Utropspris
12»   Varor pr. sida   32 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, sort (5)
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, sort. Remote Control medfølger. H. 141,5 cm. B. 59 cm. Original emballage. Modelfoto. (5)

Varunr: 6165792

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
18:29
SEK 564
Standerlampe med skærme i børstet stål.
Standerlampe med to kuppelformede skærme i børstet stål. Lamperne regulerbare i både højde og vinkling. H. 132 cm. Fremstår med brugsslidtage.

Varunr: 6224127
18:57
SEK 1 128
Dansk lampeproducent. Standerlampe af metal.
Dansk lampeproducent. Standerlampe af børstet og forkromet stål. H. 152 cm (justerbar kuppel). Fremstår med brugsspor herunder ridser samt enkelte lette buler.

Varunr: 6231065
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:22
SEK 423
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, hvid (5)

Varunr: 6165728

19:27
SEK 493
Stander- / gulvlampe, Ateljé Lyktan, Anna af Anna Ahrens
Anna Ahrens for Ateljé Lyktan, Anna standerlampe af formspændt lamineret bøgetræ, kanvas stof & kunstmateriale, H. 140, Ø 60 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. enkelte mrk. m.m.

Varunr: 6222226
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
19:30
SEK 493
Projektør med LED pærer
Projektør med LED pærer og ny el, sammenklappeligt stel, H. 190 cm. Ø. 51,5 cm. Brugsspor samt rust.

Varunr: 6216463
SEK 8 456 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
20:20
SEK 5 638
Benny Frandsen. 'Jaws' bord og standerlampe (2)
Benny Frandsen. 'Jaws' standerlampe med skærm af multicolor lakeret metal. Stamme og fod af børstet stål. Fremstillet hos 'Frandsen Lightning'. Standerlampe: H. ca 155 cm. Bordlampe: H. 61,5 cm. Lamperne fremstår med lette brugsspor. (2)

Varunr: 6231987
SEK 4 510 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-07-2022
20:55
SEK 2 537
Gulvlampe/lampebord af glas
Gulvlampe/lampebord af glas H. incl montering 90 cm. Fremstår med brugsspor og let leddeløs i fod.

Varunr: 6230049
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-07-2022
12:42
SEK 423
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027650

SEK 1 691 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
16:16
SEK 705
Svensk teater projektør / gulvlampe, 1900’tallets første halvdel
Svensk teater projektør, senere omlavet til gulvlampe med trebenet stel af patineret metal. H. 182 cm. 1900’tallets første halvdel. Fremstår med alm. brugsspor herunder stedvist anløbninger og rust. OBS. køber står selv for håndtering.

Varunr: 6224880
SEK 7 047 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
18:46
SEK 4 228
Relco. Gulvlampe
Relco. Gulvlampe af hvidlakeret metal, fod af sort lakeret metal. Fremstillet hos Relco, Milano, Italien. H. 182 cm. Fremstår med brugsspor og ridser.

Varunr: 6232019
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
19:42
SEK 423
Louis Poulsen. PH 3½ / 2½ Standerlampe
Poul Henningsen (1894-1967). PH 3½ / 2½ gulvlampe / standerlampe. Stamme, fod samt fatningshus af krom, skærmholder af krom. Monteret med skærmsæt af hvidt opalglas. H. 130 cm. Ø 33 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6231313
SEK 11 275 DK, Aalborg, Nibevej 05-07-2022
19:45
SEK 6 201
Mario Barbaglia & Marco Colombo. Standerlampe / uplight, model Logo
Mario Barbaglia & Marco Colombo. Standerlampe / uplight, af sortlakeret metal, fod af grålakeret metal. Studio Paff, model Logo 300/5. Formgivet i 1987. H. 192 B. 32 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6211957
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
20:25
SEK 2 114
Parti på 60 pendler, model Silent (60)
Parti på 60 pendler, model Silent, udført i keramik, Ø 15 cm. fordelt på 2 farverne grå og hvid. Fremstår ubrugt & i org. emballage, hvor hver lampe er enkelt indpakkede. (60)

Varunr: 6222503

SEK 12 685 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2022
20:45
SEK 3 664
20 forskellige gulvlamper i industriel design (40)
20 forskellige gulvlamper i industriel design. De fleste med justerbart stel H. ca. H. 190 cm, B. ca. 100 cm. Lamperne leveres i 40 originale kasser på 1 palle. (40)

