Utropspris
123»   Varor pr. sida   63 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Peter J. Lassen. Fem Montana bakker. (5)
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 118 Montparnasse. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 33 x B. 27,5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår ...

Varunr: 5732380
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:03
SEK 556
Bokhylla teak
BOKHYLLA med skåpunderdel, 1950/60-tal, teak, underdel med skåp och skrivskiva, samt 4 lådor, ovandel med tre hyllplan samt 3 lådor, höjd ca 170, 115 x 40 cm

Varunr: 5734893
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
18:03
Se mer
PS reol system af fineret teaktræ (14)
P.S. system. Reolsystem fineret med teaktræ bestående af: 3 - Vanger 199,5 cm. 4 - Hylder 30 x 80 cm. 5 - Hylder 20 x 80 cm. 2 - Hylder 25 x 80 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor herunder enkelte små finerafslag samt ridser forekommer. (14)

Varunr: 5733892
SEK 1 669 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:25
SEK 3 616
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 36 Coal og 01 White. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 33 x B. 27,5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår...

Varunr: 5732416
18:37
SEK 417
Aage Hundevad. Bogreol, teaktræ
Aage Hundevad. Bogreol af teaktræ, front med justerbar hylder, stående på sokkel. 1960'erne. Fremstillet hos Hundevad & Co. H. 195 B. 108 D. 31 cm. Fremstår med brugsspor, afslag på top bagerst på bagkant.

Varunr: 5734733
SEK 1 391 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
18:49
SEK 487
Haslev Møbelsnedkeri. Reolmoduler (3)
Haslev Møbelsnedkeri. Væghængte reolmoduler fineret med sortolieret egetræ, front med låger, bag hvilke hylder samt hylder. H. 37-72, B. 37-72, D. 33. Vægbeslag medfølger. Fremstår med brugsspor, et hjørne med afslag. (3)

Varunr: 5700859

SEK 3 616 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
18:53
SEK 417
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 04 Anthracite og 130 Umami green. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 33 x B. 27,5 cm. ...

Varunr: 5732429
19:19
SEK 556
Børge Mogensen. Et par hylder, model B5
Børge Mogensen. Et par hylder af bøg, model B5 Fremstillet hos Coordina for FDB. L. 80 cm. Enkelte ridser og mærker.

Varunr: 5732555
SEK 2 086 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:20
SEK 1 391
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6161, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 6161, der er åbne med bagbeklædning i klart glas. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve "Marine Blå". H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser kan ...

Varunr: 5712088
19:40
SEK 626
Hylla
HYLLA, 1900-talets mitt, hylla samt skåp med bakomliggande hylla, fanér i björk, nyckel finns, höjd ca 66 samt 110x26 cm

Varunr: 5734932
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
20:12
Se mer
CM-Haarby. Par reoler af eg (2)
Et par fritstående reoler af fineret eg, monteret med uoriginale ben af metal, H. 100 B. 80 D. 40 cm. Fremstillet hos CM-Haarby. Fremstår med alm. brugsspor, ene med udskåret hul i bagklædning. (2)

Varunr: 5734310
SEK 1 112 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
20:29
SEK 487
CM-Haarby. Et par reoler af eg (2)
Et par fritstående reoler af fineret eg, monteret med uoriginale ben af metal, H. 100 B. 80 D. 32 cm. Begge monteret med lister tilvægophæng Fremstillet hos CM-Haarby. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varunr: 5734311
20:30
SEK 487
Mogens koch. Par bogkasser, egetræ (2)
Mogens Koch. Par reolmoduler af massivt tapsamlet egetræ, front med hylder. H. 76 B. 76 D. 27 cm. Fremstillet hus Rud. Rasmussens snedkerier med mærkat herfra. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 5576412
SEK 16 687 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
21:10
SEK 8 900
Dansk møbelproducent. Reolsystem, teaktræ, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Reolsystem af fineret teaktræ,best. af to vanger, vitrineskab, hylde samt skab. 1960'erne. Nøgle medfølger. H. 200 B. 80 D. 20-40 cm. Fremstår med kraftig slitage, manglende hylde knægte og hul på bagplade på skab.

Varunr: 5735377
SEK 1 112 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
21:25
SEK 556
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 120 Botanique. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 32,7 x B. 27,3 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med...

Varunr: 5732877
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 11-08-2020
18:08
SEK 487
Peter J. Lassen. Fem løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 02 Fjord og 100 Graphic. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 35,3 x B. 32,7 cm. Udstillingsmodel. ...

Varunr: 5732808
18:36
SEK 487
Dansk Møbelproducent. Reolsystem af fineret palisander (6)
Dansk Møbelproducent. Reolsystem af fineret palisander best. af: Tre underdele med låger, H. 65 B. 100 D. 48 cm. Tre overdele med hylder, låger og vitrine, H. 129 B. 100 D. 32-34 cm. Alle overdele med indlagt lys. 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser, skrammer samt nogle huller i ...

Varunr: 5736202
SEK 2 225 DK, Aalborg, Nibevej 11-08-2020
18:45
SEK 487
Peter J. Lassen. Seks Montana bakker. (6)
Peter J. Lassen. Seks løse Montana bakker, der er lavet til bakkeindtag på moduler, men som også kan bruges som serveringsbakker m.m. Produceret i 12mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak i farve 111 Candy floss. Bakkerne måler hhv. H. 4,5 cm. L. 33 x B. 27,5 cm. Udstillingsmodel. Fremstår ...

