Utropspris
12345»   Varor pr. sida   142 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron, str. B
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast, læderbetrukne armlæn. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med lette ...

Varunr: 6196719
SEK 14 094 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
14:13
SEK 10 430
Peter Løvig Nielsen. Fritstående skrivebord i teak
Peter Løvig Nielsen. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, plade med kehlet kant, front med tre skuffer, bagside med barindretning og spejlfelt, medeformet understel med patinerede messingbøjler. Nøgle medfølger. Fremstillet hos Hedensted Møbelfabrik. 1950'erne. H. 72 L. 150 B. 88 cm. ...

Varunr: 6230777
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
15:20
SEK 9 866
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort 'Christianshavn' stof. Fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen red label, mærkat herfra. Fremstår med ny påsat 'skal' uden brugsspor.

Varunr: 5942688
SEK 9 584 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:07
SEK 7 611
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol.
Arne Jacobsen. Kontorstol betrukket med sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6175666
SEK 8 456 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:49
SEK 6 201
EPJ Design. Skrivebord af hvidlakeret metal.
EPJ Design. Skrivebord med stel af hvid lakeret metal, sko samt fodstøtte af eg.7212160 H. 72cm, B. 121cm, D. 60cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale håndteringsspor.

Varunr: 6227031
SEK 5 356 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
17:59
SEK 2 819
Knoll. Kontorstol model Chadwick
Kontorstol med drejelig stamme med højdejustering samt vippefunktion, monteret på fempasfod med hjul. Fremstillet hos Knoll Furniture. Model Chadwick. Alm. brugsspor

Varunr: 6218416
SEK 2 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
18:02
SEK 1 973
Hæve/sænke skrivebord med plade fra Pelikan Design.
Hæve/sænke skrivebord med plade i massiv kirsebær fra Pelikan Design, model "Pylon". To løse trekantede plader med hvid finer, for ledningsgennemføring. Fremstår med hakker under bordpladen i den ene side, samt svindrevner på pladen. kraftige brugsspor. Hæve/sænke funktion. L. 180. B. 100 cm.

Varunr: 6231274
SEK 1 128 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
18:31
SEK 493
Skrivebord i industrielt look, træ og metal
Skrivebord i industrielt look med bordplade af massivt træ samt stel af patineret metal, front af tre skuffer med greb. H. 75 L. 101 B. 62 cm. Fremstår med alm. brugsspor herunder ridser og mærker, stedvist rust.

Varunr: 6224854
SEK 1 409 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
18:46
SEK 423
Skrivebord af eg
Skrivebord af fineret og massiv eg, runde tilspidsede ben. H. 73, B. 140, D. 70 cm. Fremstår med ridser, mærker, pletter og malingrester.

Varunr: 6212890
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
19:11
SEK 423
Skrivebord med plade af laminat
Dansk møbelproducent, skrivebord med plade af hvid laminat samt sortlakerede højdejusterbare ben i stål. Bordplade med to Ledningshuller. L. 180 cm. B. 80 cm. H. 75 cm.

Varunr: 6147941

SEK 4 228 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
19:20
SEK 1 691
Arne Jacobsen. Oxford armstol / konferencestol, sort læder, brown label
Arne Jacobsen. Oxford armstol / konferencestol original betrukket med sort læder, brown label, stel og armlæn samt fempasfod af aluminium, drejelig sæde. Fremstillet hos Fritz Hansen, 2013 mærket herfra. Sh. 46 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte små ridser på armlæn.

Varunr: 6220545
SEK 9 302 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
19:38
SEK 6 201
Arne Jacobsen. Oxford armstol / konferencestol, brown label

Varunr: 6220547
19:40
SEK 6 201

Varunr: 6147935

19:50
SEK 1 691
Arne Jacobsen. Oxford spisestol / konferencestol, sort læder
Arne Jacobsen. Oxford spisestole / konferencestol betrukket med sort læder, fempasfod af aluminium, drejelig sæde. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1971 mærket herfra. Sh. 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor senere ombetrukket, lille skævhed på fod.

