Utropspris
12345...15»   Varor pr. sida   436 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Zeno - Watch Basel. Limiteret Chronometer herrearmbåndsur
Zeno - Watch Basel. Herrearmbåndsur automatic, i kasse af stål, sort urskive med lyse tal, streginddeling samt datofunktion, Officially Certified Chronometer, bagkapsel med synligt urværk, monteret med senere Haveston rem. Limited Edition 59/200. Ø. 47 mm. (eskl. krone). Uret fungerer. ...

Varunr: 6220055
SEK 7 047 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
21:00
SEK 4 228
Panerai Luminor OP6727. Herreur af stål
Herrearmbåndsur fra Panerai, model Luminor OP6727, serienummer BB1392276. Urkasse af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, safirglas, monteret med gummirem med Panerai spænde. Ø. 44 mm. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Nummer N0099/2000. Der medfølger inder- og yderboks, ekstra sort...

Varunr: 6208356
SEK 47 919 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
21:01
SEK 38 054
Hermès damearmbåndsur, model 'Loquet' L01.201 fra 2015
Hermès damearmbåndsur, model 'Loquet' L01.201 fra 2015.Urkasse og armring / rem af forgyldt stål med krokopræget dekoration, gylden riflet urskive med logo og to visere. Quartz urværk. Serienummer 837919. Urkasse B 20 mm.Der medfølger boks, booklet, certifikat fra 2015. Uret går. Lauritz.com ...

Varunr: 6217172
SEK 11 275 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
21:02
SEK 5 638
Breitling 'Colt Chronograph 41'. Herreur i stål med sølvfarvet skive, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Breitling, model Colt Chronograph, ref.: A73380, serienr.: 908527, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, blå sub-dials, datoangivelse ved 4.30"position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, justerbar lynette, safirglas, monteret med original...

Varunr: 6228288
SEK 22 550 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
21:08
SEK 16 913
Vintage Omega Seamaster 120m 'Calypso'. Herrearmbåndsur af stål og forgyldt stål
Vintage Omega Seamaster 120m 'Calypso'. Herrearmbåndsur af stål og forgyldt stål med sort urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt dato. Omega quartz urværk cal. 1337. Integreret Omega stållænke med Omega foldespænde. Ø: 37 mm (ekskl. krone). Uret går ikke ved montering af ...

Varunr: 6229187
SEK 2 114 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
21:20
SEK 3 383
Seiko Quartz Chronograph, 'Pepsi' herreur.
Seiko Quartz Chronograph, 'Pepsi'. Herrearmbåndsur med urkasse af stål. Ø. 40 mm. Sort urskive med logo, 'Pepsi' lynette, stregindex, chronographfunktion og datorude. Quartz urværk. Monteret med stålrem. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor, ridser på glas og ...

Varunr: 6221583
SEK 5 638 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:11
SEK 3 946
Armand Nicolet S05 automatic herreur Ref Nr. A460AGN-NR-G9610
Armand Nicolet S05 automatic herreur Ref Nr. A460AGN-NR-G9610, i urkasse af forgyldt stål, mørkbrun skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, safirglas, monteret med sort original gummirem med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 43,8 mm. Medfølges af boks, kasse, ...

Varunr: 6224833
SEK 9 866 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:23
SEK 7 047
Standur.
Standur i kasse af mørkbejdset træ, urskive med romertal. Sider med kanneleringer, top med svanehalse prydet med messingspids, pendul, optræksnøgle og lodder medfølger. H. 203 cm. Fremstår med brugsspor, revne i glas, en svanehals og en messingspids knækket, nøgle medfølger. Lauritz.com indestår ...

Varunr: 6222658
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
09:39
SEK 423
Armand Nicolet 'JS9 Diver'. Automatisk herreur i stål med sort skive, ca. 2019
Herrearmbåndsur fra Armand Nicolet, model JS9 Diver, ref.nr.: A460AGN, cal. ETA 2846, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, safirglas, monteret med original gummirem med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 43,8 mm. Medfølges af boks, kasse,...

Varunr: 6224881
SEK 6 483 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
09:42
SEK 4 510
Timberland Hempstead TDWGA2103601
Herreur model Hempstead TDWGA2103601. Mineralglas. Vandtæt ned til 50 M. Diameter 42 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6227193
09:44
SEK 846
Richardt Mejer herreur model Automatic Watch Dark
Richardt Mejer herreur. Automatisk urværk med gangreserve på 44 timer. Safirglas.Vandtæt ned til 50 m. 316L kirurgisk rustfrit stål. Diameter 38 mm. Fremstår ubrugt i original emballage. Uret gik på vurderingstidspunktet, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6219176
SEK 5 356 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
10:20
SEK 2 537
Fransk kaminur med drueplukker, ca. 1840
Fransk kaminur af forgyldt bronze og bronzeret zink, romantisk topfigur i form af drueplukker, metalskive med romertal, ca. 1840. H. 48. L. 38 cm. Fremstår med patina. Pendul og optræksnøgle medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6196391
SEK 2 819 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
10:29
SEK 2 114
Jaeger LeCoultre. Bordur i forgyldt messing med 8 dags værk
Jaeger-LeCoultre. Bordur, urkasse af forgyldt messing og klar og blå akryl, indvendig motiv af forskellige dyr, mekanisk urværk med manuelt optræk. H. 18 cm., B. 13,5, D. 6 cm. Fremstår brugsspor, slid m.v. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ...

