Utropspris
123»   Varor pr. sida   83 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6060017
SEK 19 224 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
14:42
SEK 14 418
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort 'Christianshavn' stof. Fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen red label, mærkat herfra. Fremstår med ny påsat 'skal' uden brugsspor.

Varunr: 5942683
SEK 9 337 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
14:47
SEK 7 415
Re:collection. Fritstående skrivebord af sort bemalet egetræ
Re:collection. Fritstående skrivebord af sort lakeret egetræs finér med sort bemalet metal ben afsluttet på sko af massiv eg. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 77 cm. L. 170 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale...

Varunr: 6070713
SEK 8 788 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
15:58
SEK 6 866
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord, L. 161 cm
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord fineret med mørkt træ, front med en skuffe, på skråtstillede drejede ben af massiv mørkt træ. Af nyere dato. H. 74 cm. L. 161 cm. D. 66 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6090479
SEK 6 866 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
19:00
SEK 4 943
Skrivebord af egetræ
Skrivebord af egetræ. Front med fem skuffer samt udtræksplade. H. 68 cm. B. 96 cm. D. 50 cm. Fremstår med mærker, ridser og brugsspor.

Varunr: 6090578
SEK 1 099 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
19:13
SEK 481
Kevi Kontorstol model 2534U mørkeblå læder
Kevi kontor- og arbejdsstol med sæde og ryg i 9 mm formspændt finér som derefter er polstret med mørkeblå læder. Et 5-benet drejestel med hjul, manuel højdeindstilleligt stel af satin poleret aluminium Stolen er tegnet af Jørgen Rasmussen og produceret af Engelbrechts, model 2534U. Nypolsteret ...

Varunr: 6048328
SEK 3 845 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
19:14
SEK 2 746
Kevi Kontorstol model 2534U Indian red læder
Kevi kontor- og arbejdsstol med sæde og ryg i 9 mm formspændt finér som derefter er polstret med Indian red anilin læder. Et 5-benet drejestel med hjul, manuel højdeindstilleligt stel af satin poleret aluminium Stolen er tegnet af Jørgen Rasmussen og produceret af Engelbrechts, model ...

Varunr: 6043717
19:25
SEK 2 746
Fritstående skrivebord af teak, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Skrivebord af massivt og fineret teak, tre skuffer i den ene side og skab i den anden. H. 74, B. 136, D. 63 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med almindelige lette brugsspor.

Varunr: 6090527
SEK 2 060 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
19:27
SEK 481
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3217, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Brown Label fra 2019. Udstillingsmodel.

Varunr: 6080107
SEK 16 478 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
19:32
SEK 12 358
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord, L. 160 cm
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord af fineret mørk træ, front med to skuffer samt udtræksplade, runde tilspidsede ben af massiv mærk træ. Af nyere dato. H. 78 L. 160 B. 65 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6090473
19:35
SEK 4 943
Hans. J. Wegner. Fritstående skrivebord, model AT305
H. J. Wegner. Fritstående skrivebord med stel af massivt sæbebehandlet egetræ, sarg med en stor og to mindre skuffer, rektangulær plade fineret med egetræ, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305. H. 72 L. 138 B. 76 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor, lettere åbne...

Varunr: 6086655
SEK 17 851 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
19:39
SEK 15 791
Skrivebord med plade af laminat
Dansk møbelproducent, skrivebord med plade af hvid laminat samt sortlakerede højdejusterbare ben i stål. Bordplade med to Ledningshuller. L. 180 cm. B. 80 cm. H. 75 cm.

Varunr: 5952850

SEK 4 119 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2021
19:45
SEK 1 648
Ubekendt møbeldesign. Skænk. L. 180 cm
Ubekendt møbeldesign. Skænk fineret med mørkt træ, front med tre skuffer samt to skydelåger, bag hvilke hylder, firkantet ben. Af nyere dato. H. 65 cm. L. 180 cm. D. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6090490
19:45
SEK 4 119
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret palisander, plade med kehlet bagkant, front med seks skuffer, bagside med hylde, medeformede tapsamlet ben. 1960'erne. H. 74 L. 155 D. 75 cm. Fremstår med nyrenoveret topplade, dog lettere nuanceforskel. Vær opmærksom på, at der kan være ...

Varunr: 6080754
SEK 13 732 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
SEK 8 239
Fritstående skrivebord fineret med palisander front med syv skuffer, bagtil nedfældelig klap, bag hvilken hylde. Nøgle medfølger. H. 74 cm. B. 139 cm. D. 74 cm. Fremstår med brugsspor, samt almindelige ridser og mærker, finérafslag nederst indvendig på front. Vær opmærksom på, at der kan være ...

Varunr: 6090746
SEK 2 746 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
SEK 1 030
Christian Hvidt. Fritstående skrivebord / konferencebord, mahogni
Christian Hvidt. Skrivebord / konferencebord af massiv og fineret tapsamlet mahogni, justerbare sko. Front med tre skuffer med metalgreb. Fremstillet hos Søborg Møbler. H. 73 L. 180 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på stel.

