Utropspris
123»   Varor pr. sida   68 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort 'Christianshavn' stof. Fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen red label, mærkat herfra. Fremstår med ny påsat 'skal' uden brugsspor.

Varunr: 5942683
SEK 9 274 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:16
SEK 477
Ubekendt møbelproducent. Skrivebord med skuffe. L. 140 cm
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord af fineret mørk træ, front med skuffe, runde tilspidsede ben af massiv mørk træ. Af nyere dato. H. 78 L. 140 B. 62 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 6019452
SEK 6 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
15:37
SEK 682
Spejl og konsolskab af fineret mahogni.
Spejl og konsolskab af fineret mahogni, konsolskab med skuffe og låge Spejl H. 151 cm. B. 73 cm. Konsolskab H. 88 cm. B. 65 cm. D-. 36 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6041814
SEK 1 091 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:36
SEK 409
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak
Skrivebord af finéret teaktræ, skuffer i front, bagtil åbne hylder. H. 72, 149 x 75 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker samt slitage på topplade.

Varunr: 6043277
SEK 2 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
19:03
SEK 477
Peter J. Lassen. Montana HiLow dobbelt skrivebord
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Hilow2 elektrisk hæve- sænke skrivebord Dobbelt hvor hver arbejdsplads måler , str. L. 160 x B. 80 cm. Bordplader i 19mm MDF fineret med hvidpigmenteret egetræ . Stel udført i stål, der er lakeret i farve 101 NEW WHITE. Bordet er monteret med Linak ...

Varunr: 6037410
SEK 13 638 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
19:12
SEK 886
Fritstående skrivebord af massivt lakeret ask
Fritstående skrivebord. Udført i lakeret ask. Tilspidsede ben. Tre skuffer med med soft close. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 77 cm Materiale: 20 mm massiv asketræ, massive askeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm H. 10 cm , skuffedybede (indvendigt) 38 cm, indvendig højde 6,8 cm Skuffebund ...

Varunr: 5904220

SEK 10 910 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
19:47
SEK 4 910
Peter Opsvik for HÅG. Kontorstol, model Capisco
Peter Opsvik. Kontorstol, model Capisco betrukket med sort uldstof, stel af lakeret aluminium med højdejustering samt vippefunktion, fempas drejefod med hjul. Fremstillet hos HÅG. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6044128
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
19:54
SEK 2 046
Charles Eames. Seks kontorstole. Vitra model EA-117, hopsak (6)
Charles Eames 1907 - 1978. Seks kontorstole model EA-117 med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod på hjul. Sæde og ryg med betræk af sort hopsak med vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsspor (6)

Varunr: 6026104
SEK 62 733 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
19:55
SEK 35 458
Spisebord / arbejdsbord af teak med hollandsk udtræk samt to skuffer, 1950-60'erne
Spisebord / arbejdsbord af fineret og massiv teak med hollandsk udtræk samt to skuffer, 1950-60'erne. 154 x 80/140 cm. Ene skuffe med afslag samt rep. Nøgle medfølger.

Varunr: 6043700
SEK 4 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
20:16
SEK 614
Johannes Foersom & Peter Hjorth-Foersom. Et par kontorstole, model Partner (2)
Johannes Foersom & Peter Hjorth-Foersom. Et par Partner kontorstole, betrukket med sort læder, fast sæde højde, monteret på stel af matforkromet stål, fempas fod med hjul. Formgivet 1992. Fremstillet hos Erik Jørgensen med label herfra. H. 95/47 cm. B. 64 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varunr: 5886172
SEK 9 546 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:18
SEK 1 500
Søren Nissen & Ebbe Gehl. Skrivebord i egetræ og wengé
Søren Nissen & Ebbe Gehl. Løs bordplade i fineret egetræ. Front med 10 skuffer. Greb og sokkel af wengé. L. 195 cm, D. 65 cm, H. 70 cm. Fremstillet af Feldballe Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor, mindre afslag, bagside af bordplade med mærker og ridser.

Varunr: 6019079
20:29
SEK 546
BG Design. Unika fritstående skrivebord af vintage teaktræ, model 'Sovrano Taurus'
BG Design. Unika fritstående skrivebord, model 'Sovrano Taurus', plade af fineret teak, massiv sarg af teak med en skuffe, skråtstillede sort satin lakerede ben. Fremstillet hos BG design ved Bjarne Green med label herfra. H. 69,5. B. 110. D. 50 cm.

Varunr: 5962680
SEK 13 638 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:33
SEK 1 637
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, Sort læder
Arne Jacobsen (1902-1971). Oxford vintage lavrygget kontorstol betrukket med sort semi anilin læder, fempasfod af poleret aluminium med hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen 1970'erne, formgivet i 1965. Manuel højdejusterbar (ikke afprøvet). H. 91/47, B. 63, D. ca. 50. Fremstår nybetrukket ved anden...

Varunr: 6044193
SEK 7 364 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
20:35
SEK 409
Arne Vodder. Skrivebord med sidebord/skænk, palisander
Arne Vodder 1926-2009. Skrivebord af palisander og fineret palisander med sidebord/skænk. Skrivebordet med tre skuffer. H. 72,5. L. 204. D. 95 cm. Sidebord / skænk med rum, skuffe og udtræksbakker, skydelåge jealousilåge i front. H. 63,5. L. 203. D. 45 cm. Fremstillet hos Sibast Furniture. Nøgle ...

