Utropspris
1234»   Varor pr. sida   103 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Omann Junior. Reol af palisander, model '35'
Omann Junior. Reol af finéret palisander, opsat på senere massive tilspidsede ben. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik, model '35'. H. 140, B. 180, D. 29 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6229561
SEK 2 114 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
16:29
SEK 423
Reol af teaktræ, 1960'erne
Reol af finéret teaktræ, opsat på senere massive tilspidsede ben. H. 126, 90 x 34 cm. Alm. brugspræg.

Varunr: 6229610
SEK 1 409 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
17:27
SEK 493
Hans J. Wegner. Par reoler, egetræ (2)
Hans J. Wegner. Par reoler af fineret egetræ, front med hynder. H. 100 B. 100 D. 33 cm. Fremstillet hos Ry møbler. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, heraf ridser, en hylde med finérafslag, uoriginale bagbeklædninger, skjolder på topplade, ene reol med to afslag på bagbeklædning samt reparation ...

Varunr: 6224320
SEK 4 228 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
18:29
SEK 2 819
Peter J. Lassen. Montana garderobe moduler (6)
Peter J. Lassen. Montana garderobe moduler af lakeret MDF, bestående af:To skabsmoduler med låger og skuffer, sokler medfølger. H 116/150, B 48, D 60 cm. Sokler, H 7 cm.To stk. plateauer monteret med hjul, H 14, 155 x 47 cm. Kommode, H 70, 70 x 30 cm. Reolmodul, H 70, 70 x 30 cm, monteret med ...

Varunr: 6171194
SEK 8 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
18:29
SEK 5 638
Christian X hjørneskab af mahogni
Christian X hjørneskab af mahogni. Buet front med låge dekoreret med intarsia bag hvilken hylder. H 172 cm. D 78 cm. 1920'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor samt en delvist løs liste.

Varunr: 6230614
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:35
SEK 634
Peter J. Lassen modul model 4111 D, 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul model 4111, der er med små åbne rum. Produceret i 12 mm MDF, der er fineret med bøgetræ. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser forekommer.

Varunr: 6231559
18:59
SEK 423
Poul Cadovius. 'Abstracta' reolsystem af forkromet metal
Poul Cadovius (1911-2011). 'Abstracta' reolsystem med rør, samlebeslag, samlemuffer af forkromet metal, hylder og sidestykker af lakeret træ. Udført hos Consort Display Group. H. 155, 197 x 36 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, herunder nogle hylder / sidestykker med afslag.

Varunr: 6209927
19:02
SEK 5 638
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er monteret med ophængslister, vægbeslag medfølger. Skruer m.m. ...

Varunr: 6231720
SEK 2 819 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:20
SEK 1 409
Cecilie Manz for Muuto. Compile Hyldesystem.
Cecilie Manz for Muuto. Compile Hyldesystem. Udført af metal. Udstillingsmodel. Mål. H. 183 B. 115 D. 42 cm. Vejledende udsalgspris 11.495 dkk.

Varunr: 6157276

SEK 5 638 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:27
SEK 4 228
Børge Mogensen. Reolsystem / Bogreol af teaktræ (2)
Børge Mogensen (1914-1972). Reolsystem / Bogreol af finéret teaktræ, best. af to moduler, front med justerbare hylder, underdel med sokkel. H. 87-180, B. 122 D. 26 cm. Udført hos C. M. Madsen for FDB. Fremstår med alm. brugspræg. Litt: FDB møbelkatalog 1954. (2)

Varunr: 6229054
SEK 3 664 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:39
SEK 2 678
Brouer Møbelfabrik. To reoler af palisander (2)
Brouer Møbelfabrik. To reoler af palisander, senere monteret sortlakeret ben af træ. Mål pr. reol H. 114, B. 135, D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, mindre afslag på nedre kant og slebet finer på top. (2)

Varunr: 6210608
SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
19:50
SEK 1 973
Par reoler af eg, 1960'erne (2)
Par reoler af fineret eg, 1960'erne. Monteret med nye ben. H 91, 116 x 32 cm. Brugsspor. (2)

Varunr: 6226523
SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
20:27
SEK 1 409
Ubekendt møbelproducent. Glasreol
Ubekendt møbelproducent. Reol af kraftig glas med hylder. 2000'tallet. H. 150 B. 115 D. 31 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Løse effekter medfølger ikke.

Varunr: 6231415
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
20:55
SEK 987
Peter J. Lassen for Montana par moduler (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana par moduler, model 1112. Moduler med åbne rum fremstillet i 12 mm. hvidlakeret MDF, Måler: H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,6 cm. Fremstår nylakeret ved professionel maler, med enkelt finerafslag / revne. Bemærk: Ophængsliste medfølger til ét modul. (2)

Varunr: 6220031
SEK 7 047 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:32
SEK 5 638
Peter J. Lassen for Fritz Hansen. Model 6060. Ni reolmoduler samt sokkel af oregon pine (10+1)
Peter J. Lassen (1930-2019) for Fritz Hansen. Model 6060. Ni reolmoduler samt sokkel af bejdset oregon pine, flytbare hylder og skillerum. Mål pr. modul H. 60, B. 60, D. 30, mål sokkel B. 180, D. 26 cm. Formgivet i 1974. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 6060. Original købskvittering fra 1978 ...

