Utropspris
12»   Varor pr. sida   52 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, sort (5)
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, sort. Remote Control medfølger. H. 141,5 cm. B. 59 cm. Original emballage. Modelfoto. (5)

Varunr: 6165766

SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
17:49
SEK 416

Varunr: 6165768

17:51
SEK 416
Caprani Light. Standerlampe af formspændt bøgetræ
Caprani Light. Standerlampe af formspændt bøgetræ, fod af sortlakeret støbejern, ledning med afbryderknap. H. 153 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6208644
SEK 4 437 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
18:45
SEK 3 050
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027653

SEK 1 664 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:15
SEK 1 109
Svend Aage Holm Sørensen. Gulvlampe, 1950'erne
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet. Gulvlampe med tre-delt sort stander af metal monteret med afbryder, runde fodstykker og flex-arme af patineret messing. Udført hos Holm Sørensen & Co. 1950'erne. H. 190 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor og manglende skærme.

Varunr: 6206686
SEK 6 933 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-05-2022
19:41
SEK 5 546
Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Standerlampe, model 'Trombone'
Jo Hammerborg. 'Trombone' standerlampe af forkromet og poleret stål / aluminium med justerbar skærm, fodstykke af grålakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. H. 136 cm. Fremstår med brugspræg samt manglende fatning.

Varunr: 6211094
SEK 2 773 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
20:27
SEK 2 080
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, hvid (5)

Varunr: 6165700

20:53
SEK 416
Ukendt lampeproducent. To Gulvlamper (2)
Ukendt lampeproducent. To gulvlamper af metal, med plisserede skærme. H. 144-148 cm. Ø 25-30 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6192064
SEK 1 109 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
21:20
SEK 416

Varunr: 6165708

SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
08:59
SEK 416

Varunr: 6140017

SEK 1 664 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
11:32
SEK 1 109
To gulvlamper (2)
Gulvlampe af messing. Højde med fatning 139 cm. Gulvlampe af patineret metal H. 125 cm. Fremstår med mærker, malingpletter og brugsspor. (2) Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Varunr: 6211191
SEK 1 109 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
14:43
SEK 416
20 forskellige gulvlamper i industriel design (40)
20 forskellige gulvlamper i industriel design. De fleste med justerbart stel H. ca. H. 190 cm, B. ca. 100 cm. Lamperne leveres i 40 originale kasser på 1 palle. (40)

Varunr: 6202266

SEK 26 345 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-05-2022
19:04
SEK 21 492
Eva Solo. Gulvlampe. Model Quay
Eva Solo. Gulvlampe. Model Quay. Udført af pulverlakeret stål med justerbar skærm. Farve: Grå. Mål: H. 121, Ø. 21 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varunr: 6208402

SEK 1 803 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-05-2022
19:10
SEK 1 109
Ferrucio Laviani for Kartell. Tre tube gulvlamper (3)
Ferruccio Laviani. Tre gulvlamper med tube af klar plast samt blå nuance i toppen. Fremstillet hos Kartell. H. 172 Ø. 20 cm. Fremstår snavset med brugsspor herunder ridser og mærker samt små stedvise pletter og skjolder på ledning, par løse fatninger. Lauritz.com indestår ikke for ...

Varunr: 6203841
SEK 3 328 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-05-2022
19:16
SEK 1 387
Poul Henningsen. PH80 standerlampe / gulvlampe
Poul Henningsen. PH80 standerlampe / gulvlampe med skærme af akryl, forkromet stamme, monteret på sort fod. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø. 55 cm. Fremstår med brugsspor og brændemærke på fod.

Varunr: 6211549
SEK 5 546 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-05-2022
19:23
SEK 4 160
Stander- / gulvlampe, Louis Poulsen, Panthella af Verner Panton
Verner Panton for Louis Poulsen, formgivet i 1971, Panthella standerlampe, stel og skærm af hvidt plast, ledning m/ afbryder, H. 130 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor.

