Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sandberg Pinnlås halsband sterlingsilver
SANDBERG, Pinnlås, halsband, sterlingsilver, kopplade länkar med hamrad yta, lås i form av ögla stav, justerbar längd ca 50-55 cm, vikt ca 27.6 g, box med inredning original medföljer
Varunr: 5441686
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
12:32:00
Se mer
Bärnstenscollier 3 st
COLLIER, 3 st, bärnsten, doserade, sannolikt 1900-talets mitt, längd ca 50-60 cm
Varunr: 5441691
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-09-2019
12:42:00
Se mer
Halskæde af sølv med sommerfugle vedhæng med diamanter
Halskæde af sølv med sommerfugle vedhæng med diamanter. L: justerbar længde: 38, 41, 45 cm.
Varunr: 5422840
SEK 1 727 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:09:00
SEK 576
Vivianna Torun Büllow-Hübe Savannah halsband
VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE, Savannah, halsband, för Georg Jensen, Danmark, integrerat hänge med oval fasettslipad bergkristall, längd ca 90 cm, vikt ca 11.4 g, box med inredning original medföljer
Varunr: 5441701
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
13:10:00
Se mer
Jacqueline Rabun Cave halsband
JACQUELINE RABUN, Cave, halsband, för Georg Jensen, Danmark, hänge sterlingsilver med oxiderad detalj, på vaxad bomullstråd, justerbar längd, hänge ca 60 mm, box med inredning samt ytterkartong original medföljer
Varunr: 5441705
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
13:18:00
Se mer
Collier 2 st silver tidigt 1900-tal
COLLIER, 2 st, silver, tidigt 1900-tal, delvis med markasiter, längd bl a ca 45 cm
Varunr: 5441714
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-09-2019
13:36:00
Se mer
Ole Lynggaard Design collier
OLE LYNGGAARD, Design Collier, oxiderat sterlingsilver, 14K rödguld, treradig collier modell Ormlänk, avslut med dobbar, längd ca 80 cm, vikt ca 30.2 g, box utan inredning medföljer
Varunr: 5441716
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
13:40:00
Se mer
Halsband 2 st
HALSBAND, 2 st, kulor med hematit och korall ca 7-10 mm, trädda på vajer, avslut med dobbar för Lynggaard lås, längd ca 39-42 cm
Varunr: 5441720
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
13:48:00
Se mer
Ole Lynggaard My friend halsband
OLE LYNGGAARD, My friend, halsband, sterlingsilver, hänge i form av pingvin, påhäng i form av fisk och vantar, flätad bomullstråd med avslut oxiderat sterlingsilver, hänge ca 50 mm inkl ögla och påhäng, bomullstråd ca 130 cm, smuckespåse och box original medföljer
Varunr: 5441723
14:02:00
Se mer
Regitze Overgaard Zephyr halsband
REGITZE OVERGAARD, Zephyr, halsband, för Georg Jensen, Danmark, polerat hänge, vaxad bomullstråd med avslut i sterlingsilver, justerbar längd, hänge ca 75 mm, box med inredning samt ytterkartong medföljer
Varunr: 5441725
SEK 1 600 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
14:06:00
Se mer
Vintage ring med safir, 18 kt. guld
Vintage ring udført i 18 kt. guld, prydet med en rund facetsleben blå safir. Ringstr. Ø 15,75 mm. Vægt ca. 1,7 gram.
Varunr: 5442720
SEK 2 302 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
14:27:41
SEK 648
Halsband
HALSBAND, doserad modell med dubbla rader päronslipade ametister, trädd på tråd, istickslås sterlingsilver med oval fasettslipad ametist, längd ca 50 cm.
Varunr: 5441739
14:34:00
Se mer
Connections. Kæder, ørehænge, FROM sølvlås mm. (7)
Connections. Kæde trukket med perler af Jaspis l. 48 cm. Kæde trukket med onyx facet l. 45 cm, Kæde trukket med facetslebne og rå Pyrit l. 45 cm med tilhørende ørehænge h. 3.4 cm. Lædersnor (regulerbar længde op til 45 cm) med dub samt grå ferskvands kulturperle med dub h. 1.1 cm ...
Varunr: 5437291
SEK 4 317 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:55:00
SEK 648
Elon Arenhill halssmycke sterlingsilver
ELON ARENHILL, halssmycke, sterlingsilver, Malmö, 1976-1978, stel halsring, avtagbart kulformat hänge, båda delar signerade, diam ca 12.5 cm, höjd hänge ca 37 mm, vikt ca 32.5 g. .
Varunr: 5441762
15:30:00
Se mer
Smycken 3 delar 18K
SMYCKEN, 3 delar, 18K, vit och rödguld, bestående av 2 hängen samt halskedja, vikt ca 6.2 g
Varunr: 5441828
18:08:00
Se mer
Halskedja 18K
HALSKEDJA, 18K, rödguld, svenska kontrollstämplar, modell Irrgång, lås i form av springring, bredd ca 1.3 mm, längd ca 50 cm, vikt ca 2.9 g
Varunr: 5441833
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
18:18:00
Se mer
Halskæde af 14 kt guld
Halskæde af 14 kt guld. Vægt: 13,1 gr. Længde: 40,5 cm.
Varunr: 5437708
SEK 3 741 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
18:28:00
SEK 2 878
Christina Watches, halskæde med 4 vedhæng, sterling sølv
Christina Watches, halskæde med 4 vedhæng og lille "tag"udført sterling sølv. ( hjerte dog af mix af sterling og forgyldt sterling sølv.) Længde på halskæden er justerbar på 40, 42, 45, 50 og 55 cm. Ligger i gaveæske fra Christina Denne vare er en del af konkursboer Otterup Guldsmedie.
Varunr: 5421989

