Utropspris
12345...12»   Varor pr. sida   332 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Smaragd-halsmykke af 18 kt. guld
Smaragd-halsmykke af 18 kt. guld prydet med større oval facetsleben smaragd på ca. 1.05 ct.,omkranset af små enkeltslebne hvide safirer, integreret kæde. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 2,9 g. Roset 1,2 x 0,82 cm. L 41 cm.

Varunr: 6019305
SEK 5 455 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
09:48
SEK 4 364
Udskåren buddha vedhæng, ca. 56 g
Udskåren buddha vedhæng af mælkerav. H. 7,0 cm. B. 5,0 cm. D. 2,8 cm. Med halskæde af mørkebrun snor. og lapis lazuli perle. L. 68 cm. Vægt ca. 56 g.

Varunr: 5997528
SEK 8 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:52
SEK 3 273
Kulturperle-halskæde med saltvandskulturperler, retrolås af 14 kt. guld
Kulturperle-halskæde med 37 lyse perlemorsfarvede saltvandskulturperler, 37 større runde hvorimellem 34 mindre saltvandskulturperler, afsluttet med retrolås af 14 kt. guld prydet med kulturperle med sikkerhedshasp. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 38 g. Lås Ø 14 mm. Perle Ø ca. 8,78 -8,50 ...

Varunr: 6035596
09:56
SEK 546
House of Amber. Vedhæng af forgyldt sølv, rav og emalje, ca. 10 g
House of Amber. Vedhæng af cognacfarvet rav med øsken og ramme af forgyldt sølv. Omkranset af sort emalje. Mål ca. 2,5 x 2,5 cm. Vægt ca. 10 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 3.995 DKK / 532 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of ...

Varunr: 5913541

SEK 1 637 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
10:16
SEK 614
Dråbeformet ametyst- og brillantvedhæng af 18 kt. satineret hvidguld
Dråbeformet ametyst- og brillantvedhæng af 18 kt. satineret hvidguld prydet med større fantasisleben ametyst på ca. 25 ct. Måler ca. 18,47 x 16,26 x 11,45., flankeret af 11 mindre brillantslebne lyse champagnefarvede diamanter, i alt ca. 0.27 ct. Klarhed: P. Stemplet MK med Birmingham import ...

Varunr: 6027479
SEK 6 819 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:20
SEK 409
Marco Molinario diamant- og emaljevedhæng af 18 kt. hvidguld
Marco Molinario diamant- og emaljevedhæng af 18 kt. hvidguld, dekoreret med sort emajle og bladornamentik sat med 44 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton. Klarhed: VS. Vedhæng Ø 2,2 cm.. L. 2,9 cm. Medfølger slangekæde af 18 kt. hvidguld. Vægt i alt ca. 12,6 g. L. 42 ...

Varunr: 6039588
SEK 10 365 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:55
SEK 546
Kulturperlehalskæde trukket med ferskvandskulturperler, kuglelås af 18 kt. guld
Kulturperlehalskæde trukket med 40 semirunde lyse perlemorsfarvede ferskvandskulturperler i forløb, knude imellem hver perle samt 19 facetslebne små forgyldte perler, afsluttet med kuglelås af 18 kt. guld. Perle Ø. ca. 9,86 - 10,24 mm. Vægt ca. 62 g. Lås Ø 9,88 mm. L. 49 cm. Satinpose medfølger.

Varunr: 6035500
SEK 5 182 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
11:05
SEK 477
House of Amber. Halskæde af rav og ametyster, ca. 17 g
House of Amber. Halskæde af rav og ametyster. Længde 40-45 cm. Vægt ca. 17 g. Vejl. udsalgspris 1.695 DKK / 226 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. 200.000...

Varunr: 5967491

SEK 1 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
11:16
SEK 546
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med vedhæng med grøn ametyst og 3 brillanter
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med vedhæng med facetsleben grøn ametyst og 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæden er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 5,1 gram. Vejl. pris er 9.800,-

Varunr: 6034442

SEK 7 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
12:45
SEK 614
Necklace South Sea pearl & brilliant cut diamonds 1.10ct
Necklace in 18kt white gold with a Golden South sea pearl & 7 brilliant cut diamonds 1.10ct Golden South Sea pearl: Measure : 11.5mm Brilliant cut diamonds : Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VVS/VS Chainlength: 42cmPendant: 25mm

Varunr: 5896025

SEK 27 940 BE, Antwerpen 22-06-2021
13:00
SEK 457
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med vedhæng med facetsleben grøn ametyst og 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæden er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 5,1 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varunr: 6034438

13:12
SEK 614
House of Amber, Halskæde i læder med rav og sølv, ca. 13 g
House of Amber. Halskæde i lædersnor, med vedhæng af sterling sølv og poleret cognacfarvet ravstykke. Ravstykke L. ca. 5 cm B. ca. 2,4 cm. Halskæde L. ca. 60 cm Vægt ca. 13 g. Vejl. udsalgspris 1.695 DKK / 226 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ...

Varunr: 5921775

13:17
SEK 546
Tahiti and South Sea pearls necklace in 18kt gold
Tahiti and South Sea pearls necklace in 18kt yellow and white goldPearl colors: White, gold and greenSize: 10x13mmShape: Near roundChain in 925 silver. Length: 41-47cmCertificate included.

