Utropspris
12345...29»   Varor pr. sida   847 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Decorina: Tuborg Øl emaljeskilt
Emaljeskilt Tuborg Øl. 48 x 32 cm. Fremstillet hos Decorina A/S, København. Fremstår med små afslag.

Varunr: 5734539
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
13:55
SEK 1 182
Pearl River elguitar
Pearl River elguitar TL 99 cm. Brugsspor. Taske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5734722
SEK 1 391 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
14:08
SEK 904
DANMARK. AFA 101,x. 25 Øre, variant: VENSTRE 2-TAL FORBUNDET MED CIRKEL.
DANMARK. AFA 101,x. 25 Øre, variant: VENSTRE 2-TAL FORBUNDET MED CIRKEL. Postfrisk 4-blok. NV mærke med variant. (AFA 5300)

Varunr: 5715469
SEK 1 391 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
14:19
SEK 487
USA. Sc. 1a. 5c. dark brown. Fine copy with 3 good marins and just touched at top, on entire from ROCHESTER N.Y. Dated 1. sep 1847 inside letter.
USA. Sc. 1a. 5c. dark brown. Fine copy with 3 good marins and just touched at top, on entire from ROCHESTER N.Y. Dated 1. sep 1847 inside letter. (Early usage)

Varunr: 5684168
SEK 2 781 DK, Vejle, Dandyvej 10-08-2020
14:19
SEK 1 252
DANMARK. AFA 1IIIe. 4 RBS, KASTANIEBRUN. Pænt fuldrandet mærke i meget DYB nuance. Flot farve!

Varunr: 5732437
14:21
SEK 487
Boja, porslin, Kina.1900-tal
Boja, porslin, Kina.Höjd 16,5 Ø ca 20 cm Bruksslitage, krackelering under glasyren.

Varunr: 5691528
SEK 2 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 10-08-2020
14:32
SEK 300
Fem møntsæt samt sedler
Fem møntsæt fra Kjøbenhavns Handelsbank. Sedler blandt andet: 100 kr 1965, 7x20 kr og 15x10 kr fra Maleriserien, 4x10 kr og 1x5 kr fra Portrætserien.

Varunr: 5730483
14:36
SEK 1 043
Samling LP'er, udenlandsk rock og pop (ca.300)
Samling LP'er, primært udenlandske rock og pop titler, 1960-90'erne. Ca. 300 stk. Blandet stand/alm. brugsspor. (ca 300)

Varunr: 5734473
14:44
SEK 1 947
Bordlampe og to vaser af porcelæn, Kina (3)
Bordlampe, lågvase og vase af porcelæn dekoreret med blomster i farver. Lampe H. 52 cm. Lågvase H. 32 cm. Vase H. 20 cm. (3)

Varunr: 5700833
SEK 1 112 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
14:44
SEK 487
Seks Østafrikanske figure. Dogon, Yaure mm (6)
Seks Østafrikanske figure. Dogon, Yaure mm. Midten af 1900-tallet. H. 120 til 35 cm. Fremstår med slitage og enkelte reperationer. (6)

Varunr: 5735075
SEK 2 781 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
14:59
SEK 556
Samling af skåle af oliventræ (11)
Samling skål af oliven træ i forskellige størrelser. Fremstår med alm. brugsspor. (11)

Varunr: 5714884
15:01
SEK 417
Ytterfoder brons Japan
YTTERFODER, brons, Japan, 1900-tal, med hänklar, ristad dekor av tranor, höjd ca 23, diameter 25 cm

Varunr: 5734845
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-08-2020
15:03
Se mer
12 strengs elektro-akustisk guitar
12 strengs elektro-akustisk guitar. TL 108 cm. Brugsspor, mangler flere strenge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5734725
15:08
SEK 973
WMF urna
WÜRTEMBERISCHE METALLWARENFABRIK, urna, silverpläterad metall, märkt i botten, höjd ca 32 cm

