Utropspris
12»   Varor pr. sida   41 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Par lysestager af vædderhorn med forsølvet montering
Par stager af vædderhorn. Kugleben og lysholdere af forsølvet messing. H. 16.5 cm L. 27 cm. Med anløbninger og slitage (2)

Varunr: 6059630
SEK 1 360 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2021
18:52
SEK 476
Haglgevær s/s, AYA, kaliber 12/70
Haglgevær s/s, AYA, kaliber 12/70, blanke løb, single trigger, meget let slør, lidt aftegninger yderst på løbet " se billeder " fremstår med aldersrelateret brugsmærker, der medfølger en læderrem. Våbennummer: 56169 Totallængde: 113,5 cm Løbslængde: 70 cm Boring: 1/2 - 3/4 Skæftelængde: 36 ...

Varunr: 6060740
SEK 1 632 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26-07-2021
19:43
SEK 816
Antionio Zoli Taiga, jagtriffel Kal. 30.06 nr C038909
Antionio Zoli Taiga, jagtriffel med kuglespænde. Kal. 30.06. Skæfte i olieret træ. Aftagelig stålmagasin. Oprindelsesland Italien. Tl. 107 cm., Ll. 51 cm. Stram i lås, få brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6058387
SEK 6 799 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-07-2021
19:43
SEK 2 312
Haglgevær o/u, Baikal, kaliber 12/70
Haglgevær o/u, Baikal, kaliber 12/70, autosikring, dobbelt trigger, spejlblanke løb, ingen slør, fremstår i god stand med almindelige brugsmærker, der medfølger læderrem. Våbennummer: K10913 Totallængde: 115 cm Løbslængde: 73 cm Boring: 1/2 - 1/1 Skæftelængde: 36,5 cm Jagttegn påpkrævet.

Varunr: 6060719
SEK 2 040 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26-07-2021
19:59
SEK 680
FN Browning O/u haglbøsse kal. 12/70
FN Browning O/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: Lb3rn01368. Totallængde: 113 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 35 cm. Med singletrigger og ejektor. Fremstår med spejlblanke løb, stram og funktionel mekanik, let slør samt brugsspor. Skæftet er nyrenoveret. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6060467
SEK 8 702 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:13
SEK 4 895
Orientalsk dolk med damasceret klinge, 1800-tallet
Orientalsk dolk med damasceret klinge, med dekorationer af messing. Greb af ben i form af løve der spiser giraf. 1800-tallet. Totallængde: 35 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og limning. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6058357
SEK 10 878 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:19
SEK 1 496
Jagttrofæ. Skuldermonteret vortesvin
Jagttrofæ. Skuldermonteret vortesvin. L: 54 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6060226
SEK 2 719 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:21
SEK 816
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu. H: 150 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6060225
SEK 4 079 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:23
SEK 748
Beretta 686 silver pidgeon o/u haglbøsse kal. 12/70
Beretta 686 silver pidgeon o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: R84554S. Totallængde: 115 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 37 cm. Original kuffert medfølger. Med singletrigger og ejektor. Fremstår med stram og funktionel mekanik uden slør, spejlblanke løb samt alm. brugsspor. Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6059516
SEK 13 597 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:29
SEK 10 334
Schultz & Larsen riffel kal. 30-06 med Zeiss kikkert
Schultz & Larsen riffel kal. 30-06. Våbennummer: 51200. Totallængde: 110 cm. Pibelængde: 61 cm. Kolbe: 35 cm. Til links skytte. Indstiksmagasin. Fluted pibe. Monteret med Zeiss 3-12x56 sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt alm. brugsspor. Har kun ...

Varunr: 6059515
SEK 20 396 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:30
SEK 9 790
Salonriffel semiauto, Weatherby mark XXII kaliber .22LR
Salonriffel semiauto, Weatherby mark XXII kaliber .22LR, monteret med en Bushnell 1,5-4x20 sigtekikkert, aftageligt magasin til 9 patroner, skarpe riffelgange, fremstår i rigtig god og velholdt stand med få brugsmærker, der medfølger en læderrem. Våbennummer: 45828 Totallængde: 107 ...

Varunr: 6060581
20:32
SEK 1 904
Savage salonriffel kal. 22
Savage salonriffel kal. 22. Våbennummer: 0231272. Totallængde: 100 cm. Pibelængde: 53 cm. Kolbe: 34 cm. Med indstiksmagasin. Til links skytte. Monteret med tasco sigtekikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt alm. brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6059517
SEK 1 360 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:35
SEK 1 020
Aaron Wilburn. Bowiekniv med damasceret klinge
Bowiekniv med mosaik-damasceret klinge. Frame handle konstruktion, S-guard og frame af smedejern. Grebskaller af ironwood med nitter af sølvfarvet nikkel. Smedet af mestersmeden Aaron Wilburn, kniven er hans største til dato. Hertil håndlavet skede i kernelæder ligedeles fra Aaron Wilburn. L. ...

