Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Donald Chadwick & William Stump. Et par 'Aeron' kontorstole (2)
Donald Chadwick & William Stump. Et par Multijusterbare kontorstole, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med alm. brugsspor, lette ...
Varunr: 5382501
SEK 7 195 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:15:22
SEK 5 180
Montana. Monterey bord, farve Moulin Rouge
Peter J. Lassen. Montana Monterey bord af 30 mm MDF, med vandbaseret lak farve 217 Moulin rouge. H.72 cm. x L. 158, D. 60,5 cm. Udstillingsmodel. Med afskalning på plade.
Varunr: 5434207

SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
13:21:00
SEK 648
Dansk møbelarkitekt. Skrivebord, teak.
Dansk møbelarkitekt. Skrivebord med plade fineret med teaktræ, monteret med nyere skråtstillede ben af træ og senere skuffer i sarg. H. 70. L. 125. B. 60 cm.Fremstår med lettere brugsspor, finergennemslibning på den ene hjørne, stramme skuffer, lettere vakkelvorn.
Varunr: 5440983
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:42:00
SEK 1 007
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol betrukket med original sort læder, femfasfod og armlæn af forkromet aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA-217. Fremstår med lettere / mindre brugsspor.
Varunr: 5442813
SEK 23 023 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
14:59:42
SEK 576
Charles Eames. Kontorstol /armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108
Charles Eames. Kontorstol /armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn af forkromet aluminium med drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med sortlæder, bagside med sort hopsak. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med lille afskalning på et armlæn.
Varunr: 5442822
SEK 12 375 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:02:50
SEK 432
Varunr: 5442865
15:18:05
SEK 504
Arne Jacobsen. 7'er kontorstol, model 3117
Arne Jacobsen. Kontorstol, 'Syveren' med formbøjet skal nybetrukket med hvid læder, på drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår med lettere brugsspor, senere ombetrukket med hvidt læder.
Varunr: 5442870
SEK 11 511 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
15:19:00
SEK 791
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord i teak og eg, model AT-305
Hans J. Wegner 1914 - 2007. Fritstående skrivebord med plade i teak, stel i massiv eg. Sarg med en stor og to mindre skuffer, plade fineret med teaktræ med to klapper, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305. H. 73 L. 136-232 B. 76 cm. medfølgende nøgle. Fremstår med ...
Varunr: 5367816
SEK 28 779 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
16:00:00
SEK 20 145
Wesco. Skraldespand, Kickmaster 40L
Wesco. Skraldespand, Kickboy 40L Rød Wesco. Skraldespand, Kickboy, stål med flap i rustfrit stål, metalhåndtag og pedalfunktion, 40 L. H. 75 cm. B. 43 cm. Fremstår i original emballage.
Varunr: 5391941

SEK 2 878 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
17:01:00
SEK 576
Skrivebord i sort bemalet træ
Skrivebord i sort antikbemalet træ. Med 5 skuffer, greb i messing. Plade af fineret ask. Udstillingsmodel. H. 78. B. 135. D: 48 cm.
Varunr: 5434237

SEK 3 741 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
17:27:00
SEK 432
Wesco. Skraldespand, Kickmaster 33L
Wesco. Skraldespand, Kickmaster 33L Hvid Wesco. Skraldespand, Kickmaster, hvidlakeret stål med flap i rustfrit stål, metalhåndtag og pedalfunktion, 33 L.. H. 71 cm. B. 35 cm. Inderspand: 49x30cm Fremstår i original emballage.
Varunr: 5391849