Varunr: 6220554
SEK 7 047 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
20:02
SEK 4 228
Charles Eames. Kontorstol model EA-117 i sort læder
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, polstret med sort læder på front og hopsak på bagtøj, vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Model EA-117. Formgivet 1958. Fremstillet hos vitra. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6225414
SEK 11 275 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
20:10
SEK 8 456

Varunr: 6202421
20:13
SEK 10 430
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, Brun Elegance læder, 2018, certifikat
Arne Jacobsen (1902-1971). Kontorstol model 3291 'Oxford'. Armlæn af forkromet aluminium, fempasfod med hjul med stålkappe, højdejusterbar skal med vip af lamineret formpresset træ, betrukket med brun 'Elegance' læder. Fremstillet af Fritz Hansen, 2018 med tilhørende certifikat H. 97 cm. Sæde H. ...

Varunr: 6202404
SEK 16 913 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:14
SEK 12 966
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3217, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Brown Label fra 2019. Udstillingsmodel.

Varunr: 6080107
SEK 16 913 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
20:20
SEK 12 685
Arne Jacobsen. Kontorstol, 'Syveren', 'anilin læder, model 3117
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Kontorstol, 'Syveren' med formbøjet skal på drejelig fempasfod af forkromet stål med hjul, højdejusterbar med gaspatron, sæde H. 47 - 57 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolster med cognacfarvet ...

Varunr: 6176548
SEK 12 685 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:28
SEK 8 456
Kina. Skrivebord, 20. årh. start, rosentræ
Kina. Skrivebord, 20. årh. start, Lakeret emletræ. Tredelt bord, front med fem skuffer, underliggende hylder. 138x69, H. 80 cm. Fremstår dybt og jævnt patineret.Udgået fra antikvitetshandler Steen Strømberg.

Varunr: 6219186
SEK 28 188 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-07-2022
20:30
SEK 14 094
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119
Charles Eames 1907 - 1978. Højdejustérbar kontorstol med vip, model EA-119, seneste generation med chrom-ring, sæde, ryg med betræk af sort læder, bagside med sort hopsak, armlæn og fempasfod af poleret aluminium med hjul. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra med fane herfra. Sæde H. 44/56 cm. ...

Varunr: 6202375
SEK 25 369 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:36
SEK 19 027
Charles Eames. Kontorstol, model EA-117, sort 'Full leather'
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol. Nyeste generation med krom-ring. Model EA-117, stel af poleret aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, betræk af sort læder både foran og på bagside, 'Full leather' vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Formgivet 1958. Fremstillet hos ...

Varunr: 6225657
SEK 23 960 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:37
SEK 16 913
Hans J. Wegner for Carl Hansen & Søn. Model CH110 / Directors Desk. Fritstående skrivebord af valnød
Hans J. Wegner (1914-2007) for Carl Hansen & Søn. Model CH110 / Directors Desk. Fritstående skrivebord af fineret valnød, to skuffer, benbukke af stål. Formgivet 1970. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, mærket herfra. H. 71, B. 190, D. 95 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med brugsspor herunder ...

Varunr: 6227212
SEK 56 376 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
20:48
SEK 43 691
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol på hjul, betrukket med sort læder, højdejusterbar. Fremstillet hos Fritz Hansen. Alm. brugsspor.

Varunr: 6219516
SEK 7 047 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
21:27
SEK 5 638
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, armlæn af forkromet stål, fempasfod af poleret aluminium afsluttet på hjul, højderegulering og drejefunktion, skal polstret med blåligt changerende møbelstof. Fremstillet hos Arper, Italien med mærke herfra. Sæde H. 40/54 cm. Fremstår med lette...

Varunr: 6196070
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
21:35
SEK 1 691
Charles & Ray Eames. Armstol, 'Aluminium Group EA 116
Charles & Ray Eames. Armstol 'Aluminium Group EA 116' med drejbart stel af aluminium, sæde og ryg af brun hopsak. H. 96 cm. SH. ca. 45 cm. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med ridser, mærker på stel samt brugsspor.

Varunr: 6206883
SEK 8 174 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:13
SEK 6 483

Varunr: 6206884
08:28
SEK 6 483
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6145213
SEK 19 732 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
09:28
SEK 14 799

Varunr: 6206882
10:28
SEK 6 483
Spisebordsstol samt mindre skrivebord af ubekendt møbelproducent (2)
Spisebordsstol med stel af palisander og sæde og kopstykke betrukket med sort skai. H. 79 cm. B. 47 cm., sædehøjde 44 cm. Samt skrivebord, af ubekendt møbelproducent, af teak og sæbehandlet eg, med hjørnehylder og skuffe. På nyere tilspidsede ben. H. 100 cm. B. 75 cm. D. 48 cm. Fremstår med ...

Varunr: 6231864
SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
10:52
SEK 493