Utropspris
12345...11»   Varor pr. sida   316 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kurt Nielsen, 2 halskæder med henh. Red Currant og et vedhæng i form af Anker, sterling sølv
Kurt Nielsen, 2 halskæder med vedhæng udført i sterling sølv, ene er et Mini Red Currant vedhæng og et vedhæng i form af Anker. Længde på kæderne er justerbare på 60, 70 og 80 cm. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen.

Varunr: 5687051

SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:46
SEK 487
Vedhæng med bevægelig nøgle, af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med bevægelig nøgle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 4.5 gram.

Varunr: 5720551

SEK 4 172 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:47
SEK 765
Miss D. Solitaire brillantvedhæng, ca. 0.18 ct
Miss Diamond, brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 7.990,-.

Varunr: 5668740

SEK 8 344 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:58
SEK 487
Vedhæng med brillant på ca. 0.18 ct. 14 kt. guld
Vedhæng udført i 14 kt. guld, pryddet med en brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 0,9 gram.

Varunr: 5704446

SEK 4 728 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:58
SEK 556
Halskæde med integreret vedhæng med rav, 14 kt. guld
Halskæde med integreret vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en ravperle. Længde 42 cm. Vægt ca. 3,4 gram.

Varunr: 5704413

SEK 3 337 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:02
SEK 417
Collier bla 1950-tal
COLLIER, 4 st, gulmetall, glas och olika stenar, bl a 1950-tal, längd ca 36-58 cm

Varunr: 5734831
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10-08-2020
14:06
Se mer
Vedhæng i form af Slange kugle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med "Slange" kugle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 3.9 gram.

Varunr: 5720531

14:12
SEK 417
Vedhæng med blomst af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med bevægelig blomst. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 5.5 gram.

Varunr: 5720506

14:17
SEK 487
Kurt Nielsen, Mini Moon halskæde med vedhæng
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med mini "Moon" vedhæng prydet med klar Mountain Krystal perle, diam. Ø 10 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar. Vejl. pris er 1.690,-.

Varunr: 5727568

14:39
SEK 417
Collier med odlade pärlor
COLLIER, 4 st., varav 2 med odlade saltvattenspärlor ca 5,2-7 mm, lås, silver, längd 45 resp 73 cm samt ett collier med blisterpärlor resp. aventurinkulor, längd 45 resp. 60 cm, ARMBAND, odlade sötvattenspärlor, lås, förgyllt sterlingsilver med dekor av pastestenar, längd 19 cm

Varunr: 5734852
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-08-2020
15:24
Se mer
Vedhæng med månesten af 8 kt. guld, dertil en lang kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng med cabochonsleben dråbeformet månesten udført i 8 kt. guld, dertil en lang kæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 80 cm. Samlet vægt ca. 5,6 gram.

Varunr: 5721319

SEK 2 781 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
15:25
SEK 417
Poul Havgaard halssmycke
POUL HAVGAARD, HALSSMYCKE, silver, läder, längd 38-40 cm, Lapponia 1986.

Varunr: 5734858
SEK 2 072 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 10-08-2020
15:42
Se mer
Willy Junget. Halskæde, 14 kt guld, 'Bikube' mønster, 38 gram.
Halskæde i 14 kt guld i 'Bicelle'-mønster/ 'Bikube' mønster, Længde ca. 42 cm, Bredde ca. 9 mm. Monteret med integreret lås og to sikkerhedshaspe. Stemplet W.J. for Willy Junget (Guldsmedie 1954-1973) samt 585, Denmark. Vægt ca. 38 gram.

Varunr: 5693060
SEK 13 906 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
15:45
SEK 8 622
Clips vedhæng af 14 kt. guld, beregnet for en perlekæde
Clips vedhæng udført i 14 kt. guld, beregnet for en perlekæde. Længde ca. 23 mm. Vægt ca. 2,8 gram.

Varunr: 5704452

SEK 1 669 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
15:59
SEK 417
Halskæde med plakette, 8 kt. guld
Halskæde med integreret vedhæng /plakette. Længde er justerbr på ca. 41½ og 45 cm. Vægt ca. 2,7 gram.

