Utropspris
12345...16»   Varor pr. sida   451 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Grethe Meyer for Menu. Model GM 30. Pendel hvid
Grethe Meyer for Menu. Model GM 30. Pendel hvid af hvid pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu. H. 21 Ø. 30 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6095495

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:28
SEK 1 128
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varunr: 6166181

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:36
SEK 705
Poul Henningsen. Par PH 4,5/3 udendørslamper kobber (2)
Poul Henningsen. Par PH 4,5/3 udendørslampe af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med kraftig brugsspor, patineret, skævhed samt med manglende skruer (2)

Varunr: 6195039
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:37
SEK 6 765

Varunr: 6166185

16:41
SEK 705

Varunr: 6214208

SEK 1 973 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
17:16
SEK 705
Dreamroom. 20 stk. LED Strip light (20)
Dreamroom. 20 stk. LED Strip light i original emballage. Modelfoto. (20)

Varunr: 6165974

17:51
SEK 493
Henning Koppel for Louis Poulsen, Petronella olielampe
Henning Koppel for Louis Poulsen. Petronella olielampe i messing med skærm af opalglas samt brændglas. H. 32 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6227841
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2022
18:39
SEK 423
Arteluce UFO-pendel, model Mira S
Arteluce UFO, model Mira S fremstillet af forkromet metal og matteret glas. Ø 60 cm. Brugsspor/ridser.

Varunr: 6230551
SEK 1 128 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
18:45
SEK 423
Louis Weisdorff. Multi-lite pendel af messing
Louis Weisdorff. Multi-lite pendel af messing Louis Weisdorff. Multi-lite pendel af messing med justerbare skærme. Fremstillet hos Lyfa. 1960'erne. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor

Varunr: 6230208
SEK 5 638 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2022
18:50
SEK 4 510
Poul Henningsen. PH5 pendel, blå
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af blå lakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, heraf afskalninger samt buler.

Varunr: 6230633
SEK 1 128 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
19:17
SEK 775
Poul Henningsen. PH 4½-4 pendel med skærme af opalglas
Poul Henningsen (1894-1967). PH 4½-4 pendel med skærme af hvidt opalglas, fatningshus af forkromet metal, monteret med stofledning. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Lampen fremstår med almindelige brugsspor samt revne på midterste skærm. NB. Tekst rettet d. 28/6-22 kl. 10.52.

Varunr: 6230400
SEK 8 456 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:24
SEK 4 510

Varunr: 6166130

19:31
SEK 705
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Stammekrone,
Poul Henningsen 1894-1967. PH Stammekrone med stel af forkromet metal, tre arme monteret med 2/1 skærmsæt af opalglas. Sort stofledning. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6230767
SEK 9 866 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2022
19:35
SEK 7 893
Fontana arte. Syv 'Maristella' væglamper (7)
Fontana arte. Syv 'Maristella' væglamper L. 60 cm. Brugsspor. (7)

Varunr: 6216957
SEK 3 383 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
19:36
SEK 493
Albano Poli for Poliarte. 6 væglamper i glas fra 60'erne (6)
Albano Poli for Poliarte. 6 individuelle væglamper i glas fra 60'erne. L. 19 cm, B. 19 cm, H. 6 cm. Monteret på træ af transporthensyn. Fremstillet af Poliarte, Italien. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (6)

