Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling jagttrofæer, råbukke opsatser m.m. (58)
Samling jagttrofæer. Opsatser af råbukke m.m., 19 stk. plademonterede resten uden. Brugsspor, afslag kan forekomme.
Varunr: 5281610
SEK 1 685 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
13:16:00
SEK 2 246
Skuldermonteret jagttrofæ af Black Springbok.
Skuldermonteret jagttrofæ af Black Springbok. Højde: 63 cm. Dybde: 43 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt røglugt
Varunr: 5277432
SEK 3 370 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:55:00
SEK 1 193
Pilbåge
PILBÅGE, centralafrika, med sträng, längd ca 208 cm
Varunr: 5283654
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
21:38:00
Se mer
Jagttrofæ. Skuldermonteret Mountain Reedbuck
Jagttrofæ. Skuldermonteret Mountain Reedbuck. H. 62 cm, D. 46 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt røglugt.
Varunr: 5287643
SEK 2 246 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2019
18:16:00
SEK 491
To skalmonterede jagttrofæer
To skalmonterede jagttrofæer. H 70 cm. (2)
Varunr: 4997301
SEK 1 123 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-03-2019
18:34:00
SEK 421
Jagttrofæ. Barbary Sheep, Mankefår.
Sydafrikansk Jagttrofæ. Barbary Sheep, Mankefår. Halvmonteret. H. 135, D. 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt røglugt.
Varunr: 5268354
SEK 9 828 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2019
19:45:00
SEK 4 774
Jagttrofæ. Kudu. Skuldermonteret
Skuldermonteret Kudu. H. 160 cm. Horn L. 90 cm. Dybde fra væg til snude 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt røglugt.
Varunr: 5279300
SEK 8 986 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2019
20:47:00
SEK 4 774
Udstoppet søpapegøje / lunde (fratercula arctica)
Udstoppet søpapegøje / lunde (fratercula arctica), monteret på stand af sten. H. 27 cm(inkl. stand). Fremstår med slitage.
Varunr: 5287893
SEK 1 123 DK, Kolding, Trianglen 31-03-2019
13:19:55
SEK 491
Pilbåge
PILBÅGE med pilkoger, möjligen Tanzania, bågens längd 205 cm
Varunr: 5286462
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-03-2019
17:14:00
Se mer
Skuldermonteret jagttrofæ af Zebra (Equus quagga)
Skuldermonteret jagttrofæ af Zebra (Equus quagga). H 110 cm uden sokkel. Fremstår med brugsspor. Klargjort til montering i sokkel.
Varunr: 5258832
SEK 16 848 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-03-2019
18:47:00
SEK 8 424
Samling Jagttrofæer. Opsatser af råbuk
Samling Jagttrofæer. Opsatser af råbuk, skalmonterede på plader af træ. Enkelte med løs plade. Fremstår med aldersspor (21)
Varunr: 5288555
SEK 1 123 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-03-2019
19:26:00
SEK 491
Fuldmonteret krokodille længde ca. 400 cm
Udstoppet fuldmonteret Nilkrokodille (Crocodylus niloticus) skudt og udstoppet i Sydafrika. Hovedet delvis opbygget af kunstmateriale. L. ca 400 cm. Fremstår med naturlig patina. Krokodillen kan handles frit inden for EU, ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse.
Varunr: 5271826
SEK 22 464 DK, Aalborg, Nibevej 31-03-2019
19:35:00
SEK 11 232
Tierpräparat / Jagdtrophäe, Kudu, Hinterteil
Tierpräparat / Jagdtrophäe, Kudu, Hinterteil, braune Fellfarbe mit Schweif, zum Hängen an die Wand geeignet, L.46cm, B.34,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, minimaler Fellabrieb an Innenseite des Schweifs.
Varunr: 5228829
SEK 2 615 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:11:00
SEK 418
Jagdtrophäe / Tierschädel, Eland
Jagdtrophäe / Tierschädel, Eland, H.100cm, B.35cm, T.23cm., partiell leichte Risse.
Varunr: 5154710
SEK 3 661 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:11:00
SEK 418
Jagttrofæ, kronvildt med vinterpels
Jagttrofæ, kronvildt med vinterpels, stående på træbjælke, H. 102 cm, B. 26 cm, D. 146 cm, fremstår med minimale slitagespor og minimal slitage på skindet.
Varunr: 5224837
SEK 4 184 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:11:00
SEK 2 092
Jagttrofæ, kronvildt med vinterpels, stående på træbjælke, H. 145 cm, B. 36 cm, D. 122 cm, fremstår med minimale slitagespor og minimal slitage på skindet.
Varunr: 5224836
SEK 6 276 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:15:00
SEK 3 400
Tre afrikanske skind (3)
Tre afrikanske skind bestående af zebra L. 224+ afknækket hale 25 cm. samt 2 andre skin (vist ) Wildebeast 70-98 cm. Fremstår med almindelig brugspræg, herunder revner og huller (3)
Varunr: 5285194
SEK 4 212 DK, Helsingør, Støberivej 31-03-2019
20:15:00
SEK 2 106
Zwei Buchstützen mit montierten, präparierten Büffelfüßen
Zwei Buchstützen mit montierten, präparierten Büffelfüßen, auf Holzplatten, H. jeweils ca. 28,5 cm, L. jeweils ca. 29,5 cm, partiell kleine Fehlstellen im Fell, Verschmutzungen und Bereibungen. (2)
Varunr: 5266794
SEK 1 046 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:37:00
SEK 418
Grønlandica. Narhvalstand (Monodon monoceros), L. ca. 179 cm
Grønlandica. Tand fra Narhval (Monodon monoceros) m/ ujævn spids, upoleret, L. ca. 179 cm, vægt ca. 3,7 kg. Kan sælges indenfor EU uden Cites. Ved udførelse fra Danmark bedes man rette henvendelse til Naturstyrelsen / Cites.
Varunr: 5285622
SEK 16 848 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2019
21:17:00
SEK 8 986
Skind af stor han-giraf, full size flatskin (Giraffa camelopardalis)
Skind af stor han-giraf, full size flatskin (Giraffa camelopardalis). Nedlagt i Zimbabwe ca. 2008. Mål fra forben til forben 440 cm. Fra mule til halespids 566 cm. Køber kan rekvirere fotos af nedlagt dyr.
Varunr: 5263403
SEK 42 121 DK, Kolding, Trianglen 02-04-2019
20:36:00
SEK 21 060
Udstoppet tårnfalk (Falco tinnunculus)
Udstoppet tårnfalk (Falco tinnunculus) monteret på gren. H 29 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Cites certifikat medfølger protokol nr: EU 0204-02224/19.
Varunr: 5282797
SEK 1 404 DK, Herlev, Dynamovej 03-04-2019
13:35:00
SEK 562
Fladmonteret skind fra Burchells zebra (Equus burchelli)
Fladmonteret skind fra Burchells zebra (Equus burchelli). L. 327 B. 180 cm.
Varunr: 5283201

SEK 4 774 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-04-2019
19:56:00
SEK 3 370
Jagttrofæ: Skulder- /bladmonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros)
Jagttrofæ: Skulder- /bladmonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros) H. 205 cm.
Varunr: 5283186

SEK 6 178 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-04-2019
20:50:00
SEK 3 370