Utropspris
12»   Varor pr. sida   54 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Projektør med LED
Projektør med LED pærer og ny el. Står på sammenklappeligt stel, H. 190 cm. Ø. 51,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6022429
SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:12
SEK 1 091
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027651

SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:17
SEK 409
Flemming Agger for Le Klint. Standerlampe, model 369
Flemming Agger for Le Klint. Standerlampe, model 369 stel af sortlakeret metal monteret med plisséret skærm, H. ca. 162 cm.

Varunr: 6044974
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:36
SEK 955
10 Standerlamper / gulvlamper, sortlakeret med enkelt skærm. (10)
10 Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (10)

Varunr: 6043841

SEK 3 546 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
16:13
SEK 477
10 standerlamper / gulvlamper, messing med sorte skærme(10)
10 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (10)

Varunr: 6043835

16:14
SEK 477
To gulvlamper (2)
Sortlakeret gulvlampe med fleksible skærm. H. 106 cm. Gulvlampe af patineret metal. Skærm af grønt stof. H. 150 cm. Fremstår med ridser og brugsspor. (2)

Varunr: 6044370
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:22
SEK 409
Robert Dudley Best for Gubi. BestLite standerlampe model BL3
Robert Dudley Best. Bestlite gulvlampe, model BL3 Med fod og skærm af sortlakeret metal, højdejusterbar stamme af forkromet metal. H. 113-152 cm. Produceret for Gubi. Fremstår med

Varunr: 6039493
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:32
SEK 3 000
Half Moon Seeddesign gulvlampe
Half Moon Seeddesign gulvlampe af hvidlakeret metal. Sort stofledning. Med afbryder. Højde 175 cm.

Varunr: 6032201

SEK 1 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:36
SEK 409
Michael Bang for Le klint. Standerlampe, model 322
Michael Bang for Le Klint. Standerlampe, Model 322, med stel af børstet stål, monteret med plisseret skærm, højdejusterbar. Fremstår med brugsspor og buler/mærker på skærm.

Varunr: 6045166
19:56
SEK 477
Poul Henningsen. PH 80 standerlampe
Poul Henningsen. PH 80 standerlampe med skærme af akryl samt top af rødt/sort plastik, forkromet stamme, monteret på sort fod. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 132 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6041854
SEK 4 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:21
SEK 4 091
Et sæt Philips Living Colors, LED lamper (2)
Et sæt Philips Living Colors, LED lamper. Med 16 millioner farver og medfølgende fjernbetjeninger. (2)

Varunr: 6043673
SEK 1 364 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:38
SEK 409
10 standerlamper / gulvlamper, Crom med sorte skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / crom lakeret, H. 148 cm. Fremstår enkelt indpakkede i org. emb. (10)

Varunr: 6043822

SEK 3 546 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2021
11:40
SEK 409
Broberg Ridderståle for Muuto. Standerlampe model Leaf
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i hvid. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036731

SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
13:24
SEK 409
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' dark green. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036776

13:34
SEK 477

Varunr: 6027643

SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
13:34
SEK 409
10 Standerlamper, sort med 2 skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår i org. emb. (10)

Varunr: 6043843

16:11
SEK 409

Varunr: 6027650

18:04
SEK 409
Gulvlampe af kobber
Gulvlampe med stamme og fodstykke af kobber. H. ekskl. fatning 139 cm. Brugsspor.

Varunr: 6027135
SEK 4 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
18:16
SEK 614

Varunr: 6027649

18:16
SEK 409
Riviéra Maison. Standerlampe med skærm
Riviéra Maison. Gulvlampe af aluminium med integreret bord samt tilhørende skærm. H. 165cm. Ø.45cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder lette ridser.

Varunr: 6041472
SEK 2 728 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:41
SEK 409
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i grå. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036775

18:52
SEK 409

Varunr: 6036729

19:03
SEK 409
Jo Hammerborg. 'Trombone' standerlampe, messing
Jo Hammerborg. 'Trombone' standerlampe med stamme af messing, skærm messingfarvet metal, base af brunlakeret metal, justerbar skærm. H. ca. 137 cm. Fremstillet hos Fog & Mørup, 1960/70'erne. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker samt skræm med enkelte trykmærker. Afkortet ledning. ...

Varunr: 6045139
SEK 2 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
19:33
SEK 614

Varunr: 6042487

19:55
SEK 409
Poul Henningsen. PH 3½ / 2½ gulv / standerlampe
Poul Henningsen 1894-1967 for Louis Poulsen. PH 3½ / 2½ gulv / standerlampe. Stamme, fod samt fatningshus af forkromet metal, monteret med 3½ / 2½ skærmsæt af hvidt opal glas. H. 130 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med manglende mellemskærm samt mindre brugsspor.

Varunr: 6044566
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
19:58
SEK 5 455
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 3½ - 2½ gulvlampe / standerlampe, kobber / opal
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe, Limited edition. To overskærme, kobber og mundblæst glas. Mellem og nederste skærm af mundblæst hvidt opalt glas. Skærmholder af kobberbelagt støbt messing. Stander af kobber. Fremstillet af Louis Poulsen i et begrænset antal. Dimension: Ø 33 cm. H. 130 ...

Varunr: 6043445
SEK 20 456 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
20:15
SEK 7 092
Kurt Nørregaard. Standerlampe/ up-light af hvidlakeret metal
Kurt Nørregaard. Hvid-lakeret gulv-/ standerlampe med lagdelt skærm med up-light effekt stående på rund sokkel. Fremstillet af Louis Poulsen. H. 188 cm. Ø 60 cm. Fremstår med patina og let gulnet lakering.

Varunr: 6045388
SEK < 1,000 DK, Vejle, Dandyvej 23-06-2021
20:24
SEK 409
Standerlampe / gulvlampe, model Marala, hvid
Standerlampe/gulvlampe, model Marala, m/ hvid fire-kantet skærm, stamme af hvidlakeret og forkromet metal m.m., H. 165 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb.

Varunr: 6023532

SEK 3 273 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2021
20:25
SEK 409
Industriel gulvlampe
Industriel gulvlampe med skærme af emaljeret stål. Senere fremstillet stel af vandrør. Justerbar højde H. 130-180 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6014113
SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
20:55
SEK 477
Verner Panton. Panthella gulvlampe/standerlampe
Verner Panton. Panthella standerlampe af hvid akrylplast, afbryder på ledning. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø 50 cm. Fremstår med minimale/lette brugsspor.

Varunr: 6045966
SEK 3 000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
21:32
SEK 2 728
12»