Utropspris
1234»   Varor pr. sida   116 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (14)
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 12 stk. Stacked - White w/backboard -MEDIUM 2 stk. Stacked Podium - White 20 x 130 x 35 cm. Fremstår i original emballage. Mål: Mellem: 43,6 x 43,6 x 35 cm. Modelfoto. (14)

Varunr: 6043762

SEK 4 079 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2021
08:01
SEK 476
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (18)
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 9 stk. Stacked - Light Grey w/backboard MEDIUM 9 stk. Stacked - Light Grey w/backboard LARGE Fremstår i original emballage. Mål: Mellem: 43,6 x 43,6 x 35 cm. Stor: 65,4 x 43,6 x 35 cm. Modelfoto. (18)

Varunr: 6043793

SEK 4 351 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2021
08:12
SEK 408
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (16)
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 8 stk. Stacked - Light Grey w/backboard MEDIUM 8 stk. Stacked - Light Grey w/backboard LARGE Fremstår i original emballage. Mål: Mellem: 43,6 x 43,6 x 35 cm. Stor: 65,4 x 43,6 x 35 cm. Modelfoto. (16)

Varunr: 6043766

08:14
SEK 408
Søren Refsgaard for Domusnord. Tre hylder, model Out of Shape. White (3)
Søren Refsgaard for Domusnord. Tre hylder, model Out of Shape, af lakeret stål. Farve White. L. 78 cm. B. 21 cm. H. 6 cm. Skruer medfølger. Udstillingsmodeller, enkelte minimale ridser og mærker. NB. første to fotos er modelfoto. (3)

Varunr: 6036392

SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2021
08:17
SEK 544
Reol, rustikt design.
Reol fremstillet af genbrugstræ samt metal. Rustikt design. Udstillingsmodel. H. 234 B. 100 D. 30 cm.

Varunr: 6034818

SEK 3 535 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2021
08:21
SEK 816
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (17)
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 15 stk. Stacked - White w/backboard -LARGE Fremstår i original emballage. Mål: Stor: 65,4 x 43,6 x 35 cm. (17)

Varunr: 6043785

09:22
SEK 408
Par reoler af palisander, 1960'erne (2)
Par reoler af fineret palisander, 1960'erne. H 99, 111 x 30 cm. Alm. lettere brugsspor, enkelte pletter. (2) Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne ...

Varunr: 6048347
SEK 5 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2021
09:45
SEK 3 535
Peter J. Lassen. Montana sengebord, model 6262, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana sengebord, model 6262, der er med et åbent rum samt en skuffe. Skuffen er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 35 Coffee. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Udstillingsmodel. ...

Varunr: 6059150
SEK 2 176 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
18:20
SEK 884
Reolsystem af fineret teak 1960/70'erne (4)
Reolsystem af fineret teak 1960/70'erne best af 4 moduler i 2 sektioner H. 167/94 B. 89 D. 50 cm. 1960/70'erne Alm brugsspor. (4)

Varunr: 6058693
SEK 2 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2021
18:26
SEK 1 088
Peter J. Lassen. Montana modul model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er placeret på en sokkel, H. 3 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser / ...

Varunr: 6058813
SEK 1 632 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
18:31
SEK 680

Varunr: 6058814
18:32
SEK 680

Varunr: 6058815
18:33
SEK 816
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1241, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1241, der er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer.

Varunr: 6058819
SEK 1 088 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
18:34
SEK 476
Arne Jacobsen. To 'Syveren', model 3107 (2)
Arne Jacobsen (1902-1971). Par stole 'Syveren', skaller af formspændt hvidlakeret træ, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Sædehøjde ca. 44 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og skrammer. (6)

Varunr: 6059332
SEK 2 719 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
18:36
SEK 816
Peter J. Lassen. Montana ENTRE modul, model 7112, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 -2019). Montana ENTRE modul, model 7112, der er med to åben rum samt D-Line bøjlestang model BS1312. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 137 Mushroom. H. 24 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med ...

