Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 24  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Märklin tåganläggning
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår H0, bestående av 6 ånglok, 1 RC2-lok,9 vagnar, diverse räls och tillbehör, samt hus i plast från andra tillverkare, ett flertal originalkartonger medföljer
Varunr: 5473423
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 23-10-2019
10:20:00
Se mer
Sadeltäcke Kina
SADELTÄCKE / VOJLOK, semiantik, Kina 123x54 cm
Varunr: 5473438
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
10:50:00
Se mer
Vas porslin Kina 1800-tal
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, blå dekor av blommor, höjd 49cm
Varunr: 5473443
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23-10-2019
11:08:00
Se mer
Väggtextil
VÄGGTEXTIL / HÄSTRYGGSPRYDNAD / REGEMENTESPRYDNAD, tidigt 1900-tal, siden, bataljscener i mönster, längd ca 220 cm, bredd 32 cm.
Varunr: 5473448
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
11:18:00
Se mer
RENN II stereoanläggning
RENN, "Professional II" samt. "Stereofonic", stereoanläggning, för IKEA, 2 dlr bestående av skivspelare samt. förstärkare, fanerade i palisander, fronter i borstat stål, höjd ca 11 resp. 18 cm, yttermått ca 36x37 cm . . Orgingalemballage medföljer
Varunr: 5473459
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23-10-2019
11:40:00
Se mer
Åkdyna
ÅKDYNA, 1900-talets första del, motiv av röd hjort,56x79 cm
Varunr: 5473470
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
12:10:00
Se mer
Diverse mønter (5)
Diverse mønter bestående af: Kasse med danske og udenlandske kilovarer vægt ca 7,3 kg. Fire album med danske og udenlandske ca 400 kr gangbar mønt samlet vægt ca 5,2 kg. (5)
Varunr: 5471869
SEK 1 432 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2019
12:19:48
SEK 1 289
Tallrik Qianlong Kina famille rose
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose med pioner och andra blommor, diameter ca 22,5 cm
Varunr: 5473479
12:28:00
Se mer
Danmarks oldtid. Flintøkse & skafthulsøkse (2)
Danmarks oldtid / stenalder: Slebet flintøkse i rødbrun flint & mindre skafthul-økse af bjergart. Stedvise afslag. L. 24 og 10 cm. (2)
Varunr: 5467599
SEK 3 437 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2019
12:44:17
SEK 1 719
To blomstervogne (2)
To blomstervogne i metal, den ene med holder til stearinlys. H: 52 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5453190
SEK 1 146 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2019
12:45:07
SEK 430
Sadeltäcke
SADELTÄCKE / VOJLOK, 1900-talets första hälft, Tibet, 133x60 cm
Varunr: 5473490
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
12:50:00
Se mer
Kolorerad graverad karta över Europa
EUROPA. Kolorerad graverad karta över Europa, troligen tidigt 1700-tal, ca 33,5x27 cm, i ram
Varunr: 5473506
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23-10-2019
13:30:00
Se mer
Tre kasser af lakeret metal (3)
Aktieselskabet P. Malling, et par kasser af rødlakeret metal H. 17,5, B. 21, D. 27 cm. Samt større kasse / kuffert af blålakeret metal, mrk. estor. H. 34, B. 76, D. 47 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, let rust. (3)
Varunr: 5450474
SEK 1 719 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2019
13:34:00
SEK 501
Danske postfriske frimærker (110)
Samling på 110 souvenirmapper med postrfriske danske frimærker. (110)
Varunr: 5472260
SEK 2 864 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2019
13:39:00
SEK 2 005
Georg Jensen juleuroer 1984 og senere (13)
Georg Jensen juleuroer i årgangene 1984, 1985, 1986, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 2001 og 2005. Alle i originale æsker, 1991 mangler bånd, 2 stk. med folder. Alm. brugsspor.
Varunr: 5471841
SEK 4 297 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2019
13:40:00
SEK 3 151
ABBA autografer
ABBA, autografer, 1976, signerat av samtliga medlemmar, uppifrån och ned Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Agneta Fältskog & Anne-Frid "Frida" Lyngstad, pressbild i färg i form av vykort, föreställande samtliga medlemmar, ca 15x10.5 cm, orginalkuvert medföljer med officiell ABBA-frankering
Varunr: 5473516
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23-10-2019
13:50:00
Se mer
Sachsen. Johann Georg I, reichstaler 1626 - Dav. 7601
Varunr: 5437317
SEK 2 864 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2019
13:54:00
SEK 716
Komponist Frederik Rung, nodehæfte, Juleaften til Familien, 1879
Komponist Frederik Rung, nodehæfte til Juleaften til familien, 1879. Betegnet i øverste hjørne 'Onkel Theodor'. Aldersrelareret stand.