Varunr: 6143267
SEK 28 188 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:39
SEK 16 913
Cristal Art. Loftslampe i glas og metal.
Cristal Art. Loftslampe i blå glas og metal med 4 lyskilder. L. 29 cm, B. 29 cm, D. ca. 11 cm. Fremstillet af Cristal Art, Italien. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6145862
SEK 10 993 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:39
SEK 3 664
Targetti Sankey. Italiensk standerlampe fra 60'erne
Targetti Sankey. Italiensk standerlampe fra 60'erne af forkromet metal med fleksibel stamme. H. ca. 135 cm. Fremstillet af Targetti Sankey, Firenze, Italien. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6226712
SEK 2 114 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:39
SEK 1 691
Kamenicky Senov. Gulvlampe fra 60'erne i glas og metal
Kamenicky Senov. Gulvlampe fra 60'erne med skærm af mønstret glas, fatning af bakelit, stamme af sortlakeret metal, afsluttet på trefod med sko af forkromet metal. H. 140 cm, Ø 40 cm. Fremstillet af Kamenicky Senov, Tjekkiet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6167040
SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:40
SEK 4 510
Mazzega. Pendel i muranoglas og forkromet metal fra 70'erne
Mazzega. Pendel i muranoglas og forkromet metal fra 70'erne med skærme af hvid/brunt muranoglas. 5 lyskilder. Ø 50 cm, J. incl. baldakin 92 cm. Fremstår med brugsspor, overfladerust. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6172559
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:40
SEK 4 792
Frantisek Anyze. Bordlampe i krom fra 20/30'erne
Frantisek Anyze. Bordlampe i krom fra 20/30'erne, afbryderknap af bakelit. H. 40 cm, Ø ca. 40 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, en mindre bule.

Varunr: 6221540
SEK 4 228 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:40
SEK 2 819
Poul Henningsen. PH4/3 pendel, hvid
Poul Henningsen (1894-1967). PH4/3 pendel af hvidlakeret metal, Ø. 40 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med mindre ridser samt brugsspor.

Varunr: 6230012
19:41
SEK 705
Ingo Maurer. Et par 'Bamboo' bordlamper af messing fra 70'erne (2)
Ingo Maurer (1932-2019). Et par 'Bamboo' bordlamper af messing fra 70'erne. H. 56 cm, B. 20 cm. Fremstillet af MDesign. NB Uden skærme. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Varunr: 6172544
SEK 16 913 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:41
SEK 12 685
Tre-armet tjekkisk art deco pendel fra 30'erne
Tre-armet tjekkisk art deco pendel fra 30'erne af glas og forkromet metal. H. incl. baldakin ca. 56 cm, Ø ca. 60 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6170871
19:42
SEK 4 228
Alessandro Mendini. 6-armet loftslampe i forkromet metal og glas
Alessandro Mendini (1931-2019). Seks-armet loftslampe i forkromet metal og glas. Ø 45 cm, H. 104 cm. Fremstillet af Fidenza Vetraria. Fremstår med brugsspor, let overfladerust. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6101502
SEK 14 094 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:42
SEK 8 456
Flemming Agger for Le Klint. Standerlampe, model 369
Flemming Agger for Le Klint. Standerlampe, model 369, stel af sortlakeret metal monteret med plisséret skærm. H. 140. Fremstår med brugsspor, skærm med buler.

Varunr: 6230056
SEK 1 409 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:43
SEK 1 198
Archii: Loftsbelysning (7)
Archii: Loftsbelysning bestående af 3 stk 8x3,5x100 cm og 4 stk 8x3,5x78 cm. Brugsspor. (7) Stammer fra Galleri Martin Asbæk

Varunr: 6223151
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:43
SEK 423
Jo Hammerborg. 'Trombone' standerlamp
Jo Hammerborg. 'Trombone' standerlampe af forkromet og poleret stål/aluminium med justerbar skærm, fodstykke af grålakeret metal. Fremstillet hos Fog & Mørup. 1960'erne. H. 136 cm. Fremstår med lettere brugsspor

Varunr: 6230628
SEK 2 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:55
SEK 1 198

Varunr: 6166182

20:09
SEK 705
Kegleformet pendel, kobber
Kegleformet pendel af kobber, H. 63 (eks. montering), Ø. 44 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6230774
20:10
SEK 423
Studio WM for Menu. Pendel. Model Circular Pendant
Studio WM for Menu. Pendel. Model Circular Lamp. Pendel i anodiseret aluminium. Mål: H 23, Ø 55 cm. Lyskilde medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto. Vejledende udslagspris: 3.500 dkk

Varunr: 6207537

SEK 2 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
20:10
SEK 1 691
12345...16»