Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Skåp för String hyllsystem
NISSE STRINNING, 1 skåp, ask, passar till golvgavel 78-hyllor och väggavel 78-hyllor, höjd ca 42, bredd 78, djup ca 30 cm
Varunr: 5473475
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23-10-2019
12:20:00
Se mer
Frama. To hylder 40 x 27 cm. (2+2)
Frama. To hylder. Eg og messing. H: 2,2 cm B: 40 cm. D: 27 cm Original emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris samlet 2.000 DKK. (2+2) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...
Varunr: 5472875

SEK 1 432 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
12:42:00
SEK 788
Garderobe stativ af mørkt træ og messing
Garderobe stativ af mørkt træ og messing. Str ca: H: 175 cm. B samlet: 220 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker samt afslag.
Varunr: 5474207
SEK 1 719 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2019
14:50:05
SEK 430
Henriette Hyldgaard for Neon Living. Sættekasse, Bigtrays samt Paperdee (10)
Henriette Hyldgaard for Neon Living. En sættekasse, 4 x Big tray samt 5 x Paperdee af akryl. Sættekasser måler. 30 x 75cm. Vejledende udsalgspris 2.954 DKK. (10) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs ...
Varunr: 5474085

SEK 1 719 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
15:16:00
SEK 501
HG Furniture. Reolsystem af fineret palisander, 20 årh
HG Furniture: Dele til reolsystem af fineret palisander, 20 årh.s anden halvdel. Bestående af 4 moduler m. skydelåger og skuffer, 5 vanger og 5 hylder. Bøjler af messing. Stedvise brugsspor & patina, enkelte mindre kantafslag. Moduler: B. 90. H. 40/50. D. 28,30,38 cm. Vanger 148, Hylder 90 x 22 ...
Varunr: 5472221
SEK 4 297 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2019
15:20:59
SEK 2 721
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (6)
Julien De Smedt, for Muuto væghængt reolsystem model Stacked, Bestående af: 3 stk. Stacked - light grey w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. 3 stk. Stacked - light grey w/backboard - - Large 65,4 x 43,6 x 35 cm - OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Varunr: 5428756

SEK 5 729 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2019
17:26:00
SEK 573
Olof Pira hyllsystem 1950-tal
OLOF PIRA, "Pira system, hyllsystem, 1950/60-tal, 16 dlr, teakfanér samt svartlackerade metallgavlar, bestående bl.a. av 1 hörndel, 1 byrådel, 1 skrivbordsdel, hyllor m.m
Varunr: 5473623
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23-10-2019
18:00:00
Se mer
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler med sokler, model 1625, 1118 og 1615, D. 38 cm. (3)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Tre Montana moduler, model 1615, der er med to åbne rum samt fire skuffer, model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder samt model 1615, der er åbent med 12 rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 110 Peach. H. 69,6 ...
Varunr: 5467384
SEK 7 161 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2019
18:00:00
SEK 4 583
Peter J. Lassen. Montana modul med glasplade, model 7163, D. 30 cm.
Peter J. Lassen. Montana modul, model 7163, der er med fire udtræksbakker samt en løs glasplade. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 116 Carbernet. Glaspladen er bagsidelakeret i samme farve. H. 24 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med fire Montana ...
Varunr: 5473084
SEK 1 719 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2019
18:25:00
SEK 1 003
Peter J. Lassen. To Montana moduer, model 7611 og 7612, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 7611, der er åbent med tre rum samt model 7612, der er åbent med to rum. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 106 Latte. H. 24 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder ...
Varunr: 5473089
18:30:00
SEK 1 289
Peter J. Lassen. To Montana sengeborde, model 6261og 6263, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana sengeborde, model 6261, der er med tre skuffer samt model 6263, der er med seks udtræksbakker. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 110 Peach. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x ...
Varunr: 5469977
SEK 4 297 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2019
18:35:00
SEK 1 719
Peter J. Lassen. Montana modul, model 7624, D: 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 7624, der er med to skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 110 Peach samt greb i messing. Hertil medfølger en topplade, udført i glas, der er bagside ...
Varunr: 5473099
18:40:00
SEK 1 074
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, mørk grå. (2)
Peter J. Lassen. Montana CO16 moduler, mørk grå. H. 105, 122 x 39 cm. Begge monteret med hjul. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5459993
SEK 2 292 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
19:04:00
SEK 2 005
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler (4)
Peter J. Lassen (1930 - 2019), fire montana reolmoduler i blålakeret mdf. H. 47, B. 70, D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. (4)
Varunr: 5470779
SEK 2 864 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
19:19:00
SEK 501
Børge Mogensen, reol af eg
Børge Mogensen (1914-1972). Reol af massiv og fineret egetræ, senere monterede runde tilspidsede ben. H. 137, B. 100, D. 32 cm. Fremstillet ved Søborg Møbler, med mærkat herfra. Fremstår med almindelige brugsspor.
Varunr: 5473776
SEK 2 578 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
19:29:00
SEK 1 003
Poul M. Volther. Reol
Poul M. Volther. Reol af egetræ, front med hylder, og nedfældig klap. H. 183 B. 109 D. 37 cm. Brugsspor samt røglugt.
Varunr: 5473255
SEK 3 437 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2019
19:30:00
SEK 2 864
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (13)
Julien De Smedt, for Muuto Væghængt Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked Podium - White 20 x 131,5 x 35 cm. 12 stk. Stacked - White w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Varunr: 5428783

