Utropspris
12345...18»   Varor pr. sida   513 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
IGuzzini. Multi pendel.
IGuzzini. Multi pendel af stål med tretten lyskilder. H.80 cm. Ø.30 cm. Pose med løsdele medfølger. fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6235030
SEK 1 420 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:35
SEK 426
Pendel, Kartell, FL/Y af Ferruccio Laviani
Ferruccio Laviani for Kartell, FL/Y pendel m/ skærm af gennemsigtig methacrylat, Ø 52 cm. Fremstår med alm. brugsspor bl.a. ridser m.m. (3)

Varunr: 6236755
SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
14:39
SEK 426
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varunr: 6250979

SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:48
SEK 426
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027650

SEK 1 704 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:53
SEK 710

Varunr: 6166257

14:57
SEK 426
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027851

16:26
SEK 710
Lysekrone, mrk. Fog & Mørup, 1900-tallets midte
Lysekrone m/ tre svungne arme & down light arm - alle monteret m/ skærme af glas (enkelte ridser / afstød), mrk. F&M - Fog & Mørup, 20. århs midte, H. 51, Ø 59 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor.

Varunr: 6237361
16:38
SEK 426
Gaetano Sciolari, tilskrevet. Pendel
Gaetano Sciolari, tilskrevet. Pendel af kromrør, delvist forgyldt. Fatninger til ni pærer. H. 95 cm. B. 35 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6177436
SEK 7 101 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
16:56
SEK 4 260
Par store bordlamper, 1900-tallets slutning (2)
Par store bordlamper, dekoreret m/ bladværk, mrk. Entrevallier, 20. Årh. slutning, H. inkl. skærm 70 cm. Enkelte brugsspor. (2)

Varunr: 6233508
SEK 1 420 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
17:06
SEK 426
Werner Schou. Pendel af metal.
Werner August Hugo Schou. Coronell Elektro A/S, 1960-erne. Cylinderformet pendel af kobber og sortlakeret metal. H. 25. Ø. 17 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 6240615
SEK 1 136 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:29
SEK 426
Lumega Homes. Pendel. Model Dagny - Smokey Grey. Ø 20 cm
Lumega Homes. Pendel af glas. Model Dagny - Farve Smokey Grey. Ø 20 cm. E27 fatning, Lyskilde medfølger ikke. Philips HUE kompatibel. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6233787
SEK 1 136 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:29
SEK 426
Kumis Square. Bordlampe.
Kumis Square. Bordlampe udført af marmor og messing. Mål. B. 38 x H. 62 cm. Skærm i stof medfølger. Lyskilde medfølger ikke. Philips HUE kompatibel. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6233867
SEK 2 840 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:30
SEK 1 065
Benny Frandsen for Frandsen Lighting. Tre pendler model Ball (3)
Benny Frandsen for Frandsen Lighting. Tre pendler model Ball Ø. 18 cm. Fremstår nylakerede /renoverede (3)

Varunr: 6241217
SEK 1 988 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
19:15
SEK 710
Form Us With Love for Muuto. To pendler model 'Unfold', lilla (2)
Form Us With Love for Muuto. To pendler model 'Unfold' fremstillet i en blød lilla silikonegummi. Ø 32,5 cm., H. 29,5 cm. Original emballage, modelfotos. (2)

Varunr: 6245780

19:31
SEK 639
Studio WM for Menu. Pendel. Model Circular Lamp. (2)
Studio WM for Menu. Pendel. Model Circular Lamp. 2 Pendler i sort pulverlakeret aluminium. Mål: H 23, Ø 55 cm. Lyskilde medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto. Vejledende udslagspris pr styk: 3.500 dkk (2)

Varunr: 6206525

SEK 5 112 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
19:56
SEK 1 704

Varunr: 6206523

19:57
SEK 1 704
Søren Rose for Menu. Model Leonard Chandelier. Pendel hvid
Søren Rose for Menu. Model Leonard Chandelier. Pendel hvid med fem lysarme. Lyskilder medfølger ikke. Ø 46 H. 15 cm. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris: 2.200 dkk

Varunr: 6206482

SEK 1 420 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
19:58
SEK 852
Wendelbo. Meta pendel
Wendelbo. Meta pendel af røgfarvet glas. Mål Ø. 12 cm. I original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6243473

20:03
SEK 710

Varunr: 6243469

SEK 1 704 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
20:05
SEK 710
Arne Jacobsen. AJ væglampe
Arne Jacobsen (1902-1971). AJ væglampe af sortlakeret metal, skærm H. 24 cm. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Louis Poulsen.

