Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tre reoler med underskabe, Clausen & Søn. (6)
Tre reoler med underskabe fra Clausen & Søn, i mørkt finer. Nederst skab med to løger og skuffer. Herover reol med glasskab og hylder. lys under nederste hylde. H. 180, B. 95, D. 49 cm. Fremstår med brugsspor og slitage. Herunder finerafslag.
Varunr: 5290163
SEK 1 281 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
12:38:29
SEK 384
Telleregal / Wandregal
Telleregal / Wandregal aus massivem Holz. Maße: ca. H. 80 cm, B. 54 cm, T. 14 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 5311151
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-04-2019
14:53:09
SEK 382
ATBO. Fire reolmoduler, grålakeret træ. (4)
ATBO furniture. Fire reolmoduler i grålakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 30 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (4)
Varunr: 5305685

SEK 5 122 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
16:48:00
SEK 2 561
Cadovius, to moduler til reolsystem af fyrretræ
Cadovius, to moduler til reolsystem reolsystem af fyrretræ med , samlet med beslag, uden søm og skruer. Brændemærke på topplade af ene modul. H. 79 B. 66 D. 30 cm samt H. 79 B. 33 D. 30 cm. (2)
Varunr: 5310578
SEK 1 024 DK, Helsingør, Støberivej 22-04-2019
16:55:00
SEK 384
ATBO. Par reolmoduler, sortlakeret træ. (2)
ATBO furniture. Par reolmoduler i hvidlakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 30 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varunr: 5306419

SEK 2 561 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
17:47:00
SEK 512
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, grå (3)
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler af grålakeret MDF á 36 x 70 x 30 cm. Ophængslister medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (3)
Varunr: 5307971
SEK 3 073 DK, Helsingør, Støberivej 22-04-2019
18:55:00
SEK 768
Deutsches Möbelhersteller, Regalsystem in Teak, Deutschland, 1960er/ 1970er Jahre (7)
Regalsystem in Teak. 1960er/ 1970er Jahre. Hergestellt in Deutschland. Vier Regale. Maße: ca. H. 82-125 cm, B. 50-63 cm, T. 25-42 cm. Drei Kästen. Maße: ca. H. 40-80 cm, B. 50-60 cm, T. 25- 42 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (7)
Varunr: 5303297
19:04:00
SEK 429
Eckregal / Regal in Teak
Eckregal / Regal in Teak. Vier Holzbretter für Seitenregal. Maße: ca. H. 70 cm, B. 110 cm, T. 82 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Halterungen für Regalböden fehlen. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Vollständigkeit.
Varunr: 5305508
19:05:00
SEK 382
ATBO. Fire reolmoduler, hvidlakeret træ. (4)
ATBO furniture. Fire reolmoduler i hvidlakeret træ. Låge med håndtag i børstet stål, hvilke bag rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 30 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. ...
Varunr: 5305346

SEK 3 842 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
19:13:00
SEK 2 305
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler, grå (4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret MDF med skuffer hylder og rum. Bestående af: To moduler á 46 x 70 x 38 cm. Enkelt modul 70 x 70 x 38 cm. samt enkelt modul 36 x 70 x 38 cm. Ophængslister medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (4)
Varunr: 5307966
SEK 5 122 DK, Helsingør, Støberivej 22-04-2019
19:15:00
SEK 2 817
Peter J. Lassen. Seks Montana moduler, grå (6)
Peter J. Lassen. Seks Montana moduler af grålakeret MDF med skuffer hylder og rum. Bestående af fire moduler á 70 x 70 x 38 cm. To moduler á 70 x 38 x 38 cm. Ophængslister medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (6)
Varunr: 5307857
SEK 7 683 DK, Helsingør, Støberivej 22-04-2019
19:35:00
SEK 4 098
H. J. Wegner. Bogreol, egetræ, Ry møbler
Hans J. Wegner. Bogreol af fineret egetræ, sokkel af teaktræ, front med justerbar hylder. Fremstillet hos Ry møbler. H. 180 B. 100 D. 34 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5310801
SEK 1 921 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2019
19:37:00
SEK 1 024
Wilhelm Renz, sæt vægreoler/reoler fra 1960’erne (4)
Sæt vægreoler/reoler fra 1960'erne, tysk design af Wilhelm Renz. C-formet konstruktion med overflader i cremehvidt laminat. Mål ca.: H. 27 cm, B. 100 cm, D. 20,5 cm. Fremstår med enkelte aldersrelaterede brugsspor, laminatet delvist gulnet, mindre ridser, den limede kant er delvist løsnet eller ...
Varunr: 5310963
SEK 4 770 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-04-2019
19:46:00
SEK 2 385
Paustian reol moduler, hvidlakerede. (2)
Par reolmoduler fra Paustian, model 2R 4224. m. skuffer, væghængt, hvidlakerede. H. 42, B. 42, D. 36 cm. Fremstår ed alm brugsspor. (2)
Varunr: 5303970
19:59:00
SEK 1 665
Kolossal bogreol i industrielt design
Kolossal bogreol i industrielt design. Stel af jern med seks skuffer udført i rustikt genanvendt træ over hvilke hylder. Biblioteksstige medfølger. H. 304 cm. D.45 cm. B. 213 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel bogreol unik, variationer må derfor forventes. Modelfoto.
Varunr: 5273037

