Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Skrivebord. (2)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skrivebord af mahogni bordplade med sort linolium. H. 72, L. 180, D. 90 cm. Tilhørende skuffemodul med tre skuffer. H. 65 B. 50,5 D. 83 cm. Fremstillet hos Magnus Olesen. (2)
Varunr: 5250781
SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
15:35:00
SEK 2 387
Jørgen Rasmussen/Fritz Hansen. Kevi kontorstol
Jørgen Rasmussen. Kevi kontorstol med sæde og ryg af lakeret formbøjet træ, højdejusterbar, monteret på fempasfod med hjul. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. ridser og små afskalninger.
Varunr: 5284188
SEK 1 123 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
16:20:00
SEK 421
Skrivbord i barockstil
SKRIVBORD, barockstil, träskuren dekor, 1900-tal, höjd 76, ca 78x153 cm
Varunr: 5279995
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26-03-2019
18:08:00
Se mer
Trip Trap. Skrivebord samt armstol af teak (2)
Trip Trap. Væghængt skrivebord af teak med gummifuge. Buet front. H. 73 cm. B. 112 cm. D. 76 cm. Armstol af teaktræ, sæde polsteret med lyst møbelstof. H. 70,5 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)
Varunr: 5284799
SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
18:52:38
SEK 491
Jacob Kjær, tilskrevet. Fritstående skrivebord, mahogny
Jacob Kjær, tilskrevet. Fritstående skrivebord af fineret mahogni, plade med affasede kanter, front med otte skuffer samt to udtræksplader. Skuffegreb af messing, bagside med rum, to skuffer samt to låger bag hvilke hylder. H. 74 L. 166 D. 85 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor / lettere ...
Varunr: 5283216
SEK 3 931 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
19:08:00
SEK 562
Skrivebord af teak, 1960'erne
Skrivebord af fineret og massiv teaktræ, tre skuffer i hver side, bagside med låger. H. 72 B. 179 D. 79 cm. Brugsslitage; lade med nogle ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Varunr: 5282672
SEK 5 616 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:13:00
SEK 3 089
Arch. Egon Eiermann, Schreibtisch / Zeichentisch, Ausführung von Richard Lampert
Schreibtisch / Zeichentisch, deutsches Design von Arch. Egon Eiermann. Entwurf von 1953, Ausführung von Richard Lampert. Konstruktion mit Gestell aus verchromtem Stahlrohr, lose aufliegende Tischplatte aus massiver Buche. Mit Aufkleber bezeichnet. Maße ca.: H. 76-86 cm, B. 200 cm, T. 100 cm. ...
Varunr: 5251341
SEK 2 615 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-03-2019
19:14:04
SEK 471
Charles Eames. To kontorstole, Aluminium Group, sort læder (2)
Charles Eames. Kontorstole fra Aluminium Group Executive Chair med armlæn af poleret aluminium, drejelig stamme med højdejustering, fempasfod i aluminium med hjul. Sæde og ryg med betræk af sort læder med vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med flere ...
Varunr: 5262905
SEK 14 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:15:00
SEK 7 020
Antonio Citterio, Satz von Armlehn-Bürostühlen, für Vitra (2)
Antonio Citterio, Satz von Armlehn-Bürostühlen, für Vitra. Fünfsternfuß auf Rollen, mit Höhenverstellung, Rückenlehne und Sitzkissen mit Stoffbezug, an der Unterseite mit Vitralabel bezeichnet. H. ca. 94 - 106 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils kleine Bestoßungen, ...
Varunr: 5267462
19:18:00
SEK 418
Varunr: 5267473
19:18:00
SEK 418
48 stabelbare konferencestole (48)
48 stabelbare konferencestole af sortlakeret metal. Betrukket med gråt møbelstof i ryg og på sæde . Sædehøjde 45 cm. Stolene kan kobles sammen via greb i siderne. (48)
Varunr: 5262955

SEK 13 479 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:20:00
SEK 6 739
Schreibtisch / Zeichentisch, deutsches Design von Arch. Egon Eiermann. Entwurf von 1953, Ausführung von Richard Lampert. Konstruktion mit Gestell aus verchromtem Stahlrohr, lose aufliegende Tischplatte aus massiver Buche. Maße ca.: H. 76-86 cm, B. 200 cm, T. 90 cm. Gebrauchsspuren, Kanten ...
Varunr: 5251324
19:27:00
SEK 1 151
Charles Eames. Kontorstol model EA 117, sort læder
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol fra serien "Aluminium Group Konference" EA 117. Stel samt fempasfod af forkromet aluminium, sæde og ryg betrukket med sort skind. Dreje- og vippefunktion samt højdejusterbar. Formgivet i 1958, fremstillet hos Vitra. Fremstår med alm. lettere brugsspor.
Varunr: 5281373
SEK 16 848 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:27:00
SEK 9 267
Empire klapbord af mahogni med indlægninger af lyst træ,
Empire klapbord af mahogni med indlægninger af lyst træ, front med to skuffer på skråtstillede ben. 1800-tallets begyndelse. H. 77 cm. L. 89 cm. b. 73 cm. klap L. 30,5 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, finer skader, nøgle medfølger.
