Utropspris
12345...7»   Varor pr. sida   198 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lille Leopold II orden 'Union Fait la Force' af 18 kt. guld
Lille Leopold II orden 'Union Fait la Force' af 18 kt. guld, prydet med 5 små hvide rosenslebne diamanter. Vægt ca. 2,6 g. H. inkl. øsken 2,35 cm.

Varunr: 5682746
SEK 3 894 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
11:48
SEK 1 043
To jægerhirschfängere M/1801 (2)
To jægerhirschfängere M/1801. Blankvåbentilladelse påkrævet. TL 72/74 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 5737417
SEK 2 781 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
13:04
SEK 1 947
Skibshuggert M1849 og Jægerhirschfænger M1801 (2)
Skibshuggert M1849 TL 81 cm og Jægerhirschfænger M1801 TL 77 cm. Brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. (2)

Varunr: 5738170
14:05
SEK 3 059
Våbenskab af grålakeret metal, Skafor blå
Våbenskab af grå lakeret metal, Skafor blå med indvendig boks. Et sæt nøgler medfølger. Skabet er ikke forsikrings godkendt. H. 145 cm, B. 35 cm, D. 30 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5737407
SEK 1 669 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
14:36
SEK 1 808
Fuldskæftet jagtriffel Mauser kal 308W med Swarovski kikkertsigte
Fuldskæftet jagtriffel Mauser kal 308W. Våbennummer B106120. Monteret med Swarovski Nova 3-12x56 kikkertsigte. PL 51 cm, TL 107 cm. Brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. OBS beskrivelse rettet.

Varunr: 5735178
SEK 11 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
15:06
SEK 4 728
Jagtriffel BRNO CZ250 kal 308 WIN (2)
Jagtriffel BRNO CZ250 kal 308 WIN. Våbennummer F2944. PL 58,5 cm, TL 115 cm. Monteret med Bushnell Elite 3200 kikkertsigte. Der medfølger ca 500 banepatroner samt 9 jagtpatroner. Våbentilladelse påkrævet. (2)

Varunr: 5737411
SEK 4 172 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
16:06
SEK 3 616
Luftgevær Hatsan BT65 SB kal 5,5 (2)
Luftgevær Hatsan BT65 SB kal 5,5. Våbennummer 0511020242. TL 108 cm. Der medfølger pumpe. Jagttegn påkrævet. (2)

Varunr: 5737410
17:07
SEK 3 337
Jagtriffel Fuldskæftet Sauer 90 kaliber .308Win
Jagtriffel Fuldskæftet Sauer 90 kaliber .308Win, Låsestolen, aftrækkerbøjlen, og magasinbunden er graveret med egeløvs blade " se billeder " leveres med påsatte EAW baser og der medfølger ringe til 25,4mm rør og ringe til 30mm rør samt en ekstra ring med større udveksling til 30mm rør, ...

Varunr: 5724104
SEK 27 812 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 15-08-2020
17:28
SEK 10 290
Miniaturemedaljer mm (6)
Miniaturemedaljerække med Dannebrogordenens Hæderstegn, 1864 medalje. Derudover 5 pins. (6)

Varunr: 5737070
SEK 1 391 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
17:54
SEK 417
Luftgevær Gamo Hunter 1250 kal 5,5
Luftgevær Gamo Hunter 1250 kal 5,5. Våbennummer 738095-07. PL 51 cm, TL 121 cm. Monteret med Nikko Stirling kikkertsigte. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5735151
18:07
SEK 765
Jagttrofæ. Hovedmonteret Kudo (Tragelaphus strepsiceros)
Jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros) H. ca. 180 cm. Aftagelig horn. Fremstår med misligholdte ører.

Varunr: 5706117
SEK 5 562 DK, Hørsholm, Hammervej 1 15-08-2020
18:14
SEK 556
To franske sabler (2)
Fransk sabel M1831 TL 64 cm, samt fransk Briquet M1816 TL 74 cm. Brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. (2)

Varunr: 5738172
18:22
SEK 1 112
30 råbukke opsatser samt en hovedmonteret ung buk (30)
30 råbukke opsatser samt en hovedmonteret ung buk. Fremstå med brugsspor. (30)

Varunr: 5735061
SEK 1 391 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
18:49
SEK 1 182
Perfecta Arms USA, enkeltløbet haglgevær
Perfecta Arms USA, enkeltløbet haglgevær kal. 12. PL. 86 TL. 129 cm. uden våbennr. Fremstår med slitage og aldersrelaterede slid og brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet.

Varunr: 5738581
SEK 1 391 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
18:51
SEK 417
Jægerhirschfænger M1849 og Artillerisabel M1854 (2)
Jægerhirschfænger M1849 med greb af træ TL 71 cm og Artillerisabel M1854 TL 64 cm. Brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. (2)

Varunr: 5738173
19:22
SEK 1 321
Jagtgevær, Ernst Thalmann - Suhl, s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, Ernst Thalmann - Suhl, s/s i kal. 12/70. LL 71 cm TL 114 cm. . Våbennummer 30923L Ren og blank i løbene. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5738577
19:47
SEK 417
Emil Suhlegelmilch Suhl, dobbeltløbet hanegevær kal 12/65
Emil Suhlegelmilch Suhl, dobbeltløbet hanegevær kal 12/65, antageligt fra år 1880. Løbslængde 76 cm Totallængde 117 cm Våbennummer ubekendt. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse påkrævet.

