Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Våbentaske fra skyttebutikken
Stor sort våbentaske fra skyttebutikken. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4992061
SEK 1 036 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
12:57:00
SEK 518
Preussisk faskinkniv m/1841
Preussisk faskinkniv model 1841 med savtakket klinge. Stemplet Solingen på klingen. TL 76 cm. Fremstår med alders og brugsspor. Blankvåbentilladelse kræves.
Varunr: 5003708
SEK 1 943 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
15:36:00
SEK 712
To skalmonterede jagttrofæer
To skalmonterede jagttrofæer. H 70 cm. (2)
Varunr: 4997301
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
16:01:00
SEK 389
Wirkkala kniv
KNIV, rostfritt stål, nylon och mässing, design Tapio Wirkkala för Hackman, Finland, formgiven 1961, längd 22 cm
Varunr: 5003449
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
17:39:00
Se mer
Jagtriffel Husqvarna Kaliber .30-06 (7,62x63m m) med kikkertskinne monteret og magasin med hængslet magasinbund
Husqvarna jagtriffel i kaliber .30-06 (7,62x63mm). Kikkertskinne samt korn og kærv monteret. Cylinderlås med markering af spændt hane og fast magasin med hængslet bund. Ingen rust og intet bruneringsslid. OAL 112 cm. 58 cm blankt løb med skarpe riffelgange. 34½ cm amerikansk oliepoleret kolbe ...
Varunr: 5001157
SEK 3 885 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:30:00
SEK 712
Jagtriffel finsk SAKO Model Forester i kaliber .308 Winchester (7,62x51mm) med monteret kikkertskinne og fast magasin
Finsk SAKO jagtriffel Model Forester i kaliber .308 Winchester (7,62x51mm). Fremstår med minimale brugsspor og med cylinderlås med glat låsebetjening og markering af spændt hane samt fast magasin. Kikkertskinne monteret. Korn delvis afmonteret af hensyn til kikkertmontagen. Ingen rust og 100% ...
Varunr: 5001132
SEK 7 770 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:40:00
SEK 4 403
Jagtriffel finsk SAKO Model Vixen i kaliber .222 Remington. Forberedt for lyddæmper
Finsk SAKO jagtriffel Model Vixen i kaliber .222 Remington. Glat cylinderlås med markering af spændt hane og handskekugle på ladehåndtaget. Fast magasin. Ingen rust og 100% original brunering. Kikkertskinne monteret. OAL 97½ cm. 47½ cm blankt løb og med skarpe riffelgange. Piben forberedt for ...
Varunr: 5001167
SEK 6 475 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
18:50:00
SEK 3 367
Jagtgevær MIROKU Model 800 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, forgyldt singletrigger og løbsvælger . Jagtboret ¼ og ¾
MIROKU Model 800 over-og-under i kaliber 12-70 med ejektor, forgyldt singletrigger og løbsvælger. Sølvfarvet boxlås med manuel sikring og rosetgravering. Bred ventileret sigteskinne med lyslederkorn. Ingen rust og med 100% original brunering. OAL 113 cm. 71 cm blanke løb jagtboret ¼ Improved ...
Varunr: 5001163
19:00:00
SEK 3 626
Jagtgevær SKB Model 500 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og løbsvælger. Sølvfarvet lås med mange graveringer.
Velholdt SKB jagtgevær model 500 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og manuel sikring samt løbsvælger. Sølvfarvet boxlås med mange jagt- og rosetgraveringer. Bred ventileret sigteskinne. Ingen rust og 100% original brunering. OAL 112½ cm. 70½ cm blanke løb jagtboret ½ Modified...
Varunr: 5001153
SEK 7 252 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:10:00
SEK 4 144
Skeet/Jagtgevær Winchester Model 101 over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og løbsvælger samt manuel sikring.
Velholdt amerikansk Winchester Model 101 over-og-under Skeet/jagtgevær kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og løbsvælger samt manuel sikring. Sølvfarvet boxlås med graveringer. Bred ventileret sigteskinne. Ingen rust og original brunering. OAL 111 cm. 68½ cm løb boret Skeet/Skeet. 35½ cm ...
