Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: SI-P. Vægt i alt ca. 5,5 g. Vedhæng H. 2,5 cm. Kæde L. 45 cm.
Varunr: 5258439
SEK 8 986 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
10:18:00
SEK 4 493
Hänge 18 k vitguld
HÄNGE, 18 k vitguld, 3 briljanter ca 0,10 ct/st, mille griffedekor, odlad barock pärla, 1900-talets första hälft, höjd inkl ögla 3 cm, vikt ca 1,5 g
Varunr: 5281778
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
10:30:00
Se mer
Lille diamant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld på ca. 1.00 ct
Lille diamant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld med oval facetsleben lys champagnefarvet diamant på ca. 1.00 ct. Klarhed: P1. Diamanten måler ca. 7,40 x 3,85 x 4,66 mm. Vægt i alt ca. 2,2 g. Medfølgende tynd kæde L. 51 cm.
Varunr: 5258488
SEK 9 828 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
10:55:00
SEK 4 774
Engelsk vintage taskevedhæng af 9 kt. guld med perler og rubiner
Engelsk vintage vedhæng i form af oplukkelig taske af 9 kt. guld, rigt prydet med små let barokke saltvands kulturperler og talrige facetslebne rubiner. Senere godkendt stempler for guld med London Hallmarks 2019. Vægt ca. 9,4 g. 4,2 x 2,15 cm.
Varunr: 5268800
SEK 9 547 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
11:05:00
SEK 4 774
Tahiti pearl necklace in 14k gold
Tahiti pearl necklace in 14k Rose gold Pearl in drop shapeSize: 9x10mm Color: Green High lustre & clean surfaceChain lenght: 45cm. Pendant: 2.5cmJewlery certificate and gift box included
Varunr: 5258507
SEK 2 876 BE, Antwerpen 27-03-2019
11:34:00
SEK 1 883
Brillant-solitairevedhæng af 18 kt. satineret hvidguld i form af stjerne
Moderne brillant-solitairevedhæng af 18 kt. satineret hvidguld i form af stjerne, prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.24 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed VS. H. inkl. øsken 2 cm. Monteret i tynd italiensk kæde L. 46 cm.
Varunr: 5260250
SEK 6 459 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
11:37:00
SEK 3 089
Safircollier med diamanter
Collier udført i 14 kt. guld Bicolor (stemplet), prydet med en rundslebet safir med en diameter på ca. 4 mm. Samt med 13 enkeltslebne diamanter på i alt ca. 0.13 ct. Farve: Crystal (J), klarhed: SI-P. Længde ca. 40 cm (uden at tage højde for midterdelen). Vægt ca. 18 g. Collieret er ...
Varunr: 5257439
SEK 8 368 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
13:45:00
SEK 4 184
Diamantvedhæng med en brillantsleben diamant 0.51ct
Diamantvedhæng i 14 k hvid rhod guld med en brillantsleben diamant 0.51ct Farve: (I) Topkrystal Klarhed: P1 kædelængde: 40cm
Varunr: 5278740

SEK 17 782 BE, Antwerpen 27-03-2019
14:10:00
SEK 8 891
Pendant with Princess cut diamond 0.45ct
Pendant with Princess cut diamond 0.45ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI
Varunr: 5258730

SEK 11 506 BE, Antwerpen 27-03-2019
14:12:00
SEK 5 753
Halskedja guld x-länk
HALSKEDJA, 18 k guld, x-länk, Bröderna Hedéns Guldsmeds AB, Stockholm 1965, längd ca 42 cm, vikt ca 18,5 g
Varunr: 5281895
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
15:44:00
Se mer
Vedhæng af 8 kt. guld og hvidguld med cubic zirkonia. dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld og hvidguld, prydet med cubic zirkonia. dertil en halskæde af sterling sølv. Længde er justerbar på 41 og 44 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5284511

SEK 1 544 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
15:47:00
SEK 421
Crossmotived pendant in black onyx & diamonds
Crossmotived pendant in black onyx decorated with a central Old cut diamond approw 0.25ct & several small rose cut diamonds; Colour:(G) Top Wesselton Clarity: P1 Diameter: 55x25mmWeight: 13g
Varunr: 5196944
SEK 10 460 BE, Antwerpen 27-03-2019
15:51:00
SEK 5 230
Georg Jensen, Aura halsring. Designet af Anne Ammitzbøll
Georg Jensen, Aura halsring af Sterlingsølv og ibenholt fra deres 'Archive Collection'. Designet af Anne Ammitzbøll for Georg Jensen. Str. M. Indvendigt mål: ca. 117 x 120 mm. Vægt ca. 125 g. Vejl. pris 18.000,-
Varunr: 5201142

SEK 7 582 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
16:05:00
SEK 3 650
Hänge/medaljong med kedja guld
HÄNGE/MEDALJONG, infattad hematit med kamé av brunröd konstmassa, motiv med Sankt Göran och draken, otydliga års- och mästarstämplar, möjligen 1930/40-tal, höjd inkl. ögla 4 cm, 3x2,5 cm, KEDJA, 18 k manglad pansarlänk, längd 41 cm, total vikt inkl. medaljongens inredning 32 g
Varunr: 5281899
SEK 9 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
16:06:00
Se mer
Sommerfugle vedhæng med diamater, dertil en kæde af sterling sølv
Sommerfugle vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 5 små single-cut diamanter. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde er justerbar på 41½ og 44½ cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5284546

