Utropspris
1234»   Varor pr. sida   99 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Skalmonteret jagttrofæ: Grants gazelle (Nanger granti)
Skalmonteret jagttrofæ: Grants gazelle (Nanger granti). TL 60 cm. Brugsspor.

Varunr: 6045286
SEK 1 364 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:55
SEK 477
Skalmonteret jagttrofæ: Sabelantilope (Hippotragus niger)
Skalmonteret jagttrofæ: Sabelantilope (Hippotragus niger) TL 89 cm. Løse horn. Brugsspor.

Varunr: 6045282
SEK 2 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:55
SEK 546
Haglgevær s/s Ugartechea Jaguar Royal kal 12/70
Haglgevær s/s Ugartechea Jaguar Royal kal 12/70. Våbennummer 35-03-353-96. PL 63 cm, TL 106 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Doubletrigger, ejector. Engelsk skæfte. Brugsspor. lidt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6044379
SEK 6 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
17:09
SEK 2 591
Haglgevær s/s AYA goldpoint kal 12/70
Haglgevær s/s AYA goldpoint kal 12/70. Våbennummer 497515. PL 64 cm, TL 109 cm, afstand aftrækker til kolbe 39,5 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Engelsk skæfte - forlænget. Doubletrigger og ejector. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6044376
18:10
SEK 1 364
Riffel, Parker Hale i kal. .308 Win. med kikkertsigte.
Riffel, Parker Hale i kal. .308 Win. med kikkertsigte. TL 109 cm. LL 54 cm. Våbennr. 29753. Ren i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin der kan tømmes i bunden. Kassar 4x kikkertsigte. Revne i skæftetræet bag ved låsen. Ridser i kolben. Våbentilladelse kræves.

Varunr: 6038707
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:12
SEK 477
Enkeltløbet underlukke haglgevær - Mutzig kal 12/76
Enkeltløbet underlukke haglgevær kal 12/76. Lås stemplet Mutzig. Mekanisk funktionel men slagstift mangler samt hane knækket. TL 140 cm. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022464
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
18:18
SEK 409
Fire underlukke hanegeværer (4)
Fire underlukke hanegeværer bestående af 2 x kal 16/65, 1 x kal 16/70 og 1 x kal 12/65. Kraftige brugsspor og slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6041931
18:24
SEK 409
Samling ammunitionskasser (12)
Samling ammunitionskasser af træ mrk. Ammunition for cannon' L 97 cm. B 31 cm. H 20 cm. fremstillet 1973-74. Fremstår med aldersvarende brugsspor (12)

Varunr: 6043833
SEK 2 182 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:38
SEK 614
Halvautomatisk jagtriffel Remington M742 kal 308win (2)
Halvautomatisk jagtriffel Remington M742 kal 308win. Våbennummer 7013267. PL 46,5 cm, TL 98 cm. Fremstår med brugsspor, ekstra stikmagasin medfølger. Efterset og gennemgået ved bøssemager. Våbentilladelse påkrævet. (2)

Varunr: 6031413
SEK 4 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
18:39
SEK 682
Fire hanegeværer (4)
Fire hanegeværer bestående af: 2 x kal 12/70 og 2 x kal 12/65. Kraftige brugsspor og slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6022871
18:55
SEK 409
Winchester jagtriffel model 70 XTR kal. 30-06
Winchester jagtriffel model 70 XTR kal. 30-06 med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddetræ med netskæringer og bagkappe, monteret med Bushnell high contrasts optics sigtekikkert 3-12x56.55 cm langt løb, total længde 108,5 cm. Våbennummer G1485164. Fremstår med lettere brugsslitage, Green ...

Varunr: 6034710
SEK 6 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:08
SEK 2 318
Fire hanegeværer kal 12/65 (4)
Fire hanegeværer kal 12/65. Kraftige brugsspor samt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6041933
19:12
SEK 409
Fire haglgeværer (4)
Fire haglgeværer bestående af: 2 belgiske kal 12/70 og 2 hanegeværer kal 12/70 og 16/65. Kraftige brugsspor samt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022884
19:30
SEK 409
Italiensk Rizzini haglbøsse cal. 12/70 o/u
Italiensk Rizzini haglbøsse cal. 12/70 o/u med skæfte af nøddetræ, ventileret skinne, bokslås dekoreret med ornamentik og fuglevildt. Våbennummer 15528, 70 cm lange løb, totallængde 113 cm. Fremstår med brugsslitage, løb med skjolder, stram mekanik. Jagttegn kræves.

