Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Annette Schnellhammer. Be the Light. Direktdruck, 2018.
Annette Schnellhammer (1981 in Zwickau - lebt in Berlin). Be the Light 2018. 7-farbiger Direktdruck auf Forex. Verso signiert und nummeriert. Ein Exemplar von 25. Maße ca. 45 x 45 cm. Gerahmt. Annette Schnellhammer ist Künstlerin mit einem klaren grafischen Stil.
Varunr: 5415486
SEK 3 752 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
10:15:52
SEK 429
Jørgen Bobjerg, modelstudie
Jørgen Bobjerg (1940-2009), modelstudie, indrammet radering, sign. og nummeret i bly, nr. 22/150, Bobjerg, 28x33 cm. (38x43,5 cm).
Varunr: 5441090
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
11:37:09
SEK 648
Gerhard Henning, nøgenstudie
Gerhard Henning (1880-1967), nøgenstudie, indrammet radering, sign. i bly, GH, 18x20 cm. (32,5x32 cm).
Varunr: 5441088
11:49:37
SEK 432
Hans Henrik Lerfeldt, figurkompositioner (cd) (2)
Hans Henrik Lerfeldt (1946-1986), figurkompositioner, litografi samt indrammet offset-tryk, litografi sign. Lerfeldt, 99x69 cm. (104x74 cm). 67x56 cm. U.R. Litografi gulnet og plettet. (2)
Varunr: 5441073
SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
12:25:37
SEK 576
Ed Finnell fotografi föreställande Led Zeppelin
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Robert Plant, Led Zeppelin, "Presence Tour'', Los Angeles, June 21, 1977, signerad Ed Finnell, 1/50, analogt fotografi, ca 50.8x40.6 cm
Varunr: 5441694
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 22-09-2019
12:48:00
Se mer
Ed Finnell fotografi föreställande Keith Richards
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Keith Richards, Rolling Stones, ''Tour of the Americas'', Los Angeles,13 Juli 1975, signerat Ed Finnell, numrerat 6/50, analogt fotografi, bladstorlek ca 50.5x40.5 cm
Varunr: 5441700
13:08:00
Se mer
Ed Finnell fotografi föreställande Mick Jagger
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Mick Jagger, Rolling Stones, "Tour of the Americas", Los Angeles 13 Juli 1975, signerad Ed Finnell, numrerad 19/50, analogt fotografi, ca 50,8x40,6 cm
Varunr: 5441702
13:12:00
Se mer
Ed Finnell fotografi föreställande Neil Young
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Neil Young and Crazy Horse, "Fall Tour", Los Angeles, 4 Novemer 1976, signerad Ed Finnell, numrerad 1/50, analogt fotografi, ca 50.8x40.6 cm
Varunr: 5441704
13:16:00
Se mer
Ed Finnell fotografi föreställande David Bowie
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): David Bowie som "The Thin White Duke", Los Angeles, 9 Februari 1976, "Station to Station Tour'', signerat Ed Finnell, numrerat 30/50, analogt fotografi, bladstorlek ca 50.5x40.5 cm
Varunr: 5441706
13:20:00
Se mer
Ed Finnell fotografi föreställande Eric Clapton
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): Eric Clapton, "No Reason to Cry Tour", Los Angeles, 22 November 1976, signerad Ed Finnell, 14/50, analogt fotografi, ca 50,8x40,6 cm
Varunr: 5441708
13:24:00
Se mer
F.J.Bertuch: Håndkoloreret kobberstik med sommerfugle. Fra 'Bilderbuch für Kinder'. Ca. 1800
F.J.Bertuch: Håndkoloreret kobberstik med sommerfugle. Fra 'Bilderbuch für Kinder'. Ca. 1800. Lysmål 23 x 17,5 cm. (33 x 28 cm.)
Varunr: 5442657
SEK 1 151 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:11:23
SEK 432
Torsten Renqvist etsning
TORSTEN RENQVIST (1924-2007): "Garderoben", monogramsignerad och daterad TR 1953, 16/45, etsning, ca 25x18,5 cm, rammått ca 41x32,5 cm
Varunr: 5441731
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
14:18:00
Se mer
Tegninger til digtet 'Rødt mørke', litografiske tryk (8)
Ebbe Sadolin (1900-1983), Tegninger til digtet 'Rødt mørke' af Grethe Heltberg. Modelstudier, litografiske tryk. Udgivet af Carit Andersens Forlag, 1947. 19 x 24,5 cm (28 x 35 cm). 3 løstliggende i original mappe samt 5 indrammede, 26,5x34 cm. (30x37 cm). (8)
Varunr: 5441077
14:38:53
SEK 576
Ubekendt kunstner, erotiske motiver (6)
Ubekendt kunstner, erotiske motiver, litografier, alle sign.alle sign. i bly, 60x50 cm. U.R. Enkelte med håndteringsmærker. (6)
Varunr: 5441072
14:51:21
SEK 432
Hans Lynge. Komposition 'Naja' (cd)
Hans Lynge (1906-1988). Komposition, 'Naja', offset 82/200, sign. Hans Lynge 86. 47 x 61 (66 x 80) cm.
