Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Nikon F2A kamerahus
Nikon F2A analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. F2 7250858. Fremstår med mindre brugsspor. Virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5279200
SEK 3 650 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:21:00
SEK 1 193
Nikon S3 kamera med 50 mm. objektiv.
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6309855 med Nikkor-H 50 mm. 1:2 No. 758459 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280645
SEK 23 868 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:38:00
SEK 11 794
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 6918521 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5279216
SEK 4 212 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:41:00
SEK 2 106
Leica kamera.
Ernst Leitz, Wetzlar. Leica III kamera Serienr. 424096 med Elmar 50mm 1:3,5 objektiv. Lukkermekanisme virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280894
11:19:00
SEK 2 106
Nikon F90X kamera med objektiv.
Nikon F90X analogt spejlrefleks kamerahus med Tokina 70-200 mm. 1:4,5 mm. zoomobjektiv og Nikon SB-26 flash medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280393
SEK 2 527 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
11:38:24
SEK 702
Nikon F kamera med objektiv
Nikon F analogt spejlrefleks kamerahus. Serienr. 7392501 med Nikon Nikkor-S 50 mm. 1:1,4 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280315
11:59:00
SEK 2 246
Nikon FG-20 kamera med objektiv.
Nikon FG-20 analogt spejlrefleks kamerahus med Nikon Nikkor 35-105 mm. 1:3,5-4,5 zoomobjektiv. Lukkermekanisme fungerede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5279337
SEK 1 685 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:38:00
SEK 421
Leica 1 kamera
Leica 1 kamera (sort) serienr. 37566 med Leitz Elmar 50 mm. 1:3,5 objektiv. Lukkerfunktion virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280727
SEK 14 040 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
18:39:00
SEK 7 020
Franke & Heidecke, Rolleiflex kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera Synchro-Compur serienr. 1762810. Carl Zeiss Planar 75 mm. 1:3,5 objektiv. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280330
SEK 8 424 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
18:40:00
SEK 4 212
Nikon S3 søgerkamera serienr. 6306572 med W-Nikkor C 35 mm. 1:2,5. No. 263592 objektiv. Fremstår med brugsspor og ridser. Lukker virkede ved afprøvning men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280614
SEK 21 060 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:29:00
SEK 10 390
Nikon 300 mm. teleobjektiv.
Nikon ED AF Nikkor 300mm. 1:2,8 teleobjektiv med telhørende Nikon HE-6 modlysblænde og transportkuffert. Fremstår med brugsspor. Ingen ridser på linseelementer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280928
19:39:00
SEK 10 390
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera
Franke & Heidecke. Rolleiflex kamera Synchro-Compur serienr. S 230155. Carl Zeiss Sonar 135 mm. 1:4 objektiv. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5280446
SEK 16 848 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:50:00
SEK 8 424
Biograf filmfremviser Kalee 'Vulcan',
Biograf filmfremviser Kalee 'Vulcan'. Sokkel mærket Philips. Der medfølger en film på rullerne.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.NB. Meget tung
Varunr: 5279140
SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
20:33:00
SEK 3 370
Sinar P2 teknisk kamera med diverse tilbehør (5)
Sinar P2 teknisk kamera med diverse tilbehør, heribland Sinar Binocular Reflex Magnifier, 7 Lisco mark II filmholdere, Sinar 69, 6 objektiver, 3 transportkasser, Manfrotto 161B tripod kamerastativ, IFF Salon søjlestativ, H. ca. 200 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varunr: 5272790
SEK 16 848 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
19:38:00
SEK 8 424
Komplet fotostudio med 24 dele (3)
Komplet fotostudio med 24 dele. Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: 6 x fotostativ-holdere 6 x fotolamper m/ tænd/sluk og justeringsfunktion 6 x sølv refleksskærme 6 x professionelle ...
Varunr: 5275772

SEK 3 370 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2019
20:10:00
SEK 1 053
Konvolut Fotoapparate (3)
Konvolut bestehend aus drei Fotoapparaten: Rollei 35, no. 3065741, Lenz Rollei HFT(R) Sonnar 40 mm f/2.8, filter thread E 30,5 x 0,5 (Tessar 40 mm f/3.5, filter thread E 24 x 0.5), 97 × 60 × 32 mm, Tragetasche, altersgemäße Reibespuren, Aufnahmeknopf beschädigt. Minox Wetzlar Modell III ...
Varunr: 5238400
SEK 3 400 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-03-2019
21:56:00
SEK 471
Mikroskop Steindoff & Co Berlin 60146 m.m. (6)
Mikroskop Steindoff & Co Berlin 60146 m.m. æsker med diverse prøver samt tilbehør, mikroskopet er i trækasse med tilhørende 5 stk. okularer m.m. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor herunder løs låge til kasse.
Varunr: 5284040
SEK 3 370 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2019
20:16:00
SEK 491
Samling ældre kameraer samt tilbehør.
Samling ældre kameraer samt tilbehør. Der er bl.a set Kodak Retina, Brownie, Pronto, Photax, Kodak junior, Gevaert smallfilmskamera. Derudover nogle lysmålere, m.m.
Varunr: 5287507
SEK 2 106 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2019
20:21:00
SEK 421
Voigtländer m.m. Samling kameraer, objektiver, fotoudstyr m.m.
Voigtländer m.m. Samling kameraer, objektiver, fotoudstyr m.m., bestående af Voigtländer VITO CL m/ obj. Voigtländer 2.8 / 50, AGFA Synchro Box, Agfa kamera m/ obj. Agfa Apotar 1:3.5 / 45, Polaroid Supercolor 670 AF, Kodak Doublet, Olympus Film Transfer m.m. Brugspræg. Lauritz.com indestår ikke...
Varunr: 5269773
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2019
15:35:00
SEK 421
Objektiv, Sigma apo 70-210mm
Objektiv, Sigma apo 70-210mm 1:2.8. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5282880
SEK 1 685 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
19:37:00
SEK 421
Ernst Leitz, Wetzlar. Kamera Leica IIf samt Elmar 5 cm. og 90 mm. objektiver mm.
Ernst Leitz, Wetzlar. Målsøgerkamera, model Leica IIf, monteret med Leitz Elmar 5 cm. 1:3,5, i original taske af læder. Fremstillet 1955 med serienr. 764907. Desuden medfølger løs 5 cm. Leitz målsøger i læderetui, filter, objektiv Elmar 90 mm. 1:4 med matchende løs 90 mm. SGVOO målsøger samt ...
Varunr: 5278509
SEK 2 808 DK, Helsingør, Støberivej 31-03-2019
19:55:00
SEK 772
Copal Verschluss mit Kabelauslöser für Sinar Großformat Kamera
Copal Verschluss, Made in Japan, für Sinar Switzerland no. 954067, Gebrauchs- und Reibespuren Kabelauslöser mit gewinkeltem Ende Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität!
Varunr: 5143285
SEK 3 138 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2019
20:11:00
SEK 418
Tysk stereomikroskop, med strømforsyning (2)
Tysk stereomikroskop, med strømforsyning, indbygget forstørrelsesvælger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varunr: 5284038
SEK 3 370 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2019
20:39:00
SEK 842
Zeiss Ikon kamera
ZEISS IKON, modell "Icarex 35", 1960-70-tal, med Carl Zeiss Ultron 50mm F/1.8, i orginalförpackning
Varunr: 5286884
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01-04-2019
21:57:00
Se mer