Utropspris
12345...11»   Varor pr. sida   307 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
4/4 Violin
Håndbygget 4/4 Violin Kroppens længde ca. 35,6 cm, total ca. 59,5 cm. Fremstår med ældre, professionel reparation. udsmykket med perlemor.

Varunr: 6049240
SEK 4 351 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
12:22
SEK 680
Frimærkesamlinger Danmark, Island, Grønland, Østrig (6)
Frimærkesamlinger Danmark, Island, Grønland, Østrig (6) - urørte samlinger fra Danmark (nærmest komplet i hovednumre), flot 2 RBS thiele med fine rande, mange klassiske mærker i god kvalitet, men ind imellem defekte, alle kvaliteter, Island med gode enkeltmærker, men også et par falske mærker, ...

Varunr: 6044909
SEK 33 993 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
12:27
SEK 9 790
Degusa Guldbarre på 50 gram
Degusa Guldbarre på 50 gram. 999,9 Finegold. Ligger i lille lamineret emballage.

Varunr: 6057842
SEK 32 634 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
12:34
SEK 20 396
Grønlandica: Thomas Villadsen, fedtstensfigur
Grønlandica: Thomas Villadsen fra Kangaamiut, fedtstensfigur, sign. Th. V. H. 21 cm.

Varunr: 6040708
SEK 2 176 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
13:10
SEK 612
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af cognac rav med montering af guld, 5 g.
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af cognac rav med montering af 14 kt guld. Vægt ca. 5 g. Mål ca. 2,8 x 2 cm. Vejl. udsalgspris 5.800 DKK / 773 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Varunr: 5750535

SEK 2 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
13:30
SEK 748
Maritimt Schatz vægur og barometer (2)
Maritimt Schatz vægur og barometer, urkasser af messing. Ø 16 cm. ur går i stå Monteret på plade 68 x 26 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Nøgle medfølger ikke. (2)

Varunr: 6060115
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
13:38
SEK 544
Par thailandske Buddhafigurer af forgyldt træ (2)
Par thailandske Buddhafigurer af forgyldt træ med glasmosaikker, sortmalet sokler. 1900-tallet. H. 109 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, afskalning af maling, små afslag. (2)

Varunr: 6033959
SEK 10 878 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
13:45
SEK 1 088
Samling asiatiske effekter (9)
Samling asiatiske effekter, vaser, skåle, træskæringer mm. H. ca. 2-23 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer og enkelte afslag. (9)

Varunr: 6055745
SEK 1 632 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
14:10
SEK 544
Frimærkesamling hele verden (5)
Frimærkesamling fra hele verden i 2 mælkekasser mm. bestående at stor samling danske FDC, indstiksbøger med frimærker fra hele verden. Danske nyere frimærker i årsmapper og blokke i 2 indstiksbøger. (5)

Varunr: 6060213
14:19
SEK 1 360
Roland mm. Samling keyboards (3)
Samling keyboards. Roland E-15, Roland E-16, Toyhouse 100 Timbre. Div. strømforsyninger og fodpedal medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Varunr: 6058905
SEK 1 360 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
15:45
SEK 748
Poleret ravstykke med insekt
Poleret ravstykke med insekt mål ca. 3,0 x 2.3 cm. Vægt 3 gr.

Varunr: 6016325
SEK 2 719 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
16:29
SEK 408
Manglebræt af udskåret træ, 1700-tallet
Manglebræt af udskåret og delvis bemalet træ, prydet med ejerinitialer ASD og årstal 1782. L. 57 cm. Fremstår med brugsspor og patina.

Varunr: 6058818
SEK 1 088 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-07-2021
16:29
SEK 680
Indonesien. Figur af udskåret træ
Indonesien. Figur af udskåret træ. H. 80 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6058792
16:47
SEK 612
Indien og Afrika. Fem figurer af udskåret træ (5)
Indien og Afrika. Fem figurer af udskåret træ. H. 23 - 33 cm. Proveniens: Speciallæge Mikael Munkvad samling. (5)

Varunr: 6059208
SEK 1 360 DK, Nivå, Stejlepladsvej 25-07-2021
16:55
SEK 884
Buddha med børn i porcelæn
Buddha med børn i polykromt bemalet porcelæn. H. 25 cm. B. 20 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6033979
SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
17:09
SEK 748
Kinesisk figur af bronze, 1800 / 1900-tallet
Kinesisk figur af bronze, 1800/1900-tallet. H.. 13 cm.