Varunr: 6236693
SEK 4 828 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-08-2022
20:09
SEK 3 692
Søren Rose for Menu. Model Leonard Chandelier. Messing
Rose for Menu. Model Leonard Chandelier. Pendel I messing med fem lysarme. Lyskilder medfølger ikke. Ø 46 H. 15 cm. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto. Vejledende udsalgspris: 2.900 dkk

Varunr: 6206451

SEK 2 272 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
20:09
SEK 852
Poul Henningsen / Louis Poulsen. 'PH 2-1' bordlampe, ravfarvet, limited edition
Poul Henningsen. PH 2/1 bordlampe, skærmsæt af mundblæst ravfarvet trelagsglas blankt på ydersiden, sandblæst på indersiden, topplade, fod og stander af børstet ubehandlet messing, monteret med brun tekstilledning, Limited Edition. Fremstillet i begrænset udgave. H. 35,5. Ø. 20 cm. Fremstår ...

Varunr: 6239568
SEK 14 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-08-2022
20:10
SEK 10 509
Projektør med LED pærer
Projektør med LED pærer og ny el, sammenklappeligt stel, H. 190 cm. Ø. 51,5 cm. Brugsspor samt rust.

Varunr: 6216463
SEK 8 521 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
20:13
SEK 5 681
Et sæt Philips Living Colors, LED lamper (2)
Et sæt Philips Living Colors, LED lamper. Med 16 millioner farver og medfølgende fjernbetjeninger. (2)

Varunr: 6247988
SEK 1 420 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:16
SEK 852
Doria. Et par pendler fra 70'erne i glas og messing (2)
Doria. Et par pendler fra 70'erne i glas og messing. H. 27 cm. Fremstillet af Doria Leuchten, Tyskland. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 6222776
SEK 3 408 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:16
SEK 1 988
Vilhelm Lauritzen. Gulvlampe, model VL 38
Vilhelm Lauritzen. Gulvlampe, model VL 38 i børstet messing, hvid skærm af pulverlakeret metal, fod af aluminium. Fremstillet i slut 30'erne til Radiohuset i København. Fremstillet af Louis Poulsen. H. 120 cm. I original uåbnet emballage.

Varunr: 6237508
SEK 7 101 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:16
SEK 5 681
Et par flamske bordlamper fra 70'erne
Et par flamske bordlamper fra 70'erne i guld og sortfarvet messing, prydet med ørne. H. 75 cm, B. ca. 18 cm. Uden skærme. Fremstår med få brugsspor (2)

Varunr: 6194125
SEK 24 142 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:16
SEK 18 462
Finn Juhl. Pendel i syrenfarvet metal
Finn Juhl (1912-1989) for Lyfa eller One Collection. Pendel af lakeret metal med justerbar skærm. Ø 18 cm. Fremstår med få/ingen brugsspor.

Varunr: 6237516
SEK 4 260 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:17
SEK 2 840
Italiensk lysekrone i muranoglas fra 60'erne
Italiensk lysekrone fra 60'erne i muranoglas, stel og stamme af messing. Ø 50 cm, H. til baldakin 110 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6216975
SEK 25 562 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:17
SEK 11 361
Doria. Pendel fra 70'erne i matteret glas
Doria. Pendel fra 70'erne i matteret glas og forkromet metal. Ø ca. 40 cm. H. incl. baldakin ca. 90 cm. Fremstillet af Doria Leuchten, Tyskland. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6207228
SEK 11 077 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
20:17
SEK 8 521
12345...18»