Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Antonio Citterio kontorsstol
ANTONIO CITTERIO, "ID Air", kontrorsstol, Vitra, stomme i plast och aluminium, rygg i helgjuten plast, stoppad sittdyna klädd i grön texil, justerbar höjd ca 56 cm
Varunr: 5361662
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18-06-2019
11:06:00
Se mer
Fritstående skrivebord af massivt teak træ.
Fritstående skrivebord af massivt teaktræ, front med tre skuffer i sarg. Skråstillede ben i massiv teak. B. 140 cm. H. 77 cm. D. 80 cm.
Varunr: 5331390

SEK 8 766 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
13:35:00
SEK 4 258
Oswaldo Borsani for TECNO Italy. Skrivebord og Skænk (2)
Stort skrivebord / arbejdsbord samt skænk designet af Oswaldo Borsani for TECNO Italy. Kraftig konstruktion af sortlakeret træ af rustfrit stål. Løst monteret kraftig glasplade. Skrivebord: H. 73, 235 x 104 cm. Skænk: Indrettet med 7 skuffer. L. 300, D. 47, H. 81 cm. Fremstår med brugsspor ...
Varunr: 5302561
SEK 25 047 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2019
14:14:24
SEK 7 514
Johannes Foersom & Peter Hjorth-Foersom. Et par kontorstole, model Partner. (2)
Johannes Foersom & Peter Hjorth-Foersom. Et par Partner kontorstole, betrukket med sort læder, monteret på stel af matforkromet stål, højdejusterbar, fempas fod med hjul. Formgivet 1992. Fremstillet hos Erik Jørgensen. H. 95 cm. B. 62 cm. Sæde H. 47/52 cm. Fremstår med mindre brugsspor og patina....
Varunr: 5345410
SEK 8 766 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
15:07:00
SEK 4 258
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSX med original skal af creme plast. (6)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole, model DSX med original skal af creme plast. Monteret på originale H- base stel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet og stemplet hos Vitra. H. 80/45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (6)
Varunr: 5321012
SEK 12 523 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
15:10:00
SEK 6 262
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108
Varunr: 5340648
SEK 5 761 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
15:28:00
SEK 2 755
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107
Varunr: 5334905
SEK 5 009 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
15:31:00
SEK 2 505
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med drejeligt stel og armlæn af poleret aluminium. Sæde og ryg med sort net-væv. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med brugsslitage på armlæn og fod.
Varunr: 5347881
15:33:00
SEK 2 505
48 stabelbare konferencestole (48)
48 stabelbare konferencestole af sortlakeret metal. Betrukket med gråt møbelstof i ryg og på sæde . Sædehøjde 45 cm. Stolene kan kobles sammen via greb i siderne. (48)
Varunr: 5313707

SEK 12 023 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-06-2019
18:20:00
SEK 6 011
Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord i palisander fra FM serien
Kai Kristiansen, fritstående skrivebord udført i palisander med rumopdeling, arkivskab og skuffer. To FM nøgler medfølger. Fremstillet hos FM møbler, 1960/70'erne. Fremstår med alm. brugsspor, nogle ridser og mærker.
Varunr: 5299805
SEK 12 523 DK, Kolding, Trianglen 18-06-2019
19:13:00
SEK 6 262
Skrivbord 1900-talets början
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, 2 lådor i sargen, beslag i mässing, vitmålat, 77, 58x89 cm
Varunr: 5361847
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-06-2019
19:21:00
Se mer
To skriveborde med jalousilåger af teak og egetræ, 1960'erne (2)
To skriveborde med jalousilåger og skuffe, plade af fineret teak; stel af teak og egetræ, H. 66 L. 80/110 D, 55 cm. Begge fremstår med brugsslitage, nogle ridser og skrammer. (2)
Varunr: 5360345
SEK 1 503 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-06-2019
19:28:00
SEK 376
Konferencebord, hvid laminat.
Konferencebord med bordplade af hvid laminat monteret på hvidlakeret stålben. Fremstår med brugsspor. H. 70 cm. B. 260 cm. D. 120 cm.
Varunr: 5326219
SEK 1 879 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2019
19:37:00
SEK 438
Skrivebord af eg og teak.
Skrivebord af fineret teak med ben af eg. Front med tre skuffer og låg låge bag hvilken en hylde. H. 75 cm. B. 127 cm. D. 64 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og brændemærke på bordplade. Manglende lås i låge.
Varunr: 5360855
19:38:00
SEK 376
Finn Juhl, Diplomat bord af teak
Bord, diplomat-serien af Finn Juhl, fremstillet hos France og Søn. Teak. H. 72 B. 95 L. 170,5 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte finer afslag.
Varunr: 5362390
SEK 2 505 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-06-2019
19:38:00
SEK 1 002
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ
Dansk møbelproducent: Skrivebord fineret med teaktræ. Front med 2x5 skuffer samt 2 udtræksplader. Fremstår med brugsspor. H 74 cm, D 76 cm, L 150 cm.
Varunr: 5362091
SEK 1 503 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-06-2019
19:40:00
SEK 376
Trip Trap. Skrivebord samt armstol af teak (2)
Trip Trap. Væghængt skrivebord af teak med gummifuge. Buet front. H. 73 cm. B. 112 cm. D. 76 cm. Armstol af teaktræ, sæde polsteret med lyst møbelstof. H. 70,5 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)
Varunr: 5270024
SEK 1 002 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2019
19:41:00
SEK 564
Charles Eames. Stol, model EA 108
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn af forkromet aluminium, monteret med drejefunktion. Betrukket med blåt læder, bagside med hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Lette brugsspor, overvejende på hjørner.
Varunr: 5241678
SEK 10 019 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
19:50:00
SEK 5 009
Woud. Skrivebord model AA-desk
Fritstående skrivebord model AA-desk designet af Spant Studio for Woud. Skrivebordsplade og underhylde af sort laminat, stel af massivt egetræ. LED lysdiode indbygget i sort lakeret træbjælke. Højde til skriveplade 75 cm. H. ca. 153 cm. B. 152 cm. D. 75 cm. NB. Levers i original emballage. ...
Varunr: 5113239