Varunr: 5001150
19:20:00
SEK 3 108
Jagtgevær AYA Model M-Cosmos enkeltløbet kaliber .410/36 med ejektor
Jagtgevær enkeltløbet AYA Model M-Cosmos i kaliber .410 (36).Boxlås med udvendig hane samt ejektor. Ingen rust og original brunering. OAL 113½ cm. 71½ cm blankt løb. 37 cm oliepoleret amerikansk kolbe med lidt defekt gummikappe. Vægt 2kg700gram. Våbennummer 399399. Jagttegn kræves.
Varunr: 5001147
SEK 1 943 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:30:00
SEK 1 684
Jagtriffel Winchester Model 70 ”The Rifleman’s Rifle” i kaliber .30-06 (7,62x63mm) med kikkertskinne
Fremstår som ny. Winchester Model 70 jagtriffel, ”The Rifleman’s Rifle”, i kaliber .30-06 (7,62x63mm). Cylinderlås med markering af spændt hane og med trepunktssikring. Riflen kan lades og aflades i sikret stand. Fast magasin. Forberedt for kikkertmontage, kikkertskinne er monteret. Ingen rust og...
Varunr: 5001138
SEK 4 662 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
19:40:00
SEK 1 295
Dobbeltriffel, jagtriffel Baikal Model MP-94 Express over-og-under i kaliber 9,3x74mm og med forgyldt aftrækker
Dobbeltriffel Baikal Model MP-94 Express over-og-under i kaliber 9,3x74. Bruneret boxlås med forgyldt aftrækker. Monteret med korn og kærv. Ingen rust. Original brunering. OAL 101½ cm. 60 cm blanke løb med skarpe riffelgange. 36 cm oliepoleret amerikansk kolbe med gummikappe, åretegninger og ...
Varunr: 5001142
19:50:00
SEK 2 202
Riffel, Sako Model M995 i kal.338 Lapua Mag. med ammunition.
Riffel, Sako Model M995 i kal.338 Lapua Mag. med ammunition. TL 119 cm. LL 63,5 cm. Våbennr. 930601. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Aftageligt magasin. Mundingsbremse. Optilock montage. Fremstår med ganske let brugspræg. 172 stk. fabriksny ammunition. Henholdsvis jagt og ...
Varunr: 4990332
SEK 25 901 DK, Aalborg, Nibevej 22-05-2018
20:01:00
SEK 13 598
Engelsk flintlåspistol ca. 1810
Engelsk flintlåspistol ca. 1810, stemplet med krone samt GR på sidepladen. Tydelig stempling i løbet. Stemplet W. Pike i træet foran aftrækkerbøjlen. Længde: 38 cm. Med tidssvarende reparation ved rensestokken. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varunr: 5003149
SEK 10 360 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
20:09:00
SEK 2 590
Abu, Olympic fiskestænger (3)
Abu, Olympic, Spinne og fluestænger med originale stofposer. Fremstår med brugsspor. (3)
Varunr: 5004023
SEK 1 554 DK, Herning, Engdahlsvej 22-05-2018
20:14:00
SEK 453
Jagttrofæ, præparat, gnu/oksegnu, hoved-skulder-montering
Jagttrofæ, præparat/dyrepræparat af en oksegnu, hoved-skulder-montering, H. 80 cm, B. 38 cm, D. 74 cm, delvist mangler i pelsen.
Varunr: 4975418
SEK 4 579 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:25:00
SEK 2 169
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat, Gams, Kopf-Schulter-Montage
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat einer Gams, Kopf-Schulter-Montage, montiert auf Trophäenschild aus Holz, H. 50cm, B. 25cm, T. 36cm, leichte Reibespuren an den Hörnern.
Varunr: 4975415
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:27:00
SEK 386
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat, Vollpräparation, Fuchs / Rotfuchs
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat, Vollpräparation eines Fuchses / Rotfuchses, liegend, H.23cm, B.44cm, T.46cm, beide Ohren mit Beschädigungen, altersgemäße Reibespuren.
Varunr: 4975417
20:27:00
SEK 916
Antilope fod omlavet til askebæger
Antilope fod omlavet til askebæger. H. 21 cm.