Varunr: 5426775
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:52:41
SEK 432
Albert Bertelsen. Træsnit med diverse bøger /hæfter
Albert Bertelsen (født 1921). Indrammet træsnit, motiv med hus, E.T. sign. i bly Albert Bertelsen, dat. 1969. Rammemål 31,5x37 cm. Fremstår med pletter. Dertil bøger /hæfter med illustrationer af Albert Bertelsen: 'Broen over Vejle Fjord', 'Grønnegade', 'Maleren Albert Bertelsen og Ejnar Iversen'...
Varunr: 5434098
SEK 1 727 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:54:00
SEK 432
Jørgen Nash. 'Afrika' (cd)
Jørgen Nash (1920-2004). 'Afrika', serigrafi 114/120, sign. og dateret Jørgen Nash 1996. 47 x 33 (79 x 57) cm. Fremstår nyindrammet.
Varunr: 5442850
SEK 3 741 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:10:12
SEK 504
Lars Lerin färgetsning
LARS LERIN (född 1954): komposition, färgetsning, signerad, daterad 05 samt nureram 7/3, plåtstorlek 20,5 x 27 cm.
Varunr: 5441754
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22-09-2019
15:12:00
Se mer
Div. kunstnere. Litografier m.m. (30)
Div. kunstnere, heriblandt Bjarne W. Troelstrup, Grete Balle, Bamse Kragh Jacobsen, Lars Swane, Axel Nielsen, Jørn Glob. Div. teknikker: Litografi, olie på lærred, offsettryk m.v. . Fremstår med varierende brugsspor, enkelte med skjolder, revnet glas. (30)
Varunr: 5440780
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:28:33
SEK 576
Div. kunstnere. Litografier m.m. (23)
Div. kunstnere, heriblandt Judith Fischer Hansen, Ingemann Jørgensen, Peder Brøndum Sørensen. Div. teknikker: Litografi, olie på lærred, offsettryk m.v. . Fremstår med varierende brugsspor, enkelte med skjolder, revnet glas. (23)
Varunr: 5440781
SEK 1 439 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:28:54
SEK 504
Zven Balslev. Fire kompositioner. (4)
Zven Balslev f. 1977. Fire kompositioner. Litografi nr. 52/230, sign. og dat. ZB 2016. 38 x 29 cm. uindrammet. (4)
Varunr: 5438311
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:54:00
SEK 576
Raimo Kanerva serigrafi
RAIMO KANERVA (1941-1999): Hus i brevet, signerad samt daterad -83, serigrafi, 28/60, 53x41 cm
Varunr: 5441774
SEK 1 608 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 22-09-2019
16:04:00
Se mer
Tage Klee, Heste i Morgenlys
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Heste i Morgenlys, digitalprint på lærred med en silkemat overflade der ikke giver reflekser eller genspejling af omgivelserne. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 75 x 100 x 4 cm.
Varunr: 5391779

SEK 3 741 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:15:00
SEK 432
Tage Klee, 'Istapper på Rone Klint'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Motiv 'Istapper på Rone Klint', digitalprint på lærred, signeret. Silkemat overflade der ikke giver reflekser eller genspejling af omgivelserne. 80 x 60 x 4 cm. UR.
Varunr: 5388969

SEK 4 317 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:17:00
SEK 432
Lars Holmström serigrafi
LARS HOLMSTRÖM (född 1949): "Horisontal serie II", signerad samt daterad -86, serigrafi, V/V TPL'A, 50x80 cm
Varunr: 5441786
16:28:00
Se mer
Veikko Vionoja litografi
VEIKKO VIONOJA (1909-2001): Vintermorgon, signerad samt daterad -90, litografi, 46/100, 37x59 cm
Varunr: 5441788
16:32:00
Se mer
Mie Mørkeberg. erotisk komposition. cd
Mie Mørkeberg. f. 1980. Erotisk komposition. Litografi nr. 157/200- Sign. og dat. Mie Mørkeberg 19. 40 x 28,5 cm. Uindrammet.
Varunr: 5438346
16:36:00
SEK 576
Kimmo Pälikkö serigrafi
KIMMO PÄLIKKÖ (född 1938): Finlandiahuset, signerad (1987), serigrafi, 42/160, ca 22x30 cm
Varunr: 5441790
16:36:00
Se mer
Raimo Kanerva serigrafi
RAIMO KANERVA (1941-1999): Minnenas hus, signerad samt daterad -81, serigrafi, 67/100, 58x45 cm
Varunr: 5441792
16:40:00
Se mer
Matti Korhonen serigrafi
MATTI KORHONEN (1944-2008): "Dimma", signerad samt daterad 1989, serigrafi, 78/100, 35x39 cm
Varunr: 5441797
SEK 1 072 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 22-09-2019
16:50:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>