Utropspris
12345...19»   Varor pr. sida   565 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bordkompas af messing
Bordkompas af messing H. 35 cm. Ej mærket med fabrikant. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6207761
SEK 1 387 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-05-2022
17:30
SEK 1 248
Tekno, Køge m.fl. Samling div. trælegetøj
Tekno, Køge m.fl. Samling div. trælegetøj best. af stald med 5 køer, lokomotiv, sporvogn, kano, 1 kasse med kranbil, lastbil, trækloder mm. samt 1 kasse med talrige træbiler, togbane (uden skinner) med meget mere. Alt med brugsspor, mangler og defekter kan forekomme.

Varunr: 6203527
SEK 2 773 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
17:56
SEK 1 387
Otte store ravstykker med flere insekter i hver (8)
Otte store ravstykker med flere insekter i hver L 2-3 cm. (8)

Varunr: 6196160
SEK 1 664 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
18:00
SEK 624
Tre kinesiske tallerkener af porcelæn, Qianlong (3)
Tre kinesiske tallerkener af porcelæn, dekoreret i blåt, Qianlong (1735-1796). Ø. 23,5 cm.Alle tre tallerkener fremstår med minimale glasurafslag langs kant. (3)

Varunr: 6181018
SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:00
SEK 832
Reichert, Austria. Mikroskop
Reichert, Austria. Mikroskop i transportkasse med el lys. Fremstår i kasse med diverse tilbehør. Kasse 40 X 28 x 22 cm. Ej efterset, defekter og mangler kan forekomme. Kasse fremstår med kraftige brugsspor, drys efter ormehuller mm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6203486
SEK 1 109 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
18:04
SEK 416
Nipsenåle pude med diverse nipsenåle af glas
Nipsenåle pude med diverse nipsenåle af glas. fugle, hoveder, dyr m.m. ca 47 stk. ialt.

Varunr: 6209959
SEK 1 109 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-05-2022
18:12
SEK 901
Svend Toxværd. Tændstikæskeholder til minde om Prins Richard og Prinsesse Benediktes bryllup
Svend Toxværd. Tændstikæskeholder af pletsølv med monogram og indgravering til minde om Prinsesse Benedikte og Prins Richards bryllup 3-2-1968.

Varunr: 6202146
SEK 1 387 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:13
SEK 1 109

Varunr: 6196154
18:15
SEK 485
To kolossale stødtænder af ben (2)
To kolossale stødtænder af udskåret pålimet ben med motiv af jade. Japansk motiv med træ og hjort. Længe ca 200 cm, Ø i bund 102cm. Fremstår med brugsspor, mangler forekommer. (2)

Varunr: 6191822
SEK 11 093 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
18:24
SEK 8 319
Ni ravstykker med forboret hul og med synlige insekter (9)
Ni ravstykker med forboret hul og med synlige insekter L 2-3 cm. (9)

Varunr: 6196194
SEK 1 109 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
18:38
SEK 416
Gyngehest i form af elefant
Gyngehest i form af elefant udført i bemalet hardwood. H: 68 (siddehøjde 43 cm) L. 79, B. 25cm. Fremstår med brugsspor og Snabel revnet/reparareret.

Varunr: 6207529
SEK 2 080 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
18:40
SEK 485
Levin, akustisk guitar, model T14
Levin akustisk guitar, model T14. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6209768
SEK 1 109 DK, Kolding, Platinvej 23-05-2022
18:45
SEK 1 525

Varunr: 6196156
18:45
SEK 485
Ubekendt violin samt to buer. Violinkasse mrk. Emil Hjorth Sønner
Ubekendt violin samt to buer. Violinkasse mrk. Emil Hjorth Sønner. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6210901
SEK 5 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
18:58
SEK 2 773
Legoklodser af træ i original træ-æske, nr. 500
Komplet sæt af træ legoklodser i original træ-æske. "Lego" Klodser Nr. 500, fremstillet 1946-1948. Æskens mål: 20 x 41 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.

