Utropspris
   Varor pr. sida   24 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jagttrofæ. Skuldermonteret Red Hartebeest
Jagttrofæ. Skuldermonteret Red Hartebeest fra Namibia. Bronzemedalje. H. 110 mål på horn ca. 42 cm.

Varunr: 6193317
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
12:17
SEK 2 114
Hovedmonteret østrigsk buk
Hovedmonteret østrigsk buk H: 63 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6156308
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
13:44
SEK 846
Hovedmonteret polsk råbuk
Hovedmonteret polsk råbuk. H: 57 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6156384
13:44
SEK 846
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk
Afrikansk jagttrofæ. Rød blisbuk. L: 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6195540
SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
13:46
SEK 2 114
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret oryx
Afrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret oryx. H: 130 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6051731
13:46
SEK 2 255
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest
Afrikansk jagttrofæ. Hartebeest. L: 110 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6047696
13:46
SEK 2 114
Udstoppet Odder
Udstoppet Odder (Lutra lutra) monteret på plade m/ konservatormrk. 150091, L. m/ hale 74 & plade L. 55, H. 16 cm. Fremstår med aldersrelaterede stand bl.a. hale mangler hår m.m.

Varunr: 6212074
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
15:25
SEK 423
Jagttrofæ: Skalmonterede sikahjorte (Cervus nippon) (2)
Jagttrofæ: Skalmonterede sikahjorte (Cervus nippon) monteret på plader. H 50/66 cm. Brugsspor. (2)

Varunr: 6175118
SEK 1 409 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-07-2022
17:40
SEK 987
Skalmonteret jagttrofæ
Skalmonteret jagttrofæ monteret på plade. B 66 cm.

Varunr: 6224690
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-07-2022
18:25
SEK 423
Jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazelle), H. 135 cm
Jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazella) H. ca. 135 cm. D. ca. 50 cm.

Varunr: 6155867
SEK 4 228 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:35
SEK 2 819
Tre skalmonterede jagttrofæer (3)
Tre skalmonterede jagttrofæer, løse horn. L 44-70 cm. (3) Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varunr: 6136433
SEK 2 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:24
SEK 1 832
Udstoppet Canadagås (Branta canadensis)
Udstoppet Canadagås (Branta canadensis) H 49 cm. inkl stand. L ca. 51 cm. Brugsspor.

Varunr: 6202667
SEK 2 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
20:51
SEK 1 832
Sydafrikansk jagttrofæ, Kafferbøffel (Syncerus caffer)
Sydafrikansk jagttrofæ, hovedmonteret Kafferbøffel. Ud fra væg 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6156040
SEK 7 047 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
21:12
SEK 4 228
Tre skalmonterede jagttrofæer monteret på plade. L 46-60 cm. Brugsspor. (3)

Varunr: 6163424
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
21:15
SEK 987
Tre udstoppede fugle (3)
Tre udstoppede fugle. Havlit H 36 cm, toppet skallesluger H 37 cm og gravand H 39 cm. Brugsspor. (3)

Varunr: 6202668
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
21:27
SEK 3 101
Afrikansk jagttrofæ - hovedmonteret Dykkerantilope
Afrikansk jagttrofæ - hovedmonteret Dykkerantilope Dette emne er en del af en stor privatsamling på udstoppede dyr, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar måned. Se auktionerne her

Varunr: 6136432
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:31
SEK 2 537
Udstoppet måge
Udstoppet måge. H 41 cm, L 50 cm. Brugsspor.

Varunr: 6202669
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:32
SEK 1 550
Vandbøffel kranie med udskæringer
Vandbøffel kranie med udskæringer. H. 60 B. 43 cm.

Varunr: 6203612
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:42
SEK 1 128
Tre udstoppede Mår monteret på træ (3)
Tre udstoppede Mår monteret på træ, h. fra 24 til 41 cm.

Varunr: 6224578
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:45
SEK 423
10 skalmonterede jagttrofæer (10)
10 skalmonterede jagttrofæer monteret på plade. (10)

Varunr: 6231369
18:49
SEK 1 128
Hovedmonteret polsk råbuk
Hovedmonteret polsk råbuk. H: 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6228197
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:55
SEK 846
3 udstoppede: 1 munsjak, 1 bjergged, mufluung plus 2 kranier (5)
3 udstoppede: 1 munsjak, 1 bjergged, mufluung H.40, 65 og 70 cm. samt 2 kranier H. 25 cm. Alt med brugsspor øre med defekter (5)

Varunr: 6230266
SEK 1 691 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
18:32
SEK 423
Jagttrofæ skuldermonteret roanantilope (Hippotragus equinus)
Jagttrofæ skuldermonteret roanantilope (Hippotragus equinus). H 110 cm. Brugsspor.

Varunr: 6152855
SEK 7 047 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
19:23
SEK 4 792
Udstoppet musvåge med udslåede vinger
Udstoppet musvåge (buteo buteo) med udslåede vinger, monteret på træstub. H. 44. B. 90 cm. Fremstår med alderspræg.

Varunr: 6232244
SEK 2 114 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
19:26
SEK 423