Varunr: 6204717
SEK 8 456 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
10:47
SEK 6 765
Bulova Specials Sport 98A245
Bulova herreur model Sport 98A245. Ridsefrit safirglas. Vandtæt ned til 50M. Diameter 44 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6219207
SEK 3 664 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:09
SEK 2 678
Candino dameur model Classic C4645/1
Candino dameur. Safirglas. Diameter 30 mm. Fremstår ubrugt i original emballage. Uret gik på vurderingstidspunktet, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6206554
SEK 1 973 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:13
SEK 987
Gevea armbåndsur med guldlænke, 14 kt.
Gevea armbåndsur udført i 14 kt. guld. Lys urskive med streginddeling samt time- og minutvisere. Ø: ca. 22 mm. Monteret med murstenslænke af 14 kt. guld. Længde: 17.5 cm. Bredde på lænke: 8 mm. Vægt: 20 gram. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6218590
11:19
SEK 5 638
Bulova Devil Diver Oceanographer 98B320
Bulova herreur model Devil Diver Oceanographer. Ridsefrit safirglas. Vantæt ned til 200 M. Diameter 44 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6219275
SEK 6 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:29
SEK 4 510
Swiss Military Hanowa Challenger Pro Anniversary 6431813007
Herreur model Swiss Military Hanowa Challenger Pro Anniversary. Ridsefrit safirglas. Vandtæt ned til 100 M. Diameter 43 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6219307
SEK 3 101 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:30
SEK 2 396
Casio G-Shock British Army Special Edition Mudmaster GG-B100BA-1AER
Casio G-Shock British Army Special Edition Mudmaster ref. GG-B100BA-1AER herreur. Ø 53 mm., tykkelse 19 mm., urkasse af resin i farverne Grå, Grøn, Sort, urskive LCD/LED, Sort. Quartz værk, rem af resin med stålspænde, mineral glas. Fremstår ubrugt i original emballage med ustemplet ...

Varunr: 6222298
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:45
SEK 3 101
Timberland Kinsley TDWGA2103703
Herreur model Kinsley TDWGA2103703. Mineralglas. Vandtæt ned til 50 M. Diameter 42 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6223584
11:49
SEK 705
Timberland Aldridge TDWGC2102403
Herreur model Aldridge TDWGC2102403. Mineralglas. Vandtæt ned til 50 M. Stopur. Datovisning. Diameter 46 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6223782
11:50
SEK 1 409
Timberland Callahan TDWGF2102603
Herreur model Callahan TDWGF2102603. Mineralglas. Vandtæt ned til 50 M. Stopur. Datovisning. Diameter 46 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6223568

SEK 1 550 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:58
SEK 1 128
Accutron Legacy Limited Edition 2SW6A002
Herreur model Accutron Legacy Limited Edition. Ridsefrit safirglas. Vandtæt ned til 30M. Diameter 34 mm. Fremstår i ubrugt emballage. Uret gik ved vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Varunr: 6223560
SEK 11 275 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
12:00
SEK 9 020
Rolex Datejust Pearlmaster. Damearmbåndsur i 18 kt. guld
Damearmbåndsur fra Rolex. Model Datejust Pearlmaster, ref. nr. 81318. serienr. G129XXX, værk nr. 2966426, købt år. 2011. Urkasse i 18 kt. guld, lynette med påsatte diamanter, safirglas, jubilee skive med punktindeks med påsatte diamanter, datovisning, riflet krone med logo, mekanisk urværk med ...

Varunr: 6221502
SEK 352 349 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
13:14
SEK 281 879
Vintage Omega, damearmbåndsur i 14 karat guld
Vintage Omega, cal. 625, damearmbåndsur i urkasse af 14 karat guld med guldfarvet urskive med logo, timemarkeringer samt to visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk samt integreret lænke i 14 karat med Omega spænde i 14 karat guld. Guld vægt: ca. 40 gram, totalvægt ca. 45 gram. Bredde:...

Varunr: 6195979
SEK 19 732 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
13:48
SEK 15 503
Edox SkyDiver Neptunian Blue 80120 3NM BUIDN
Automatisk mekanisk urværk med datovisning. Sølv stållænke, der er spændt fast i den sølv urkasse af rustfrit stål. Vandtæt ned til 100 ATM. Urets diameter 44 mm. Tykkelse 16 mm. Safirglas.

Varunr: 6186684

14:19
SEK 5 638
Raymond Weil Freelancer Diver 2760-ST3-50001
Herreur med automatisk urværk, samt en urkasse med en diameter på 42 mm. Gangreserve 38 timer. Safirglas. Urkasse i rustfrit stål. Vandtæt ned til 30 ATM. Uret fremstår i ubrugt materiale.

Varunr: 6186990

SEK 15 503 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
14:20
SEK 11 275
Alpina Comtesse Quartz AL-240ND3C6B
Dameur i rustfri stållænke. Batterilevetid på 45 måneder. Urkasse i 316L kirurgisk stål. Urets diameter 36 mm. Vandtæt ned til 5 ATM. Safirglas. Uret fremstår i ubrugt emballage.

Varunr: 6186954

14:21
SEK 3 946
Von Doren Uræd Day/Date Lava
Herreur model Uræd Day/Date Lava. Uret måler 40 mm i diameter og har en tykkelse på 13 mm. Glasset er af ridsefrit safirglas, og uret er vandtæt til 10 ATM.Fremstår ubrugt i original emballage.

Varunr: 6173683

14:22
SEK 7 047
Modelserie Frederique Constant Vintage Rally Healey Automatic FC-303WGH5B6
Automatisk urværk. Gangreserve 38 timer. Urets diameter 40 mm. Urkasse rustfrit stål. Vandtæt ned til 50 ATM. Safirglas. Fremstår ubrugt i original emballage.

Varunr: 6187047

SEK 12 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
14:24
SEK 8 738
12345...15»