Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   279 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lapis Lazuli ørehænge af sterlingsølv samt halskæde (3)
Et par unika ørehænge af sterlingsølv med Lapis Lazuli mål 4.6 x 2.5 cm. Der medfølger en halskæde i sterlingsølv med runde og ovale led l. 49 cm. Nyt og ubrugt (3)

Varunr: 5942101
SEK 2 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-06-2021
09:37
SEK 477
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,4 cm. Vægt 0,8 g.

Varunr: 6041292

SEK 3 273 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:31
SEK 750
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,4 cm. Vægt 0,7 g.

Varunr: 6041320

10:35
SEK 477
Halskæde med vedhæng med brillantkugle
Haskæde med tilhørende vedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng prydet med en pavéfattet kugle, som er pavéfattet med talrige brillanter. Samlet ca. 0.27 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Længde på halskæde er justerbar på 42 og 44½ cm. Samlet vægt ca. 5,6 gram.

Varunr: 5717523

SEK 7 637 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
10:43
SEK 2 182
Diamonds By Frisenholm. Brillant vedhæng af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,3 cm. Vægt 0,1 g.

Varunr: 6041360

SEK 1 227 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:44
SEK 409
Diamonds By Frisenholm. Brillant vedhæng af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,3 cm. Vægt 0,1 g.

Varunr: 6041354

10:46
SEK 409
Georg Jensen. Cascade halskæde med brillanter af 18 kt. hvidguld
Georg Jensen. Cascade diamant halskæde udført af 18 kt. hvidguld, prydet med fire brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1. L. ca. 42 cm. Stemplet GJ samt 750. Dessin 3517484. Hertil halskæde af bevægelig 'wire'/ fast slangekæde i 18 kt hvidguld, ...

Varunr: 6037649
SEK 21 820 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:48
SEK 3 000
By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.11 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. L. 1,3 cm. Vægt 0,6 g.

Varunr: 6041335

SEK 2 182 DK, Herlev, Dynamovej 20-06-2021
10:52
SEK 1 773
Halskæde med vedhæng med grå månesten og brillant, 14 kt. guld
Halskæde med tilhørende vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med dråbeformet grå cabochonsleben månesten og en brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Længde er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 3 gram. vejl. pris er 4.800,-.

Varunr: 6034691

SEK 4 091 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
10:56
SEK 546
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv, emalje og rav, ca. 40 g
House of Amber. Halscollier af forgyldt sølv og farvet emalje monteret med store perler af sherryfarvet rav, Ø ca. 2 cm. Længde ca. 100 cm. Vægt i alt ca. 40 g. Vejl. udsalgspris 16.995 DKK / 2.266 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne ...

Varunr: 5848226

SEK 6 273 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-06-2021
11:01
SEK 1 091
Diamanthalskaede i 14kt med 25 brillanter 1,50ct
Diamanthalskaede i 14kt roséguld med 25 brillanter i alt 1,50ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VS Ø 2,4mm Kædelængde: 40cm

Varunr: 5956941

SEK 23 368 BE, Antwerpen 20-06-2021
12:09
SEK 3 048
Vedhæng i form af Slange kugle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med "Slange" kugle. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 3.9 gram.

Varunr: 5720530

SEK 4 637 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
12:15
SEK 409
S.V. Glymers Eftf. Bismarckcollier i 8 kt. guld
Bismarckcollier i 8 kt. guld. L. 46 cm. B. 0,4-0,6 cm. Vægt 7,7 g. Brugsspor.

Varunr: 6039134
SEK 2 046 DK, Vejle, Dandyvej 20-06-2021
12:53
SEK 2 182
Halskæde med månesten og brillant, 14 kt. rosa guld
Halskæde udført i 14 kt. rosa guld, prydet med dråbeformet cabochonsleben månesten og en brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 3,3 gram. vejl. pris er 4.800,-.

Varunr: 6034500

13:09
SEK 409
Vedhæng i 14 kt. guld med ravstykke med insekt
Vedhæng i14 kt. guld prydet med et cabochonslebet ravstykke med insekt mål 2,5 x 1.6 cm, vægt 3.4 gr. Der medfølger en kæde i 14 kt. guld l. 44.5 cm. Total vægt 4.3 gr.

Varunr: 6016316
SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-06-2021
13:28
SEK 4 637
Kranz & Ziegler Couture halskæde med brillantvedhæng, ca. 0.50 ct. 14 kt. rosa guld
Kranz & Ziegler Couture halskæde med brillantvedhæng, udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillanter samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på kæden er 45 cm. Diam. Ø 18 mm. Vægt ca. 3,6 gram. Vejl. pris er 14.800,-.