SEK 14 036 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2019
19:32:00
SEK 1 862
To reoler af palisander (2)
To reoler af fineret palisander, senere monterede tilspidsede ben af sortlakeret egetræ. H. 94/98, B. 88/104, D. 29 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladiske mærker og reparation af bagplade. (2)
Varunr: 5473782
19:34:00
SEK 501
Peter J. Lassen. To Montana CO16 moduler (2)
Peter J. Lassen. To Montana CO16 moduler, på hjul med hylder og låger. Produceret i 16 mm MDF, lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H.104,6 , B. 81,8, D. 38,8 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (2)
Varunr: 5474279
19:37:00
SEK 1 575
Poul M. Volther. Reol
Poul M. Volther. Reol af egetræ, front med hylder, skuffer. H. 183 B. 109 D. 37 cm. Brugsspor samt røglugt.
Varunr: 5473254
19:45:00
SEK 3 724
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler (3)
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler, på hjul monteret med topplade, hylder, skuffer og låger. Produceret i 16 mm MDF, lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H.104,6 , B. 81,8, D. 38,8 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, løs hylde, ridser og skrammer. (3)
Varunr: 5474227
SEK 4 870 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
19:52:00
SEK 1 289
Peter J. Lassen. Tre Montana CO16 moduler, på hjul monteret med topplade, hylder, skuffer og låger. Produceret i 16 mm MDF, lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H.104,6 , B. 81,8, D. 38,8 cm.Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, hylde brækket løs, ridser og skrammer. (3)
Varunr: 5474231
19:53:00
SEK 1 003
Hans J. Wegner for Ry møbler. Reoler af teaktræ (2)
Hans J. Wegner (1914-2007): Reoler / reolmoduler af fineret teaktræ, fremstillede hos Ry møbelfabrik. Underdel med to 2 låger bag hvilke hylder, overdel med åbne hylder. Stempel fra fabrikken, samt dateret 1959. H. 180. B. 100. D. 49/33 cm. Alm. brugsspor og alderspatina, bl.a. enkelte mærker. ...
Varunr: 5469762
SEK 2 864 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2019
19:53:00
SEK 2 435
Reolsystem af palisander (8)
Reolsystem af fineret palisander, best. af: Skuffemodul H. 50 B. 80 D. 42 cm, vitrine H. 50 B. 80 D. 24 cm, tre hylder á 80 X 25 cm, 2 vanger à 200 og 1 vange á 99 cm, en pose med monteringsdele medfølger. Fremstår med enkelte mærker og ridser. (8)
Varunr: 5472899
SEK 2 148 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2019
20:02:00
SEK 430
Reol af egetræ
Reol i fineret og lakeret egetræ, lave ben, 2 hylder, ingen hyldebærerer medfølger. H. 99, B. 124, D. 26 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder enkelte overfladiske skrammer og mærker.
Varunr: 5473313
SEK 1 146 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2019
20:05:00
SEK 430
Omann Junior, reol af palisander
Omann Junior, reol af fineret palisander, senere påsatte runde tilspidsede ben af sortlakeret egetræ. H. 85, B. 108, D. 30 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.
Varunr: 5474095
20:24:00
SEK 430
Par reoler i palisander på høje ben (2)
Par reoler af fineret palisander, senere monterede runde tilspidsede ben af bejdset træ. H. 99, B.85,5, D. 26 cm Fremstår med almindelige brugsspor. (2)
Varunr: 5473886
20:29:00
SEK 430
WeDoWood, SJ Bookcase Large (Vario reol)
WeDoWood - SJ Bookcase Large (Vario reol) Designet af WE:DO:WOOD. Udført af bambus. Størrelser: 4 stk. kasser: 32x63x30, 55x36x28 and 2 stk. 49x49x31 cm. Ophængsliste: 2 x 1,15 m.Udstillingsmodel, første foto er et modelfoto. Vejledende udsalgspris 7.800 DKK. Denne vare er en del af en ...
Varunr: 5472318

SEK 6 875 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
10:35:00
SEK 1 289
G.A.D pockethyllor 1 par
KRISTIAN ERIKSSON, pockethyllor, 1 par, G.A.D, stomme i vitoljad björk, brickmärkta, höjd ca 58 cm, yttermått ca 58x15 cm
Varunr: 5474442
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24-10-2019
11:17:00
Se mer
Peter J. Lassen. Montana 7112, modul, Snow
Peter J. Lassen. Montana modul, model 7112. Produceret i 12 mm MDF, Snow. H. 24 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Original emballage. Udpakket til foto. Vægbeslag medfølger. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under ...
Varunr: 5474353

SEK 2 148 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2019
12:20:00
SEK 1 146
 1 2 3 4 5  >>