Utropspris
1234»   Varor pr. sida   94 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vertex, arkivskuffer, grålakeret metal (8)
Vertex. Arkivskuffer af grålakeret metal. Mål enkelvis: H. 17 cm. L. 39 cm. B. 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og lettere anløbne. (8)

Varunr: 6060109
SEK 1 088 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
12:48
SEK 476
Skrivebord med plade af glas.
Skrivebord med plade af glas. Monteret på metal stel med ben af glas. H. 78,5 . B. 160. D. 105 cm. Fremgår med alm. brugsspor og ridser.

Varunr: 6057440
SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
13:36
SEK 408
Herning pengeskabsfabrik, Harvey & Sonesson. 4 div. arkivskabe, lakeret metal (4)
Herning pengeskabsfabrik, Harvey & Sonesson. 4 div. arkivskabe af lakeret metal. Det høje skab og skuffemodulet er med nøgle, H. 190/152/132/123 cm. L. 100/61/48/40 cm. B. 62/45,5/45/40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og småbuler. (4)

Varunr: 6060108
SEK 2 040 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:03
SEK 476
Blika. 3 arkivskabe, lakeret metal (3)
Blika. 3 arkivskabe med hylder af lakeret metal, der medfølger nøgle til de store skabe. H. 200 cm. L. 100 cm. B. 48 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, småbuler samt lille skab med knækket nøgle. (3)

Varunr: 6060110
SEK 4 079 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:28
SEK 612
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Højrygget kontorstol, model FK 86
Preben Fabricius 1931-1984 & Jørgen Kastholm 1931-2007. Højrygget lounge kontorstol model FK-86. Drejelig fempasfod i helstøbt poleret aluminium monteret med hjul, fast sædehøjde, armlæn i forkromet stål. Glasfiber skal polstret med originalt, brunt patineret læder. Formgivet 1965. Fremstillet ...

Varunr: 6053788
SEK 6 799 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
14:31
SEK 1 632
Holmris. Hæve/sænkebord og skuffemodul (2)
Holmris. Hæve/sænkebord med bordplade af fineret valnød. H. 66-126 cm. B. 180 cm. D. 90 cm. Grålakeret skuffemodul med 3 skuffer af fineret valnød. H. 61 cm. B. 42 cm. D. 63 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, solbleget bordplade og enkelte små skader på bordkant.

Varunr: 6051135
SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
14:52
SEK 748
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6060009
SEK 19 036 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
15:04
SEK 7 343
Arne Jacobsen. Kontorstol på hjul, model 3107
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3107 (Syveren) med skal betrukket med sort basic læder. formbøjet skal med drejelig højdejusterbar fempasfod på hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår ny ombetrukket hos professionel møbelpolstre. Minimale brugsspor. Nummerbevis medfølger.

Varunr: 6060049
SEK 12 238 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
15:04
SEK 952

Varunr: 6060048
15:05
SEK 884
Peter J. Lassen, grålakert Montana Monterey bord
Peter J. Lassen, grålakeret Montana Monterey bord i målene 73 x 60 x 140 cm. Med skrammer og afskallinger

Varunr: 6059881
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2021
15:38
SEK 544
Kontormiljø
Kontormiljø med skillevæge polstret med gråt stof, borde af sort laminat, stel af lakeret stål. H. ca. 140 cm. Fremstår adskilt og med almindelige brugsspor.

Varunr: 6038339
SEK 8 158 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
16:59
SEK 476
Skrivebord med plade af laminat
Dansk møbelproducent, skrivebord med plade af hvid laminat samt sortlakerede højdejusterbare ben i stål. Bordplade med to Ledningshuller. L. 180 cm. B. 80 cm. H. 75 cm.

Varunr: 5977476

19:00
SEK 408

Varunr: 5977482

19:10
SEK 408
Skrivebord af teak, 1950-60'erne
Skrivebord af fineret teak, 1950-60'erne. Plade med slitage. H 70, 119 x 58 cm.

Varunr: 6056150
SEK 1 632 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
19:10
SEK 884
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 53
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 53 på søjlestel af stål med fod af aluminium afsluttet på hjul. Skal polstret med mørk grå uld. Fremstillet af Arper, Italien, mærket heraf. Lettere brugsspor.

Varunr: 6038591
SEK 4 079 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
19:12
SEK 1 632

Varunr: 5977477

19:20
SEK 408
Ekapa samt Møller & Andschultz. 6 arkivskabe med skuffer, blå /grå (6)
Ekapa samt Møller & Andschultz. 6 arkivskabe med skuffer og ruminddeling, blå /grå, lakeret metal, H. 134/131 cm. L. 59/41 cm. B. 62 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, rust, enkelte defekte greb samt et skab med flere skuffer låst. (6)

Varunr: 6060104
19:38
SEK 476
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn model 3217, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, monteret med krom og gummikant på hjul, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet læder fra Arne Sørensen. Dette ej udført ...

