Utropspris
Mina sökmotorer   Spara lista   Upprätta sökmotor
1234»   Varor pr. sida   108 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Donald Chadwick & William Stump. Sæt på seks multijusterbar kontorstole, model Aeron, str. B (6)
Donald Chadwick & William Stump. Sæt på seks multijusterbar kontorstole, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast, læderbetrukne armlæn. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår ...

Varunr: 6141114
SEK 49 723 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
15:09
SEK 35 911
Fritstående skrivebord af massivt lakeret ask
Fritstående skrivebord. Udført i lakeret ask. Tilspidsede ben. Tre skuffer med med soft close. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 77 cm Materiale: 20 mm massiv asketræ, massive askeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm H. 10 cm , skuffedybede (indvendigt) 38 cm, indvendig højde 6,8 cm Skuffebund ...

Varunr: 5904227

SEK 11 050 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-01-2022
15:59
SEK 6 354
Fritstående skrivebord af massivt lakeret bejdset ask
Fritstående skrivebord. Udført i lakeret bejdset ask. Tilspidsede ben. Tre skuffer med soft close. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 77 cm Materiale: 20 mm massiv ask, massive askeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm H. 10 cm , skuffedybede (indvendigt) 38 cm, indvendig højde 6,8 cm Skuffebund ...

Varunr: 5903133

16:00
SEK 6 354
Skrivebord med stol. (2)
Skrivebord med skuffe samt stol af hvidlakeret træ. Bord. 120 X 45 cm. H.79 cm. Stol H.91 cm. Sh.46 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. (2)

Varunr: 6130251
SEK 1 657 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
17:31
SEK 829
Historicistisk skrivebord af mahogni, ca. 1880
Historicistisk skrivebord af mahogni, skuffe i sarg. Ca. 1880. H. 76, B. 128, D. 82 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder overfladiske ridser og mærker, samt enkelte malerstænk på det ene ben.

Varunr: 6149092
SEK 1 381 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
18:02
SEK 1 243
HÅG. Kontorstol, model H05, sort
HÅG. Kontorstol, model H05, sort HÅG kontorstol, model H05 5200, sæde og ryg betrukket med sort møbelstof, justerbart stel, monteret på fempasfod med hjul. Fremstår med brugsspor og løst sæde.

Varunr: 6149176
SEK 2 072 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:09
SEK 1 243
Dansk møbelproducent. Skrivebord og stol. Mahogni(2)
Dansk møbelproducent, mahogni, skrivebord med tre skuffer og messinggreb L,123 H. 72 B. 61 cm. stol polstret med møbelstof, H. 76 Sh. 42 cm, fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker og slid på møbelstof (2)

Varunr: 6148270
SEK 1 105 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:12
SEK 483
E. W. Bach for Møbelfabrikken 'Toften', tilskrevet. Skrivebord af teaktræ, 1960'erne
E. W. Bach, tilskrevet. Fristående skrivebord finéret med teaktræ, front med seks skuffer, bagside med rum, tilspidsende ben. Udført hos Møbelfabrikken 'Toften', Randers. H. 73, L. 140, B. 70 cm. Nøgle medfølger. Alm. brugspræg.

Varunr: 6146488
SEK 5 525 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:19
SEK 4 420
Peter J. Lassen. Tre Caddie / arkivmoduler (3)
Peter J. Lassen. Tre Caddie / arkivmoduler af fineret asketræ, front med hylde og skuffer, heraf to til hængemapper, side monteret med bøjle. fire låsbare hjul. Fremstillet hos Montana. H. 97 B. 42-50 D. 48 cm. Fremstår med brugsslitage, flere skuffer går trængt, ridser/mærker samt klistermærke ...

Varunr: 6146051
SEK 1 657 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-01-2022
19:42
SEK 691
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, grå uld
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, stel af stål med fempasfod af aluminium afsluttet på hjul, højderegulering og drejefunktion, skal polstret med grå uld Fremstillet hos Arper, Italien med fane herfra. Sæde H. 44/52 cm. Fremstår med lette brugsspor,

Varunr: 6135619
SEK 4 144 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:14
SEK 3 039
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, blå uld
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 46, stel af stål med fempasfod af aluminium afsluttet på hjul, højderegulering og drejefunktion, skal polstret med blå uld Fremstillet hos Arper, Italien med fane herfra. Sæde H. 40/54 cm. Fremstår med lette brugsspor og mærker.

Varunr: 6135612
20:16
SEK 2 762
Et par blålakerede arkivskabe af metal 'Altikon' (2)
Et par blålakerede arkivskabe af metal 'Altikon' hver med 3 skuffer h.101 x b.40 x d.62 cm. Alm. brugsspor. Modelfoto, mindre forskelle kan forekomme.

