger.
Julemærker. Danmark. 3 indstiksbøger. 2 tykke og en tynd indstiksbog fyldt med julemærker, fortrinsvis enkelt mærker, men også mange enheder.
Varunr: 5464499
19:47:00
SEK 716
En stor samling frimærker
Til accept. En stor samling frimærker. Originalt parti fra storsamler betående af samlinger fra Danmark med mange skillingsmærker, bl.a 16 sk. stukken kant og 2 sk. tofarvet linietakket (defekt), Sverige med 4 sk. banco, Østrig med klassiske mærker, Tyske Rige m,ed bl.a. 4 mark polarfart mm. FDC...
Varunr: 5450647
SEK 11 458 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2019
20:06:00
SEK 6 015
Frimærker. Kartotek i kasse. Diverse lande.
Frimærker. Kartotek i kasse. Diverse lande. Spændende kartotek med bl.a. Afrika, Israel med mange med tabs postfriske, meget gammel Rusland, Indien osv. Bør ses.
Varunr: 5463017
SEK 1 432 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2019
20:11:00
SEK 1 146
Rodekasse. Diverse småsamlinger, løst, samt Årsmapper og FDC
Rodekasse. Diverse småsamlinger, løst, samt Årsmapper og FDC. Meget og godt pålydende (mange store porto værdier). Desuden afklip drengesamlinger osv i flyttekasse. Se liste på scan.
Varunr: 5467318
SEK 4 297 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2019
20:16:00
SEK 4 583
Schaubek Jugend 1936
Schaubek Jugend 1936 - pænt album med en del frimærker. God at bygge videre på. Bl.a gode danske tete-beche mærker
Varunr: 5454995
SEK 1 719 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2019
09:56:00
SEK 788
Samling frimærker.
Samling frimærker. En blå ikeapose fuld. Danmark julemærker komplet postfrisk i Leuchtturm album - helark 1944-1945 og 1947 samt provisorium1951 Lille samling Danmark og Færøerne i Leuchttrum samt en del årsmapper Danmark efter år 2000
Varunr: 5461429
16:53:00
SEK 1 432
China. Stockbook with various issues.
China. Stockbook with various issues. All pages shown on scan.
Varunr: 5465753
SEK 1 146 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2019
19:58:00
SEK 644
Tysklandsamling
Tysklandsamling, hele periode og alle områder (Y-DDR), i 3 DAVO album med kelmlommer samt 3 indstiksbøger.
Varunr: 5407616
SEK 5 729 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2019
20:00:00
SEK 2 435
Norge. Fin lille grundsamlig 1855-1970
Norge. Fin lille grundsamlig 1855-1970 Samling med lidt bedre mærker både i det gamle og det. Blandet kval. i det ældste og flot kvalitet i det nyere. Generelt pæn stemplet kvalitet. Enkelte udbrugte mærker iblandt.
Varunr: 5465658
SEK 2 148 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2019
20:04:00
SEK 1 719
Danmark samling m.fl.
Danmark. Frimærker i 2 indstiksbøger med mange bedre mærker, nogle i striber og blokke. Kartoktekskasse med postfrisk Danmark i pergamynkuverter 1950-1980. Ringbind med div. breve, postkort og helsager bla. feldpost, DK tjeneste, Island, Tyskland, Sverige m.fl.
Varunr: 5407605
SEK 14 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2019
20:19:00
SEK 8 880
Island. Samling i 2 flotte slipcase Linder album til 2000
Island. Samling i 2 flotte slipcase Linder album til 2000 Pæn fortrinsvis postfrisk/ubrugt samling med lidt bedre værdier og umiddelbart komplet fra 1948 og frem. Afa ifg. indleverer ca. 60000 Kr.
Varunr: 5464790
SEK 2 864 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2019
20:41:00
SEK 2 292
Vatikanet. Lot nyere mærker og miniark,
Vatikanet. Lot nyere mærker og miniark, også FDC og årsmapper mange komplette sæt og ark, mærker optil 2017 AFA ifølge indleverne ca 44000
Varunr: 5469858
SEK 11 458 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2019
14:26:01
SEK 430
Rumænien. Nyere mærker og miniark
Rumænien. Nyere mærker og miniark med mærker fra 2014-2016, en del bedre i antal. AFA ifølge indleverne ca 66000+
Varunr: 5446713
SEK 14 322 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2019
17:28:00
SEK 430
Kosovo. Lot nyere mærker og miniark,
Kosovo. Lot nyere mærker og miniark, FDC med mærker optil 2017 AFA ifølge indleverne ca 23000
Varunr: 5446723
SEK 5 729 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2019
18:28:00
SEK 430
Rusland. Lot nyere mærker og miniark
Rusland. Lot nyere mærker og miniark med mærker fra perioden (alt mellem ca 2011-2017) AFA ifølge indleverne ca 141000
Varunr: 5446746
SEK 35 805 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2019
19:29:00
SEK 716
Corneille. 'Trois images d'un été' (cd3)
Corneille (f. 1922). 'Trois images d'un été', litografisk serie, alle 3/250, alle sign. og dateret Corneille 92, bladmål 34 x 24 cm. I original mappe. (3)
Varunr: 5445289
SEK 5 442 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-10-2019
19:44:00
SEK 430
Grækenland. Lot nyere mærker og miniark
Grækenland. Lot nyere mærker og miniark med mærker, meget i antal (alt mellem ca 2011-2017) AFA ifølge indleverne ca 19500
Varunr: 5446731
SEK 3 437 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2019
20:30:00
SEK 2 148
Norge. Lille kasse med diverse.
