Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   167 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hübsch. Palle med vaser
Hübsch. Palle med 575 vaser af klart grønt glas, H. 10 cm. Alt ubrugt i original emballage. Sælges på palle. Samlet vejl. udsalgspris 22400 kr. (575)

Varunr: 6135595

SEK 7 047 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
11:28
SEK 5 356
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, messing. (2)

Varunr: 5786649

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
12:53
SEK 423
Køkkenbord med håndvaske
Køkkenbord af rustfri stålmed to indbyggede håndvaske. H. 98 cm. B. 220 cm. D. 61 cm. Fremstår med smuds og brugsspor.

Varunr: 6221209
SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
14:47
SEK 564
Friis & Moltke m.fl. Knagerækker af rød- og bordeauxlakeret stål (12)
En samling knagerækker bestående af: Friis & Moltke. Seks knagerækker af rødlakeret stål samt andet fabrikat 7 knagerækker af bordeauxlakeret stål. H. 8, L. 82,5, D. 4,5 cm og H. 10, L. 143, D. 13 cm. Malingrester, ridser og enkelte med rust (12)

Varunr: 6229413

SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
14:53
SEK 493
2 cappucinofarvede islandske lammeskind (2)
2 lammeskind - indfarvede i en cappuccinofarvet nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 78x58 og 84x60 cm. cm. (2)

Varunr: 6210986

SEK 1 832 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
15:26
SEK 1 409
2 svenske hvide lammeskind (2)
2 hvide svenske lammeskind. Mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.

Varunr: 6203310

SEK 1 550 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
15:27
SEK 1 198
Holger Nielsen for Vipp. 2 stk. Vipp17 pedalspande (2)
Holger Nielsen for Vipp. 2 stk. Vipp17 pedalspande af sort pulverlakeret metal og forkromet metal. Designet af Holger Nielsen. H. 72 Ø. 30 cm. 30 liter. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker, enkelt trykmærke på ene låg. (2)

Varunr: 6222154
SEK 2 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
15:43
SEK 1 832
Jul. Falck Rasmussen, 'Jordglobus'
Jul. Falck Rasmussen, 'Jordglobus', globus på stand af træ. 1800-tallet. H. 45 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage, afslag forneden på globus.

Varunr: 6227158
SEK 1 691 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
16:10
SEK 1 198
2 langhårede islandske lammeskind i gyldne nuancer (2)
Tolanghårede islandske lammeskind i gylden/brune nuancer. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 92x71cm. og 87x74 cm. Bemærk at stol medfølger ikke. . (2)

Varunr: 6113739

16:34
SEK 1 409
2 langhårede islandske sorte lammeskind (2)
To sorte islandske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. 85x60 cm. 98x63 cm. Bemærk at bænk medfølger ikke. Modelfotos. (2)

Varunr: 6081811

SEK 1 973 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
16:40
SEK 1 409
2 langhårede islandske hvide lammeskind (2)
To hvide islandske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. 95x85cm. 93x66 cm. Bemærk at bænk medfølger ikke. Modelfotos. (2)

Varunr: 6209001

16:56
SEK 1 409
2 lilla islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede lilla islandske lammeskind. Mål: 85x59 cm. 5og 91x60 cm. Bemærk stole medfølger ikke. Modelfotos (2)

Varunr: 5910686

17:12
SEK 1 128
Et par kandelabre af forgyldt bronze (2)
Et par kandelabre af patineret og delvis forgyldt bronze, hver med to lysarme, stamme i form af kvinde i klassiske gevandter. Sokkel af marmor rigt udsmykket. Fransk empire form h. 54 cm (2)

Varunr: 6151292

SEK 13 530 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:18
SEK 10 711
2 melerede islandske lammeskind (2)
2 melerede islandske lammeskind, Tyk og blød kvalitet. Mål: 95x77 cm. og 94x72 cm. Bemærk at stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6210995

17:28
SEK 1 409
2 langhårede vinrøde islandske lammeskind (2)
To vinrøde islandske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. 84x58 cm. 89x59 cm. Bemærk at bænk medfølger ikke. (2)

Varunr: 6121168

SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
17:42
SEK 1 268
Massivt sildebensparket af egetræ. Square. ca. 86 kvm
Massivt sildebensparket/enkeltstavs af ubehandlet egetræ. Kan lægges i flere mønstre. 300*60*10 mm. Velegnet til gulve/vægbeklædning/borde m.v. 40 pakker á 2,16 kvm = i alt 86,4 kvm.

