Utropspris
12345...20»   Varor pr. sida   593 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Buster + Punch, Par Caged Ceiling loftslamper str. Large (2)
Buster + Punch, Par Caged Ceiling loftslamper str. Large, med bagpanel i hvid marmor. Mål: B. 17 cm. H. 50 cm. Der medfølger en pære. Ligger i org. emballage. Vejl. udsalgspris er 3.695,-. pr. lampe. (2)

Varunr: 5659302

SEK 4 172 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:20
SEK 556
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, to Left or Right, natlamper med hylde, hvidlakeret metal (2)
Konstantin Slawinsky for Julian Appelius, Left or Right, to væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Modelfotos. Fremstår med varierende brugsspor. (2)

Varunr: 5727199
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:20
SEK 417
To Bordlamper, model Kalini m/ hvide skærme (2)
2 Bordlamper, model Kalini, m/ hvide skærme, lamper af forkromet metal m.m., H. 58 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4)

Varunr: 5247256

SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
13:28
SEK 834
Taklampa "Poker" Zero
TAKLAMPA, pendel "Poker", Zero, samtida, vitlackerad aluminium, frostat bottenglas, diameter ca 44, höjd ca 23 cm

Varunr: 5734824
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 10-08-2020
13:30
Se mer
Bordslampa Ikea
IKEA, bordslampa, "Grimsö", stål samt läder, vridbar ljusarm, två ljuspunkter, höjd ca 45cm

Varunr: 5734827
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-08-2020
13:39
Se mer
Tre standerlamper af aluminum (3)
Tre standerlamper af aluminium, 2 med justerbare højder, H. fra 128-141 cm. Fremstår med brugsspor, buler samt 2 med defekte fatninger. (3)

Varunr: 5731263
14:04
SEK 487
2 Mathilde bordlamper med skærme, Kobber, 20 cm. (2)
2 Mathilde Kobber bordlamper med afbryder og monteret med plissérede skærme. H. 20 cm. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Varunr: 5727866

SEK 1 669 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:24
SEK 487
Taklampa Hans-Agne Jakobsson
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, 1900-talets mitt, Markaryd, höjd ca 30, diameter 43 cm

Varunr: 5734843
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 10-08-2020
14:42
Se mer
To loftspendler, model Dublin, Ø 24 cm. (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 24 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. HD-19

Varunr: 5720225

SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
14:44
SEK 417
Alfred Homann & Ole V. Kjær. To 'Nyhavn pendler' (2)
Alfred Homann & Ole V. Kjær. To 'Nyhavn pendler' af hvidlakeret stål. Hvid stofledning. Fremstillet hos Louis Poulsen, H. 21 cm. Ø. 31 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)

Varunr: 5612449
SEK 5 562 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
14:53
SEK 487
Vitrika par væglampetter af presset glas(2)
Vitrika par væglampetter af presset glas. H. 25,5 cm(2)

Varunr: 5735171
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
15:01
SEK 556
Tre bordlamper af messing (3)
Tre bordlamper af messing, profilerede stammer på runde fodstykker. Regulerbar højde. Fremstår med få brugsspor. (3)

Varunr: 5706614
SEK 2 781 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
15:04
SEK 417
Bordslampor ett par Paul Kedelv
PAUL KEDELV, bordslampor ett par, Flygsfors, klarglas med underfång, märkta, total höjd ca 62 cm

Varunr: 5734851
15:21
Se mer
Ljuskrona
LJUSKRONA, 1940/50-tal, rokoko/blandstil, stomme i mässing, behängd med wachtelprismor, 4 ljuspunkter, höjd ca 40, diameter ca 50 cm

Varunr: 5734853
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
15:27
Se mer
Par bordlamper med skærme, model Venice (2)
Par bordlamper med afbryder, model Venice, stamme af forniklet metal og andet materiale, monteret med otte-kantet sort skærm. H. med skærm 97 cm. (2). Vejl. pris er 2995,- pr. stk.

Varunr: 5388226

15:28
SEK 417
Bordlampe sort - messing
Bordlampe med base af messing og justerbar sortlakeret skærm. H 38 cm. Brugsspor.

Varunr: 5734527
SEK 1 391 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
15:33
SEK 973
Bordlampe af glas 1950-60'erne
Bordlampe med stamme af klar og rødt glas. Ca. 1950-60. H. 28 cm. eksklusiv fatning.