Varunr: 6034727

SEK 10 365 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
13:36
SEK 546
Halskæde med saltvands kulturperler med en udskiftelig lås fra N. E. From
Halskæde med saltvands kulturperler med en udskiftelig lås fra N. E. From af sterling sølv. Perlediam. ø 10 mm. Længde incl. lås 48 cm.

Varunr: 6032468

SEK 5 455 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
13:41
SEK 477
Moderne vedhæng af 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm.

Varunr: 5717702

SEK 2 046 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
13:44
SEK 409
Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm.

Varunr: 6036923

SEK 2 728 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
14:29
SEK 409
Bodil Eje. Halssmykke med emalje
Bodil Eje (1931-2006) halssmykke af kobber med emalje, lås i metal. Indvendigt mål ca. 11 cm ca. 1970érne.

Varunr: 6039028
SEK 1 364 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-06-2021
14:34
SEK 477
House of Amber. Vedhæng af rav og 18 kt guld, ca. 2,5 g
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af rav (AAB-ABB). H. ca. 3 cm. Øsken af 18 kt guld. Vægt ca. 2,5 g. Vejl. udsalgspris 16.600 DKK / 2.213 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande...

Varunr: 5751613

SEK 6 546 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-06-2021
14:37
SEK 1 159
Smykkesæt med ametyst (2)
Halskæde og armbånd med perler af facetslebet ametyst, med forgyldte rondeller og lås. Længde: 19 og 42-46 cm. (2)

Varunr: 5943991
SEK 1 364 DK, Nivå, Stejlepladsvej 20-06-2021
15:00
SEK 409
Connectionlås af sterling sølv, med Shellperler i forskelllige nuancer
Connectionlås udført i sterling sølv, med Shellperler i forskelllige nuancer, perlediam. ø 12 mm. Længde incl. lås 46½ cm.

Varunr: 6032473

15:06
SEK 409
Lady solitaire vedhæng, ca. 0.05 ct. 14 kt. guld
Lady Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Bemærk kæden medfølger ikke.

Varunr: 5719807

SEK 3 000 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
15:11
SEK 546
Connectionlås af rosaforgyldt sterling sølv med kæde af facetsleben røgkvarts perler
Connection lås udført i satineret rosaforgyldt sterling sølv med kæde af facetsleben røgkvarts perler, perlediam. 12 mm. Diam. ø på selve låsen. 19 mm. Længde incl. lås 44 cm. Udstillingsmodel med minimale/lette spor deraf

Varunr: 6032470

SEK 4 910 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
15:12
SEK 409
Akoya Perler. Halskæde og armbånd med guldlåse, samt øresmykker.
Perlecollier og armbånd af akya saltvands kulturperler med rosa nuance, naturlige vækstmærker og fin lustre, Ø. 7,96 mm til 8,42 mm begge monteret med guldlås, stemplet 585/ STE, Længde hhv: 41 cm og 18,5 cm. Der medfølger et par perleøreringe med dråbeformede perler, H. 13 mm, disse med bøjle i...

Varunr: 6043017
SEK 4 091 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
15:35
SEK 886
Brillantvedhæng, 14 kt hvidguld, 0.27 ct
Rundt brillantvedhæng udført af 124 kt guld prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.27 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ø. ca. 2 cm. Længde ca. 46 cm. Stemplet FHP/ 585. Leveres med smykkeæske.

Varunr: 5881895

SEK 7 637 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
15:37
SEK 546
House of Amber. Halskæde af cognacrav, ca. 35 g
House of Amber. Halskæde af olivenformede og cognacfarvede ravperler i forløb med lås af sterling sølv. Perlelængde ca. 1,3-1,6 cm. Længde på kæde ca. 85 cm. vægt ca. 35 g. Vejledende udsalgspris 6.150 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra ...

Varunr: 6035125

SEK 2 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-06-2021
15:39
SEK 1 091
Diamantvedhæng. Natural Fancy Vivid Green diamant mfl., 0.61 ct
Diamantvedhæng udført af 14 kt. hvidguld prydet med cushion sleben "Natural Fancy Vivid Green" cushion slebet centerdiamant på ca. 0.45 ct. Klarhed: SI, denne omkranset af brillantslebne diamanter på ca. 0.16 ct. Farve: River-Top Wesselton (D-F). Klarhed: VVS1-VVS2. Diamant i alt ca. 0.61 ct. ...

Varunr: 6021009
SEK 24 548 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-06-2021
15:39
SEK 546
Vedhæng med cubic zirkonia af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, prydet med en cubic zirkonia. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar 44½ og 49 cm.

Varunr: 5803284

SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 20-06-2021
15:40
SEK 682
12345...10»