Varunr: 6046679
SEK 20 396 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
19:39
SEK 10 062
Fritstående skrivebord af massivt lakeret ask
Fritstående skrivebord. Udført i lakeret ask. Tilspidsede ben. Tre skuffer med med soft close. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 77 cm Materiale: 20 mm massiv asketræ, massive askeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm H. 10 cm , skuffedybede (indvendigt) 38 cm, indvendig højde 6,8 cm Skuffebund ...

Varunr: 5904238

SEK 10 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
19:47
SEK 816
Kevi Kontorstol model 2534U Indian red læder.
Kevi kontor- og arbejdsstol med sæde og ryg i 9 mm formspændt finér som derefter er polstret med Indian red anilin læder. Et 5-benet drejestel med hjul, højdeindstilleligt stel af satin poleret aluminium Stolen er tegnet af Jørgen Rasmussen og produceret af Engelbrechts, model 2534U. Nypolsteret...

Varunr: 6049226
SEK 3 807 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
19:57
SEK 476
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, Red Label 2008
Arne Jacobsen (1902-1971). Kontorstol model 3291 'Oxford'. Armlæn af børstet aluminium, fempasfod med hjul, skal af lamineret formpresset træ, betrukket med sort 'Classic' læder. Fremstillet af Fritz Hansen, 'Red Label' 2008. H. 97 cm. Fast sæde H. 52 cm. Fremstår med mindre brugsspor, lette ...

Varunr: 6048935
SEK 10 878 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:08
SEK 4 623
Re:collection. Fritstående skrivebord af sort bemalet egetræ
Re:collection. Fritstående skrivebord af sort lakeret egetræs finér med sort bemalet metal ben afsluttet på sko af massiv eg. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 77 cm. L. 170 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Udstillingsmodel. Fremstår med skuffer ...

Varunr: 6056312
SEK 8 702 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:13
SEK 1 088
Kevi Kontorstol model 2534U racing green læder
Kevi kontor- og arbejdsstol med sæde og ryg i 9 mm formspændt finér som derefter er polstret med racing green læder. Et 5-benet drejestel med hjul, manuel højdeindstilleligt stel af satin poleret aluminium Stolen er tegnet af Jørgen Rasmussen og produceret af Engelbrechts, model ...

Varunr: 6044459
20:13
SEK 476
Charles Eames. Kontorstol, model EA-109
Charles Eames. Kontorstol med fast højde fra serien 'Aluminium Group', fempasstel og armlæn af poleret aluminium, monteret med hjul, sæde og ryg betrukket med sort læder, bagside med hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra 2004 med label herfra, model EA-109. H. 102/47 cm. Fremstår med ...

Varunr: 6043503
SEK 14 957 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:16
SEK 10 062
Kevi Kontorstol model 2534U læder.
Kevi kontor- og arbejdsstol med sæde og ryg i 9 mm formspændt finér som derefter er polstret med læder. Et 5-benet drejestel med hjul, manuel højdeindstilleligt stel af satin poleret aluminium Stolen er tegnet af Jørgen Rasmussen og produceret af Engelbrechts, model 2534U. Nypolsteret ved ...

Varunr: 6049209
20:23
SEK 476
Arne Jacobsen. Kontorstol, 'Syveren', 'anilin læder, model 3117
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Kontorstol, 'Syveren' med formbøjet skal på drejelig fempasfod af forkromet stål med hjul, højdejusterbar med gaspatron, sæde H. 47 - 57 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolster med cognacfarvet ...

Varunr: 6009625
SEK 12 238 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:27
SEK 7 071
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer med greb af aluminium, bagsiden med tre rum, ben forsynet med sko af aluminium, H. 72 cm, L. 155 cm, B. 75 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel på top, en skuffe med . CITES-certifikat ...

Varunr: 6057755
SEK 13 597 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
20:30
SEK 6 255
Kevi Kontorstol model 2534U mørkeblå læder
Kevi kontor- og arbejdsstol med sæde og ryg i 9 mm formspændt finér som derefter er polstret med mørkeblå læder. Et 5-benet drejestel med hjul, manuel højdeindstilleligt stel af satin poleret aluminium Stolen er tegnet af Jørgen Rasmussen og produceret af Engelbrechts, model 2534U. Nypolsteret ...

Varunr: 6048328
20:31
SEK 408
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119
Charles Eames 1907 - 1978. Højdejustérbar kontorstol med vip, model EA-119, seneste generation med chrom-ring, sæde, ryg med betræk af sort læder, bagside med sort hopsak, armlæn og fempasfod af forkromet aluminium med røde hjul, Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Sæde H. 42/54 cm. Fremstår ...

Varunr: 6039438
SEK 24 475 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:41
SEK 11 422
Johannes Andersen for CFC Møbler. Unika, fritstående skrivebord samt sidebord i palisander. (2)
Johannes Andersen for CFC Møbler. Unika, fritstående skrivebord i palisander. Front med 6 skuffer og 2 skriveplader. L. 188 cm, D. 88cm, H. 74 cm samt tilhørende sidebord med 4 skuffer L. 158 cm, H. 68 cm, D. 53 cm. Fremstillet af CFC Møbler, Silkeborg med mærkat herfra. Fremstår med få ...

Varunr: 6033426
SEK 27 195 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:47
SEK 16 317