Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   163 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
HÅG Capisco, kontorstol, model Puls
HÅG Capisco Puls kontorstol, White Edition Hvid med sort sæde betrukket med stof, justerbar højde med gaslift. fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på ekstern adresse i Odense. Køber skal derfor kontakte Lauritz.com i Odense på ...

Varunr: 6252342
SEK 3 408 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:00
SEK 1 562
Duba/B8 Hæve/sænkebord sæt (5)
Duba/B8 Hævesænkebord med sort linoleumsplade samt alukant, ledningsbakke mm, kontorstol, papirkurv, skuffemodul samt bordlampe. Bordplade L. 140 cm. D. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto, der kan være variation i brugsspor. OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig...

Varunr: 6252136
SEK 4 260 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
19:10
SEK 2 556
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3217, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Brown Label fra 2019. Udstillingsmodel.

Varunr: 6080107
SEK 17 042 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
19:13
SEK 12 781
Skrivebord med plade af laminat
Dansk møbelproducent, skrivebord med plade af hvid laminat samt sortlakerede højdejusterbare ben i stål. Bordplade med to Ledningshuller. L. 180 cm. B. 80 cm. H. 75 cm.

Varunr: 6231569

19:20
SEK 1 704
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med lav ryg. Højdejusterbar, fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Betrukket med sort læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen.Fremstår ombetrukket hos professionel møbelpolstrer.

Varunr: 6239782
SEK 5 681 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
19:20
SEK 4 260
Skrivebord af eg
Skrivebord af fineret og massiv eg, kvadratiske ben. H. 72, B. 140, D. 70 cm. Fremstår med ridser, mærker, pletter og malingrester.

Varunr: 6242448
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
19:32
SEK 497
Peter J Lassen. Skrivepult/ skabsmodul
Peter J Lassen. Skrivepult/ skabsmodul med nedfældelig klap H. 35, B. 139, D. 48 cm. med lister

Varunr: 6251533
SEK 1 136 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-08-2022
19:55
SEK 426
Skrivebord af teak, 1960'erne
Skrivebord af finéret teak, 1960'erne. H. 73 B. 140 D. 75 cm. Brugsspor, herunder ridser og mærker.

Varunr: 6250607
SEK 2 130 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
19:56
SEK 1 420
Duba-B8 HæveSænkebord sæt (4)
Hævesænkebord med sort linoleumsplade samt alukant, ledningsbakke mm, kontorstol, Papirkurv samt skuffemodul. Bordplade L. 140 cm. D. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto, der kan være variation i brugsspor. (4) OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på ekstern ...

Varunr: 6252362
SEK 3 976 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
SEK 2 414
Duba-B8 HæveSænkebord sæt (3)
Duba-B8, Hævesænkebord med sort linoleumsplade samt alukant, ledningsbakke mm, kontorstol samt Papirkurv. Bordplade L. 140 cm. D. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto, der kan være variation i brugsspor. (3) OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på ekstern adresse ...

Varunr: 6252365
SEK 3 692 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
SEK 2 272
Whiteboards i hærdet glas (2)
Whiteboards i hærdet glas, begge whiteboards måler 120 x 200 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto. (2) OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på ekstern adresse i Odense. Køber skal derfor kontakte Lauritz.com i Odense på 63962240, efter endt auktion for yderligere ...

Varunr: 6252341
SEK 3 124 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
20:20
SEK 1 420
RM. Et sæt på 10 papirkurve i hvidlakeret metal(10)
RM. Et sæt på 10 papirkurve i hvidlakeret metal. H. 31,5 cm, Ø. 28,5 cm. Fremstår med brugsspor (10)

Varunr: 6243613
SEK 1 278 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
14:11
SEK 426
Peter Opsvik for HÅG. Kontorstol, model Capisco Puls 8010
Peter Opsvik f.1939. Kontorstol, model Capisco PULS 8010, sæde af plast delvist polstret med sort stof. Stamme og fempasfod af sortlakeret metal, monteret på hjul. Justerbar siddehøjde og sæde. Fremstillet hos HÅG. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6252898
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 13-08-2022
16:42
SEK 497
Re:collection. Fritstående skrivebord, røget egetræ
Re:collection. Fritstående skrivebord af fineret røget egetræ, front med to skuffer med greb af messing, stel af sort pulverlakeret metal med sko af massivt egetræ. H. 76 cm. L. 120 cm. D. 60 cm. Modelfoto. Fremstår uåbnet i original emballage.