Varunr: 6208789
SEK 3 328 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2022
19:41
SEK 1 664
Kamenicky Senov. Gulvlampe fra 60'erne i glas og metal
Kamenicky Senov. Gulvlampe fra 60'erne med skærm af mønstret glas, fatning af bakelit, stamme af sortlakeret metal, afsluttet på trefod med sko af forkromet metal. H. 140 cm, Ø 40 cm. Fremstillet af Kamenicky Senov, Tjekkiet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6167040
SEK 5 546 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
19:43
SEK 4 437
Verner Panton, 'Pantella' standerlampe
Verner Panton. Panthella standerlampe med skærm af hvid akryl , stamme af lakeret metalrør og fod af plast med afbryder. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6211168
SEK 2 773 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-05-2022
19:55
SEK 1 941
TH. Valentiner for Poul Dinesen. Standerlampe, model 376 - 'Vaterpump'
TH. Valentiner. Standerlampe med justerbart patineret messing vippestel, konisk skærm af grønlakeret metal. Udført hos Poul Dinesen, model 376 - 'Vaterpump'. H. 135 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, samt rester af lim fra tidligere påmonteret tapet.

Varunr: 6207692
SEK 8 319 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-05-2022
19:58
SEK 6 101
Poul Henningsen. 3½-2½ Gulvlampe / standerlampe, kobber - Limited edition. (2)
Poul Henningsen 1894-1967. PH 3½ / 2½ gulvlampe / standerlampe. Limited edition. Stamme, fod samt fatningshus af kobber, skærmholder af kobberbelagt, støbt messing. Monteret med skærmsæt af hvidt opalglas. Medfølgende tilhørende overskærm af kobber i original kasse. H. 130 cm. Ø 33 cm. ...

Varunr: 6203608
SEK 18 026 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2022
20:37
SEK 11 093
Verner panton . Pantella standerlampe
Verner Panton (1926-1998). Pantella standerlampe med skærm af hvid akryl , stamme af lakeret metalrør og fod af plast med afbryder. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø. 50 cm. Fremstår med lette/minimale aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6211352
SEK 2 773 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2022
11:54
SEK 901

Varunr: 6165779

SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2022
18:29
SEK 416
Flemming Agger for Le Klint, model 368, gulvlampe
Flemming Agger for Le Klint, model 368, gulvlampe - standerlampe med plisséskærm, grålakeret stamme på rund fod, H. 144 cm.

Varunr: 6200222
SEK 2 080 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-05-2022
18:44
SEK 1 387

Varunr: 6165715

19:27
SEK 416
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH80 standerlampe
Poul Henningsen (1894-1967). Gulv-/standerlampe med skærme af akryl, forkromet stamme, monteret på sort fod. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 'PH-80'. H. 132 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6211533
SEK 4 160 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2022
19:39
SEK 3 605
Claus Bonderup. Par standerlamper (2)
Claus Bonderup. Par standerlamper med skærm af mat opalglas stel af matlakeret stål. Fremstillet for Focus Lighting, model Selene. H. 140 cm. Ø 46 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2)

Varunr: 5785317
SEK 1 664 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-05-2022
19:40
SEK 1 941
Ferrucio Laviani for Kartell. Par tube gulvlamper (2)
Ferruccio Laviani. Par gulvlamper med tube af klar plast samt blå nuance i toppen. Fremstillet hos Kartell. H. 172 Ø. 20 cm. Fremstår snavset med brugsspor herunder ridser og mærker samt små stedvise pletter og skjolder på ledning. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Virker ved test ...

Varunr: 6203838
SEK 2 773 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-05-2022
20:18
SEK 1 109
Mario Barbaglia & Marco Colombo. Standerlampe / uplight, model Logo
Mario Barbaglia & Marco Colombo. Standerlampe / uplight, af sortlakeret metal, fod af grålakeret metal. Studio Paff, model Logo 300/5. Formgivet i 1987. H. 192 B. 32 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6211957
SEK 4 160 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-05-2022
20:45
SEK 2 496

Varunr: 6165774

SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2022
19:01
SEK 416

Varunr: 6203836
SEK 2 773 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:15
SEK 1 109
12»