Utropspris
1234»   Varor pr. sida   109 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid  Nästa bud
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron, str. B
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast, læderbetrukne armlæn. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med lette ...

Varunr: 6218584
SEK 14 121 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
14:17
SEK 10 732
Skrivebord med plade af laminat
Dansk møbelproducent, skrivebord med plade af hvid laminat samt sortlakerede højdejusterbare ben i stål. Bordplade med to Ledningshuller. L. 180 cm. B. 80 cm. H. 75 cm.

Varunr: 6231582

SEK 4 236 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
19:20
SEK 1 694
Arne Jacobsen. Oxford lavrygget armstol, cognacfarvet læder, monteret med hjul.
Arne Jacobsen (1902-1971). Oxford lavrygget armstol, originalt betrukket med cognacfarvet læder, stel og armlæn af aluminium, fempasfod monteret med hjul med alukappe, fast sædehøjde H. ca. 52 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, Red Label 2007 med label herfra. Fremstår med mindre brugsspor.

Varunr: 6179819
SEK 11 297 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
20:01
SEK 7 908
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, Brown label 2018, mørkt stof.
Arne Jacobsen (1902-1971). Kontorstol model 3291 'Oxford'. Armlæn og fempasfod af forkromet aluminium monteret med hjul med stålkappe, højdejusterbar skal med vip af lamineret formpresset træ, betrukket med mørkt stof. Fremstillet af Fritz Hansen, Brown label 2018 med label og fane herfra Sæde ...

Varunr: 6210057
SEK 12 709 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
20:08
SEK 9 320
Arne Jacobsen. Oxford stol, vip, dyb mørkebrunt læder.
Arne Jacobsen (1902-1971). Oxford stol, stel og fempasfod af forkromet aluminium, monteret med hjul med stålkappe, fast sædehøjde med vip og drej, skal af lamineret formpresset træ betrukket med dyb mørkebrunt læder. Fremstillet hos Fritz Hansen med fane herfra. H. 96/51 cm. Fremstår med mindre ...

Varunr: 6225645
SEK 8 472 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
20:11
SEK 5 366

Varunr: 6225648
20:11
SEK 5 366
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119
Charles Eames 1907 - 1978. Højdejustérbar kontorstol med vip, model EA-119, seneste generation med chrom-ring, sæde, ryg med betræk af sort læder, bagside med sort hopsak, armlæn og fempasfod af poleret aluminium med hjul. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra med fane herfra. Sæde H. 44/56 cm. ...

Varunr: 6202373
SEK 25 417 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
20:11
SEK 18 357
Egon Eiermann. Skrivebord
Egon Eiermann. Skrivebord med stel af sortlakeret metal med justerbar højde, løs plade af grå og hvid linoleum. H. 72-86, B. 120, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker og skjolder på kant. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle ...

Varunr: 6252544
SEK 2 118 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2022
20:15
SEK 1 412
Charles Eames. Kontorstol i sort hopsak, model EA-117
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, Model EA-117. Nyeste generation med krom-ring, stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, betræk af sort hopsak, vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. H. 81/94 cm. Sæde H. 42/54 cm. ...

Varunr: 6243691
20:26
SEK 10 449
Charles Eames Soft Pad højrygget kontorstol, Model EA -219, sort læder
Charles Eames 1907 - 1978. Soft Pad højrygget kontorstol, Model EA-219. Nyeste generation med chrom-ring, armlæn af forkromet aluminium, sæde og ryg med betræk af sort læder, bagside med sort hopsak, vippefunktion samt højdejustérbar, drejelig stamme med fempas fod i forkromet aluminium med hjul....

Varunr: 6243709
SEK 28 242 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
20:43
SEK 21 181
Hans Thyge Raunkjær. Kontorstol model Cross Over Modern Executive
Hans Thyge Raunkjær for Icons of Denmark. Kontorstol model Cross Over Modern Executive betrukket med Dunes Rust fra Sørensen læder A/S. med tilt og hæve/sænke funktion. Ben i sort lakeret aluminium. Produceret hos Danish Design Supply i Danmark. H. 94 B. 58 sh. max 53 cm. Udstillingsmodel med ...

Varunr: 6178810

SEK 9 885 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
08:58
SEK 4 801
Arne Vodder. Fritstående skrivebord, model 207, samt stol, palisander (2)
Arne Vodder 1926-2009. Fritstående skrivebord af palisander og fineret palisander, model 207, plade med kehlet kant. Front med fem skuffer, begge moduler med centrallås, modsatte side bl.a. monteret med flet. H. 72-74 cm. L. 204 cm. B. 90 cm. En nøgle medfølger. Samt armstol ligeledes af ...

Varunr: 6245289
SEK 28 242 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
10:33
SEK 21 181
Charles Eames. Et sæt på fire kontorstole i sort læder, model EA-117. (4)
Charles Eames 1907 - 1978. Et sæt på fire kontorstole i sort læder, model EA-117, Nyeste generation med krom-ring, stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul med forkromet alukappe, betræk af sort læder, bagside med sort hopsak, vippefunktion, højdeindstillelig med ...