Varunr: 6213973
SEK 7 101 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-08-2022
18:40
SEK 4 828
Peter Opsvik f.1939. Kontorstol, model Capisco PULS 8010, sæde af hvidt plast delvist polstret med sort stof. Stamme og fempasfod af hvidlakeret metal, monteret på hjul. Justerbar siddehøjde og sæde. Fremstillet hos HÅG. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6252899
18:43
SEK 639
Skrivebord af mørklaseret og lakeret træ
Skrivebord af mørklaseret og lakeret træ, opsat på tilspidsede ben af mørkbejdset træ. Udstyret med tre skuffer i sarg, 140 x 62, H. 77 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6208070
SEK 5 681 DK, Nivå, Stejlepladsvej 13-08-2022
19:04
SEK 4 260

Varunr: 6252358
SEK 4 260 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
19:10
SEK 2 556
Charles Eames. 'Soft Pad' kontorstol, model 'EA-209'
Charles Eames (1907-1978). 'Soft Pad' kontorstol, sæde og ryg med betræk af sort læder, hopsak bagpå, firpasfod og armlæn i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra, model 'EA-209'. Lettere brugsspor.

Varunr: 6244610
SEK 8 521 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-08-2022
19:22
SEK 7 669
Arne Jacobsen. Lavrygget kontorstol, model 'Oxford'
Arne Jacobsen (1901-1971). Lavrygget kontorstol med armlæn, model 'Oxford', betrukket med mørkebrunt læder. Fempas stjernefod af aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 87cm, Sh. 44 cm. Fremstår med brugsslitage herunder patina, let porøst skum samt to manglende sko. Ombetrækning skal på ...

Varunr: 6246016
SEK 5 681 DK, Aalborg, Nibevej 13-08-2022
19:35
SEK 2 840
Arne Jacobsen. 'Oxford' kontorstol, model '3273'
Arne Jacobsen (1902-1971). Lavrygget 'Oxford' kontorstol med stel af forkromet på fempasfod med hjul, betrukket med sort læder, højdeindstilling. Fremstillet hos Fritz Hansen, model '3271'. Fremstår med alm. brugsspor samt ét defekt hjul.

Varunr: 6247379
SEK 5 681 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-08-2022
19:55
SEK 3 692
Whiteboards i glas (2)
Whiteboards i hærdet glas. par whiteborads i henholdsvis 120 x 200 cm samt 120 x150 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto. (2) OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på ekstern adresse i Odense. Køber skal derfor kontakte Lauritz.com i Odense på 63962240, efter endt ...

Varunr: 6252340
SEK 2 840 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
SEK 1 136
Duba-B8 HæveSænkebord sæt (3)

Varunr: 6252366
SEK 3 692 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
SEK 2 272
Hans J. Wegner for PP Møbler. Skrivebord af ask
Hans J. Wegner (1914-2007) for PP Møbler. Skrivebord af ask, skuffe i sarg, runde ben. Fremstillet hos PP Møbler, mærket herfra. H. 73, B. 120, D. 68 cm. Fremstår med ridser, mærker og mindre pletter.

Varunr: 6247437
SEK 11 361 DK, Herlev, Dynamovej 13-08-2022
20:16
SEK 6 817
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol.
Arne Jacobsen. Kontorstol betrukket med sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6175635
SEK 8 521 DK, Herlev, Dynamovej 13-08-2022
20:19
SEK 6 249
Duba-B8 HæveSænkebord sæt (4)
Hævesænkebord med sort linoleumsplade samt alukant, ledningsbakke mm, kontorstol, Papirkurv samt skuffemodul. Bordplade L. 140 cm. D. 80 cm. Der medfølger ingen nøgle til skuffemodul! Fremstår med alm. brugsspor. Modelfoto, der kan være variation i brugsspor. (4) OBS! Venligst vær opmærksom...

Varunr: 6252363
SEK 3 976 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2022
20:20
SEK 2 414
Charles Eames. Kontorstol model EA-117 i sort læder
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, polstret med sort læder på front og hopsak på bagtøj, vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Model EA-117. Formgivet 1958. Fremstillet hos vitra. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6225414
SEK 11 361 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-08-2022
20:22
SEK 8 521
Natborde/sideborde for Wendelbo. Model Holl set (2)
Natborde/sideborde for Wendelbo. Model Holl set. Hvidlakeret metal, med plader af egetræ. H. 34,5-43 cm. B. 38,5-40,5 cm. Udstillingsmodeller. (2)

Varunr: 6236260

SEK 2 130 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-08-2022
20:33
SEK 1 065
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med armlæn, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn. Fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet anilinlæder, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel møbelpolstrer. H 133/50 ...

Varunr: 6207082
SEK 11 361 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-08-2022
20:37
SEK 9 089
Mogens Koch. Skabsmodul af mahogni
Mogens Koch (1888-1992). Skabsmodul af mahogni, to låger, bag rum til LP plader. Sokkel og nøgle medfølger. H. 81 B. 76 D. 36 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder ledninghul i bagbeklædning.

Varunr: 6252040
20:39
SEK 5 965
Skrivebord af eg
Skrivebord af fineret og massiv eg, kvadratiske ben. H. 72, B. 140, D. 70 cm. Fremstår med ridser, mærker, pletter, malingrester og brudt/udskåret sarg.

Varunr: 6183431
20:42
SEK 426
12345...6»