Varunr: 6046478
SEK 3 535 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
17:11
SEK 544
To sparebøsser af støbejern med mekanisk møntindkast (2)
To sparebøsser af støbejern med mekanisk møntindkast, 'Organ Bank', stemplet i bunden Kyser & Rex. H. 22,5 samt en ustemplet. Brugsspor. (2)

Varunr: 6057985
17:26
SEK 1 496
Manglebræt af udskåret bemalet træ prydet med ornamentik. L. 63 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6058832
18:04
SEK 680
Samling frimærker i flyttekasse
Samling frimærker i flyttekasse bestående af samlinger i fortryksalbum: Færøerne fra 1975, Danmark både stemplet og ubrugt (med bogtryksmærker), julemærker i mapper fra Danmark, færøerne og Grønland , en del danske FDC samt to samlinger Tyskland før 1945 med zoner efter krigen opsat i klemlommer ...

Varunr: 6046865
SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
18:09
SEK 1 020
Rundt Kinesisk hardwood bord med indlagt marmorplade
Rundt Kinesisk Hardwood bord - muligvis huanghuali - med indlagt udskåret plade af rødbroget kinesisk marmor. 1800-tallets sidste del. Gennembrudt sarg. Plade og sarg udsmykket med blomsterranker og skrifttegn. Fire ben afsluttet i 'Claw-on-ball'. Benene dekoreret med dragemasker med åben mund ...

Varunr: 6018872
SEK 13 597 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
18:16
SEK 476
Verner Panton. Vitra miniature fem Panton Chair (5)
Verner Panton miniature stole fra Vitra Design Museum i farverne hvid, gul, blå og rød. H. 14 cm. Fremstår med lette brugsspor. (5)

Varunr: 6040530
SEK 1 088 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
18:22
SEK 408
Samling CD'er (ca. 800)
Samling CD'er (ca. 800) Samling CD'er, heriblandt: Kashmir, Metallica, Leonard Cohen, Pink Floyd, Led Zeppelin, Prince, Kim Larsen, Johnny Madsen, TV2, Lars HUG, Pantera, Depeche Mode, Jimmi Hendrix, Rolling Stones, David Bowid, Beatles, Iron Maiden. Fremstår med brugsspor/letter brugsspor. Fejl ...

Varunr: 6054157
SEK 4 079 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
18:24
SEK 2 176
House of Amber. Ravklump af poleret mælkerav 15,5 g
House of Amber. Ravklump af poleret mælkerav 15,5 g. H. 1,5 cm. B. 5,5 cm. D. 2,7 cm. Vejl. udsalgspris 10.995 DKK/1.466 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Varunr: 5750964

SEK 4 351 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
18:35
SEK 1 496
Lego- Architecture. New York mfl. (år 2016-2018-2019) (3)
LEGO – ARCHITECTURE – 21028 – New York City (ÅR 2016), 21042 – Statue of Liberty (ÅR 2018), 21046 – Empire State Building (ÅR 2019). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5-6 er modelfoto. (3) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com...

Varunr: 6055788
SEK 3 263 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
18:45
SEK 2 448
Hagström. Elektrisk jazz-guitar, model Viking Deluxe
Hagström. Elektrisk jazz-guitar, model Viking Deluxe. Fremstillet hos Hagström, Sverige. Serienummer: G11090968. Fremstår med mindre brugsspor. Taske medfølger.

Varunr: 6059882
SEK 5 439 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
18:47
SEK 4 351
Kinesisk sofabord af hardwood
Kinesisk sofabord af hardwood. Gennembrudt sag med udskæringer. 1900-tallets slutning. H. 49 cm. B. 94 cm. D. 94 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6059330
SEK 1 088 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
18:50
SEK 476
Samling Tekno, Dinky, Hot Wheels mfl legetøjsbiler
Samling Tekno, Dinky, Hot Wheels mfl legetøjsbiler. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler forekommer.

Varunr: 6059352
SEK 2 040 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
18:51
SEK 2 583
Lego- Creator Expert. Place Cinema (år 2013), nr. 10232
Lego- Creator Expert. Place Cinema (år 2013), nr. 10232. Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 6 er modelfoto. Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst sjældne og ældre legosæt, som i dag næsten er umulige at...

Varunr: 6055814
SEK 6 799 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
18:55
SEK 2 312
Lego- City. Coast Guard, Diving Theme (år 2012-2013-2015-2017) (3)
LEGO – CITY – COAST GUARD, DIVING THEME – 60012 – Coast Guard 4x4 & Diving Boat (ÅR 2013), 60090 – Deep Sea Scuba Scooter (ÅR 2015), 60167 – Coast Guard Headquarters (ÅR 2017). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 7-9 er modelfoto. (3) Stor privat og helt unik LEGO-samling ...

Varunr: 6055855
SEK 2 719 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
19:00
SEK 408
Ældre brandslukker og to strålerør (3)
Ældre brandslukker H. Meisner-Jensen: 'Kemisk skumslukker' h.65 cm og to strålerør af kobber og messing l.28 og 48,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6050038
19:02
SEK 476
12345...11»