Norge. Lille kasse med hovedsamling i ringbind, udvalgshæfte, og lille indstiksbog mm. Fin hoedsamling (1856-2009) med frimærker samlet i general rigtig fin kvalitet. Indeholder nr. 2-5 i fine kval, NK 1, og generelt velfyldt fra 60'erne og frem. Desuden lille udvalgshæfte og indstiksbog med ...
Varunr: 5463209
SEK 2 148 DK, Vejle, Dandyvej 19-10-2019
22:28:22
SEK 501
Forsendelser mm. i flyttekasse.
Forsendelser mm. i flyttekasse. Diverse forsendelser i flyttekasse med meget blandet indhold. Mest fra Danmark både nyt og gammelt. Også en del udland set. Bedst er umiddelbart et gammelt SIR-brev med 4 Sk. 1854 fuldrandet og stemplet "22" GRENAA.
Varunr: 5461799
SEK 3 724 DK, Vejle, Dandyvej 19-10-2019
22:29:51
SEK 2 864
Flyttekasse med forsendelser og frimærker.
Flyttekasse med forsendelser og frimærker. Spændende flyttekasse med langt mest forsendelser mange moderne fra Danmark fra 1990'erne og frem men også set en del andet bl.a. gammel frimærkelæst brev sendt Rekomanderet med notation POSTE RESTANATE sendt fra Sverige LAHOLM 25/6. til København så ...
Varunr: 5461623
22:30:55
SEK 1 719
To flyttekasser med frimærker
To flyttekasser med frimærker med gode velbesatte samlinger i fortryksalbum: Grækenland, Rumænien, FN i Wien, FN USA (i særllige FN-album), USA, Spanien i 3 bind, noget postfrisk Danmark, bl.a. en del årsmapper fra Danmark og Grønland
Varunr: 5463643
SEK 7 161 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2019
14:05:00
SEK 3 437
Danmark og Færøerne (3)
Danmark og Færøerne. Samling er i Leuchtturm fortryksalbum, med Danmark 1855-2013, med flere skillingsmærker, en del tofarvede, prov samt kongeudgaver, stålstik er næsten komplet, og meget både samlet postfrisk og stemplet Færøerne optil ca 2006 med bl.a flere provisorier (3)
Varunr: 5458612
SEK 5 729 DK, Helsingør, Støberivej 20-10-2019
18:53:00
SEK 2 864
Samling Sovjetunionen i otte grønne mapper, stemplede og ustemplede, næsten komplet. (8)
Samling Sovjetunionen . Otte grønne mapper, så godt som komplet i stemplede fra start til ca. 1991. Dertil ustemplet samling, (8)
Varunr: 5450555
SEK 8 593 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-10-2019
19:15:00
SEK 5 442
Tyskland ca. (1900-1923) i velfyldte lagerbøger.
Tyskland ca. (1900-1923) i velfyldte lagerbøger. 3 indstiksbøger med mængder af mærker. Godt lot til specialisten.
Varunr: 5463270
SEK 3 724 DK, Vejle, Dandyvej 20-10-2019
19:17:00
SEK 1 575
Samling ældre Belgien i tre lagermapper. (3)
Samling ældre Belgien i tre lagermapper. Stemplet. 1849 og frem. (3)
Varunr: 5429033
SEK 4 297 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-10-2019
19:26:00
SEK 3 151
Samling ældre Grækenland i indstiksbog. 1861 og frem
Samling ældre Grækenland i indstiksbog. 1861 og frem. Stemplet samt hængslet.
Varunr: 5443760
SEK 3 437 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-10-2019
19:32:00
SEK 2 578
Samling ældre Indien. 1854 og frem.
Samling ældre Indien. 1854 og frem. Der er bl.a set postfriske arkstykker, stemplet, postfrisk, hængslet. Rigtig mange ældre mærker fra mange områder.
Varunr: 5444767
19:36:00
SEK 2 864
Tyskland. Infla. 25 dobbelt sider med postfriske/ubrugte frimærker.
Tyskland. Infla. 25 dobbelt sider med postfriske/ubrugte frimærker. Spændende lagerbog med diverse udgaver, Rigtig mange med marginaler, set HAN numre, UTAKKET, Tete-Beche, overtryksvarianter osv. Se det lille fotoudsnit. Bør ses.
Varunr: 5464595
SEK 3 437 DK, Vejle, Dandyvej 20-10-2019
20:28:00
SEK 2 292
 1 2  >>