Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Collier odlade pärlor lås 18 k röd/vitguld
COLLIER, 2-radigt, odlade barocka pärlor i olika grå nyanser ca 7,8-9,3 mm, lås, 18 k röd/vitguld, i form av blomma, Stockholm 1993, Safir AB, Guldsmedsaffären, design Rolf Kaplan, längd ca 41 cm
Varunr: 5362940
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-06-2019
10:21:00
Se mer
Nuran halskæde af 14 kt. rødguld med rosetter af hvidguld
Nuran. Dobbeltradet halskæde af 14 kt, rødguld med rosetter af 14 kt. hvidguld, monteret med karabinlås. L. 42 cm. Vægt ca. 4,3 gr.
Varunr: 5363613
SEK 3 256 DK, Kolding, Trianglen 19-06-2019
11:49:57
SEK 814
Brillanthalssmykke af 18 kt. hvidguld
Brillanthalssmykke af 18 kt. hvidguld front prydet med 13 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.48 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 21,5 g. L. 45 cm.
Varunr: 5354405
SEK 14 402 DK, Vejle, Dandyvej 19-06-2019
11:52:00
SEK 7 013
14kt rosa guld halskæde med turmalin og brillantslebne diamanter 0.72ct
14kt rosa guld halskæde med turmalin og brillantslebne diamanter 0.72ct farve (H) wesselton klarhed: VS / SI
Varunr: 5363281

SEK 11 196 BE, Antwerpen 19-06-2019
14:38:00
SEK 5 598
Türkisanhänger
Anhänger gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Türkis im ovalen Cabochonschliff von ca.: 17,7 x 13,7 mm. Maße ohne Öse ca.: 30 x 20 mm. Die Öse bietet platz für eine Kette mit einem Durchmesser von ca.: 3 x 4 mm. Gewicht ca.: 8,8 g.
Varunr: 5364040
SEK 3 032 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-06-2019
16:30:00
SEK 373
Ole Lynggaard, kuglelås, samt mangeradet kæde
Ole Lynggaard, en klassisk punslet kuglelås udført i 14 kt. guld, dertil en udskiftelig kæde fra Lynggaard som er eftermonteret med flere kæder, derfor ikke helt samme udtryk ved endedupperne. Kæder er et mix af oxideret sterling sølv, sterling sølv og 14 kt guld. Længde incl. lås er 42½ cm. ...
Varunr: 5363482
SEK 6 262 DK, Odense, Kratholmvej 19-06-2019
18:00:13
SEK 4 759
Vedhæng med jade samt kæde af 8 & 14 kt guld (2)
Vedhæng af 8 kt guld i form af blomst prydet med jade dobbelt stemplet G.Br G.Br for 8 kt. vægt 0,5 gram hertil kæde af 14 kt guld L. 44 cm stemplet EMB samt 585 vægt 2,6 gram. Fremstår med almindelig brugsspor. (2)
Varunr: 5363212
SEK 1 252 DK, Aalborg, Nibevej 19-06-2019
18:12:00
SEK 564
Tahiti perlekæde i 18k rosa guld
Tahiti perlekæde i 18k rosa guld Perler i rund form Størrelse: 10x11 mm Brun farve God luster og ren overflade Vedhæng i 14k guld: 2.2cm. Kædelængde: 45cm Certifikat og gaveæske inkluderet
Varunr: 5334400

SEK 3 266 BE, Antwerpen 19-06-2019
18:14:00
SEK 1 306
Collier med vedhæng (2)
Collier med vedhæng, udført af 18 kt. guld (stemplet). Dette collier er en slange flettet af fin guldtråd med en bajonetlukning og en sikkerhedslukning. Længde ca.: 39 cm, Ø 3,5 mm. Det kugleformede vedhæng er udført i koldemalje-teknik og har en diameter på ca. 15 mm. Vægt i alt ...
Varunr: 5364064
SEK 12 129 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-06-2019
18:25:00
SEK 6 998
Kæde med ferskvandskulturperler og diamantvedhæng/lås
Kæde trukket med ferskvands kulturperler med lås i 14 kt. hvidguld med små diamanter samlet 0.03 ct. Farve: Top Cape/P1. Med aftagelig vedhæng i 14 kt. hvidguld prydet med en ferskvands kulturperle om små diamanter ialt 0.05 ct. Farve: Top Crystal/I. Klarhed: VS1. h. 2 cm.
Varunr: 5361282
SEK 3 006 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-06-2019
18:26:00
SEK 1 002
Natascha Trolle. Vedhæng af 18 kt. guld med rosensleben diamant.
Natascha Trolle. Vedhæng af 18 kt. guld med en lys gul rosensleben diamant og en gul citrin. Mål på diamant 5,1 x 3,7 mm.
Varunr: 5301801

