Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   229 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Annette Wier. Komposition, cd
Annette Wier. Komposition, litografi, EA, sign. og dat. A. Wier 98. 57 x 38 (74 x 53) cm.

Varunr: 6040991
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:08
SEK 477
En samling grafik. Povl Christensen, René Trancula cd (3)
En samling grafik her i blandt: To kompositioner, af Povl Christensen 1909 -1977, radering, usign, 44,5x61 cm og 61x41 cm. komposition, René Tancula 1949-2014, litografi, sign. og dat. René Tancula 81. 46x59 cm (67x83,5 cm og 83,5x67 cm) (4)

Varunr: 6040108
SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:23
SEK 409
James Costa, litografisk komposition
James Costa 20 årh. Litografi 41/90, signeret og dateret 1978 i bly. H.100 x 60 cm (103 x 62 cm) Let bulet ark.

Varunr: 6044429
SEK 2 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:07
SEK 546
Ole Ahlberg cd. To figurkompositioner (2)
Ole Ahlberg f. 1949. To figurkompositioner. Litografi. Sign. i bly Ole Ahlberg og dateret -92. Nummereret E.A. XIV / XXXV. 33 x 26 (47 x 39) cm. (2)

Varunr: 6042982
SEK 1 637 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:10
SEK 682
Mogens Balle. Komposition. cd
Mogens Balle (1921-1988) Komposition, litografi nr. 21/320, sign.Balle. 48 x 66 cm. ( 64 x 80 cm)

Varunr: 6044827
14:28
SEK 546
Malene Landgreen. Komposition. cd
Malene Landgreen, f. 1962. Komposition, litografi nr. 1/50 Sign. Malene Landgreen, 06. 76 x 56 cm. ( 100 x 78 cm.)

Varunr: 6044782
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:01
SEK 2 182
René Magritte. Offset tryk. Art 1980 Chicago
René Magritte (1898-1967) Offset tryk/Plakat. Art 1980 Chicago/Galerie Negru,40 rue Mazarine/Paris 6. H. 49x59 cm(50,5x60,5) med små fluer bag glas.

Varunr: 6044212
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
15:08
SEK 409
Erik A. Frandsen. Komposition cd
Erik A. Frandsen f. 1957. Komposition. Litografi nr. 108/150. Sign Erik A. Frandsen 04. 76 x 54 cm. ( 100 x 76 cm.)

Varunr: 6044810
15:17
SEK 1 159
Ejler Bille. Komposition. cd
Ejler Bille (1910-2004). Komposition. Litografi nr. 62/120. Sign. Ejler Bille. 53 x 36 cm. ( 71 x 51 cm.)

Varunr: 6044846
15:40
SEK 546
Egill Jacobsen, litografisk komposition (cd)
Egill Jacobsen (1910-1998). Litografisk komposition, E.A. signeret i bly og dateret 1983. H.50 x 34 cm (65 x 48 cm)

Varunr: 6044677
SEK 1 364 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
15:53
SEK 886
Vintage plakat med Hans J. Wegners Y stol.
Vintage plakat med Hans J. Wegners Y stol. Offset tryk. Trykt hos Paul Salomonsen. 100 x 62 cm. Fremstår med håndteringsmærker på kant. Uindrammet.

Varunr: 6042917
16:12
SEK 477
Tage Klee, 'Møns Klint - en sommerdag'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Møns Klint - en sommerdag', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade.. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H. 100 x 67 cm.

Varunr: 5428791

SEK 6 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
16:30
SEK 477
Tage Klee, 'Tåge i Klinteskoven på Møns Klint'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Tåge i Klinteskoven på Møns Klint', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H.60 x 90 cm.

Varunr: 5993525

SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
16:48
SEK 409
Egill Jacobsen. Maskekomposition cd
Egill Jacobsen.(1910-1998). Maskekomposition, Litografi nr. 40/80 Sign. EJ 89 x 62 cm. Uindrammet.

Varunr: 6001824
SEK 3 546 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
16:51
SEK 818
Tage Klee 'Efterår på Oltidsvejen tæt ved Præstø'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Efterår på Oltidsvejen tæt ved Præstø', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. Signeret. H. 60 x 90 cm

Varunr: 5832913

17:12
SEK 409
Svend Engelund. Litografi, prøvetryk. Landskabsmotiv. sign
Svend Engelund 1908-2007. Litografi, prøvetryk. Landskabsmotiv. Nummeret 18/40, signeret i bly Svend Egelund samt dateret 66. 41 x 62 cm (56 x 77 cm.) (cd).