SEK 1 404 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
16:08:00
SEK 491
Rohdolith - Collier
Collier gefertigt aus 925 Silber (rohdiniert/punziert), besetzt mit ca.: 69 Rohdolithen Granaten in der Farbe pink rasberry von je ca.: 4 x 2,8 mm. Maße ca.: Länge 44,5 cm, Mittelteil 60 x 55 mm. Gewicht ca.: 21,4 g.
Varunr: 5278613

SEK 3 400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-03-2019
16:20:00
SEK 418
Vedhæng med barok ferskvandskulturperle.
Vedhæng med barok ferskvandskulturperle og sort lædersnor. Perlelængde: 4 cm. Perlediam. 16,9-18,0 mm. Med tilhørende sort justerbar lædersnor.
Varunr: 5284389
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
16:56:00
SEK 421
Björn Weckström collier 14 k guld
BJÖRN WECKSTRÖM, "Tundra", collier, 14 k guld, Lapponia, Finland 1972, längd 46 cm, vikt ca 52,1 g
Varunr: 5281941
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
17:44:00
Se mer
Broche/vedhæng med due- og blomstermotiver 1800-tallet (3)
Tre antikke forgyldte brocher/vedhæng med fugl- og blomstermotiv af indlagte stenarter mål h. 3.2-5.2 cm. Med brugsspor og en nål mangler (3)
Varunr: 5283839
SEK 1 123 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
18:19:00
SEK 632
Christina Watches, broche/vedhæng samt vedhæng af forgyldt sterling sølv, Marguerit med hvide topaser
Christina Watches, stor Margueritbroche/vedhæng (har både nål samt øsken, Diam. Ø 40 mm. Samt matchende vedhæng, diam. Ø 25 mm. Begge af forgyldt sterling sølv og med hvide topaser. Vejl. priser er henholdsvis 1.299,- og 1.149,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien...
Varunr: 5262691

SEK 1 966 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
18:24:49
SEK 632
Halsband 18 k guld
HALSBAND, 18 k guld, troligen Mattias Guld, Jönköping, doserad bismarcklänk, lås, karbinhake, bredd ca 2,5-4,3 mm, längd ca 41 cm, vikt ca 5,2 g
Varunr: 5281957
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-03-2019
18:30:00
Se mer
Fem ravkæder 738 gram (5)
Fem ravkæder L. 70-80 cm. Rav størrelse ca 17 x 7 mm. Samlet vægt 738 gram. (5)
Varunr: 5268951
SEK 1 404 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
18:41:00
SEK 421
Halskæde med navneplade af 8 kt. guld
Halskæde med navneplade af 8 kt. guld, Mål på navnepladen er ca. 32x19 mm. Længde på halskæden er ca. 44 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5261899

SEK 2 246 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
18:59:00
SEK 1 053
Murstenshalskæde af 14 kt. guld
Murstenshalskæde af 14 kt guld. Længde: 42 cm. Bredde: 0,6-0,8 cm. Vægt ca.32 g.
Varunr: 5257662
SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:01:00
SEK 5 616
Ole Lynggaard. 'Star' halssmykke med brillanter, 0.18 ct.
Ole Lynggaard. 'Star' halssmykke udført i 18 kt. guld, ankerkæde med charmled i form af stjerne prydet med 6 brillantslebne diamanter på i alt 0,18 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Vægt ca. 4 g. L. 45 cm.
Varunr: 5246740
SEK 16 146 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
19:06:00
SEK 8 143
Aagaard halskæde med roser og ferskvands kulturperler
Aagaard halskæde udført i 9 kt. guld, prydet med roser og ferskvands kulturperler. Længde ca. 41½ cm. Ligger i én gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5284413

19:07:00
SEK 491
Halskæde og vedhæng saxofon med brillanter ca 1,26 ct
Halskæde og vedhæng i form af en saxofon med brillanter ca 1,26 ct. Farve:Top Wesselton (G) Klarhed: SI-P1. Længde: 42-45 cm. Vægt: 4,7 gr.
Varunr: 5254435
SEK 9 547 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:08:00
SEK 4 774
Varunr: 5279544

19:15:00
SEK 3 650
Anker halskæde af 14 kt. guld.
Anker halskæde af 14 kt. guld, monteret med lås med dobbelt sikkerhedshaspe. L. 39 cm. Vægt ca. 19 g.
Varunr: 5247035
SEK 4 212 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:21:00
SEK 3 650
Halskæde, venezia af 14 kt. guld med vedhæng perle 14 kt
Halskæde, venezia af 14 kt. guld. L. 45,5 cm. Vedhæng prydet med perle. L. 2 cm. Vægt ca. 3 g.
Varunr: 5247017
SEK 1 966 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:22:00
SEK 983
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>