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
19:03:00
SEK 432
H. J. Wegner. Skrivebord, model AT-305
Hans. J. Wegner. Skrivebord af fineret og massivt egetræ, rektangulær plade med to klapper, front med tre skuffer. Nøgle medfølger ikke. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305 , brændstemplet herfra. 1960'erne. H. 73 L. 136 - 243 B. 75,5 cm. Fremstår med små reparationer på plade.
Varunr: 5396595
SEK 35 973 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:31:00
SEK 17 987
Arne Jacobsen Oxford højrygget stol, sort læder
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol. Nybetrukket med sort læder. Fempas stjernefod af aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med sort Marchetto læder ved anden professionel møbelpolster.
Varunr: 5366513
SEK 7 195 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
19:40:00
SEK 432
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med høj ryg. Brown Label
Arne Jacobsen 1902-1971. Oxford kontorstol med høj ryg, betrukket med brunt læder. Fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Højdejusterbar med vippefunktion. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brown Label. Fremstår med brugsspor. Litt. Carsten Thau og Kjeld Vindum: 'Arne ...
Varunr: 5373295
SEK 14 389 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
19:43:00
SEK 935
Fritstående skrivebord af fineret teaktræ
Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, front med seks skuffer, bagside med reol, på runde tilspidsede ben. H. 74 cm. L. 134 cm. B. 74 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, nøgle mangler.
Varunr: 5441517
SEK 1 727 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:51:00
SEK 935
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Fritstående skrivebord i Rio palisander, model BO 555 fra 1960'erne
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Fritstående skrivebord med stel af matforkromet stål, plade og svævende skuffemoduler i Rio-palisander monteret med greb af stål. Model BO 555, fremstillet hos BO-EX 1960'erne. H. 68 L. 180 cm. D. 90 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor, manglende ...
Varunr: 5433575
SEK 57 557 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
19:54:00
SEK 1 079
Ib Kofod-Larsen for Fredericia stolefabrik. Fritstående skrivebord i teak og eg, 1950'erne
Ib Kofod-Larsen for Fredericia stolefabrik. Fritstående skrivebord med skuffeudtræk. Udført med plade i teak, stel i eg. H. 72 L. 160 D. 80 cm. Fremstår i original stand med alm. aldersrelateret slitage. Sjælden udbudt skrivebord, formgivet år 1956. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik ...
Varunr: 5397096
SEK 54 679 DK, Kolding, Trianglen 22-09-2019
19:58:00
SEK 27 340
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117
Arne Jacobsen. Kontorstol, 'Syveren' med formbøjet skal betrukket med hvid læder, på drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår med lettere brugsspor, senere ombetrukket med hvidt læder.
Varunr: 5442821
20:02:00
SEK 648
Howe. Skrivebord, model Storm
Howe. Skrivebord med plade af fineret bøg, sammenklappeligt stel med ben af forkromet metal, model Storm. H. 73, L. 150, D. 75 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5442148
SEK 2 158 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
20:02:00
SEK 432
Charles & Ray Eames, Herman Miller, stol/kontorstol/armstol model ’EA 124’, 1965
Charles & Ray Eames fremstillet hos Hermann Miller, stol/kontorstol/armstol, model ’EA 124’, 1965. Drejelig konstruktion med et stel af aluminium og sædepolstring, der er betrukket med olivengrønt læder, armlænene er sortlakerede, med firpasfod, forsynet med producent-klæbeetiket på undersiden, ...
Varunr: 5422104
SEK 10 720 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:03:00
SEK 2 948
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3117, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet læder fra Arne Sørensen, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel ...
Varunr: 5442055
SEK 9 209 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
20:06:00
SEK 2 158
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107
Varunr: 5442857
SEK 6 331 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
20:12:00
SEK 648
Charles & Ray Eames, office chair / high back, model EA 119 for Vitra
High back office chair model EA 119, American design by Charles & Ray Eames, produced by Vitra. Designed in 1958. All functions chair from Aluminium Group. Five star base of chrome-plated cast aluminium with castors, height adjustable with gas pressure cartridge, adjustable and lockable tilting ...
Varunr: 5415307
SEK 11 792 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:14:00
SEK 3 752
Howe. Skrivebord af bøg
Howe. Skrivebord med buet plade af fineret bøg, sammenklappeligt stel med ben af forkromet metal. H. 71,5, L. 226, D. Hjørne til hjørne: 80 cm, Midten: ca. 100 cm. Fremstår med brugsspor, farvenuancer på pladen.
Varunr: 5442143
20:15:00
SEK 432
Haratech. Ergonomisk kontorstol model 'Hara Chair'
Haratech. Ergonomisk kontorstol model 'Hara Chair'. Designet under fuld hensyntagen til optimal ergonomi for sæde/lænd/ryg. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5438692
SEK 2 878 DK, Hørsholm, Hammervej 1 22-09-2019
20:21:00
SEK 576
48 stabelbare konferencestole (48)
48 stabelbare konferencestole af sortlakeret metal. Betrukket med gråt møbelstof i ryg og på sæde . Sædehøjde 45 cm. Stolene kan kobles sammen via greb i siderne. (48)
Varunr: 5413962

SEK 13 814 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
20:25:00
SEK 432
100 stabelbare konferencestole (100)
100 stabelbare konferencestole af sortlakeret metal. Betrukket med gråt møbelstof i ryg og på sæde . Sædehøjde 45 cm. Stolene kan kobles sammen via greb i siderne. (100)
Varunr: 5398036

SEK 28 779 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
20:30:00
SEK 432
Schreibtisch / Sekretär / Kommode und Stuhl / Schreibtischstuhl / Armlehnstuhl, Teak (2)
Schreibtisch / Sekretär / Kommode und Stuhl / Schreibtischstuhl / Armlehnstuhl, Teak. Sekretärkonstruktion mit Klappe / Schreibunterlage und acht Schüben mit Teakfurnier, abschließbar, ein Schlüssel beiliegend, H. 112cm, B. 91cm, T. 47cm, Stuhlkonstruktion aus Teakholz mit Armlehnen und ...
Varunr: 5437243
SEK 4 824 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:30:00
SEK 750
FireKing 25. Arkivskab af stål
FireKing 25. Arkivskab af lakeret stål. Front med fire skuffer. Nøgle medfølger. H. 134 cm B. 53 cm D. 64 cm. Fremstår med almindelig brugsspor. Vejer 100kg+. Skal læsses på egen hånd. (Møbelhund medfølger ikke).
Varunr: 5422880
SEK 1 151 DK, Herning, Engdahlsvej 22-09-2019
20:32:00
SEK 432
Unique Furniture. Skrivebord i massiv eg, model Rubico.
Unique Furniture. Skrivebord i delvis massiv eg, model Rubico. Front med tre skuffer, samt en låge. Greb samt stel i sortlakeret metal. H. 77. L. 174. D. 73 cm. Udbydes usamlet og i original emballage.
Varunr: 5426955

SEK 5 756 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2019
20:33:00
SEK 719
 1 2 3 4 5 6  >>