Varunr: 6022681
SEK 24 548 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
20:51
SEK 19 093
Fritstående skrivebord, palisander, 1960'erne
Fritstående skrivebord af fineret og massiv palisander, 1960'erne. H 74, 200 x 105 cm. Uden nøgle. Alm. brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til ...

Varunr: 6042807
SEK 5 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
21:00
SEK 1 091
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3117, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet læder fra Arne Sørensen, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel ...

Varunr: 6044638
SEK 10 910 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
21:18
SEK 3 000
Peter J. Lassen. Montana HiLow1 elektrisk hæve- sænke skrivebord
Peter J. Lassen, Montana. HiLow1 elektrisk hæve- sænke skrivebord, str. L. 170 x B. 85 cm. Bordplade i MDF belagt med laminat . Stel udført i lakeret stål med elektrisk motor. Kabelbakker er integreret i stellet. Bordpladen har to kabelgennemføringer. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker kan ...

Varunr: 6024897
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
12:40
SEK 1 159

Varunr: 6044113
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
14:29
SEK 818
Kinnarps. Konference /mødestole (11)
Kinnarps. Konferencestole / mødestole med stel af sortlakeret stål betrukket med lyst ruskind. Fremstillet hos Kinnarps i år 2000. Fremstår med brugsspor. (11)

Varunr: 6036099
SEK 6 001 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:29
SEK 409
Charles Eames. Kontorstol / spisestol, model EA-107
Charles Eames. Kontorstol / spisestol fra serien 'Aluminium Group' med stel af forkromet aluminium, firpasfod med drejefunktion af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med sort hopsak. Fremstillet hos Vitra 2011 med label herfra, model EA-107. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6045041
SEK 4 637 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
18:30
SEK 614
Dansk møbelproducent 1960-erne. Fritstående skrivebord af teaktræ
Dansk møbelproducent 1960-erne. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med større samt seks mindre skuffer, på drejede tilspidsede ben. H. 74. L. 135. D. 6,5 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker, enkelte finerskader på skuffekarm.

Varunr: 6045392
SEK 2 728 DK, Aalborg, Nibevej 23-06-2021
18:49
SEK 409
Fritstående skrivebord af massivt lakeret bejdset ask
Fritstående skrivebord. Udført i lakeret bejdset ask. Tilspidsede ben. Tre skuffer med soft close. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 77 cm Materiale: 20 mm massiv ask, massive askeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm H. 10 cm , skuffedybede (indvendigt) 38 cm, indvendig højde 6,8 cm Skuffebund ...

Varunr: 5903123

SEK 10 910 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
19:47
SEK 477
Svend Aage Madsen, tilskrevet. Fritstående skrivebord af palisander
Svend Aage Madsen, tilskrevet. Fritstående skrivebord af finéret og massiv palisander front med seks skuffer, bagside med to klapper. Topplade med kehlet kant. 1960'erne. H. 76 L. 139 B. 73 cm. Fremstår med lettere brugsspor, herunder få ridser og mærker på topplade samt enkelte små finérafslag ...

Varunr: 6043120
SEK 6 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
19:49
SEK 6 546
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model, med vippefunktion og højdejustérbar. Fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul med stålkappe. Sæde og ryg betrukket med sort semi anlin læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sæde H. 40/55 cm. Fremstår nybetrukket ved anden ...

Varunr: 6044192
SEK 8 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-06-2021
20:08
SEK 682
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Højrygget kontorstol, model FK 86
Preben Fabricius 1931-1984 & Jørgen Kastholm 1931-2007. Højrygget lounge kontorstol model FK-86. Drejelig fempasfod i helstøbt poleret aluminium monteret med hjul, fast sædehøjde, armlæn i forkromet stål. Glasfiber skal polstret med originalt, brunt patineret læder. Formgivet 1965. Fremstillet ...

Varunr: 5982421
SEK 6 819 DK, Vejle, Dandyvej 23-06-2021
20:14
SEK 546
Arne Jacobsen. Kontorstol, 'Syveren', 'anilin læder, model 3117
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Kontorstol, 'Syveren' med formbøjet skal på drejelig fempasfod af forkromet stål med hjul, højdejusterbar med gaspatron, sæde H. 47 - 57 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolster med cognacfarvet ...

Varunr: 6009625
SEK 12 274 DK, Vejle, Dandyvej 23-06-2021
20:18
SEK 886
Charles Eames. Kontorstol, model EA-109
Charles Eames. Kontorstol med fast højde fra serien 'Aluminium Group', fempasstel og armlæn af poleret aluminium, monteret med hjul, sæde og ryg betrukket med sort læder, bagside med hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra 2004 med label herfra, model EA-109. H. 102/47 cm. Fremstår med ...

Varunr: 6043503
SEK 15 001 DK, Vejle, Dandyvej 23-06-2021
20:19
SEK 1 023

Varunr: 6022086
SEK 6 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-06-2021
20:53
SEK 546
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3217, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Brown Label fra 2019. Udstillingsmodel.

Varunr: 6044629
SEK 16 365 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
20:55
SEK 7 364

Varunr: 6044124
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2021
18:55
SEK 750
123»