Utropspris
123»   Varor pr. sida   87 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tre dekorationssværd (3)
Tre dekorationssværd i skeder. TL 65/84 cm. Brugsspor, dupsko mangler. Blankvåbentilladelse påkrævet. (3)

Varunr: 6231224
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:35
SEK 423
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon med løst magasin
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk camoflage skæfte, våben nr FB 019561G20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Varunr: 6210632

SEK 8 456 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:28
SEK 6 483
To pistolhylstre (2)
Transporthylster samt pistolhylster til Svensk Nagant revolver. Brugsspor. (2)

Varunr: 6231172
17:37
SEK 423
Jagtriffel Franchi Horison kal 308 WIN

Varunr: 6142008
SEK 8 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
17:41
SEK 6 765
Niko Stirling Tiara sigtekikkert 4x28
Niko Stirling Tiara sigtekikkert 4x28 med stolpe og coatede linser, 25 mm rør diameter, længde 30 cm, fremstår med let brugsslitage.

Varunr: 6221118
SEK 1 268 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
18:14
SEK 423
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg - nummerens
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg. Nummerens med nr. 650. Lås stemplet MD-1848 1852-650.. Afdelingsstempel 2.D.R.1E.31 TL 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt mindre aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.

Varunr: 6179543
SEK 28 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
18:26
SEK 18 322
5 patroner til lampefabrikation (5)
5 messing patroner til lampefabrikation H. 30 til 73 cm. nogle skærme medfølger, alt med brugsspor. (5)

Varunr: 6230282
SEK 1 128 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
18:44
SEK 634
Sortkrudtsrevolver, Uberti Navy Model 1851 i kal. .36 (Ny)
Sortkrudtsrevolver, Uberti Navy Model 1851 i kal. .36 (Ny). TL 33,5 cm. LL 19 cm. Våbennr. A85809. Ny forladerrevolver. Har aldrig været brugt. Fremstår derfor uden brugsspor. Ligger i original kasse. SKV2 våbentilladelse til sortkrudtsrevolver kræves.

Varunr: 6210436
SEK 4 228 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:45
SEK 1 691
10 skalmonterede jagttrofæer (10)
10 skalmonterede jagttrofæer monteret på plade. (10)

Varunr: 6231369
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
18:49
SEK 1 128
Jagtgevær, SKB model 600 o/u i kal. 12/70.
Jagtgevær, SKB model 600 o/u i kal. 12/70. TL 115 cm. LL 71 cm. Våbennr. S5677895. Ren og blank i løbene. Ejektor. Fremstår velholdt med brugspræg. Jagttegn kræves.

Varunr: 6231232
SEK 5 074 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
19:54
SEK 5 074
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE06909-14-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6204680
SEK 5 074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
20:17
SEK 3 946
Ringhanepistol M 1772/98/46
Sjælden udbudt ring hanepistol M 1772/98/46. Fra Kronborg Geværfabrik. Mrk. 1. D.R.C.5. ladestok med rund øje, Mrk. 4DR:1E.P samt F.1. Skæfte af mørk poleret bøgetræ, beslag og aftrækker bøjle af messing, total længde 45cm. Fremstår med brugsslitage, kan frit erhverves.

Varunr: 6195792
SEK 42 282 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
20:47
SEK 33 826
Hovedmonteret polsk råbuk
Hovedmonteret polsk råbuk. H: 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6228197
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:55
SEK 846
J.M. Orriola Sarsqueta haglbøsse Cal. 12/70 side by side
J.M. Orriola Sarsqueta haglbøsse Cal. 12/70 side by side, med skæfte af nøddetræ, bokslås uden graveringer, 72 cm lange løb, total længde 116,5 cm, våben nr 37930, fremstår med kraftig brugsslitage, rust, sort malede løb og stram mekanik, rembøgler mangler. Jagttegn kræves.

Varunr: 6151362
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:49
SEK 493
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm

Varunr: 6138275
SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
11:51
SEK 4 510
Pistol Browning Buck Mark kal 22
Pistol Browning Buck Mark kal 22. Våbennummer 655PN03353. PL 14 cm, TL 24 cm. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6230821
SEK 3 664 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
12:07
SEK 2 255
Jagtriffel Midland kal 6,5x55
Jagtriffel Midland kal 6,5x55. Våbennummer 19332. PL 59 cm, TL 113 cm. Monteret med Jaguar 3-9x50 kikkertsigte. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Ifølge rekvirent skyder den bedst Remington og Lapua patroner.