SEK 12 805 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2019
20:00:00
SEK 5 122
Mogens Koch. Bogreol, teaktræ
Mogens Koch. Bogreol af massivt tapsamlet teaktræ, front med seks rum, huller med messingring til styretapper. H. 76 B.76 D. 27,5 cm. Formgivet i 1932. Fremstillet hos Rud Rasmussen snedkerier, med mærkat herfra. Fremstår med brugsspor og ridser, fire små huller på bagbeklædning.
Varunr: 5301863
SEK 7 683 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2019
20:13:00
SEK 3 842
Karl Nothhelfer, Standregal / Regal Element der 1950er Jahre für Pollmann Möbel
Standregal / Regal Element der 1950er Jahre, deutsches Design von Karl Nothhelfer für Pollmann Möbel. Zerlegbare Konstruktion mit Wangen aus dunkler gebeiztem Holz, eingehängter Kasten und Tablare in hellem Holzfurnier mit dunkleren Details. Mit Stempel bezeichnet. Maße ca.: H. 178 cm, B. 115 ...
Varunr: 5309725
SEK 2 862 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-04-2019
20:24:00
SEK 382
Peter J. Lassen. Fire Montana module (4)
Peter J. Lassen. Fire moduler af grålakeret MDF, front med hylder. Fremstillet hos Montana. H. 35-70 x 70 x 38 cm. Vendbar. Fremstår med brugsspor, mindre ridser og et modul med taperester/misfarvet på en side. (4)
Varunr: 5311261
SEK 4 098 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2019
20:25:00
SEK 2 433
Niels Gammelgard, Regal / Regalsystem (10)
Niels Gammelgard (geb. 1944), Regal / Regalsystem, Holz, polychrom gefasst, Metall, lackiert. Konstruktion aus vier kunststoffbeschichteten Regalböden, vier Leitern und zwei Streben, Regalböden H. 2,5cm, B. 170cm, T. 30cm, Leitern H. 160cm, B. 15cm, T. 32cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...
Varunr: 5295818
SEK 1 908 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-04-2019
20:30:00
SEK 1 526
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118. Modulet er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er med ophængslister. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor ...
Varunr: 5306993
SEK 2 561 DK, Aalborg, Nibevej 22-04-2019
20:58:00
SEK 2 561
Dansk møbelproducent. Chatol
Dansk møbelproducent. Chatol af palisander, front med skuffer, udtrækkelig skriveklap, samt hylder, nedfældigt spejl, lille skydelåge og løse udtræksbakker. 1960'erne. H. 175 L. 100 D. 45 cm. Fremstår med kraftig slitage, manglende greb, finerafslag.
Varunr: 5311049
SEK 1 537 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2019
20:59:00
SEK 384
Varunr: 5311070
21:27:00
SEK 2 385
ATBO furniture. Par reolmoduler i sortlakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 35,6/70 cm. B. 35,6/70 cm. D. 30 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varunr: 5305890

SEK 2 561 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2019
10:49:00
SEK 384
Wandregal in Teak
Wandregal in Teak, furniert. Drei Regalböden. Maße: ca. H. 44,5 cm, T. 29,5 cm, B. 100 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Halterungen für Regalböden fehlen
Varunr: 5305503
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-04-2019
13:31:04
SEK 382
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1118, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1118. Modulerne er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Begge moduler er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulerne er med ophængslister. Udstillingsmodel. ...
Varunr: 5305501
SEK 5 122 DK, Aalborg, Nibevej 23-04-2019
15:23:00
SEK 5 122
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Modulet er med hul i bagbeklædningen til kabelgennemføring. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 102 New White Gloss. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er med ophængslister. ...
Varunr: 5307013
SEK 1 281 DK, Aalborg, Nibevej 23-04-2019
15:25:00
SEK 960
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, model 1112, D. 30 cm. (3)
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, model 1112. Modulerne er åbne med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 113 Peppermint, 112 Violetta samt 114 Pistachio. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulerne er med ophængslister. Udstillingsmodel. Fremstår med ...
Varunr: 5305477
SEK 4 610 DK, Aalborg, Nibevej 23-04-2019
15:46:00
SEK 2 433
ATBO furniture. Par reolmoduler i sortlakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 34,5 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varunr: 5305383

SEK 3 073 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2019
16:11:00
SEK 384
ATBO furniture. Fire reolmoduler i hvidlakeret træ. Rum til opbevaring. Justerbare hylder. Montering til sokkel eller hjul kan forekomme. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 30 cm. Produceret hos ATBO furniture. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (4)
Varunr: 5305352

SEK 3 842 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2019
17:13:00
SEK 2 305
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, der er åbent med fem store rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow samt hylder i farverne 125 Tokyo Yellow og 126 Yoko Orange. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er med ophæng, vægbeslag følger løst med. ...
Varunr: 5305647
SEK 1 537 DK, Aalborg, Nibevej 23-04-2019
18:00:00
SEK 832
 1 2 3 4  >>