Varunr: 5734856
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
15:36
Se mer
Grønlandica: To isbjørne skåret tand (2)
Grønlandica: To isbjørne skåret tand, usigneret. H 2 og 3,5 cm. (2)

Varunr: 5733558
15:37
SEK 1 391
Kinesisk bordlampe af porcelæn
Kinesisk bordlampe af porcelæn dekoreret i farver. Base af sortmalet træ. H. ekskl. H. 30 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5721486
SEK 1 391 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
15:57
SEK 417
El-bas/basguitar
El-bas/basguitar TL 116 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5733449
16:09
SEK 834
Ed Finnell fotografi föreställande David Bowie
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956): David Bowie, "Heroes Tour", Los Angeles, 3 April 1978, signerad Ed Finnell, numrerad 1/50, analogt handtryckt fotografi, ca 50.8x40.6 cm
Skador: Oramat fotografi

Varunr: 5734865
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
16:15
Se mer
Samling ældre Nicaragua. 1869 og frem.
Samling ældre Nicaragua. 1869 og frem. Stemplet, hængslet samt noget postfrisk.

Varunr: 5510808
SEK 2 364 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
16:19
SEK 417
Ed Finnell fotografi föreställande Mick Jagger
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), Mick Jagger, The Rolling Stones, "Tour of the Americas", Los Angeles, 13 Juli 1975, signerad Ed Finnell, numrerad 26/50, analogt handtryckt fotografi, ca 40.6x50.8 cm
Skador: Oramat fotografi

Varunr: 5734874
16:42
Se mer
Kinesisk fad af porcelæn, 1900-tallet
Kinesisk fad af porcelæn dekoreret i farver med samurai, karper, sommerfugle og bladværk. Ø 36 cm.

Varunr: 5700906
16:45
SEK 417
Herrbetjänt
FRATELLI REGUITTI, herrbetjänt, Italien, 1900-talets andra hälft, betsat trä, på hjul, höjd 105 cm

Varunr: 5734877
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
17:03
Se mer
Homann karta "Portugal"
Johannes Homan, karta "Regnum Portugallae", daterad 1736, handkolorerad, 62x52 cm

Varunr: 5734878
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 10-08-2020
17:06
Se mer
El-bas/basguitar (2)
El-bas/basguitar TL 118 cm. Fremstår med brugsspor, to knapper mangler. Transportkasse (ikke tilhørende) medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 5734727
17:10
SEK 834
Tre orientalske figurer af udskåret træ (3)
Tre orientalske figurer af udskåret og bemalet træ, to sovende børn samt en fugl. H.25,5 til 52,5 cm. Af nyere dato. Lille tørrerevne fugl.

Varunr: 5712711
17:29
SEK 417
Samling ældre mærker. Guadeloupe, Sudan, Fransk Indie, Palæstina.
Samling ældre mærker. Guadeloupe, Sudan, Fransk Indie, Palæstina. samt Syrien.

Varunr: 5566004
SEK 2 225 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2020
17:56
SEK 487
National kasseapparater, 1900-tallet (2)
National kasseapparater, bemalet metal m.m., den ene har glas & den anden er uden glas, 20. Årh., H. 56 cm, B. 50, D. 41 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. afskalninger m.m.. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 5734720
18:10
SEK 487
Apoteksvåg
VÅG, Sartorius-werke numr. 54688, ek, glasade sidor, topp och botten, 39x29, höjd ca 48 cm

Varunr: 5734901
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 10-08-2020
18:27
Se mer
Koøje - messing
Koøje af massiv messing. Ø 39 cm. Brugsspor.

Varunr: 5735204
SEK 2 781 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
18:27
SEK 2 086
Grønlandica: Tre figurer (3)
Grønlandica: Tre figurer skåret i tand forestillende østgrønlandsk mand og kvinde H 9 cm samt isbjørn H 4,5 cm. Brugsspor. Skåret i 1. halvdel af 1900-tallet. (3)

Varunr: 5720626
SEK 2 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
18:40
SEK 2 503
12345...29»