Varunr: 6229842
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
13:07
SEK 1 550
Dansk kårdebajonet forsøgsmodel 1886 med skede
Dansk kårdebajonet forsøgsmodel 1886 med skede. Blev brugt til Remington-Lee (.315 cal), "Dansk førsøksrepetergevær I", "Dansk førsøksrepetergevær II". TL 59 cm. Skede med defekt syning. Blankvåbentilladelse påkrævet. Se beskrivelsen på Arma Dania.

Varunr: 6226036
SEK 16 913 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
13:32
SEK 11 557
Haglgevær s/s Poldi Electro kal 12/70
Haglgevær s/s Poldi Electro kal 12/70. Våbennummer 6851268. PL 72 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6229980
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
14:08
SEK 493
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, låsestol nr HK 333704, pipe uden nummer, bundstykke nr 704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind i ...

Varunr: 6178106
SEK 3 946 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
16:22
SEK 3 101
Sigtekikkert 4-16x44 med lys langdistance 30 mm
Sigtekikkrt 4-16x44 med lys, langdistance fokus, 30 mm rør diameter, højde og side justering med lås, total længde 38 cm.

Varunr: 6164882
SEK 2 537 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
16:33
SEK 1 691
Shinwa Super sigtekikkert
Shinwa Super sigtekikkert 4x40 med stolpesigte, wid angel, water proof, 25 mm rør diameter, længde 32,5 cm, fremstår med brugsslitage.

Varunr: 6214008
SEK 1 973 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
18:20
SEK 423
3 udstoppede: 1 munsjak, 1 bjergged, mufluung plus 2 kranier (5)
3 udstoppede: 1 munsjak, 1 bjergged, mufluung H.40, 65 og 70 cm. samt 2 kranier H. 25 cm. Alt med brugsspor øre med defekter (5)

Varunr: 6230266
SEK 1 691 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
18:32
SEK 1 691
Tre Rustkammer bøger (3)
Det Kongelige Partikulære Rustkammer bind 1, ved Otto Smith udgivet af tøjhuset i 1938 med beskrivelse og plancher om Tøjhusets geværer. Det Kongelige Partikulære Rustkammer bind 2, ved Finn Askgaard. udgivet i 1988 i anledning af Tøjhusets 150 års jubilæum og omhandler pistoler og blankvåben på ...

Varunr: 6199853
SEK 2 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
19:04
SEK 1 409
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848. Skæftet stemplet. 250 Længde: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Fastmonteret ladestok samt piston mangler.

Varunr: 6115548
SEK 11 275 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
19:14
SEK 6 201
Jagttrofæ skuldermonteret roanantilope (Hippotragus equinus)
Jagttrofæ skuldermonteret roanantilope (Hippotragus equinus). H 110 cm. Brugsspor.

Varunr: 6152855
SEK 7 047 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
19:23
SEK 4 792
Udstoppet musvåge med udslåede vinger
Udstoppet musvåge (buteo buteo) med udslåede vinger, monteret på træstub. H. 44. B. 90 cm. Fremstår med alderspræg.

Varunr: 6232244
SEK 2 114 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
19:26
SEK 634
Samling bajonetter, (5)
Samling bajonetter. fra forskellige lande bl.a. Artilleria m.m. L. 40-57,5 cm. fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet. (5)

Varunr: 6220792
SEK 2 114 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
19:52
SEK 705
Holloway & Naughton. S/s haglbøsse kal. 20/70
Holloway & Naughton. S/s haglbøsse kal. 20/70. Våbennummer: 86349. Totallængde: 105,5 cm. Løbslængde: 63,5 cm. Kolbe: 37 cm. Med engelsk skæfte og ejektor. Rene og blanke løb kun meget let anløbne, Stram og funktionel mekanik, intet slør samt med brugsspor. Er efterset af bøssemager. God ...

Varunr: 6227309
SEK 16 913 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:04
SEK 12 685
Krico halvautomatisk salon riffel cal. 22 lr.
Krico halvautomatisk salon riffel cal. 22 lr. med magasin, skæfte af nøddetræ, 56 cm langt løb, total længde 105 cm, monteret med Tasco sigtekikkrt 4x32, våbennr. 286589, fremstår med alm. brugsslitage. Våbentilladelse kræves.

Varunr: 6223997
SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
20:24
SEK 1 550
123»