Varunr: 6223458
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
10:52
SEK 5 638
Reol af fineret teak (6 moduler)
Reol af fineret teak, øverst med glaslåger, alm. låger, hvorbag hylder, nederst låger ligeledes med hylder og udtræksbakker, H. 180 cm. L. 100 cm. B. 44 cm. Fremstår med brugsspor, mærker samt enkelte små finerafslag. (6 moduler)

Varunr: 6231471
SEK 1 973 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
14:47
SEK 423
Omann Junior. Reolsystem med vitrine af mahogni
Omann Junior. Reolsystem af finéret mahogni, bestående af vitrine H. 119, B. 120, D. 29 cm. samt skabsmodul, á H. 68, B. 120, D. 44 Udført hos Oman Jun, model 10. Fremstår med brugsspor, ridser(2)

Varunr: 6222234
SEK 2 114 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
19:05
SEK 1 409
MDF Italia Random reol bestående af to sektioner (2)
MDF Italia Random reol bestående af to sektioner. Hvid reol udført med skillevægge. Tynde profiler - 6 mm med hvid lak. Alle hylder er fast monteret. Hver sektion måler: H . 216.3 cm. L. 81.6 cm. D. 25 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker.

Varunr: 6214965
SEK 14 094 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
19:15
SEK 11 275
Dansk møbelproducent. Væghængte hylder (5)
Dansk møbelproducent. Væghængte hylder af bejdset bøgetræ. L. 40-80 cm. 1900-tallets midte. Fremstår med brugsslitage og skjolder. (5)

Varunr: 6195269
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-07-2022
19:28
SEK 1 973
Hans J. Wegner for Ry Møbler. Reolsystem af egetræ, 1960'erne (13)
Hans J. Wegner (1914-2007). Reolsystem af finéret egetræ med flytbare hylder, bestående af; 1 x modul, H. 100, 38 x 37 cm. 1 x modul, H. 100, 52 x 36 cm. 3 x plader á, 36 x 208 cm. 6 x hylder á, 100 x 36 cm. 2 x hylder á, 30 x 49 cm. Udført hos Ry Møbler. Skruer, hyldeholdere samt samlebeslag ...

Varunr: 6224876
SEK 2 114 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
19:44
SEK 493
Vangereol af fineret teak (26)
Vangereol af fineret teak bestående af: 6 moduler med hylder, skuffer, låger og nedfaldslåge, H. 43-40-39-25 cm. L. 75 cm. B. 40-30-28-24 cm. 10 vanger: 2 stk: L. 96 cm. 1 stk: L. 80 cm. 3 stk: L. 95 cm. 4 stk: L. 99 cm. 10 Hylder: 4 stk: 75x20 cm. 4 stk. 75x24 cm. 2 stk: L: 75x30 cm. Div. bøjle ...

Varunr: 6231472
SEK 3 383 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
19:53
SEK 846
Stort 2-delt bogskab af mahogni.
Stort 2-delt bogskab af mahogni. Overdel med hylder og underdel med fire døre bag hvilke hylder. H. ca. 215 B. 210 D. 56/40 cm. Fremstår med mærker og ridser, uden nøgler, låst skabe, defekt lås.

Varunr: 6231867
SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
19:54
SEK 1 409
Reol af palisander, 1960'erne
Reol af fineret palisander, 1960'erne.Monteret med nye ben. H 151, 120 x 31 cm. Brugsspor.

Varunr: 6219998
19:55
SEK 1 409
Peter J. Lassen, seks Montana moduler (6+6)
Peter J. Lassen, Montana moduler bestående af 2 hyldemoduler h.69,5 x 69,5 x d.38 cm begge med hul i bagbeklædning, et skuffemodul h.69,5 x 69,5 x d.38 cm, 3 vitrine moduler h.35 x 69,5 x d.30 cm samt 2 vægophæng og 4 sokler. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6231790
SEK 7 047 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
SEK 846
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Reoler af eg (2+2)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Reoler af eg med tilhørende sokler. H 101, 101 x 36 cm. Sokler H 10 cm. (4)

Varunr: 6229185
SEK 1 691 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
20:18
SEK 493
Nipu. Par reoler, egetræ (2)
Nipu. Par reoler af fineret egetræ med front af hylder / åbne rum, senere monteret på uoriginale ben af stål. 1970'erne. H. 70 B. 140 D. 25 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker (2)

Varunr: 6232072
SEK 3 664 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
20:20
SEK 1 691
Parti Melamin hyldeplader (54)
Parti hylder med hvid melamin. 42*34,5*1,8 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. (54)

Varunr: 6214874

SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
20:30
SEK 423
Peter J. Lassen. 2 Montana moduler, 1 sokkel og glasplade (4).
Peter J. Lassen (1930 - 2019). 2 Montana sortlakerede moduler, 1 reol H. 70 B. 70 D. 30 cm. 1 skuffemodul H. 25 B. 70 D. 30 cm. samt sokkel H. 8 og glasplade 140 x 30 cm. Alm. brugsspor, glasplade med lille hak på bagsiden (4)

Varunr: 6223919
SEK 5 638 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
20:57
SEK 3 664
Peter J. Lassen for Montana. To reoler med sokler (2+2)
Peter J. Lassen for Montana. To reoler med tilhørende sokler. Nøgler medfølger. H 105/115, 82 x 39 cm. Lettere brugsspor. (2+2)

Varunr: 6149525
SEK 4 228 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
21:00
SEK 2 819
Nipu. Par reoler, teaktræ (2)
Nipu. Par reoler af fineret teaktræ med front af hylder / åbne rum, senere monteret på uoriginale ben af stål. 1970'erne. H. 70 B. 140 D. 25 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, en reol med afslag på hjørne samt anden reol med afslag på siden (2)

Varunr: 6232078
21:20
SEK 1 691