Varunr: 5732422
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
15:51
SEK 417
2 Pendler, model Reno, silver, Diam. Ø. 24 cm. (2)
To Pendler, model Reno, silver finish på hammerslået metal, med en diam. Ø 24 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom.

Varunr: 5637604

15:59
SEK 417
Par 'Manhattan' pendler, med kugletop. sort (2)
Par "Manhattan" pendler, med kugletop. Sort. H. 35 cm. Ø. 25 cm. Fremstår i original emballage. Emballage str.: 28 x 29 x 40 cm. (2)

Varunr: 5644236

SEK 2 086 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
16:16
SEK 417
Taklampa 1990-tal
TAKLAMPA, 1990-tal, 12 ljusarmar, bemålad metall/mässing, tota höjd 110, diameter 85 cm
Enligt uppgift inköpt på NK inredning

Varunr: 5734869
16:27
Se mer
Bordlamper, model Madrid m/ hvide bomulds skærme (2)
Bordlamper, model Madrid m/ bomulds skærme, antik messing m.m., H. 49 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Varunr: 5727234

16:38
SEK 417
To loftspendler, model Dublin (2)
To pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 30 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. HD-20

Varunr: 5708453

SEK 2 781 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
17:04
SEK 417
Tre bordlamper, model Helena hvid (3)
Tre bordlamper model Helena, bemalet gips, med afbryder på ledning, monteret med plisserede skærme, H. med skærme ca. 56-45-32 cm. (6)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.(3)

Varunr: 5726800

17:30
SEK 417
Jo Hammerborg for Fog & Mørup: Tre Metro pendler (3)
Jo Hammerborg for Fog & Mørup: Tre Metro pendler af sortlakeret metal og kobber. 1 med defekt top (mangler nitter). Ø 29 cm, H 18 cm. Brugsspor. (3)

Varunr: 5734469
SEK 2 503 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
17:38
SEK 1 947
Poul Henningsen, a pair of tablet lights, model PH 2/1 for Louis Poulsen (2)
Two table lights, model PH 2/1, Danish design by Poul Henningsen for Louis Poulsen. Designed in 1929. Structure with base and rods of brass, fitted with diffusors of white opal glass. Approx. dimensions: D 20 cm, H. 35.5 cm. New, in original packaging. (2)

Varunr: 5734735

SEK 14 504 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:14
SEK 2 849
Verner Panton. Panthella standerlampe reservedele
Verner Panton. Panthella standerlampe/reservedele af hvidt akrylplast. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, herunder montering til skærm er knækket samt skrue mangler.

Varunr: 5734985
SEK 1 391 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:14
SEK 765
Moree Leuchte / Lichtquader mit erhellender Funktionalität, 'Eraser 380 Silver', Made in Germany
Moree Leuchte / Lichtquader mit erhellender Funktionalität, 'Eraser 380 Silver', Made in Germany. Leuchte macht Dimmen des Lichtes, das meist in der verborgenen Technik eines Schalters statt findet, zu einem intuitiv nachvollziehbaren Vorgang. Leuchtquader lässt sich stufenlos aus dem ...

Varunr: 5488446
SEK 1 036 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:32
SEK 414
Paar Wandleuchten von Preico Leuchten Leinau, 1970er Jahre (2)
Paar Wandleuchten, 1970er Jahre. Messing und Kristallglas. Altersgemäße Gebrauchsspuren. stellenweise Glaselemente fehlend, ein Messingring ist lose. Maße ca.: H. 16 cm, B. 18 cm. (2)

Varunr: 5640113
18:33
SEK 414
Jens Møller-Jensen for Louis Poulsen. Albertslund Maxi Lygte lygtepæl / Mastetop
Jens Møller-Jensen. Mastetop / lygtepæl med overskærm af formpresset glasfiber, afskærmning af klar polykarbonat, armaturhus og fod af støbt aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen, model Albertslund Maxi Lygte. H. 400 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 5677714
SEK 6 953 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-08-2020
18:36
SEK 487
Gudrun Fischer-Bomert. Sequence 3.
Gudrun Fischer-Bomert. Sequence 3. 2018. Steel grid, plastic and LED / Powerbank. Approx. dimensions: 120 x 52 x 32 cm. Box included.

Varunr: 5585751
SEK 20 720 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:39
SEK 673
12345...20»