Varunr: 5717788

SEK 1 808 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
17:40
SEK 417
Fire halskæder i sterlingsølv. (4)
Fire halskæder i sterlingsølv. Stemplet 925 samt Spirit Icons og Mads Z. . Længde 45 - 100 cm. Fremstår nyt og ubrugt. (4)

Varunr: 5732236
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:14
SEK 417
Freshwater pearl necklace in 14k gold
Freshwater pearl necklace in 14k white goldColour: Vibrant White Shape: Drop Surface: Clean Size: 10x11mm The chain in 925 silver Length: 45cm

Varunr: 5698672

SEK 1 658 BE, Antwerpen 10-08-2020
18:17
SEK 414
Ole Lynggaard. Samling kæder med dupsko (7)
Ole Lynggaard. samling kæder med dupsko, bestående af: Kæde med gul jaspis, perle Ø 14 mm L.43 cm, treradet Iolite kæde L. 44 cm, fireradet bone blank Ø 4 mm L.42 cm, månesten/bjergkrystal Ø 8 mm L. 40 cm, ametyst L. 46 cm, kulturperle/peridot/aquamarin L. 43 cm, femradet Iolite kæde L. 45 cm. ...

Varunr: 5712173

SEK 5 841 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:20
SEK 973
Samling halskæder herunder ametyst og kulturperler. (8)
Samling halskæder bestående af: Lilla ferskvandskulturperler L. 45 cm. Lilla ferskvandskulturperler L. 45 cm. Ametyst L. 45 cm. Hvide/Lilla ferskvandskulturperler L. 45 cm. Lilla ferskvandskulturperler L. 41 cm. Lilla ferskvandskulturperler L. 41 cm. Lilla ferskvandskulturperler L. 43 Ametyst L....

Varunr: 5713222

SEK 2 781 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:51
SEK 626
Kronprinsesse vedhæng med brillant på ca. 0.06 ct., 14 kt. hvidguld
Kronprinsesse vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VVS. Vejl. pris er 5.590,-. Bemærk at kæden medfølger ikke.

Varunr: 5668721

SEK 6 119 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:00
SEK 417
Vedhæng af 8 kt. guld med cubic zirkonia, dertil en 3 radet kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, dråbeformet prydet med 7 klare cubic zirkonia. Dertil en 3-radet halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 44½ cm.

Varunr: 5724074

19:00
SEK 417
Solitaire brillantvedhæng, brillant ca. 0.18 ct. TW/VVS
Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS.

Varunr: 5576363

19:02
SEK 765
Miss D. Solitaire brillantvedhæng, ca. 0.33 ct
Miss Diamond, brillantvedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 20.790,-.

Varunr: 5668741

SEK 22 250 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:06
SEK 3 616
Ole Lynggaard. 'My Friend' vedhæng af pingvin med halskæde af sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. 'My Friend' vedhæng i form af pingvin med halskæde af sterlingsølv. H: 3,0 cm. Udført af Charlotte Lynggaard. Halskæde af oxideret sølv af Ole Lynggaard. Længde: 88 cm. Vægt ca 12 g. (2)

Varunr: 5734977
SEK 2 781 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:06
SEK 1 252
Konvolut Armbänder (7)
Konvolut bestehend aus 7 Armbänder, teilweise mit Edelsteinen und Mineralien. Maße ca. Breite 5 cm - 6,5 cm. Tragespuren (7)

Varunr: 5730826
SEK 1 036 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
19:15
SEK 414
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med "Slange" kugle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 3.9 gram.

Varunr: 5720508

19:47
SEK 417
Motyle. Halskæde i sølv mer ferskvandsperler og glasperler
Halskæde i sølv med forløb bestående dels af rektangulære led, dels flerradede hvoraf én trukket med cerklerede ferskvandsperler og facetslebne glasperler samt kæder af sølv. L. 58 cm. Vægt 74 g. Fremstår med lette håndteringsspor.

Varunr: 5706074
SEK 1 112 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:49
SEK 417
Peacock Tahitian pearls necklace in 925 silver
Peacock Tahitian pearls necklace in 925 silverColor: Peacock GreenShape: Drops Surface: CleanSize: 8.5x11mmLock: 925 silver

Varunr: 5711781

SEK 5 698 BE, Antwerpen 10-08-2020
19:51
SEK 466
Kranz & Ziegler. Collier af sterlingsølv
Leddelt collier af sterlingsølv prydet med facetslebne klare goshenitter. L. 44 cm. Vægt ca. 52 g. Fremstår med håndteringsspor.

Varunr: 5706542
SEK 1 252 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:57
SEK 487
Jan Jørgensen. Solitairering af 14 kt. hvidguld med sort diamant - 0.25 ct
Jan Jørgensen. Solitairering af 14 kt. hvidguld prydet med med sort enkeltsleben diamant på 0.25 ct. Caraten på diamanten er stemplet i ringskinnen samt Jan J. 585. Vægt ca. 3,5 g. Front Ø inkl. fatning 0,78 cm. Ringstr. 54/17.

Varunr: 5728886

SEK 4 172 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
19:57
SEK 626
12345...11»