Utropspris
12»   Varor pr. sida   59 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Broberg Ridderståle for Muuto. Standerlampe model Leaf
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i hvid. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036729

SEK 2 040 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
12:23
SEK 544
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i grå. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036775

12:46
SEK 408
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027649

SEK 1 632 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
13:38
SEK 408

Varunr: 6027650

14:00
SEK 408

Varunr: 6027654

14:23
SEK 408
10 Standerlamper, sort med 2 skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår i org. emb. (10)

Varunr: 6059450

SEK 3 535 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:31
SEK 476

Varunr: 6036731

16:40
SEK 476
Italiensk gulvlampe af glas og grønpatineret metal
Italiensk gulvlampe af grønpatineret metal med detaljer af messing og afsluttet øverst med opadvendt kuppel af glas H. 188, Ø på kuppel 44 cm. Små brugsspor.

Varunr: 6048269
SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
17:22
SEK 408

Varunr: 6036735

17:52
SEK 408
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' dark green. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036781

18:07
SEK 408

Varunr: 6027659

18:10
SEK 408

Varunr: 6027646

18:21
SEK 408
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 3½ - 2½ gulvlampe / standerlampe, kobber / opal
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe, Limited edition. To overskærme, kobber og mundblæst glas. Mellem og nederste skærm af mundblæst hvidt opalt glas. Skærmholder af kobberbelagt støbt messing. Stander af kobber. Fremstillet af Louis Poulsen i et begrænset antal. Dimension: Ø 33 cm. H. 130 ...

Varunr: 6043445
SEK 20 396 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
19:23
SEK 12 510
Riviéra Maison. Standerlampe med skærm
Riviéra Maison. Gulvlampe af aluminium med integreret bord samt tilhørende skærm. H. 165cm. Ø.45cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder lette ridser.

Varunr: 6041472
SEK 2 719 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
19:26
SEK 408
Caprani. Standerlampe, formbøjet bøg med plisseret skærm
Caprani Light. Standerlampe af formbøjet bøg, fod af sortlakeret metal, monteret med plisseret skærm, H. ca.158 cm.Fremstår med brugsspor, forneden med skjold på stander.

Varunr: 6051896
SEK 8 158 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
19:30
SEK 3 807
Par standerlamper af brunt skind og stål (2)
Par standerlamper med stamme af brunt skind og stål, hvide skærme. H. 158 cm. Produceret i Spanien. Med brugsspor. (2)

Varunr: 6055994
SEK 2 040 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-07-2021
19:46
SEK 408
Standerlampe med Le Klint skærm
Standerlampe af sortmalet jern med senere Le Klint skærm H. 160 cm. Brugsspor.

Varunr: 6056005
SEK 1 088 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-07-2021
19:50
SEK 476
Maison Jansen. Gulvlampe i messing
Maison Jansen. Gulvlampe i messing, kanneleret stamme på firkantet fodstykke, 2 lysudtag. Skærm mangler. H. 108 cm, B. 24 cm. Fremstår med overfladrust, let anløben.

Varunr: 5979905
SEK 9 518 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:14
SEK 408
Standerlampe - uplight af stål med glas
Standerlampe - uplight af stål med skærm af glas H 185 cm. Brugsspor på fod. Model Rada KTH7650.

Varunr: 6049088
20:20
SEK 408

Varunr: 6042487

20:21
SEK 408
Et sæt Philips Living Colors, LED lamper (2)
Et sæt Philips Living Colors, LED lamper. Med 16 millioner farver og medfølgende fjernbetjeninger. (2)

Varunr: 6043673
SEK 1 360 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:42
SEK 476
Mazzega. Gulvlampe i Muranoglas
Mazzega. Gulvlampe i brun og mat Muranoglas og forkromet metal. Fremstillet af Mazzega, Venedig, Italien. H. 137 cm, Ø ca. 42 cm. Ledning med gulvafbryder. Fremstår med overfladerust

Varunr: 5973454
SEK 5 439 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
21:19
SEK 476
Standerlampe.
Standerlampe af palisander og stål. H. 151 cm inkl. montering. Lampeskærm medfølger. Fremstår med brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne ...

Varunr: 6057337
SEK 1 088 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2021
08:45
SEK 544

Varunr: 6027658

SEK 1 632 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2021
11:03
SEK 408
10 standerlamper / gulvlamper, Crom med sorte skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / crom lakeret, H. 148 cm. Fremstår enkelt indpakkede i org. emb. (10)

Varunr: 6061654

SEK 3 535 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2021
15:17
SEK 408
2 standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, sort / messing (2)
2 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2)

Varunr: 6060812

SEK 1 360 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2021
16:32
SEK 408
Jørgen Gammelgaard for Pandul. Et par VIP Gulvlamper, Hvid (2)
Jørgen Gammelgaard for Pandul. Et par VIP Gulvlamper. Hvidlakeret skærme, stander og fod i aluminium og stål. Øvre del af stamme i børstet rustfrit stål. H. 87-135 cm. Ø. 35 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2)

Varunr: 6024744
SEK 5 439 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2021
19:26
SEK 476
Jo Hammerborg. Standerlampe / gulvlampe, model 'studio'
Jo Hammerborg. 'Studio' Standerlampe / gulvlampe, med stamme og skærm af kobber og sortlakeret metal, H. ca. 150 cm. Fremstillet hos Fog & Mørup. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker samt fod og top med mindre bule.

Varunr: 6060246
SEK 5 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2021
19:54
SEK 2 040

Varunr: 6036774

SEK 2 040 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2021
17:55
SEK 476

Varunr: 6036728

17:59
SEK 408
12»