Varunr: 6209835
SEK 2 773 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:58
SEK 1 387

Varunr: 6196155
19:00
SEK 416
Søkikkert af messing på trefod
Søkikkert af messing. L. ca. 96,5 cm. Tilhørende stativ/fod af lakeret træ H. 150 cm, monteret med messing. (Modelfotos)(2 kasser)

Varunr: 6168684

SEK 2 773 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:04
SEK 1 664
Kinesisk skål af porcelæn, 1900-tallet
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret med blomster og bladværk, 1900-tallet. H. 14 cm., Ø 31 cm.

Varunr: 6209093
SEK 1 109 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
19:18
SEK 416
Otte store stykker klart rav med insekter (8)
Otte stykker klart rav L 1,5-2 cm. med meget synlige insekter monteret i udstillingsæsker med gennemsigtigt låg. (8).

Varunr: 6039888
19:20
SEK 485
Tre kinesiske lamper i porcelæn (3)
Tre kinesiske lamper i porcelæn hvoraf et par bemalet med fugle og chrysantemummer samt en lille dekoreret med landskab. De store H. porcelænsdel 28 cm, H. inkl. fatning 41,5, inkl. lampeskærmsstativ 56 cm. Lampeskærme medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6209264
SEK 1 387 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2022
19:22
SEK 971
Stor samling mindemedaljer af sterlingsølv, Danske regenter, Danmarks historie, H. C. Andersen's 200 års jubilæum (96)

Varunr: 6209632
SEK 16 639 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2022
19:22
SEK 12 757

Varunr: 6196157
19:25
SEK 416
Kinesisk bordlampe
Kinesisk bordlampe af porcelæn dekoreret i farver med personer, blomster og planter, på fod af træ. H. inklusiv montering 66 ( med skærm 74 cm)

Varunr: 6209423
SEK 2 080 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-05-2022
19:26
SEK 693
Skandinavien
Skandinavisk. Kasser med lidt samlinger i fortryksalbum, dertil indstiksbøger og FDC i kasse

Varunr: 6200744
19:27
SEK 416
Samling Vintage tegneserier. Lefranc Hitserien m.m (75)
Samling Vintage tegneserier Bestående af: Lefranc Carlsen, komplet nr. 1 (stand Near Mint) til 10. 1. udg. 1. opl. Stand Very Fine - Near Mint. Hitserien Interpresse 1. udgave 1. opl. nr. 1 - 9 Stand: Nr. 1 very Good, nr. 2 og 3 Fair, nr. 4 Very Good. 5 - Very Fine+. Kong Kylie, Skipper ...

Varunr: 6210179
SEK 4 160 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2022
19:35
SEK 555
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. Hadhafang, Sword of Aragon
Lord of the Rings Weapons and Arms Collection. Hadhafang, Sword of Aragon med vægophæng og kasse. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6210620
SEK 2 080 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2022
19:37
SEK 1 387
Otte store ravstykker med flere insekter i hver. L 2-3,5 cm. (8)

Varunr: 6196161
19:45
SEK 485
Julemærket 1904-1944. Nytryksark
Julemærket 1904-1944. Nytryksark alle i 1 oplag 1904-1944 AFA special ca 3500

Varunr: 6203929
19:48
SEK 416
Frimærkesamlinger Ungarn, Tyskland og Sverige
Frimærkesamlinger Ungarn, Tyskland og Sverige monteret i Leuchtturm fortryksalbum, Ungarn 1960-1999 (3 bind), Sverige 1960-1987 (1 bind), Vesttyskland inkl. Berlin 1951-1987 (ikke komplet i det ældste) 3 bind samt lille indstiksbog med diverse

Varunr: 6205032
19:49
SEK 1 525

Varunr: 6196189
19:50
SEK 416
12345...19»