Varunr: 5465021
SEK 1 719 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2019
14:07:34
SEK 430
Braunschweig-Lüneburg-Celle. Friedrich zu Celle, taler 1641 - Welter 1414, Dav. 6494
Braunschweig-Lüneburg-Celle. Friedrich zu Celle, taler 1641 - Welter 1414, Dav. 6494. Vægt: ca. 28,6 gr. Ø. ca. 42,5 mm.
Varunr: 5437324
SEK 4 010 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2019
14:08:00
SEK 644
Aubert dräktplanscher Musée de Costumes 1860
DRÄKTPLANSCHER. Musée de Costumes, Musée Cosmopolite. Paris, Aubert, ca 1850-60.. 4to (275x215 mm.). Med 140 kolorerade graverade planscher. Samtida dekorerat rött klotband med titel i guld på pärmen (F. Beck & Son, Stockholm).. . Verket kom ut i fler delar. Denna innehåller:. Spanien, Portugal - 37 planscher; Schweiz, Tyrol - 23 planscher; Italien, Piemont - 42 planscher; Ryssland - 38 planscher.
Varunr: 5473523
14:12:00
Se mer
Salters vægt af messing og jern
Salters. Vægt af messing og jern, mrk. Salters Quadrant Balance, 13,5x16 cm. Aldersrelateret stand.
Varunr: 5469352
SEK 1 146 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2019
14:19:03
SEK 644
Citroën reklame plakater (10)
Reklame plakater udgivet af Citroën. I samlemappe med laksegl. Beskrevet Dublicité Retro 10 Posters Citroën. Minimale brugsspor. (10)
Varunr: 5472745
SEK 2 292 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2019
14:43:04
SEK 430
Dansk Ravklump af lyst rav, 158 gram
Dansk Rav. Upoleret, lysegul/ hvid ravklump, mål ca: L. 10 cm, B. 7 cm, H. 3,5 cm, Vægt ca. 158 gram.
Varunr: 5471125
SEK 2 864 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2019
14:45:00
SEK 2 578
Kryddask 1700-tal
KRYDDASK, bleckplåt, 1700-tal, hexagonal form, saknar insats, höjd ca 7, diameter 10 cm
Varunr: 5473540
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23-10-2019
14:46:00
Se mer
Fartygsmodell Pandora
FARTYGSMODELL, "HMS Pandora", spantbyggd modell i trä, signerad Bertil R Nyberg 2009, längd ca 100 cm, höjd 75 cm, ritning medföljer. . HISTORIK: Förlagan är den engelska 24-kanoners fregatten "HMS Pandora" byggd 1791.
Varunr: 5473547
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 23-10-2019
15:08:00
Se mer
Skrivmaskin Corona nr 3 USA 1910-tal hopfällbar
SKRIVMASKIN, Corona nr 3, USA 1910-tal, svartlackerad, hopfällbar, i originalväska, mått ca 20x20, höjd 15, väskan 25x28 cm, medföljer originalinstruktionsbok
Varunr: 5473553
15:20:00
Se mer
Hsinghai, trompet i kuffert
Hsinghai, trompet med mundstykke, L. 48 cm. Der medfølger kuffert samt div. rensedele medfølger. Fremstår med brugspræg, buler, ridser m.m.
Varunr: 5469355
15:32:00
SEK 430
Väggbonad
VÄGGBONAD, Paotou, Kina, landksapsmotiv med vattenfall, ca 118x63 cm
Varunr: 5473578
16:18:00
Se mer
Georg Jensen årsskeér af forgyldt sterlingsølv (15)
Georg Jensen årsskeér af forgyldt sterlingsølv fra 1975 op til og med 1989. Årgangene fra 1979 og frem er ubrugte i forseglede poser. Alle i originale æsker med brochurer, 1982 og 1984 dog uden brochurer. L.15 cm.
Varunr: 5472776
SEK 2 148 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2019
16:32:00
SEK 2 292
Afrikansk skammel, Ashanti, Ghana
Afrikansk skammel af udskåret lys træsort, Ashanti, Ghana. 20 årh. H. 36 cm. L. 58 cm. B. 26 cm. Fremstår med enkelte tørrerevner.
Varunr: 5461458
16:39:00
SEK 501
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 24  >>