Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stort antikbemalet vægur, Ø. 80 cm
Antikbemalet vægur med teksten "Hotel Westminster". Væguret er fremstillet i metal og i retro vintage stil. Ø 80 cm.
Varunr: 5351858

SEK 1 727 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
10:29:00
SEK 432
George Nelson for Vitra, Ball Clock vægur
Vitra Ball Clock vægur, hvidlakeret metal og rødlakeret markeringer. Ø 33 CM. Designet af George Nelson for Vitra i 1948. Vejledende udslagspris 2.413 DKK, Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om ...
Varunr: 5427546

SEK 1 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
10:40:36
SEK 1 079
Amerikansk vægur Waterbury Clock Company i kasse af fineret mahogni.
Amerikansk vægur Waterbury Clock Company i kasse af fineret mahogni, med ottekantet hoved, skive med romertal. H. 63 cm. B. 42 cm. 1900-tallets begyndelse. Fremstår med brugsslitage og finer skader, pendul og optræksnøgle medfølger.
Varunr: 5417152
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
12:31:00
SEK 432
Omega fickur
OMEGA, fickur, 14 k guld, savonett, centrumsekund, gravyr, boettnr 6497076, diameter 50 mm, total vikt 80 g
Varunr: 5441698
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22-09-2019
13:04:00
Se mer
Fickur Omega silver
OMEGA, fickur, svarta siffror, vitemaljerad urtavla, sekundvisare, diameter ca 47 mm, med klockkedja
Varunr: 5441710
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-09-2019
13:28:00
Se mer
Herrarmbandsur 14 k guld Eterna
ETERNA, herrarmbandsur, 14 k guld, quartz, romerska siffror mot vit urtavla, armband av läder, urtavlans diameter ca 30 mm
Varunr: 5441717
13:42:00
Se mer
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld
Dobbeltkapslet herrelommeur af 14 kt. guld, guillocheret for- og bagside, hvidemaljeret urskive med arabertal og lille sekundviser, støvkapsel af metal. H. inkl. øsken 6,6 cm. Ø 5,0 cm. Vægt ca. 82 gr. Uret fungerer på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5442639
SEK 7 195 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
14:07:41
SEK 4 605
Omega Seamaster herrarmbandsur
OMEGA, Seamaster, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1967, caliber 564, serienr 25661533, boettnr 168.022 / 168.028diameter 36 mm
Varunr: 5441738
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 22-09-2019
14:32:00
Se mer
Rolex Datejust damarmbandsur
ROLEX, damur, Datejust, guld/stål, automatisk, 1989, safirglas, datum, viklås, diameter 26 mm, box, certifikat
Varunr: 5441740
SEK 11 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-09-2019
14:36:00
Se mer
Armbandsur art dèco 18 k vitguld med diamanter
RECTA, armbandsur, 18 k vitguld, art dèco, 10 rosenslipade diamanter, rekturangulär urtavla, sannolikt 1920-/30-tal, boettens sidor med graverad dekor, armband av svart läder, boettens längd ca 24 mm
Varunr: 5441742
14:40:00
Se mer
Fransk nyrokoko kaminur i kasse af sortlakeret træ.
Fransk nyrokoko kaminur i kasse af sortlakeret træ.indlagt med messing og farvet ben, urhus flankeret af fire helsøjler med baser og kapitæler af forgyldt bronze, hvid emaljeret skive med romertal. 1800-tallets anden halvdel. H. 50 cm. B. 24,5 cm. med revnet glas kuppel H. 63 cm. B. 29,5 cm. ...
Varunr: 5438517
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:02:00
SEK 1 007
Henning Koppel armbandsur för Georg Jensen
HENNING KOPPEL, armbandsur för Georg Jensen, quartzverk, stål, safirglas, datum, stor sekundvisare, index och krans med briljanter, krona med monogram, vit läderrem alligator original, modell HK 321, serie nr. 005246, diam ca 32 mm, box med inredning, ytterkartong samt inköpshandling daterad juni 2019 medföljer
Varunr: 5441749
SEK 14 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
15:02:00
Se mer
Seiko herrearmbåndsur af stål.
Seiko chronograph herrearmbåndsur med urkasse af stål. Ø. 38 mm. Sort urskive med logo, arabertal og sub dials til chronographfunktion og datorude ved position 3#. Quartz urværk. Monteret med lænke af stål med foldespænde. Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz.com indestår ikke for ...
Varunr: 5442919
15:52:03
SEK 504
3 stk. Braun ' Classic' Herrearmbåndsure (3)
3 stk. Braun ' Classic' Herrearmbåndsure ref. BN0032WHBKG og BN0032BKBKG og BN0211BKSLMHG. Urkasser i hhv. matog sort stål, sort og hvide urskiver med streginddeling og arabertal for sek. min. og timer. Quartz værk. Ø. 40 og 38 mm. Fremstår ubrugt med originale kasser. Urene går på ...
Varunr: 5433427

SEK 4 892 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
15:55:00
SEK 504
Rado 'True Thinline' i hvid keramik
Rado 'True Thinline' i hvid keramik. Kvartsbevægelse Case: Hvid keramik. 38.5mm Fast bezel. Analog hvid dial med Rose Gold-tone hænder. Ridsikkert Sapphire. Vandtæt ved 30 meter / 100 fod. Funktioner: time, minut og rem: Original hvid cermamic armbånd. L. 20cm Vare nr. R27957102 Inklusiv ...
Varunr: 5309489