Varunr: 4997271
SEK 1 036 DK, Hørsholm, Hammervej 1 22-05-2018
20:31:00
SEK 453
Diana, Luftpistole Modell 5, Deutschland
Diana Luftpsitole Modell 5, aus Kunststoff und Metall gefertigt, mit Herstellermarkierung, schussfähig, Maße: L. 41 cm, Gebrauchsspuren, Metall mit Kratzer und Oxidtionsspuren, Kunststoff mit Verfärbungen und Kratzer.
Varunr: 4987541
20:41:00
SEK 386
Jagttrofæ, præparat, kudu, hoved-skulder-montering
Jagttrofæ, præparat af en kudu, hoved-skulder-montering, H. ca. 150 cm, B. 48 cm, D. 93 cm, fremstår med aldersrelaterede slitagespor, delvist mangler i pelsen på halsen, hornene kan tages af.
Varunr: 5003947
SEK 6 748 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:45:00
SEK 5 302
Jagttrofæ, præparat, koantilope/haartebest, hoved-skulder-montering
Jagttrofæ, præparat af en koantilope/haartebest, hoved-skulder-montering, H. 85 cm, B. 45 cm, D. 64 cm, fremstår med en lille mangel ved venstre øre.
Varunr: 4975439
SEK 4 097 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:45:00
SEK 386
Jagttrofæ, bjørn, med CITES-certifikat
Jagttrofæ, bjørn/sortbjørn, monteret på stensokkel, med CITES-certifikat, H. 114 cm, B. 50 cm, D. 108 cm, fremstår med kraftige afslag på stensoklen.
Varunr: 4975378
SEK 17 351 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:49:00
SEK 5 302
Jagttrofæ, præparat, dyreskind/forligger, bjørn/sortbjørn, med CITES-certifikat
Jagttrofæ, præparat, dyreskind af en sortbjørn, skind på sort fleece, med CITES-certifikat, H. 18 cm, B. ca. 135 cm, D. ca. 150 cm, fremstår med meget lette urenheder, den ene pote har løsnet sig fra fleecen.
Varunr: 4975380
SEK 7 712 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2018
20:51:00
SEK 2 410
Tyskland, Suhl. G. Horneffer. Dobbeltløbet perkussionspistol, 1700-tallets første halvdel
Tyskland. Suhl. G. Horneffer. Dobbeltløbet perkussionspistol, 1700-tallets første halvdel. Længde: 43 cm. kaliber 13. Rigt dekoreret med udskæringer i træet samt løvehoved på kolben. Med to aftrækkere. Sideplader signeret med G. Horneffer. Omlavet til perkussion i 1840'erne. Fremstår med ...
Varunr: 5003107
SEK 28 491 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2018
20:59:00
SEK 16 188
Kurki och bajonetter
KUKRI, BAJONETTER, 25 st, bla G3 / H&K33, italienska Beretta BM59 / USM8A1, schweizisk m/1957, svensk m/1914m, AKM Type II, tjeckoslovakiska knivbajonetter för gevär m/58 (14 st) samt tysk sannolikt KS98
Varunr: 5003535
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
21:02:00
Se mer
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat, Springbock, Kopf-Schulter-Montage
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat eines Springbock, Kopf-Schulter-Montage, H.63cm, B.31cm, T.50cm, partiell Reibespuren .
Varunr: 4975420
21:10:00
SEK 386
Star Baikal hagle
Star Baikal enkelt løpet hagle kaliber 12/70. Løp lengte 74 cm choke FULL. Stokk lengte 36,5 cm. Pen stand med blankt løp og ny Lymann sikte korn. Krever våpen tillatelse.Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll ...
Varunr: 4998552
SEK < 1,000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 22-05-2018
21:14:00
SEK 308
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat, Zwergantilope / Dikdik, Kopf-Schulter-Montage
Jagdtrophäe, Präparat / Tierpräparat einer Zwergantilope / Dikdik, Kopf-Schulter-Montage, H.42cm, B.22cm, T.32cm, altersgemäße Reibespuren.
Varunr: 4975416
21:30:00
SEK 386
 1 2 3 4 5 6  >>