Varunr: 6043579

SEK 13 208 BE, Antwerpen 22-06-2021
13:25
SEK 457
House of Amber. Fem halskæder af oxideret sterlingsølv. (5)
House of Amber. Fem halskæder af oxideret sterlingsølv. Samlet vægt ca. 23,1 g. Længde 70 cm. (5) Vejl. udsalgspris samlet 2.250 DKK/300 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varunr: 5955111

SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
13:36
SEK 477
Vedhæng i 14 kt. guld med ravstykke med insekt
Vedhæng i 14 kt. guld prydet med et cabochonslebet ravstykke med insekt mål 2.7 x 2.1 cm. Vægt 5.7 gr.

Varunr: 6033643
SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:50
SEK 1 227
Kranz & Ziegler Couture Snefnug halskæde med vedhæng med brillanter, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture "Snefnug" halskæde med integreret vedhæng, prydet med brillanter, samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde justerbar på 42 og 45½ cm. Vægt ca. 2,5 gram. Vejl. 8800,-.

Varunr: 6034884

SEK 6 273 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
13:58
SEK 614
Sølvsmed Kurt Nielsen, Halskæde med Mini Moon vedhæng med bjergkrystal
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med mini "Moon" vedhæng prydet med klar Mountain Krystal perle, diam. Ø 10 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar. Vejl. pris er 1.690,-. Ligger i gaveæske.

Varunr: 6025803

SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:07
SEK 409
Brillantvedhæng, 14 kt hvidguld, 2.00 ct
Brillant solitairevedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 2.00 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1, dertil halskæde i 14 kt. hvidguld, L. 44 cm, stemplet 585/ Italy. Leveres i smykke etui og æske.

Varunr: 6043099
SEK 43 640 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
14:10
SEK 21 820
Halskæde med vedhæng med cabochonsleben rosenkvarts, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler, Couture halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med cabochonsleben rosen kvarts. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,9 gram.

Varunr: 6034927

SEK 4 910 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:15
SEK 546
Halskæde med vedhæng med orange månesten og brillant
Halskæde udført i 14 kt. guld, prydet med dråbeformet orange cabochonsleben månesten og en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,3 gram. vejl. pris er 6.795,-.

Varunr: 6034600

14:25
SEK 614
House of Amber. Halskæde af cognac rav. ca. 49,9 g.
House of Amber. Halskæde af cognac rav. Vægt ca. 49,9 g. Længde ca. 52 cm. Lås af forgyldt metal. Ø. perler 10-19 mm. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Varunr: 5973211

SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:25
SEK 1 637
Halskæde med store ferskvands kulturperler med Connection lås af sterling sølv med detalje af guld
Halskæde trukket med store semirunde hvide ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 10-11 mm. Fin lustre. er monteret med dupsko til en Connection lås udført i sterling sølv med detalje af 14 kt. guld. Mål på hjertet er ca. 2x2 cm. Længde incl. lås 44 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5982471

SEK 9 546 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:30
SEK 409
Sølvsmed Kurt Nielsen, Halskæde med Mini Moon vedhæng med onyx
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med Mini "Moon" vedhæng prydet med sort onyxperle, diam. Ø 10 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. men er justerbar. Vejl. pris er 1.690,-. Ligger i gaveæske.

Varunr: 6041610

14:34
SEK 409
Kurt Nielsen, 2 halskæder med hjertevedhæng
Kurt Nielsen, 2 halskæder med forskellige hjerteformede vedhæng udført i sterling sølv. Mål ca. på det åbne er 3,5x3 cm. Længde på halskæderne er 80 cm. Men er justerbare på ca. 60 og 70 cm.

Varunr: 6005293

14:35
SEK 955
Connectionlås af oxideret sterling sølv, med kæde af sølvgrå ferskvands kulturperler
Connectionlås af delsvis oxideret sterling sølv, dertil en halskæde trukket med større sølvgrå ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 10-11 mm. Længde incl. lås er 47 cm.

Varunr: 6032488

SEK 4 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:40
SEK 477
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde udført i sterling sølv, i form af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 47 cm. Vægt ca. 46 gram. Vejl. pris er 3.550,-.

Varunr: 6018905

SEK 2 046 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:43
SEK 477
Connectionlås af sterling sølv, detalje af 14 kt. guld med ametystperler
Connectionlåsudført i sterling sølv, med detalje af 14 kt. guld. dertil en halskæde med facetslebne ametystperler, perlediam. Ø 12 mm. Længde incl. lås er ca. 48 cm. Lås med ridser.

Varunr: 6032485
14:44
SEK 614
House of Amber, Halskæde med ravperler & ravblomster, ca. 36,5 g.
House of Amber. Halskæde af polerede mælkefarvede ravperler i forløb, symetrisk dekoreret med fem ravblomster i forskellige størrelser. Skruelukning. L. ca. 92 cm. Perler: Ø ca. 0,4 cm. Ravblomster: Ø. ca. 3 - 4 cm. Vægt ca. 36,5 g. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 6.395 DKK / 853 ...

Varunr: 5965705

SEK 2 728 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
15:18
SEK 477
Connectionlås af sterling sølv, med kæde af mosagater
Connectionlås udført i sterling sølv, dertil en halskæde af med perle af mosgater. Perlediam. er 12 mm. Længde incl. lås 48 cm. Udstillingsmodel, lås med småridser.

Varunr: 6032476

SEK 4 637 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
15:29
SEK 477
Connection lås af oxideret sterling sølv med brillanter, med en kæde med sølvgrå ferskvands kulturperler
Connection lås af oxideret sterling sølv, prydet med 20 brillanter, samlet ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Dertil en ubrugt halskæde med større sølvgrå ferskvands kulturperler. Perlediam. 10½-11½ mm. Længde incl. lås 47 cm.

Varunr: 6032465
SEK 6 001 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
15:31
SEK 546
12345...12»