Utropspris
   Varor pr. sida   6 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Standur.
Standur i kasse af mørkbejdset træ, urskive med romertal. Sider med kanneleringer, top med svanehalse prydet med messingspids, pendul, optræksnøgle og lodder medfølger. H. 203 cm. Fremstår med brugsspor, revne i glas, en svanehals og en messingspids knækket, nøgle medfølger. Lauritz.com indestår ...

Varunr: 6222658
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
09:39
SEK 423
Tysk standur i kasse
Tysk standur i kasse af grønmalet og rødstafferet træ. Skive af messing med timekrans af tin. Urværk mrk. Kieninger. To lodder samt pendul medfølger fremstår med manglende glas/revnet glas, samt defekt urlåge. Værk 1900-tallets begyndelse, kasse 1800 -tallet. Lauritz.com garanterer ikke for ...

Varunr: 6218003
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
17:21
SEK 423
Engelsk standur i kasse af egetræ, ca. 1800
Engelsk standur i kasse af egetræ, skive af messing, timekrans af tin, sign. Edw. Shepley, Manchester. Sekund og datoviser. H. 215 cm. Medfølgende to lodder, pendul og optrækkernøgle. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6229298
SEK 2 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
18:55
SEK 423
Standur i kasse af egetræ, 1800-tallet
Standur i kasse af egetræ, hvidmalet skive med romertal, sekund og datoviser. Medfølgende to lodder, pendul og optrækkernøgle. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6225661
19:25
SEK 423
Dansk standur i kasse af hvidmalet træ, 1800-tallet
Dansk standur i kasse af hvidmalet træ, hvidmalet skive med romertal. Medfølgende to lodder og pendul. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6222200
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-07-2022
18:42
SEK 423
Lille engelsk standur, 1900 tallet
Lille engelsk standur, 1900 tallet . Messing skive med månefase og figurer. Top med tre messing figurer. Kasse i mahogni prydet med broncer. H. 191. Bund 47x27 cm.

Varunr: 6232001
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
18:57
SEK 423