Varunr: 6059156
18:40
SEK 1 904
Peter J. Lassen. Montana ENTRE modul, D. 20 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana ENTRE modul, model 4229. Modulet er med klap låge, bag hvilke opbevaringsmulighed til sko. Produceret i 12 mm MDF der er lakeret med vandbaseret lak farve 137 Mushroom. Ophængsliste medfølger. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 20 cm. Udstillingsmodel. Fremstår ...

Varunr: 6059713
SEK 2 448 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
18:48
SEK 1 224
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor ...

Varunr: 6059581
SEK 2 991 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
18:52
SEK 1 768
Peter J. Lassen. Montana HIFI Sound Section, model SI13, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana HIFI Sound Section, model SI13. Modulet er med to heldækkende låger samt en klaplåge af perforeret metal, bag hvilke mulighed for opbevaring af HIFI udstyr samt kabelmagasin. Modulet er med hul i bagbeklædningen til kabelgennemføring. Modulet er produceret i...

Varunr: 6059724
SEK 5 983 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2021
19:12
SEK 612
Børge Mogensen. Par reoler af eg (2)
Børge Mogensen (1914-1972). Par reol af fineret egetræ, front med hylder. Udført hos Søborg Møbelfabrik. H. 58, B. 106, D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker samt rester af maling. (2)

Varunr: 6053139
19:26
SEK 1 020
Børge Mogensen. C. M. Madsen for FDB. To reoler af egetræ (2)
Børge Mogensen (1914-1972). To reoler af fineret egetræ med flytbare hylder. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB Møbler. H. 134. B. 122 D. 26 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6057783
SEK 2 719 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2021
19:34
SEK 5 983
Peter J. Lassen. Montana Collection, AID modul, D. 20 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Collection AID medicin modul, model SS1213, der er med en heldækkende låge. Modulerne er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White samt monteret med AID symbolet. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 20 cm. Ophængslister medfølger. ...

Varunr: 6059505
19:36
SEK 1 156
Reolsystem af massiv fyrretræ (4)
Reolsystem af massiv fyrretræ, 4 moduler i to sektioner med hyler, skuffer og skab H. 174 B. 97 D. 50 cm. Fremstår med 2 huller boret i 1 bund. Brugsspor. (4)

Varunr: 6059313
20:33
SEK 476
Julien De Smedt, for Muuto Reolsystem model Stacked, Bestående af: 7 stk. Stacked - Light Grey w/backboard MEDIUM 10 stk. Stacked - Light Grey w/backboard LARGE Fremstår i original emballage. Mål: Mellem: 43,6 x 43,6 x 35 cm. Stor: 65,4 x 43,6 x 35 cm. Modelfoto. (17)

Varunr: 6043795

20:58
SEK 408
Børge Mogensen. Væghængt reolsystem af teak og eg, model 291
Børge Mogensen (1914-1972). Væghængt reol med 3 hylder af fineret eg, 24x153 cm samt enkelt hylde af fineret teak, 153,5x46 cm. Vanger af massiv eg. Model 291. Formgivet 1956 og fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Fremstår med brugsspor, flere afslag samt hylder med skævheder / har slået ...

Varunr: 6059240
SEK 13 597 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2021
21:11
SEK 1 768
Wendelbo. Par 'Chord vertical shelf' reoler, hvid (2)
Wendelbo. Par 'Chord vertical shelf' reoler af hvidlakeret stål. Mål: 64 x 48,5 x 15 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. (2)

Varunr: 6025034

SEK 1 632 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
13:39
SEK 408

Varunr: 6025035

13:56
SEK 408

Varunr: 6025039

14:28
SEK 408
Wendelbo. Tre 'Chord vertical shelf, hvid (3)
Wendelbo. Tre 'Chord vertical shelf' reoler af hvidlakeret stål. Mål: 64 x 48,5 x 15 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto. (3)

Varunr: 6026328

SEK 2 448 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
15:23
SEK 408

Varunr: 6025029

15:47
SEK 408
Peter J. Lassen. Montana model 1125, D. 46 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul model 1125, der er med fire skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF der er lakeret med vandbaseret lak farve 138 Juniper. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46 cm. Hertil medfølger en løs sokkel (H. 3 cm.), i...

Varunr: 6059810
SEK 5 439 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2021
18:07
SEK 1 088