Varunr: 5738578
SEK 3 337 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
19:50
SEK 626
Haglgevær, Husquarna 310A J
Husquarna s/s haglbøsse, model 310A J. Kal. 12. Serienr 147506. Løbs L. 65 cm. Total L. 107 cm. Blanke løb med to sigtekorn og oliebehandlet engelsk kolbe med original bagkappe. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5532691
SEK 4 172 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
20:06
SEK 1 530
Haglgevær o/u, Browning 525 Jaguar Gold Diamond kaliber 12/76 m/chokes
Haglgevær o/u, Browning 525 Jaguar Gold Diamond kaliber 12/76 30" løb m/chokes, autosikring, løbsvælger, ejektor, ingen slør spejlblanke løb, geværet har været på skydebanen få gange " ca 300 skud " så det fremstår sort set som nyt uden brugsmærker, der medfølger 5 stk chokes hvoraf de 3 stk er ...

Varunr: 5737256
SEK 16 687 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 15-08-2020
20:12
SEK 11 403
Pedersoli Sharps model 1863 Kal .45. Riffel til sortkrudtskydning.
Pedersoli Sharps model 1863. Kal.45 perkussion, til papirpatroner. Serienr. SH 33252. Løbslængde: 80 Totallængde: 124 cm. Oktogonal, bruneret pibe med korntunnel og udskiftelige korn, stilbart snelleaftræk. Fremstår med rent og pænt løb, stram og funktionel mekanik samt brugsspor. SKV tilladelse ...

Varunr: 5732806
SEK 9 734 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:13
SEK 3 059
Pivot mount Rusan Sako: 75/85 300 svingmontage, ubrugt
Pivot mount Rusan Sako: 75/85 300 svingmontage. I tilhørende æske. Fremstår ubrugt.

Varunr: 5695157
SEK 4 172 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:18
SEK 834
Dansk Pallask M/1831 for infantariets Underofficerer og Hautboister.
Dansk Pallask M/1831 for infantariets Underofficerer og Hautboister. Med original læder på klinge Fæstet stemplet: KR2C1. TL 90 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet

Varunr: 5737416
SEK 2 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
20:22
SEK 2 781
Tre skalmonterede opsatser kronhjort. (3)
Tre skalmonterede opsatser kronhjort: 115x120 cm. Opmålt til 191,6 point. 93x110 cm., Opmålt til 168,7 point samt 92x110 cm. Alle monteret af konservator Gunner Kristoffersen. (3)

Varunr: 5736994
SEK 3 337 DK, Aalborg, Nibevej 15-08-2020
20:35
SEK 3 616
Jagtriffel Halvautomatisk Browning Model BAR kaliber .30-06 7,62x63mm med nylonkolbe og gummikappe
Halvautomatisk Browning Model Bar i kaliber .30-06 7,62x63mm produceret af belgiske FN. Fremstår med glat låsebetjening og Brownings patenterede stikmagasin samt forgyldt aftrækker. Ingen rust og intet bruneringsslid. Længde 104 cm. 50 cm blankt løb med skarpe riffelgange. 34½ cm nylonkolbe med ...

Varunr: 5738584
SEK 10 290 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-08-2020
20:53
SEK 4 728
Stevens 16/70 enkeltløbet haglbøsse
Stevens 16/70 enkeltløbet haglbøsse. Våbennummer: 2B6. Totallængde: 117 cm. Løbslængde: 76 cm. Fremstår med blankt løb med brugsspor, stram og funktionel mekanik samt generelle brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5735365
SEK < 1,000 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
21:07
SEK 417
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70.
Haglgevær s/s Simson Suhl kal 12/70. Våbennummer 215739. Produktionsnummer 261. Løb: 72 cm, Total: 114 cm. Kolbe 37 cm. Doubletrigger og ejector. Stram mekanik og rene løb. Ingen slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 5732327
SEK 1 669 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
14:42
SEK 973
Remington model 1100 Kal 12
Remington model 1100 haglgevær kal. 12/70. Våbennummer: 191509 W. Totallængde: 123 cm. Løbslængde: 70 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med brugsspor, stram og funktionel mekanik samt rent og blankt løb, mangler dog kolbekappe. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 5648065
14:49
SEK 1 321
Haglgevær AYA Goldpoint, kaliber 20/70
Haglgevær AYA Goldpoint, kaliber 20/70 ejektor. Våbennummer: 549898. Løbslængde 63,5 cm. Totallængde 108,5 cm. Skæftelængde 39 cm. Fremstår velholdt. Jagtegn påkræves.

Varunr: 5732322
SEK 8 344 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
15:43
SEK 5 562
Husqvarna cal. 222 rem
Jagtriffel Husqvarna kal 222 REM. Våbennummer 294970 . PL 58 cm, TL 110 cm. Skæfte af olieret træ. Fremstår med brugsspor og manglende magsin. Våbentilladelse påkrævet.

Varunr: 5648022
SEK 2 781 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
15:56
SEK 1 808
Replica. Colt Model 1851 Navy i kal. 36 samt kugletang (2)
Replica Revolver til sortkrudt, (forlader), Colt Model 1851 Navy i kal. 36. TL 33,5 cm. PL 19 cm. Våbennr. 41603. Nyere Lee kugletang medfølger. Fremstår lettere brugspræget, SKV2 våbentilladelse (2)

Varunr: 5719228
SEK 4 172 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2020
16:21
SEK 556
12345...7»