SEK 15 008 BE, Antwerpen 22-09-2019
16:09:00
SEK 643
Rado 'Sintra' Jubile Ladies Watch with Diamonds
Rado 'Sintra' Jubile Ladies Watch QuartzCase: 21 mm x 17 mm . Ceramic40 Diamonds on the bezel. Analog black dial with gold-tone hands. Second Markers: Diamonds mark at the 3, 6, 9 and 12 o'clock Scratch Resistant Sapphire. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute, ...
Varunr: 5017350

SEK 32 696 BE, Antwerpen 22-09-2019
16:11:00
SEK 1 179
Cartier Santos armbandsur
CARTIER, Santos, armbandsur, 1980-tal, guld/ stål, automatiskt urverk, safirglas, datum, krona med safir, halvstellänk med viklås original, refnr. 296104105, diam ca 28x30 mm
Varunr: 5441801
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:06:00
Se mer
Samling fickur 8 delar
SAMLING FICKUR, 8 delar, 1800/1900-tal, silver och metall, diam ca 37-56 mm
Varunr: 5441805
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:14:00
Se mer
Wilka fickur 14/18K
WILKA, fickur, 18K, rödguld, 1930-tal, Schweiz, inläggningar med emalj, diam 46 mm, vikt 47 g, del av klockkedja 14K medföljer, vikt ca 3.4 g
Varunr: 5441809
SEK 4 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 22-09-2019
17:22:00
Se mer
Lemania armbandsur 18K
LEMANIA, armbandsur, 18K, rödguld, manuellt urverk, plastglas, halvstel länk modell X-länk, diam ca 16 mm, längd ca 17 cm, bruttovikt ca 15.5 g
Varunr: 5441831
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
18:14:00
Se mer
Tissot Seastar damarmbandsur i 18 k guld
TISSOT, damur, Seastar, 18 k guld, quartz, plexiglas, datum, originalläderband med spänne i gulddoublé, diameter 22 mm, box
Varunr: 5441836
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
18:24:00
Se mer
Tissot armbandsur 18K
TISSOT, armbandsur, 18K, manuellt urverk, fasettslipat plexiglas, stavindex, krona märkt T, stel armlänk i double, diam ca 17 mm
Varunr: 5441838
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 22-09-2019
18:28:00
Se mer
Dansk standur i kasse af egetræ
Dansk standur i kasse af egetræ med udskåret front. Urskive af kobber. To lodder og pendul medfølger. Nøgle mangler. H. 204 cm B. 50 cm. 1930érne. Med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5431947
SEK 1 151 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
18:39:00
SEK 432
Georg Jensen herrearmbåndsur af stål
Georg Jensen herrearmbåndsur modelnr. 393 med urkasse af stål. Ø. 42 mm. Hvid urskive med logo, arbertal, stregindex og datorude ved position 3# Time- minut- og sekundvisere. Quartz urværk. Monteret med lænke af stål og butterflyspænde med logo. Uret gik ikke på vurderingstidspunktet ...
Varunr: 5422844
SEK 3 453 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:02:00
SEK 2 446
Rado 'Sintra' Jubile Kvinders Ur
Rado 'Sintra' Jubile Kvinders Watch Quartz Etui: 22 mm. Keramisk Fast bezel. Analog sort urskive med sølvtonehænder. Black Diamonds indekser. Ridsikkert Sapphire. Vandtæt på 30 meter / 100 fod. Funktioner: time, minut, sekunder Rem: Original keramik. L. 16,5 cm med fold over lås Vare nr. ...
Varunr: 5360981

SEK 24 656 BE, Antwerpen 22-09-2019
19:13:00
SEK 536
Christina Watches dameur med ametyster og diamanter samt armbånd (2)
Ur fra fra Christina Watches, udskiftelig topring med 54 ametyster. Lynette med 25 bevægelige diamanter og 17 bevægelige ametyster. Lys urskive med stregindeling og tre visere Ø3.3 cm. Monteret med lilla læderrem. Der medfølger et lilla armbånd med en forgyldt chams med ametyster. Uden brugsspor....
Varunr: 5395218
SEK 5 756 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
19:18:00
SEK 576
Gucci 'Grammy'. Midsize dameur i roséforgyldt stål, 2010'erne
Midsize damearmbåndsur fra Gucci, model Grammy, ref.nr.: 114-1, i urkasse af roseforgyldt stål, digital skive, ugedag- og datoangivelse, alarm-funktion, safirglas, monteret med original gummirem med roseforgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 40 mm. Medfølges af etui samt manual. Fremstår med lette ...
Varunr: 5397358
SEK 5 756 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:18:00
SEK 863
Baume & Mercier. Dameur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1990'erne
Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, safirglas, monteret med nyere rem, quartz urværk. Ø. 27 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Varunr: 5387001
SEK 7 195 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:20:00
SEK 1 583
Rolex Oyster Perpertual, herrearmbåndsur, platin med diamanter, model Day-Date
Oyster Perpetual Day-Date Superlative Chronometer af Rolex, herreur el. dress watch af platin m/ diamanter. Rolex sølvfarvet urskive med timemarkeringer i form af streg / punktindeks m/ 10 diamanter, sekundviser, datorude ved 3' position, dagrude ved 12' position, safirglas, Rolex krone m.m. ...
Varunr: 5364013
SEK 244 617 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:27:00
SEK 165 477
Versace 'Leda'. Stort dameur i stål med perlemorsskive, 2010'erne
Damearmbåndsur fra Versace, model Leda, ref.nr.: VNC101407300519, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med romertal og stregindeks, safirglas, monteret med original læderrem med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 38 mm. Fremstår med minimale håndteringsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet....
Varunr: 5408297
SEK 4 317 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
19:36:00
SEK 504
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>