Utropspris
12345»   Varor pr. sida   127 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
DANMARK. AFA 101,x. 25 Øre, variant: VENSTRE 2-TAL FORBUNDET MED CIRKEL.
DANMARK. AFA 101,x. 25 Øre, variant: VENSTRE 2-TAL FORBUNDET MED CIRKEL. Postfrisk 4-blok. NV mærke med variant. (AFA 5300)

Varunr: 5715469
SEK 1 391 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
14:19
SEK 487
USA. Sc. 1a. 5c. dark brown. Fine copy with 3 good marins and just touched at top, on entire from ROCHESTER N.Y. Dated 1. sep 1847 inside letter.
USA. Sc. 1a. 5c. dark brown. Fine copy with 3 good marins and just touched at top, on entire from ROCHESTER N.Y. Dated 1. sep 1847 inside letter. (Early usage)

Varunr: 5684168
SEK 2 781 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
14:19
SEK 1 252
DANMARK. AFA 1IIIe. 4 RBS, KASTANIEBRUN. Pænt fuldrandet mærke i meget DYB nuance. Flot farve!

Varunr: 5732437
14:21
SEK 487
Samling ældre Nicaragua. 1869 og frem.
Samling ældre Nicaragua. 1869 og frem. Stemplet, hængslet samt noget postfrisk.

Varunr: 5510808
SEK 2 364 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
16:19
SEK 417
Samling ældre mærker. Guadeloupe, Sudan, Fransk Indie, Palæstina.
Samling ældre mærker. Guadeloupe, Sudan, Fransk Indie, Palæstina. samt Syrien.

Varunr: 5566004
SEK 2 225 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
17:56
SEK 487
TOSCANA. AFA 5. 2 cr. 3-stribe på lille klip. Pæne til berørt rande.

Varunr: 5735022
19:07
SEK 1 182
ISLAND. AFA 205x. 5/35 Øre, variant: DOBBELT OVERTRYK. Flot postfriskt eksemplar. (AFA 3800)

Varunr: 5731216
SEK 1 808 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:08
SEK 487
To plastkasser med frimærker (2)
To plastkasser med frimærker bestående af blandt andet: ca 12 mapper med frimærker fra hele verden. To kasser med danske bundter og en kasse med engelske bundter. (2)

Varunr: 5723850
SEK 1 391 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
19:11
SEK 487
TOSCANA. AFA 22. 80c. Stemplet eksemplar, berørte rande. Attest Dr. Giovanni Chiavarello
TOSCANA. AFA 22. 80c. Stemplet eksemplar, berørte rande. Attest Dr. Giovanni Chiavarello. (AFA 5800)

Varunr: 5735027
19:15
SEK 1 182
TOSCANA. AFA 10. 1 Cr. sort. Stemplet mærke. Tæt i bund.
TOSCANA. AFA 10. 1 Cr. sort. Stemplet mærke. Tæt i bund. Signatur/ejermærke på bagsiden: F.B.T. (AFA 6500)

Varunr: 5735032
19:22
SEK 1 182
KIRKESTATEN. AFA 10. 50 b. Stemplet eksemplar. Lilletyndhed NØ og let beklippet i vest. Sjældent ægte mærke. Signeret SG
KIRKESTATEN. AFA 10. 50 b. Stemplet eksemplar. Lilletyndhed NØ og let beklippet i vest. Sjældent ægte mærke. Signeret SG. (AFA 15.000)

Varunr: 5735043
SEK 2 086 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:26
SEK 1 808
POSTKORT. 36 kort fra ca. år 1900-1920
POSTKORT. 36 kort fra ca. år 1900-1920, blander brugte og ubrugte. Set bedre motiver og "Hilsner fra" kort mv. Alle kort scannet.

Varunr: 5734387
SEK 1 112 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:27
SEK 487
NEPAL. AFA 6a. 20 Gr. karmin. Pænt fuldrandet mærke, stemplet. Signeret A. Diena og Dr. Enzo Diena. (AFA 5000)

Varunr: 5735053
19:38
SEK 1 182
SARDINIEN. AFA 6. 40c. rosa. PRAGT-mærke med brede rande og flot stemplet. Signeret Emilio Diena.
SARDINIEN. AFA 6. 40c. rosa. PRAGT-mærke med brede rande og flot stemplet. Signeret Emilio Diena. (AFA 8000)

Varunr: 5735064
19:49
SEK 417
KIRKESTATEN. AFA 11. 1 Scudo. Meget pænt ubrugt mærke med original gummi og gode rande. PRAGT-mærke. Signeret Alberto Diena
KIRKESTATEN. AFA 11. 1 Scudo. Meget pænt ubrugt mærke med original gummi og gode rande. PRAGT-mærke. Signeret Alberto Diena. (AFA 20.000)

Varunr: 5735050
SEK 6 953 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:52
SEK 556
TOSCANA. AFA 18. 5c. Parstykke på klip med pænt stempel. Højre mærke med en berørt rand.