Varunr: 5732439
19:21
SEK 626
Verner Panton. Limited Edition Wire Cube i farven ' Matt Gold'. (2)
Verner Panton (1926-1998). Limited Edition Wire Cube, pulverlakeret i farven ' Matt Gold'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. H. 34,8cm. x B. 34,8 cm. x D. 34,8 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår med ...

Varunr: 5710006
19:50
SEK 1 947
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. HG Furniture reolsystem af egetræ (4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. HG Furniture reolsystem af egetræ bestående af: To større moduler, med front af hylder, nederst to døre, bag hvilke hylder, H. 101 cm. B. 101 cm. D. 36 cm. Et lille modul, 51,5 x 51,5, D. 36 cm. front af hylder. Samt højt modul, H. 101 cm. B. 51,5 cm. D. 36 cm. ...

Varunr: 5731386
SEK 1 391 DK, Herlev, Dynamovej 11-08-2020
20:03
SEK 487
Regal / Regalsystem / Aluminium Profilsystem der 1960/70er Jahre (9)
Wandregal / Regalsystem der 1960/70er Jahre. Konstruktion mit zwei Wandschienen /-profilen und frei darin positionierbaren Bodenträgern aus glänzend eloxiertem Alumiumguss, sieben Borde mit Oberflächen aus dunkel gemasertem Holzfurnier. Maße ca. H. 235 cm, B. 95 cm, T. 25 cm. Leichte, ...

Varunr: 5729165
SEK 4 662 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-08-2020
20:33
SEK 466
Mogens Koch. To skabe samt to reoler af mahogni (2+2)
Mogens Koch (1898-1992). To reoler af massiv mahogni, H. 76 B. 76 D. 28 cm. To skabe af massiv mahogni, H 76 B 76 D 36 cm. Nøgle medfølger. Udført hos Rud Rasmussens snedkerier. Fremstår med alm. brugsspor, enkelte ridser og skrammer mm. (2+2)

Varunr: 5734540
SEK 20 859 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-08-2020
20:42
SEK 13 628
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af palisander (8)
Poul Cadovius (1911-2011). Væghængt reolsystem af fineret palisander best. af; 3 moduler med hhv. skydelåger samt rumindeling, H. 43 B. 80 D. 38 cm; 4 hylder B. 80 D. 30 cm; 1 vægpanel H. 255 B. 80 cm, dette med nogle finerafslag ved dyvel-/ monteringshuller samt ene hjørne afskåret. Medfølgende ...

Varunr: 5731173
SEK 4 172 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-08-2020
20:45
SEK 2 225
Omann Junior, reolsystem af palisander. (4)
Omann Junior, reolsystem af fineret palisander best. af 2 stk. underdel med top fineret med mahogni og palisander, front med 2 døre bag hvilke udtræksskuffer og hylder H.68 B. 120 D. 44 cm, 2 stk. overdel e, top finerret med mahogni, front med åbne hylder, H. 119 B. 120 D. 29 cm. Enkelte ridser ...

Varunr: 5722627
SEK 3 337 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2020
17:36
SEK 556
Verner Panton. To Wire Cubes i farven 'Monarch' (2)
Verner Panton (1926-1998). To Wire Cubes, i farven 'Monarch'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. H. 34,8cm. x B. 34,8 cm. x D. 34,8 cm. Ophæng medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...

Varunr: 5682759
SEK 1 669 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2020
18:00
SEK 904
Reol af palisander
Reol af fineret palisander. Front med hylder. Sokkel af folie palisander. H. 96,5 cm. B. 120 cm. D. 29,5 cm. Fremstår med hul i bagbeklædning, mærker, ridser og brugsspor.

Varunr: 5736853
SEK 1 391 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2020
19:12
SEK 417
Hyllsystem i teak
HYLLSYSTEM, 1900-talets mitt, teakfanér, bestående av: vitrinskåp, 2 skåp med skjutdörrar samt lådor, 5 hyllplan, 1 tidningshylla, konsoller samt 4 väggskenor i grålackerad metall, skåpens höjd ca 37, 80x40 cm, hyllplan ca 80x25 cm, väggskenor 150 cm

Varunr: 5736764
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 12-08-2020
19:22
Se mer
Peter J. Lassen. Montana moduler, model 1112, 1181 og 6163 D. 30/38 cm (4)
Peter J. Lassen (1930 -2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. model 1181 med åbent rum, model 6163 moduler med låger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 04 anthracite og 05 black. H. 35,4 - 69,6 cm. x B. 35,4 - 69,6 cm. x D. 30/38 cm. Én ...

Varunr: 5736507
SEK 2 086 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2020
19:25
SEK 626
Spektrum. Bogreoler, massivt sæbebehandlet egetræ (4)
Spektrum. Bogreoler af massivt sæbebehandlet egetræ, front med fem hylder af grålakeret metal samt to skuffer. H. 200 B. 76 D. 32 cm. Fremstår med brugsspor, mindre ridser. Proveniens Mols Kroen. (4)

Varunr: 5736465
SEK 6 953 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-08-2020
19:43
SEK 626
Koch Möbel, Regalsystem / Wandregal, Teak, Deutschland (11)
Koch Möbel, Regalsystem / Wandregal, Teak, Deutschland. Regalsystem bestehend aus drei schwarzen Metallgestellen, sowie fünf Regalbrettern und drei Regalkästen mit diversen Fächern und Schubladen, zum Teil innenseitig mit einer orangenen Kunststoffbeschichtung versehen, Fächer jeweils ...

Varunr: 5733436
SEK 4 662 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-08-2020
20:29
SEK 570
123»