Varunr: 5276983
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:30:00
SEK 562
Skrivebord, mahogni, 1960'erne
Skrivebord af fineret mahogni. Mål ca. H. 71, 134 x 65 cm. Der medfølger nøgle. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder bl.a ridser, skrammer og mærker; ben med løshed.
Varunr: 5218758
SEK 1 123 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:30:00
SEK 421
Per Øie for Stokke. Ståstøtte/ stol, model Move
Per Øie / Stokke. Ståstøtte/taburet betrukket med sort skind, stel af sortlakeret metal. Fremstillet hos Stokke, model Move1. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5283091
SEK 1 685 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
19:31:00
SEK 702
Per Øie for Stokke ståstøtte/ stol, model Move
Stokke ståstøtte/stol, model Move, sæde monteret med sort læder. Designet af Per Øie. Fremstillet hos Stokke. Variabel højde ca. 55-82 cm. Fremstår med lettere brugsspor
Varunr: 5283090
19:33:00
SEK 562
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med sort skind. Drejefunktion samt højdejusterbar. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 5271477
SEK 11 232 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:36:00
SEK 6 178
Charles Eames. Kontorstol, Aluminium Group, læder
Charles Eames. Kontorstol fra Aluminium Group Executive Chair med armlæn af poleret aluminium, drejelig stamme med højdejustering, fempasfod i aluminium med hjul. Sæde og ryg med betræk af chokolade farvet læder med vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med ...
Varunr: 5285555
19:37:00
SEK 3 089
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference', læder
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med læder. Drejefunktion samt manuel højdejustering. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Alm. brugsspor, enkelte ridser og skrammer.
Varunr: 5264115
SEK 12 636 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:40:00
SEK 6 178
Lievore Altherr Molina. Seks kontorstole, model Palm(6)
Lievore Altherr Molina. Seks kontorstole, model Palm. Monteret på firpasfod med hjul. Skal af formstøbt plast. Fremstår med brugsspor(6)
Varunr: 5279519
SEK 8 424 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
19:42:00
SEK 4 212
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med gråt skind. Drejefunktion samt højdejusterbar. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 5277110
19:42:00
SEK 5 616
Charles Eames. Kontorstol, model EA-117 med alcantara
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, model EA-117 med stel af poleret aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul. Sæde og ryg med betræk af alcantara med vippefunktion,. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsspor på alcantara.
Varunr: 5235203
SEK 8 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
19:45:00
SEK 4 493
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, sort læder
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, fremstillet hos Herman Miller omkring 2010. Formgivet 1969. Originalt betrukket med sort læder, fempasfod og armlæn i aluminium, manuel højdejustérbar. Fremstår med almindelige lettere brugsspor; enkelte mindre ridser og skrammer.
Varunr: 5268109
SEK 19 656 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
19:48:00
SEK 10 671
Trip Trap.To bænke af teaktræ (2)
Trip Trap.To bænke af teaktræ. H. 50 B. 85 D. 45 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser. (2)
Varunr: 5262452
19:50:00
SEK 1 334
Charles Eames. Soft Pad lounge stol, model EA-219
Charles Eames. Kontorstol EA 219 med armlæn af forkromet aluminium betrukket med sortgrå læder, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempas fod ligeledes i forkromet aluminium med hjul. Vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Alm. brugsspor, enkelte mindre skrammer.
Varunr: 5258279
19:53:00
SEK 8 424
Skrivebord af palisander
Fritstående skrivebord af palisander, front med låger, greb af messing, bagside med nedfaldsklap og rum, der medfølger ikke nøgle, Svendestykke af Jens Christian Kappel fra 1961. H. 74 cm. L. 130 cm. B. 85 cm. Fremstår med brugsspor, nedfaldsklap er røget af, men medfølger, ridser, sort mærke, ...
Varunr: 5275935
SEK 3 650 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2019
19:56:56
SEK 2 246
Charles Eames. Kontorstol /armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108
Charles Eames. Kontorstol /armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn af poleret aluminium med drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med sort hopsak. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsslitage på armlæn.
Varunr: 5230129
SEK 7 020 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2019
19:59:00
SEK 4 774
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, Kill International, table / desk, model 'FK-196', 1960s
Jørgen Kastholm & Preben Fabricius, desk, model ST 196 for Kill International with lockable container. Designed in the 1960s. Detachable structure of rounded flat steel, surfaces in wenge veneer. Fronts of drawers and reverse side of cabinet with black formica lamination. Top drawer with office ...
Varunr: 5269535
SEK 41 317 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 26-03-2019
20:00:00
SEK 19 874
200 stabelbare konferencestole (200)
200 stabelbare konferencestole af sortlakeret metal. Betrukket med gråt møbelstof i ryg og på sæde . Sædehøjde 45 cm. Stolene kan kobles sammen via greb i siderne. (200)
Varunr: 5284251

SEK 56 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
20:00:00
SEK 28 081
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>