Varunr: 5735026
19:54
SEK 1 182
TOSCANA. AFA 6. 4c. variant: DEFEKT BO samt brud på bundlinien efter E.
TOSCANA. AFA 6. 4c. variant: DEFEKT BO samt brud på bundlinien efter E. Desuden pænt parstykke med komplet stempel: 18 OCT 1856 LIVORNO.

Varunr: 5735021
19:55
SEK 1 182
FRANKRIG. AFA 7. 1 Fr. Let stemplet eksemplar. Tæt i top. (AFA 8000)

Varunr: 5735017
19:59
SEK 904
Færøerne årsmapper, julemærker m.v.
Færøerne 3 sæt årsmapper perioden 1990-99 komplet, 3 stk årbøger 1989, årsmapper 1975/76. 3 mapper med diverse frimærker udgivet perioden 1976-1989 og diverse julemærker i helark. Hertil lidt i kilovare fra Danmark m.v.

Varunr: 5731518
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
SEK 695
Danmark samling 1851-1989 m.v.
Danmark samling monteret i Leuchturm album med klemlommer og kassette. Samlingen er blandet stemplet ustemplet med bl.a. 50 øre og 1 krone gl. luftpost. Fra ca. 1950 til 1989 meget tæt besat ustemplet med god pålydende værdi. Hertil lidt fra Dansk Vestindien.

Varunr: 5726767
SEK 1 391 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
20:05
SEK 1 321
Deutsches Reich, Stater, områder samlinger m.v.
Deutsches Reich ustemplet / stemplet samling monteret i gl. Stenderalbum. Samlingen er meget tæt besat over lange stræk og indeholder mange komplette sæt fra perioden 1933-45 m.v. Tyk bog med stater, kolonier og områder monteret på blade samt 2 ringbind med bl.a. Saar og Danzig monteret på blade,...

Varunr: 5669203
SEK 5 562 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
20:10
SEK 1 669
Hele verden diverse
Hele verden ca. 15 indstiksbøger / albums med frimærker fra flere lande, herunder noget i Danmark med bl. lidt i årsmapper og førfilatelistisk brev m.v. Hertil kasser med kartoteker, kilovare og vaskede frimærker. Fylder stor flyttekasse.

Varunr: 5730044
20:15
SEK 626
Samling Tyskland
Samling 1949-1999 på Leuchtturm sider i 3 papmapper, ubrugt/postfrisk.

Varunr: 5692838
SEK 2 781 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
20:18
SEK 487
Finland samling 1866-2014
Finland stemplet samling monteret i 2 stk Stenderalbum. Samlingen er meget tæt besat over lange stræk og indeholder bl.a. 10 stk stortakkede, AFA nr. 34, 54 og 66. I den nyere ende findes en del i postfrisk. AFA katalogværdi anslået ca. 34.000,-.

Varunr: 5720592
SEK 2 781 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
20:20
SEK 973
Dansk Vestindien 3 cents 1856, 66 og 72
Dansk Vestindien AFA nr. 1, 2 og 3 planche med ustemplede og stemplede mærker, herunder 4 blok og diverse pladefejl m.v.

Varunr: 5675793
20:25
SEK 1 669
Norge samling 1855-2016
Norge samling monteret i 2 stk Stenderalbum. Samlingen er fortrinsvis stemplet men også noget i postfrisk / usemplet indeholder bl.a. 22 stk skillingsmærker m.v. Den ældre del godt besat mens den nyere er lidt mere tyndt. AFA katalogværdi ca. 39.000,- Hertil mindre samling monteret på DAVO blade ...

Varunr: 5720591
SEK 4 172 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
20:30
SEK 1 669
England uden guldtryk
England AFA nr. 2088 uden guld påtryk samt almindeligt mærke.

Varunr: 5720594
20:35
SEK 417
Bundesrepublikken samlinger m.v.
Vesttyskland samling 1948-1996 monteret i 3 stk Borek album med klemlommer. Den ældre del frem til ca. 1970 er ustemplet / stemplet og fra 1970 og frem forekommer samlingen komplet postfrisk. AFA katalogværdi anslået kr. 25-30.000,-.Fortryksalbum Lindner til postkortserien "Lernt Deutschland ...

Varunr: 5669202
20:40
SEK 1 043
Østeuropa samlinger (2)
Østeuropa samlinger fra Sovjetunionen, Ungarn, Tjekkoslovakiet, Polen, Rumænien, Bulgarien og Jugoslavien monteret på sider i 14 tykke ringbind.Samlingerne indholder mange tusinde forskellige frimærker og ca. 480 miniark m.v. Fylder 2 flyttekasser

Varunr: 5680394
20:45
SEK 1 808
Færøerne stemplet samling 1919-2019
Færøerne stemplet samling monteret på blade i 2 ringbind frem til 2016, herefter i indstiksbog. Samlingen forekommer komplet i hovednumre incl. de 6 provisorier og ofte udbygget med hæftemærker m.v. Høj pålydende værdi i nyere ende. Hertil noget i julemærker i helark.

Varunr: 5675702
SEK 6 953 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
20:50
SEK 1 252