Varunr: 6246223
SEK 79 077 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2022
14:15
SEK 62 132
Højbord af ask
Højbord af laseret og pigmenteret fineret ask. H. 104 cm. B. 160 cm. D. 80 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6263544
SEK 1 412 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
15:27
SEK 424
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol.
Arne Jacobsen. Kontorstol betrukket med sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6175635
SEK 8 472 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
16:18
SEK 6 213
Egon Eiermann. Skrivebord

Varunr: 6252531
SEK 2 118 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
17:35
SEK 1 412
Dansk møbelproducent. Skrivebord af eg.
Dansk møbelproducent. Skrivebord af massiv og fineret egetræ, venstre side med tre skuffer. 122 X 65 cm. H.73 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, skrammer og pletter. Nøgle mangler.

Varunr: 6264862
18:39
SEK 1 200
Hans J. Wegner for PP Møbler. Skrivebord af ask
Hans J. Wegner (1914-2007) for PP Møbler. Skrivebord af ask, skuffe i sarg, runde ben. Fremstillet hos PP Møbler, mærket herfra. H. 73, B. 120, D. 68 cm. Fremstår med ridser, mærker og mindre pletter.

Varunr: 6247452
SEK 11 297 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2022
18:43
SEK 5 931
Dansk møbelproducent. Par sengeborde, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent. Par sengeborde med overdel af fineret teaktræ, front af en skuffe, runde tilspidsede ben af massivt bøgetræ. 1960'erne. H. 50 L. 46 D. 31 cm. Fremstår med brugsslitage, kantlister samt sider med finerafslag, vakkelvorn.

Varunr: 6266567
SEK 2 542 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
19:16
SEK 1 412
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, armlæn af forkromet stål, fempasfod af poleret aluminium afsluttet på hjul, højderegulering og drejefunktion, skal polstret med blåt møbelstof. Fremstillet hos Arper, Italien med mærke herfra. Sæde H. 40/54 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6261653
SEK 3 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
19:24
SEK 1 553
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3217, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Brown Label fra 2019. Udstillingsmodel.

Varunr: 6232095
SEK 16 945 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-09-2022
19:51
SEK 12 709
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, armlæn af forkromet stål, fempasfod af poleret aluminium afsluttet på hjul, højderegulering og drejefunktion, skal polstret med blåligt changerende møbelstof. Fremstillet hos Arper, Italien med mærke herfra. Sæde H. 40/54 cm. Fremstår med lette...

Varunr: 6271618
20:04
SEK 1 553

Varunr: 6247454
20:16
SEK 5 648
Charles Eames. Kontorstol model EA-117 i sort læder
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, polstret med sort læder på front og hopsak på bagtøj, vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Model EA-117. Formgivet 1958. Fremstillet hos vitra. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6259589
SEK 11 297 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
20:37
SEK 8 472

Varunr: 6261558
20:40
SEK 1 553
Arne Jacobsen for Fritz Hansen. Oxford kontorstol, returdrej, sort læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med skal af lamineret formpresset træ betrukket med sort læder, stel og armlæn af aluminium, fempasfod med fast sædehøjde med returdrej. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2005 med label herfra, senere nybetrukket hos professionel møbelpolstre. SH. 47 cm. Fremstår med...

Varunr: 6265118
SEK 6 496 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2022
21:08
SEK 4 236
Charles Eames. Aluminium Group. Kontorstol, model EA-117
Charles Eames (1907-1978). Kontorstol fra serien 'Aluminium Group' med stel og armlæn af poleret aluminium med drejefunktion og vip. Højdejusterbar. Sæde og ryg med grå net-væv. Formgivet 1958 model EA-117. Fremstår med lettere brugsspor, med defekt base.

Varunr: 6241159
SEK 5 648 DK, Kolding, Platinvej 30-09-2022
21:13
SEK 3 107
Howe, Teachers cabinet, skabe med hylder (3)
Howe, Tre Teachers cabinet, aflåseligt skabe i hvid laminat, med og aflåselige låger i klar glas, hvorbag hylder. Kraftig konstruktion. Fremstillet af Howe, Odense. H. 129 cm. B. 75 cm. D. 48 cm. Der medfølger ialt 4 nøgler. Fremstår ubrugt i original emballage. (3)

Varunr: 6264040

SEK 12 709 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2022
21:28
SEK 5 083
Egon Eiermann. Skrivebord

Varunr: 6276952
SEK 2 118 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2022
10:45
SEK 1 412
Gunni Omann. Fritstående skrivebord i palisander model 75
Gunni Omann. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer, bagside med hylder samt nedfældelig klap. H. 73 B. 153 D. 81 cm. 1960'erne. Fremstillet hos Omann Juniors Møbelfabrik, model 75. Fremstår med blegede områder på bordplade, ellers lette aldersrelaterede brugsspor. ...

Varunr: 6265207
SEK 8 472 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-10-2022
12:21
SEK 7 908