Varunr: 6226410

SEK 26 779 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
20:52
SEK 21 141

Varunr: 6140017

SEK 1 691 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2022
12:09
SEK 705

Varunr: 6027653

13:39
SEK 705

Varunr: 6165727

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2022
14:52
SEK 564

Varunr: 6165793

18:29
SEK 493
Dansk Lampeproducent. Standerlampe af stål og palisander
Dansk Lampeproducent. Standerlampe af stål og palisander. 1960'erne. H 165 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Varunr: 6231620
SEK 1 409 DK, Aalborg, Nibevej 06-07-2022
19:20
SEK 423

Varunr: 6165729

19:27
SEK 423
Lyfa. Stander- /gulvlampe, model 'Florida'
Lyfa. Stander- /gulvlampe af messing, uplight fatning, fod der kan opsamle ledning. H. 154 cm. Udført hos Lyfa, model 'Florida'. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg. Skærm medfølger ikke.

Varunr: 6229991
SEK 2 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-07-2022
19:47
SEK 1 832
Cotswolds. Par kolossale standerlamper (2)
Cotswolds. Par kolossale standerlamper. Hidrører fra antikvitetsforhandler i Cotswolds, England. Elektrificeret, inklusiv lyskilder og tekstilskærme. H. 290 cm. Fremstår let og jævnt patineret. (2)

Varunr: 6221604
SEK 22 550 DK, Nivå, Stejlepladsvej 06-07-2022
19:53
SEK 14 094
Poul Henningsen. PH 4/2,75/3 gulv/standerlampe
Poul Henningsen 1894-1967. PH 4/2,75/3 gulv/standerlampe. Forkromet stamme, topdæksel og topskrue, fod af malet metal, overskærm af gulmalet kobber, mellem og underskærm af matglas. Fremstillet hos Louis Poulsen 1930-erne. H. 159 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker, ny ledning, ...

Varunr: 6225142
SEK 42 282 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2022
20:39
SEK 31 007
Ubekendt møbelproducent. Tre standerlamper (3)
Ubekendt møbelproducent. Tre standerlamper i henholdsvis krom og messing h. ca. 135-150 cm. Der medfølger to skærme. Fremstår med brugsspor, skrammer mm.

Varunr: 6227103
SEK 1 409 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-07-2022
13:23
SEK 423
Jan Wickelgren. Standerlampe af bøgetræ
Jan Wickelgren. Standerlampe af formbøjet bøgetræ, skærme af stof, højtejusterbar stamme. H. 125-145 cm. 1970'erne. Fremstår brugsspor.

Varunr: 6230318
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 07-07-2022
18:00
SEK 423
Verner Panton. 'Panthella' standerlampe
Verner Panton (1926-1998). 'Panthella' standerlampe med skærm af hvid akryl, stamme af hvidlakeret metal, fod af plast. Afbryder på ledning. Fremstillet af Louis Poulsen med mærkat herfra. Fremstår med lette brugsspor, dog en stjernekrakelering på top.

Varunr: 6230944
SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2022
19:28
SEK 2 114
Kamenicky Senov. Gulvlampe fra 60'erne i glas og metal
Kamenicky Senov. Gulvlampe fra 60'erne med skærm af mønstret glas, fatning af bakelit, stamme af sortlakeret metal, afsluttet på trefod med sko af forkromet metal. H. 140 cm, Ø 40 cm. Fremstillet af Kamenicky Senov, Tjekkiet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6167040
SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2022
19:32
SEK 4 510
Targetti Sankey. Italiensk standerlampe fra 60'erne
Targetti Sankey. Italiensk standerlampe fra 60'erne af forkromet metal med fleksibel stamme. H. ca. 135 cm. Fremstillet af Targetti Sankey, Firenze, Italien. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6226712
SEK 2 114 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2022
19:33
SEK 1 691
Poul Henningsen. PH 3/2 gulvlampe, 'Vandpumpen', Limited edition 2019.
Poul Henningsen. PH 3/2 gulvlampe, 'Vandpumpen', med skærme af ravfarvet glas, stel af børstet messing. Poul Henningsens initialer indgraveret under kontakten. Limited edition 2019. H. 126 cm. Fremstår usamlet. Glasskærme i original emballage. Minimale brugsspor. Første foto er modelfoto.

Varunr: 6222148
SEK 28 188 DK, Aalborg, Nibevej 07-07-2022
20:01
SEK 22 550
12»