Varunr: 6149970
SEK 1 105 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
10:04
SEK 483
David Rowland, kontorstol, model 40/4
David Rowland, kontorstol, model 40/4, højderegulérbar, ryg og sæde polstret i polyamid stof, samt stel i hvidlakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart .Fremstår med lette brugsspor, enkelte pletter.

Varunr: 6106991
SEK 3 867 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
10:44
SEK 2 210

Varunr: 6149975
11:02
SEK 414

Varunr: 5903122

SEK 11 050 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
11:34
SEK 6 354

Varunr: 5904221

11:37
SEK 6 354
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6135982
SEK 19 337 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
12:24
SEK 14 503
Ubekendt møbelproducent. Cafebord / arbejdsbord / spisebord
Ubekendt møbelproducent. Cafebord / arbejdsbord / spisebord med stel af sortlakeret metal, plade af sort laminat. H. 76 B. 120 D. 70 cm. Fremstår i original emballage.

Varunr: 6114772

SEK 1 105 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
12:54
SEK 414

Varunr: 6149974
13:02
SEK 414
Peter J. Lassen. Par Caddie / arkivmoduler (2)
Peter J. Lassen. Par Caddie / arkivmoduler af fineret hvidpigmenteret asketræ, front med hylde og skuffer, heraf to til hængemapper, side monteret med bøjle. fire låsbare hjul. Fremstillet hos Montana. H. 97 B. 42-50 D. 48 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6146027
SEK 1 381 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
14:43
SEK 622
Living&more skrivebord - Hektor
Living&more skrivebord udført i asketræ. Model Hektor. Mål. 76,5 x 120,0 x 50,0 cm. Udstillingsmodel nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6150220

SEK 1 381 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2022
15:59
SEK 691

Varunr: 6149973
17:03
SEK 414
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af massivt og fineret teaktræ, front af tre skuffer samt enkelt skabslåge med magnetisk luk bag hvilken udtræksbakke samt åbent rum, bagside med hylder, nøgle medfølger til skuffe. H. 74 B. 132 D. 73 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6077034
SEK 5 525 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
17:30
SEK 2 762

Varunr: 6149969
18:04
SEK 414
Engelsk skrivebord af mahogni
Engelsk skrivebord af fineret mahogni, kanneleret tilspidse ben. Front med fem skuffer. Plade ilagt grønt præget læder. H. 74 cm. L. 135,5 cm. D. 75 cm. Fremstår med et defekte greb, løs dele medfølger. samt mærker og brugsspor.

Varunr: 6149453
SEK 1 105 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
19:05
SEK 1 934
Andreas Hansen. Skrivepult af kirsebærtræ
Andreas Hansen. Skrivepult/ skrivebord af massivt, amerikansk kirsebærtræ, overdel med tre små skuffer, front med jalousiklap, bag hvilken små rum og skuffer, udtrækkelig skriveplade beklædt med læder, H. 115 B. 112 D. 59cm. Nøgle medfølger ikke. Formgivet i 1979. Fremstillet hos Hadsten ...

Varunr: 6148424
SEK 4 144 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
19:20
SEK 2 762
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3217, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn,'Syveren' på drejelig fempasfod af forkromet stål, højdejustérbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217. Brown Label fra 2019. Udstillingsmodel.

Varunr: 6080107
SEK 16 574 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2022
19:39
SEK 12 431
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort læder, fuldpolstret. Fempas stjernefod af aluminium, drejefunktion senere monteret hjul siddehøjde 48 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen.

Varunr: 6150407
SEK 6 906 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
19:43
SEK 5 525
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord, L. 191 cm
Ubekendt møbeldesign. Skrivebord fineret med mørkt træ, front med fire skuffer, drejede skråtstillede ben af bejdset bøgetræ. Af nyere dato. H. 76,5 cm. L. 191 cm. B. 80 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, enkelte pletter og ridse på plade.

Varunr: 6149990
SEK 9 668 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
19:45
SEK 6 906
Hans Thyge Raunkjær. Kontorstol model Cross Over Modern Executive
Hans Thyge Raunkjær for Icons of Denmark. Kontorstol model Cross Over Modern Executive betrukket med Dunes Rust fra Sørensen læder A/S. med tilt og hæve/sænke funktion. Ben i sort lakeret aluminium. Produceret hos Danish Design Supply i Danmark. H. 94 B. 58 sh. max 53 cm.Udstillingsmodel med ...

Varunr: 6136203

SEK 9 668 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
19:50
SEK 7 735