Varunr: 6037081
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:10
SEK 409
Lis Zwick. 'Spydkasteren' (cd)
Lis Zwick (f. 1942). 'Spydkasteren', litografi, sign. Lis Zwick 1994. 78 x 73 cm. UR.

Varunr: 6041729
SEK 1 364 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
18:57
SEK 750
Poul Anker Bech, 'Tidlig morgen på stranden', offsettryk 1/300 (cd)
Poul Anker Bech (1942-2009). 'Tidlig morgen på stranden', offsettryk på papir, 1/300. Signeret i bly, indrammet bag glas. H. 44 x 33 cm (58 x 42 cm)

Varunr: 6044705
19:19
SEK 2 182
Per Kirkeby. Komposition. cd
Per Kirkeby (1949 - 2011). Komposition. Litografi nr. 94/100. Sign. Per Kirkeby 75. 61 x 44 cm. ( 82 x 62 cm.)

Varunr: 6044955
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:27
SEK 1 364
Ole Bjørn, komposition
Ole Bjørn f. 1946, komposition, indrammet litografi, sign. og nummeret i bly, nr. 3/40, Ole Bjørn-62, 48,5x63,5 cm. (75x90 cm).

Varunr: 6042019
SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
19:35
SEK 409
Vintage SAS plakat 'North America' motiv med bison
Vintage SAS Scandinavian Airlines plakat 'North America by SAS' motiv med bison opklæbet på plade fra midten af 1900. 97 x 60 cm. Fremstår med almindelig alders relateret brugsspor.

Varunr: 6044848
SEK 1 364 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
19:45
SEK 477
Robert Jacobsen. Komposition. cd
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition, litografi, nr. 186/300, sign. Robert Jacobsen. 61 x 45 cm. (80 x 62 cm.)

Varunr: 6045004
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:45
SEK 750
Maja Lisa Engelhardt. Komposition (cd)
Maja Lisa Engelhardt (f. 1956). Komposition, litografi 38/150, sign. Maja Lisa Engelhardt. 56 x 45 (85 x 69) cm.

Varunr: 6041662
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:48
SEK 818
Niels Reumert, kompositioner cd (2)
Niels Reumert f. 1949, komposition nr. 68/100 sign. Niels Reumert 1999, 51 x 40 cm UR. samt komposition nr. 33/110 sign. Niels Reumert 01, 54 x 76 cm UR. (2)

Varunr: 6041730
SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:55
SEK 409
Lis Zwick. 'Aura III' (cd)
Lis Zwick (f. 1942) 'Aura III' Litografi, EA 8/51. Sign. og dat. Lis Zwick 1988. 45 x 62 cm UR.

Varunr: 6041727
19:56
SEK 682
Lis Zwick. 'Kong Ubu' (cd)
Lis Zwick (f. 1942). 'Kong Ubu', litografi, 305/330 sign. Lis Zwick 1995. 77 x 59 cm. UR. Enklete fugtpletter.

Varunr: 6041728
19:57
SEK 477
Bo Bonfils. Plakat, 'Nyhavn', 1981
Bo Bonfils (f. 1941). Plakat, 'Nyhavn', trykt hos Permild & Rosengreen, København 1981. 122 x 84 cm. UR. Fremstår med tegnestifthuller og kantrevne.

Varunr: 6043693
19:58
SEK 409
To kobberstik (2)
Jonas Suyderhoef (1613–1686), efter Adriaen van Ostade (1610–1685). Værtshusslagsmål. Kobberstik. 1684. 44 x 37 cm (62,5 x 50 cm). J. Browne John Browne (1741-1801), efter Cornelis Dusart (1660–1704). ' The Jocund Peasant'. Kobberstik. 1767. 50 x 37 cm (63 x 49 cm). (2)

Varunr: 6039781
20:06
SEK 546
Roger Soubie. Fransk plakat, 'De Chamonix au Montenvers' (1920) 1982 (cd)
Roger Soubie (1898-1984). Fransk turistplakat, 'PLM Chemin de fer à crémaillère de Chamonix au Montenvers', tegnet i 1920, sign. i trykket, litografisk genoptrykt hos Bedos, Paris 1982. 98 x 58 cm. Uden ramme.

Varunr: 6027306
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:28
SEK 546
Egill Jacobsen. Komposition cd
Egill Jacobsen.(1910-1998). Maskekomposition. Litografi nr. 29/100. Sign EJ 84. 60 x 46 cm. ( 82 x 67 cm.

Varunr: 6044968
20:33
SEK 1 773
12345...8»