Utropspris
12345...13»   Varor pr. sida   368 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Halvsides annonce i Ekstra Bladet
Halvsides annonce i Ekstra Bladet - 3 spalter á 365mm - som skal indrykkes i avisen på en hverdag eller lørdag senest en måned efter hammerslag. Annoncen placeres bedst muligt i avisen. Auktionsvinder leverer trykklart materiale, og overholder deadlines. Se: Materialekrav ...

Varunr: 5997305

SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:04
SEK 3 000
Helsides annonce i Ekstra Bladet
Helsides annonce i Ekstra Bladet - 6 spalter á 365mm - som skal indrykkes i avisen på en hverdag eller lørdag senest en måned efter hammerslag. Annoncen placeres bedst muligt i avisen. Auktionsvinder leverer trykklart materiale, og overholder ...

Varunr: 5997284

SEK 10 910 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:35
SEK 1 500

Varunr: 5997291

10:13
SEK 409

Varunr: 5997312

10:21
SEK 477
To kinesiske dele porcelæn, 1800/1900-tallet (2)
To kinesiske dele porcelæn, 1800/1900-tallet. dekoreret med blomster. Ø. 13, L. 18 cm. (2) Varen er en del af en temaauktion over asiatisk kunst og kunsthåndværk hos Lauritz.com i Roskilde og Herlev. Se alle effekterne her.

Varunr: 6029647
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:54
SEK 409
Kinesisk Daoguang tallerken
Kinesisk Daoguang tallerken, dekoreret med kostelige sager. Ø. 24 cm. Varen er en del af en temaauktion over asiatisk kunst og kunsthåndværk hos Lauritz.com i Roskilde og Herlev. Se alle effekterne her.

Varunr: 6029597
SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:13
SEK 1 500

Varunr: 5997318

11:46
SEK 409
Anders And blade, 1970'erne og frem i kassetter, kasse med ekstra blade, ca. 2500 stk.
Anders And blade, ca. 2500 stk fra 1970'erne og frem sorteret i kassetter efter årgange, dertil kasser, bl.a. en kasse med ekstra blade/ doubleer. Bemærk, gul vogn medfølger ikke.

Varunr: 6032415
SEK 1 637 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
12:16
SEK 1 227
Metalskilt fra Ålborg værft A/S 1949
Metalskilt fra Ålborg værft: 'Aalborg værft A/S 1949, NBG. No.76', h.46 x 36 cm. Kraftige brugsspor med udendørs patina, pladen med ujævnheder.

Varunr: 6043925
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:33
SEK 477
Tragtgrammofon
Grammofon, replika, med håndsving, kasse af lakeret træ med tragt af messing, mærkat med "The Gramophone Company Ltd. His Masters Voice". Tragt kan aftages. H. inkl. tragt 65 cm, D. 40 cm. Fremstår ikke samlet. (Modelfotos).

Varunr: 5854604

SEK 2 728 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
14:10
SEK 477
Samling Anders And blade og solohæfter, 50, 60 og 70'erne (ca. 270)
Samling Anders And blade og solohæfter bestående af: 31 solohæfter. Anders And blade: elleve fra 1950, seks fra 1951, tretten fra 1952, elleve fra 1953, tyve fra 1956, fireogtyve fra 1958, syv fra 1959 og ca. 150 fra 60'erne og 70'erne. Fremstår i varierende stand, nogle med kraftige brugsspor. ...

Varunr: 6036179
14:16
SEK 750
Diverse Airsoft Guns (11)
Diverse Airsoft Guns bestående af 6 pistoler og 5 geværer. Alle manuelle, enkeltskud. Fremstår nye og ubrugte i original emballage. Kan købes af alle over 18 år. (11)

Varunr: 6045396
SEK 1 364 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:19
SEK 886
Tysk spillemaskine
Tysk spillemaskine med kabinet af fineret teak. Front af glas og akryl. Indbygget lys. Møntindkast ombygget til 1-kroner. H. 67 cm. B. 50 cm. D. 18 cm. Fremstår med brugsspor og finerskader.

Varunr: 6042794
14:20
SEK 1 159
Thailandsk bestik af messing, 20 årh
Thailandsk bestik af messing. Toppe prægede med motiver i form af tempelfigur/Buddha. Greb af indfarvet horn eller ben. Knive, gafler, skeer & serveringsbestik. Stedvise / alm. små brugsspor.