SEK 3 507 DK, Herlev, Dynamovej 19-06-2019
18:35:00
SEK 1 252
AFVENT. Halskæde af 18 kt. hvidguld med brillanter - ca. 0.20 ct.
Halskæde af 18 kt. hvidguld med brillanter, ialt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS-SI. L. 42 cm. Vægt ca. 3,2 cm.
Varunr: 5345951
SEK 8 516 DK, Herlev, Dynamovej 19-06-2019
18:39:00
SEK 4 258
Necklace with brilliant cut diamond 0.35ct
Necklace in 14kt rosé gold set with a brilliant cut diamond 0.35ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VS Chainlength: 44cm
Varunr: 5348574

SEK 8 864 BE, Antwerpen 19-06-2019
18:39:00
SEK 4 432
Vedhæng af 18 kt. hvidguld med koral og brillanter, ialt ca. ct. 0.36 ct.
Vedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med koral og brillanter, ialt ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VS-SI. Mål: 4,0 x 2,2 cm. Vægt ca. 7,0 g.
Varunr: 5346024
18:40:00
SEK 4 258
Halskæde og vintage vedhæng af 18 kt. hvidguld og guld med diamanter. (2)
Halskæde og vintage vedhæng af 18 kt. hvidguld og guld med vedhæng prydet med rosenslebne diamanter. Farve: Grå. Klarhed: P2. L. ca. 42 cm. (2)
Varunr: 5345934
SEK 4 258 DK, Herlev, Dynamovej 19-06-2019
18:44:00
SEK 2 129
Solitaire brillantvedhæng med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. guld, dertil en kæde af 8 kt. guld
Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: SI. Dertil en kæde af f8 kt. guld. Længde 42 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Otterup Guldsmedie.
Varunr: 5356854

SEK 2 755 DK, Odense, Kratholmvej 19-06-2019
18:44:18
SEK 1 628
Kurt Nielsen, Mokuba snor med hjerteformet vedhæng samt vedhæng i form af kors
Kurt Nielsen, 2-farvet chenille Mokuba snor endedupper af sterling sølvmed hjerteformet vedhæng samt vedhæng i form af kors udført i sterling sølv. Længde er ca. 100 cm.
Varunr: 5330797

SEK 1 252 DK, Odense, Kratholmvej 19-06-2019
18:46:37
SEK 376
Collier örhängen 1 par
COLLIER, doserat, ÖRHÄNGEN, 1 par, skurna blomformade koraller ca 4,3-5,5 mm, ljus aprikosfärg i olika nyanser samt lås och detaljer i 18 k guld, längd 40 cm
Varunr: 5363097
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-06-2019
19:06:00
Se mer
Smykkesæt med halskæde og armlænke, samt Murstenshalskæde i forløb, 14 kt. guld
Smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af halskæde og en matchende armlænke i klassisk stråmønster. Længde henholdsvis 41 og 18½ cm.Begge er forsynet med sikkerheds hasper, samt Murstens halskæde i forløb. Ligeledes 14 kt. guld, og lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde 39 cm. Samlet vægt ...
Varunr: 5363380
SEK 12 523 DK, Odense, Kratholmvej 19-06-2019
19:09:00
SEK 6 512
Randers Sølv halskæde af sterling sølv
Randers sølv, halskæde udført i sterling sølv, i form af sammensatte gennembrudte dråbeformede led. Længde 44 cm. Vægt ca. 58 gram.
Varunr: 5332784

SEK 1 879 DK, Kolding, Trianglen 19-06-2019
19:21:00
SEK 438
Vedhæng i 14kt med en brillantslebne diamant 0,35ct
Vedhæng i 14kt hvid rhod guld med en brillantslebne diamant 0,35ct Farve: (G) Top Wesselton Klarhed: SI Kædelængde: 40cm
Varunr: 5313514