Varunr: 6034709
SEK 2 728 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:39
SEK 818
Fire hanegeværer (4)
Fire hanegeværer bestående af: 3x kal 12/65 og 1 kal 12/70. Kraftige brugsspor samt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6022883
19:54
SEK 409
Jagtriffel Sauer 200 kaliber .300 Weath. Mag
Jagtriffel Sauer 200 kaliber .300 Weath. Mag. Våbennummer: H17836 Totallængde: 117 cm Pibelængde: 65 cm. Schmidt & Bender 2,5-10x56 monteret i EAW montage, der er graveret med samme gravering som riflen. Der medfølger det ene magasin til 3 patroner. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp...

Varunr: 6038042
SEK 31 366 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:06
SEK 21 138
Fem underlukke hanegeværer (5)
Fem underlukke hanegeværer bestående af 2 x kal 16/65, 1 x kal 12/65, 1 x kal 20/65 og 1 x kal 16/70. Kraftige brugsspor og slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (5)

Varunr: 6041932
20:06
SEK 409
Jagtriffel, Husqvarna Carl Gustaf, kaliber 308 Win
Jagtriffel, Husqvarna Carl Gustaf, kaliber 308 Win monteret med Jaguar Selection 3-9x50 sigtekikkert i stålmontage, pæne og tydelige riffelgange, indvendigt magasin til 5 patroner, fremstår velholdt og i god stand. der medfølger læderrem. Våbennummer: 628269 Totallængde: 112,5 cm Pibelængde: ...

Varunr: 6043583
SEK 5 455 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 22-06-2021
20:19
SEK 3 546
Diverse små skalmonterede jagttrofæer (7)
Diverse små skalmonterede jagttrofæer bestående af oribi, duiker, klipspringer, grysbok, dik-dik og stenbuk. Alle monteret på plader. Brugsspor, løse horn. (7)

Varunr: 6045372
20:22
SEK 409
Japansk sværd
Japansk sværd af nyere dato. L: 107 cm. Ligger i kuffert. Fremstår med brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6044611
SEK 1 364 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:32
SEK 1 296
Engelsk sabel, omkring 1900
Engelsk sabel, omkring 1900. L: 98 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6044492
20:37
SEK 1 227
Tysk kavalerisabel, 1800-tallets anden halvdel
Tysk kavalerisabel, 1800-tallets anden halvdel. L: 107 Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6044506
SEK 2 728 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:45
SEK 1 500
Kolbe til stengun mm. 2. verdenskrig
Kolbe til stengun, dele til K98 samt rem i webbing. 2. verdenskrig. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6042230
SEK 1 637 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:47
SEK 818
Underofficerspallask M1831
Underofficerspallask M1831 med skede af messing og læder. Portepé medfølger. L: 95 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6044498
SEK 4 091 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:48
SEK 4 091
Winchester riffel model 94 Sioux Carbine cal. 30-30 Win
Winchester riffel model 94 Sioux Carbine cal. 30-30 Win. Våbennummer 8278. PL 49 cm, TL 97 cm. Forgyldt låsekasse med leveraction, rørmagasin. Etui af skind medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. Våbentilladelse påkræves.

Varunr: 6044349
SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
20:55
SEK 6 273
Schultz og Larsen riffel M97 DL 9,3x62
Schultz og Larsen Riffel mod 97 DL 9,3x62. Serie nr 52477 + P14267. Pibe L. 58 Total L. 110 cm. Alm. brugsslitage. Våbentilladelse påkræves.

Varunr: 6044664
SEK 9 546 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
21:32
SEK 4 364
Antonio Zolii haglbøsse cal 12/70 og 12/70 - 222R .
Antonio Zoli haglbøsse cal 12/70 og et sæt bockbüchflinte løb 12/70 - 222R o/u med skæfte af nøddetræ, låsen rigt graveret med blomster og ornamentik, Zeiss sigtekikkert Diavari 1,5-6 x 42 mm med einhack sving montage medfølger, pipe længde 68 cm og 60 cm, total længde 111,5 cm og 103,5 cm. ...

Varunr: 5983697
SEK 10 910 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
09:56
SEK 1 637
Halvautomatisk salonoriffel Voerre kal 22LR
Halvautomatisk salonoriffel Voerre kal 22LR. Våbennummer 222618. PL 51 cm, TL 103 cm. Monteret med Bushnell Custom-DM 4 power kikkertsigte. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6045867
SEK 3 273 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
13:36
SEK 1 159
Jagtriffel Interarms kal 300 WIN MAG
Jagtriffel Interarms kal 300 WIN MAG. Våbennummer R102144. PL 58,5 cm, TL 113 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6045866
SEK 4 910 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
15:38
SEK 546
Fuldskæftet jagtriffel Mauser kal 308W
Fuldskæftet jagtriffel Mauser kal 308W. Våbennummer 225522. PL 51 cm, TL 106 cm. Monteret med Eagle eye 2,5-10x50 kikkertsigte. Fremstår med almindelige brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6045865
SEK 6 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
15:54
SEK 818