Varunr: 6043801
SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:34
SEK 614
Tekno Scania Vabis CR-76 bus
Tekno Scania Vabis CR-76 bus nr.851 med original æske. L.22 cm. Meget få brugsspor, æske mangler én flap.

Varunr: 6044195
15:22
SEK 1 023
Halvsides annonce i Ekstra Bladet - 3 spalter á 365mm - som skal indrykkes i avisen på en hverdag eller lørdag senest en måned efter hammerslag. Annoncen placeres bedst muligt i avisen. Auktionsvinder leverer trykklart materiale, og overholder deadlines. Se: ...

Varunr: 5997304

15:26
SEK 409

Varunr: 5997297

15:40
SEK 409
Mont Blanc. Meisterstück fyldepen og stiftblyant (2)
Mont Blanc. Meisterstück fyldepen og stiftblyant, fyldepen med spids af 14 kt hvidguld, mærket 4810. Originale æsker medfølger. Stiftblyant letanløben på top (2)

Varunr: 6045204
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:55
SEK 1 364

Varunr: 5997315

15:58
SEK 409
Lineol m.fl. Samling danske garderhusarer mm.
Lineol m.fl. Samling danske garderhusarer mm. Hovedparten af rytterne er i tin. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, småskader og kompletteringer.

Varunr: 6028450
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
16:24
SEK 1 296
Märklin. Samling modelvogne og tilbehør

Varunr: 6029812
SEK 1 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
16:25
SEK 409
Kinesisk fad, blå/hvid porcelæn med drager, 1900-tallet
Kinesisk fad af blå/hvid porcelæn med to spejlvendte drager, der fisker perler. Fane afsluttet med brun perlebort. Ø: 37 cm. 1900-tallet

Varunr: 6044788
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:10
SEK 546
Nanna og Jørgen Ditzel. Par stokke, 'The Walking Stick' (2)
Nanna og Jørgen Ditzel. Par stokke, 'The Walking Stick' af egetræ. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Kolds Savværk, senere produceret af Orebro Træindustri. L. 89-91 cm. Fremstår med brugsspor, en fremstår med kraftig reperation på håndtag. (2)

Varunr: 6044024
SEK 1 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:14
SEK 682
Barometer i kasse af mahogni
Barometer i kasse af mahogni. H. 95 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestor ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6041664
SEK 1 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:21
SEK 409
Danmark og Sverige. Frederik VIII 10 kroner guld 1908 og Oscar II 10 kronor guld 1874 (2)
Danmark og Sverige. Frederik VIII 10 kroner guld 1908 og Oscar II 10 kronor guld 1874. (2)

Varunr: 6044165
17:21
SEK 4 091
Lineol, Elastolin m.fl. Samling soldater
Lineol, Elastolin m.fl. Samling soldater. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, småskader og kompletteringer.

Varunr: 6044433
SEK 4 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
17:21
SEK 546
Xylofon, Studio 49 W. Germany.
Xylofon, Studio 49 W. Germany, kasse af træ med 15 (2 ekstra) tangenter af stål. 2 stk. stikker medfølger. Alm. brugsspor.

Varunr: 6042775
17:38
SEK 477
Verner Panton. Vitra miniature fem Panton Chair (5)
Verner Panton miniature stole fra Vitra Design Museum i farverne hvid, gul, blå og rød. H. 14 cm. Fremstår med lette brugsspor. (5)

Varunr: 6040532
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:18
SEK 409
Ni Teknobiler og en flyver (10)
Ni Teknobiler bestående af Mercedes Benz 220 S Falck Zonen ambulance nr.731/32, Mercedes Benz 220 SE brandchefbil nr.725 (3 dele mangler på tag), Mercedes Benz 220 SE, Mercedes Benz 230 SL hardtop nr.929 (reservehjul mangler), Scania Vabis stigebrandbil nr.445 (slangerulle mangler ene ende), ...

Varunr: 6043810
SEK 1 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
18:22
SEK 1 023
H. J. Wegner. Skuffesektion til reolsystem model Ry100, teaktræ
Hans J. Wegner. Skuffesektion / skrivebordsmodul til reolsystem model Ry100 af teaktræ, front af to skuffer med metalgreb. H. 12.5 L.100 D. 49 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Varunr: 6042774
18:26
SEK 546
12345...13»