19:50:00
SEK 4 258
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn af forkromet aluminium med drejefunktion, betrukket med alcantara. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, mærket heraf. Fremstår med kraftig brugsslitage på stof.
Varunr: 5315224
SEK 4 008 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
19:51:00
SEK 2 004
H. J. Wegner. Fritstående skrivebord, model AT-305
H. J. Wegner. Fritstående skrivebord med stel af massivt egetræ, sarg med en stor og to mindre skuffer, rektangulær plade fineret med egetræ, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305. H. 73 L. 138 B. 76 cm. Nøgle mangler. Litteratur: Dansk Kunsthåndværk, Juli 1953.
Varunr: 5344582
SEK 21 290 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
19:54:00
SEK 10 520
Schreibtisch der 1960/70er Jahre massiv Kiefernholz
Schreibtisch der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus massivem Kiefernholz. Ausgestattet mit insgesamt sieben Schüben und zwei Türen. Maße ca. H. 93,5 cm, B. 120 cm, T. 96 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, ungereinigt, die Holzoberflächen mit zahlreichen Kratzern, Flecken und Kerbmalen, es sind ...
Varunr: 5347065
SEK 4 665 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-06-2019
19:58:00
SEK 2 332
Charles Eames. Konferencestol, model EA-109. Full leather
Charles Eames. Konferencestol fra serien 'Aluminium Group' med stel og armlæn af forkromet aluminium med drejefunktion, sæde og ryg betrukket med sort læder, full leather, H. 102 B. 58 sædehøjde 44 cm. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, model EA-109. Fremstår med lette brugsspor, overvejende ...
Varunr: 5308931
SEK 16 907 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
19:59:00
SEK 8 266
Gunni Omann. Fritstående skrivebord af teak, model 75
Gunni Omann. Fritstående skrivebord af fineret og massiv teak, model 75. H. 73 154 B. 81 cm. Nøgle medfølger ikke. Udført hos Omann Juniors Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. ridser, skjolder samt farveforskelle. Nedfældig klap på bagsiden med defekt kæde.
Varunr: 5360835
SEK 5 009 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-06-2019
19:59:00
SEK 3 256
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol betrukket med original sort læder, femfasfod og armlæn af forkromet aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA-217. Fremstår med lettere / mindre brugsspor.
Varunr: 5334894
SEK 19 411 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
20:06:00
SEK 9 518
Par kontorstole, Nässjö, model RBM 535 (2)
Par kontorstole, Nässjö, model RBM 535. Betrukket med sort uldstof. Alm. brugsspor. (2)
Varunr: 5360116
SEK 1 002 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-06-2019
20:13:00
SEK 376
Varunr: 5344362
20:15:00
SEK 2 505
Varunr: 5323347
SEK 6 262 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
20:21:00
SEK 3 006
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med høj ryg. Brown Label
Arne Jacobsen 1902-1971. Oxford kontorstol med høj ryg, betrukket med cognacfarvet læder. Fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Højdejusterbar med vippefunktion. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brown Label. Fremstår med brugsspor. Litt. Carsten Thau og Kjeld Vindum: ...
Varunr: 5314439
20:22:00
SEK 6 262
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, model 3292.
Arne Jacobsen 1902-1971. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292, betrukket med sort læder, højdejusterbar fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2000 med label herfra. Sæde H. 42/52 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 5320987
20:26:00
SEK 6 262
 1 2 3 4 5 6  >>