Varunr: 6090353
SEK 1 373 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
SEK 481
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3117, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet læder fra Arne Sørensen, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel ...

Varunr: 6044640
SEK 10 985 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
20:10
SEK 8 788
Living&more. Model Hektor og Laura. Skrivebord og stol (2)
Living&more. Model Hektor og Laura. Skrivebord og stol, skrivebord i fineret ask, stol betrukket med rosa velour. Mål skrivebord 76,5 x 120,0 x 50,0 og mål stol 76,0 x 47,5 x 49,0 cm. Fremstår usamlet i brudt original emballage. Modelfoto. (2) Dette er en overskudsvare. Fejl og mangler samt...

Varunr: 6090269

20:15
SEK 549
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord, L. 180 cm
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord fineret med mørkt træ, front med fire skuffer, drejede skråtstillede ben af bejdset bøgetræ. Af nyere dato. H. 76,5 cm. L. 180 cm. B. 71 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6090486
SEK 9 612 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
20:36
SEK 5 493
Ubekendt møbeldesign. Skænk, L. 240 cm
Ubekendt møbeldesign. Skænk fineret med mørkt behandlet træ, front med tre skydelåger, bag hvilke hylder samt tre skuffer, medeben af hvidlakeret metal. Af nyere dato. H. 69 L. 240 B. 45,5 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6090506
SEK 8 239 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
21:46
SEK 4 669
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3117.
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', i cognacfarvet analinlæder, drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Certifikat medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117.

Varunr: 6077387
SEK 13 732 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2021
08:38
SEK 10 161
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron, str. B
Donald Chadwick & William Stump: Multijusterbar kontorstol model Aeron. Udført i poleret aluminium og genbrugsplast. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med label herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår ubrugt i original embalage....

Varunr: 6090753
SEK 13 732 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
10:15
SEK 11 260
BG Design. 'Mantis Nova-S' skrivebord af vintage palisander og teak
BG Design. Fritstående skrivebord udført i vintage palisander, model 'Mantis Nova-S', front med to skuffer, skråtstillet sarg af massivt teak, på skråtstillede ben af massiv palisander. Fremstillet hos BG design ved Bjarne Green med label herfra. H. 68 cm. L. 155 cm. B. 65 cm. Bjarne Green ...

Varunr: 6078171
SEK 17 851 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
10:37
SEK 11 809
BG Design. Unika fritstående skrivebord af vintage teaktræ, model 'Sovrano Taurus'
BG Design. Unika fritstående skrivebord, model 'Sovrano Taurus', plade af fineret teak, massiv sarg af teak med en skuffe, skråtstillede sort satin lakerede ben. Fremstillet hos BG design ved Bjarne Green med label herfra. H. 69,5. B. 110. D. 50 cm.Bjarne Green arbejder i vintage/genbrugstræ og ...

Varunr: 6073005
11:03
SEK 7 690
Kontormiljø
Kontormiljø med skillevæge polstret med gråt stof, borde af sort laminat, stel af lakeret stål. H. ca. 140 cm. Fremstår adskilt og med almindelige brugsspor.

Varunr: 6038339
SEK 8 239 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2021
14:16
SEK 4 119
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol, anilin cognac
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol betrukket med cognacfarvet anilin læder, fuldpolstret. højdejustérbar stel på fempas stjernefod af aluminium og forkromet metal, drejefunktion, afsluttet på hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket ved anden professionel dansk ...

Varunr: 6052304
SEK 8 788 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2021
15:39
SEK 6 866
Arne Jacobsen / Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse konferencebord i to dele
Arne Jacobsen / Piet Hein / Bruno Mathsson. To-delt konferencebord med plade af hvid laminat og aluminiumskant, monteret med shakerformede ben af aluminium (designet af Arne Jacobsen). Specielt fremstillet hos Fritz Hansen. Samlet mål, H. 70 cm., 420 x 140 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6081834
SEK 20 597 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2021
16:09
SEK 13 732
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. 'Kevi' kontorstol model 2050, vegetabilsk læder
Jørgen Rasmussen. 'Kevi' kontorstol med sæde og ryg af formspændt finér samt betrukket med ubehandlet vegetabilsk læder, monteret på 5-benet drejestel af satinpoleret aluminium, afsluttet på hjul. Manuel højdeindstilling. Fremstillet hos Engelbrechts, model 2050. Udstillingsmodel, fremstår med ...

Varunr: 6079662
SEK 8 239 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2021
16:47
SEK 5 218

Varunr: 6079628
19:54
SEK 5 218
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstole med armlæn. Betrukket på sæde og armlæn med sort læder. Fempas stjernefod af aluminium monteret på hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 134 Sh. 50 cm. Årstal 2001. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6089338
SEK 10 985 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2021
20:08
SEK 6 866
123»