SEK 1 151 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
18:45:00
SEK 432
Halsband, 18 k guld, pansarlänk
HALSBAND, 18 k guld, valsad pansarlänk, längd ca 41 cm, vikt ca 8,7 g
Varunr: 5441850
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:00:00
Se mer
Kurt Nielsen, halskæde med Red Currant vedhæng, sterling sølv
Kurt Nielsen, halskæde med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 7 cm. Længde på kæden er 70 cm., men er justerbar. Vejl. udsalgspris er 795,-. for kæden og 990,- for vedhænget.
Varunr: 5412074

SEK 1 727 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:01:00
SEK 504
Collier 18 k satinerat guld
COLLIER, 18 k satinerat guld, 2-radig ledad länk, längd ca 42 cm, vikt ca 31,5 g
Varunr: 5441857
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:07:00
Se mer
Halskæde af 18 kt guld & to armbånd af 14 kt guld (3)
Vintage smykker af guld bestående af: bismark halskæde i forløb monteret med kasselås og dobbelt sikkerhedshasper af 18 kt guld L. 45 cm stemplet CGAB samt 750, armbånd af 14 kt guld med karabinlås L. 18,5 cm VO og 585, endvidere armbånd af 14 kt guld med defekt lås L. 17,5 cm. Vægt 14 kt = 3,1 ...
Varunr: 5441150
SEK 5 756 DK, Aalborg, Nibevej 22-09-2019
19:10:00
SEK 4 029
Halssmycke, 18 k vitguld, hänge med 4 briljantslip
HALSSMYCKE, 18 k vitguld, hänge med dekor av 4 briljantslipade diamanter, totalt ca 0,20 ct, kedja stämplad Balestra, längd ca 38 cm, 3,8 g
Varunr: 5441861
19:11:00
Se mer
Bræmer Jensen, kraftig Panser halskæde i forløb, 14 kt. guld, 99,8 gram
Bræmer Jensen, kraftig Panser halskæde i forløb, udført i 14 kt. guld, Monteret med kasselås som er forsynet med sikkerheds hasper. Længde ca. 42 cm. Vægt 99,8 gram. Tykkelse 4,40 mm. Bredde målt det bredeste sted ca. 10,50 mm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5442429
SEK 37 412 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:13:00
SEK 15 828
Toftegaard. En samling colliers og armbånd i gummi og silikone med låse af sterlingsølv
Toftegaard. En samling smykker af gummi og silikone, alle med låse af sterlingsølv, bestående af 3 femradede colliers, L. ca. 44 cm, 3 enradede colliers samt 2 dobbeltsnoede armbånd. Fremstår med håndteringsspor.(8) Samlet vejl. udsalgspris 4.685 DKK.
Varunr: 5251043

SEK 1 727 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:17:00
SEK 432
Hänge, 18 k guld, snäckskalskamé
HÄNGE, 18 k guld, snäckskalskamé med skuren kvinnoprofil, Arvo Saarela, Enköping 1950, höjd ca 37 mm, vikt ca 4 g
Varunr: 5441867
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
19:17:00
Se mer
Toftegaard. Moderne vedhæng i oxideret sterlingsølv på snor af kautschuk
Moderne skulpturelt vedhæng i oxideret sterlingsølv sat på snor af kautschuk med sølvlås. L. snor 43 cm, B. vedhæng 4,5 cm. Vægt vedhæng 11,2 g. Fremstår med håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Varunr: 5441212
SEK 1 295 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:20:00
SEK 432
Margit E. Collections. Lang halskæde af oxideret og forgyldt sterlingsølv
Lang halskæde med firkantede stavformede led af oxideret og forgyldt sterlingsølv. L. 97 cm. Vægt ca. 22 g. Fremstår med håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Varunr: 5440952
SEK 2 014 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:29:00
SEK 576
Collier i sterlingsølv med blå sten
Leddelt collier i sterlingsølv, på front prydet med en facetsleben blå sten samt små klare sten. L. 40 cm. Vægt ca. 30 g. Fremstår med håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Varunr: 5440995
19:33:00
SEK 504
Halskæde med brillantvedhæng, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Længde justerbar på 40, 42 og 45 cm. Længde på vedhæng er ca. 3 cm. Vægt ca. 3,1 gram. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5409055

SEK 3 453 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:34:00
SEK 1 583
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>