Varunr: 6229771

SEK 29 597 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
18:20
SEK 19 027
2 gotlandske lammeskind (2)
2 grå gotlandske lammeskind, Mål ca. 105x76 cm. og 87x75 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Bemærk at stol medfølger ikke.

Varunr: 6113732

SEK 2 114 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
18:50
SEK 1 691
Par piedestaler af rødbroget marmor (2)
Par piedestaler af rødbroget marmor. Kanelleret søjle, base og top udsmykket med messing og bronzer. H. 102 cm. top 26 x 26 cm. Fremstår generelt med minimale brugsspor, enkelt afslag på ene top (2)

Varunr: 6191434
SEK 5 638 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:20
SEK 3 664
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker.(30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.

Varunr: 6100345

SEK 3 383 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:34
SEK 2 537
Georg Jensen. Ilse Crawford, vase, str. M
Georg Jensen. Vase af blankt rustfrit stål. Str. Medium. H. 23,7 cm. Ø 16,4 cm. Design Ilse Crawford. I original æske.

Varunr: 6211754

SEK 1 128 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:36
SEK 846

Varunr: 6100346

19:37
SEK 2 537
2 europæiske mini lammeskind (2)
2 europæiske krøllede mini lammeskind, mål ca. 74x41 cm. og 72x48 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen.(2)

Varunr: 6018498

19:58
SEK 1 128
Friis og Moltke. Seks knagerækker af rødlakeret stål (6)
Friis & Moltke. Seks knagerækker af stål lakeret i tre nuancer rød. H. 8, L. 82,5, D. 4,5 cm. Malingrester og enkelte overfladiske ridser (6)

Varunr: 6229830
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
20:05
SEK 493
Lågspand af grønpatineret metal, i siderne hanke
Lågspand af grønpatineret metal, i siderne hanke. H. 65 cm. Fremstår med brugspræg og buler.

Varunr: 6228976
SEK 1 128 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
20:45
SEK 423
2 islandske mørkegrå lammeskind (2)
2 islandske lammeskind - indfarvede i en lysegrå nuance. Tyk og blød kvalitet. bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 80x70 cm. og 86x67 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og ...

Varunr: 6025989

21:06
SEK 1 409
Par udstoppede gråkrager på plade, L. 75 cm
Par udstoppede gråkrager på plade. Længde ca. 75 cm. Højde ca. 33 cm.

Varunr: 6228180
21:28
SEK 423
10 stk. Essey Bin Bin papirkurve sorte (10)
10 stk. Essey Bin Bin papirkurve sorte. Produktinformation : Farve: sort, Højde 31 cm., diameter :33 cm., kapacitet : 14 Liter, materiale :PP plast, designer :John Brauer. Fremstår med alm. brugsspor. (10) Modelfotos.

Varunr: 6221706
SEK 1 409 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:04
SEK 423
Kärcher BV 5/1Rygstøvsuger, batteridreven
Kärcher BV 5/1Rygstøvsuger med batteri. Rør, slange, mundstykke og oplader medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme.

Varunr: 6220323
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:08
SEK 1 691
Perigot. Grå skraldespand med 2 orange beholdere 65L
Perigot. Grå skraldespand med 2 orange indsatser 65L. Designet af : Frédéric Perigot. Fremstillet af metal. Monteret med hjul. Låg med soft close. H. 70 cm., D. 38,5 cm., B. 46 cm. Fremstår med alm. brugsspor, enkelte mærker, ridser.

Varunr: 6222241
SEK 2 255 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
09:07
SEK 1 339
Samling puder, keder af sort læder (4)
Samling puder i forskelligt farvet møbelstof med keder af sort læder. 45 x 45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (4)

Varunr: 6205975
SEK 1 691 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
09:32
SEK 846
12345...6»