SEK 7 464 BE, Antwerpen 19-06-2019
19:37:00
SEK 3 732
Halskæde af 10 kt guld med enkelslebne diamanter ca. 0.20 ct
Halskæde af 10 kt guld med med brillanter ca. 0.20 ct. Wesselton (H) Klarhed: VS-SI. L: 42 cm.
Varunr: 5348544

19:39:00
SEK 2 129
Et hjertevedhæng af 14 kt hvidguld med brillanter, ialt ca. 0.38 ct.
Et hjertevedhæng af 14 kt hvidguld prydet med brillanter, ialt ca. 0.38 ct. Farve: Top Crystal (I), klarhed: VS- SI L. 1,8 cm. Vægt ca. 1,7 g.
Varunr: 5354613
SEK 2 254 DK, Herlev, Dynamovej 19-06-2019
19:39:00
SEK 1 252
Mads Ziegler, Halskæde model Pendulum med brillant på ca. 0.05 ct
Mads Ziegler, fra Gold Label kollektionen, halskæde model Pendulum udført i 14 kt. guld, en leddelt længde-justerbar kæde med et pendulformet led, hvori en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længden er justerbar mellem 47-52 cm. Vægt ca. 11,4 gram. Vejl. udsalgspris er ...
Varunr: 5363312

19:43:00
SEK 3 006
Halskæde med brillantslebne diamanter 0.50ct
Halskæde i 14 k hvidguld med brillantslebne diamanter approx 0.50ct Farve: (F-G) Top wesselton Klarhed: VS længde: 44cm
Varunr: 5354773

SEK 9 330 BE, Antwerpen 19-06-2019
19:44:00
SEK 4 665
Halskæde af 18 kt. hvidguld med safirer, rubiner, smaragder
Halskæde af 18 kt. hvidguld prydet med cabochonslebne safirer, rubiner, smaragder og tre brillanter i alt 0.06 ct Farve: Wesselton (h) Klarhed: SI. L. ca. 42 cm. Vægt ca. 5,4 g.
Varunr: 5345963
SEK 7 013 DK, Herlev, Dynamovej 19-06-2019
19:45:00
SEK 3 507
BNH brillanthjerte af 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af 14 kt. hvidguld
BNH, hjerteformet vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med talrige brillanter. Samlet ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. P. Længde på kæden er ca. 44 cm. Samlet vægt ca. 6,2 gram.
Varunr: 5341531
SEK 2 505 DK, Herning, Engdahlsvej 19-06-2019
19:49:00
SEK 1 378
Kurt Nielsen, halskæde med Moon vedhæng med sort onyx, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "Moon" vedhæng prydet med sort onyxperle, diam. Ø 20 mm. udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 80 cm. med er justerbar. Vejl. pris er 1.690,-.
Varunr: 5319254

SEK 1 378 DK, Odense, Kratholmvej 19-06-2019
19:54:00
SEK 376
Ole Lynggaard. Halskæde med lille dråbevedhæng og collier i sterlingsølv (3)
Ole Lynggaard. Halskæde med lille dråbevedhæng i sterlingsølv (halskæde ikke Lynggaard) samt collier i strikket, oxideret sterlingsølv med dupsko til Ole Lynggaards låsesystem. H. vedhæng 1,8 cm, L. kæde 45 cm, L. collier 42 cm. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. Fremstår med minimale ...
Varunr: 5355611
SEK 2 505 DK, Vejle, Dandyvej 19-06-2019
19:54:00
SEK 689
Ole Lynggaard. Kuglelås i 18 kt. blankt hvidguld samt treradet kæde med agater, perler og topaser (2)
Ole Lynggaard. Kuglelås udført i 18 kt. blankt hvidguld. Ø 1,1 cm. Vægt 4,2 g. Art.nr. B1201-501. Hertil treradet halskæde trukket med små perler af grøn agat, mosgrønne perler og dråbeformede lyseblå topaser samt med dupskoender til Ole Lynggaards låsesystem, L. 75 cm. Art. nr. D8947-001. ...
Varunr: 5335789

SEK 15 028 DK, Vejle, Dandyvej 19-06-2019
19:55:00
SEK 10 520
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>