Varunr: 6047610
SEK 31 274 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2021
20:47
SEK 8 702
Matthews m.fl. Par langbuer samt Compound jagtbue med tilbehør (5)
Matthews Compound jagtbue samt par langbuer. Pile samt diverse tilbehør, medfølger. Fremstår med brugsspor. (5)

Varunr: 6059245
SEK 5 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2021
13:41
SEK 4 351
Haglgevær o/u, Gamba Skeet, kaliber 12/70
Haglgevær o/u, Gamba Skeet, kaliber 12/70, ejektor, løbsvælger, blanke løb, pæne graveringer, fremstår i velholdt stand med brugsmærker, der medfølger en læderkuffert. Våbennummer: 64448 Totallængde: 111 cm Løbslængde: 68 cm Skæftelængde: 35,5 cm Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6059982
SEK 9 518 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 27-07-2021
18:14
SEK 5 167
Haglgevær s/s, Baikal, kaliber 12/70
Haglgevær s/s, Baikal, kaliber 12/70, blanke løb og ingen slør, Fremstår i rigtig god stand med typiske brugsmærker, der medfølger en læderrem. Våbennummer: K11328 Totallængde: 115,5 cm Løbslængde: 73 cm Boring: 1/2 - 1/1 Skæftelængde: 38 cm Jagttegn påkrævet.

Varunr: 6060723
SEK 1 360 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 27-07-2021
19:03
SEK 748
Sportomatic model 2 halvautomatisk salonriffel
Sportomatic model 2 halvautomatisk salonriffel cal. 22 lr, med skæfte af mørkt træ, monteret med Nikko Sterling 4x32 sigtekikkert. Våbennr. E 39406.Der gives ingen garanti for funktionen; fremstår med brugsslitage, magasin mangler, bagkappe mangler, bundstykket kan ikke trækkes tilbage. ...

Varunr: 6050180
SEK 1 088 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2021
19:24
SEK 408
Samling jagttrofæer (6)
Samling på seks skalmonterede jagttrofæer. H. ca. 22-52 cm. Fremstår med brugsspor. (6)

Varunr: 6058189
SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2021
19:33
SEK 408
Udstoppet Kongegrib el. Kongekondor
Udstoppet Kongegrib el. Kongekondor (Sarcoramphus papa), siddende på sokkel m/ mangler, H. 67 cm. Fremstår i aldersrelateret stand.

Varunr: 6060885
SEK 4 079 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2021
19:45
SEK 7 343
To engelske politi hjelme (2)
To engelske politi (Bobby) hjelme hhv. mærket Dorset Police og Constabulary Cheshire, den ene hjelm med Elisabeth II kronet monogram. H. 24 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6060055
SEK 1 360 DK, Nivå, Stejlepladsvej 27-07-2021
SEK 816
Mathews compoundbue og pusterør
Mathews compoundbue med tilbehør i form af pile, taske samt skydeskive. Køber skal være over 18 år. Fremstår med brugsspor

Varunr: 6060521
SEK 2 040 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2021
20:49
SEK 1 088
Husqvarna jagtriffel kal. 338-06
Husqvarna jagtriffel kal. 338-06. Våbennummer: 257098A. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 64,5 cm. Kolbe: 33,5 cm. Med Weaver 30 mm. montage. Lee reloading dies medfølger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Varunr: 6061039
SEK 1 360 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2021
20:57
SEK 1 088
Hanegevær s/s belgisk kal 16/60
Hanegevær s/s belgisk kal 16/60 og 16/65. Våbennummer 14003. PL 74 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 33 cm. Boringer ca 1/4 + 1/4. Brugsspor, slør, mekanisk defekt og mærker. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6041083
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
15:19
SEK 408
Enkeltløbet belgisk hanegevær kal 12/70
Enkeltløbet belgisk hanegevær kal 12/70. Uden våbennummer. PL 80 cm, TL 120 cm. Brugsspor. Mekanisk funktionel. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022459
SEK 1 360 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
16:07
SEK 408
Fire hanegeværer kal 12/65 (4)
Fire hanegeværer kal 12/65. Kraftige brugsspor samt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (4)

Varunr: 6041933
17:19
SEK 408
Haglgevær s/s belgisk kal 12/65
Haglgevær s/s belgisk kal 12/65. Våbennummer 381354. PL 75 cm, TL 116 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger. Boringer ca 1/2 + 3/4. Brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022874
17:51
SEK 408
Jagtriffel, Churchill Highlander, kaliber 6,5x55
Jagtriffel, Churchill Highlander, kaliber 6,5x55 monteret med ældre Fontaine 3-9x32 sigtekikkert i weaver montage, pæne og tydelige riffelgange, hængslet magasin til 5 patroner, mekanisk i orden og fremstår i god stand med brugsmærker. Våbennummer: K001693 Totallængde: 107 cm Pibelængde: 56 ...

Varunr: 6060734
SEK 2 719 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 28-07-2021
18:36
SEK 476
En samling opsatser. (50)
En samling opsatser monteret på træplader. I alt 50 stk. Enkelte fremstår løst monterede på plader samt nogle med defekter. (50)

Varunr: 6058373
SEK 1 360 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-07-2021
18:45
SEK 1 020
To hanegeværer kal 12/65 og 16/65 (2)
To hanegeværer kal 12/65 og 16/65. Brugsspor, buler i løb, mangler hane. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Varunr: 6041694
18:54
SEK 408
Belgisk enkeltløbet haglgevær kal 12
Belgisk enkeltløbet haglgevær kal 12. Våbennummer 12729. PL 88 cm, TL 128 cm. Brugsspor. Mekanisk funktionel. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6022462
18:56
SEK 408
12»