Utropspris
12345...14»   Varor pr. sida   400 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Københavnerlamper, Ø. 38 cm. (4)
Københavnerlamper med skærme af patineret glasfiber, montering produceret af Philips Danmark. Ø 38 cm. Fremstår patinerede og med brugsspor samt snavs. Ikke konverteret til 230V. Modelfotos. Kan varerier i slitage og patina. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Varunr: 6033093
SEK 1 088 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
12:01
SEK 476
Iskos-Berlin for Muuto. Hvid pendel model Under the Bell. Ø. 82 cm.
Iskos-Berlin for Muuto. Pendel model Under the Bell. Ø. 82 cm. Farve: White. Original emballage. Udstillingsmodel, ridser og mærker kan forekomme. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 4.495 DKK.

Varunr: 5847816

SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
12:06
SEK 748

Varunr: 6060086
12:10
SEK 680
Broberg Ridderståle for Muuto. Standerlampe model Leaf
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i hvid. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036729

SEK 2 040 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
12:23
SEK 544
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varunr: 6027672

12:32
SEK 408
Bordlamper, model Roma, m/ chintz skærme (2)
Bordlamper, model Roma, m/ skærme af chintz, lamper af forkromet metal m.m., str. L, H. 54 cm. Lamper fremstår ubrugt & i original emballage. (2)

Varunr: 5982637

SEK 2 448 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
12:41
SEK 476
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i grå. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto.

Varunr: 6036775

12:46
SEK 408
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, Black
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Black. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Fremstår i original emballage. Modelfotos.

Varunr: 5848287

13:14
SEK 408
Thomas Bernstrand for Muuto. Pendel model Studio, red.
Thomas Bernstrand for Muuto. Pendel model Studio af rødlakeret aluminium. H: 29 cm Ø: 39 cm. Vejledende udsalgspris 2.495 DKK. Original emballage. Modelfoto.

Varunr: 5757598

SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
13:26
SEK 408
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027851

13:37
SEK 408
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027649

SEK 1 632 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
13:38
SEK 408
Bordlampe, Menu spaces, model Peek 'sort'

Varunr: 5744614

13:41
SEK 476
Tre italienske lysekroner af patineret metal (3)
Tre italienske lysekroner af patineret metal, hver med tre lysarme og to lamper med skærme af glas. H. ekskl. kæde 48 - 50 cm, Ø 42 - 62 cm. Små brugsspor (3)

Varunr: 6048575
13:42
SEK 408
Pendel/Gulv. Håndlavet lampe af kobber.

Varunr: 5996698

SEK 4 351 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
13:55
SEK 816

Varunr: 6027650

14:00
SEK 408
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027852

14:01
SEK 408
Poul Henningsen. Pendel 'Koglen' med 72 blade af kobber, Ø. 60 cm
Poul Henningsen 1894-1967. Pendel 'Koglen' med 72 blade af kobber, placeret på 12 buer i forkromet stål. Komplet med fatningshus i forkromet aluminium, wireophæng, stofledning, ophængstrisse samt baldakin. Formgivet 1957-1959 til Langeliniepavillonen i København. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø ...

Varunr: 6058106
SEK 38 072 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
14:06
SEK 33 993
Parti på 18 bordlamper model Helena, guld (18)
Parti på 18 bordlamper med afbryder, model Helena, bemalet keramik, monteret med skærme, Der er 3 forskellige modeller /str. og der er 6 af hver. Selve lampefoden er enkeltvis indpakkede i org. emballage. Lille variation i skærme kan forekomme. (18)

Varunr: 6046034

SEK 3 263 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:17
SEK 408
Lux Line. Italiensk lysekrone af metal og glas
Lux Line. Italiensk lysekrone af patineret metal og kuppel af glas med roser i relief. H. 63 cm, Ø 43 cm.

Varunr: 6048564
14:18
SEK 408
Facadelampe af smedejern.
Facadelampe af håndsmedet jern. Monteret med to støttestænger til forankring i murværk. Lampen har i 1920'erne været monteret på facaden af Stenders forlag Bernstorffsgade. H. 88 cm. D. 172 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og rustanløbet. Ikke monteret med fatning. Skærm mangler.

Varunr: 6057052
SEK 6 799 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
14:20
SEK 476
Greta Grossmann / Gubi. Bordlampe af messing,
Gubi bordlampe af messing, model Grasshopper. Skærm af gråtlakeret metal. Designet af Greta Grossmann i 1947. H. 41 cm. Minimale brugsspor.

Varunr: 6060094
SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
14:21
SEK 1 768
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027856

14:21
SEK 408

Varunr: 6027654

14:23
SEK 408
2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn, 20 cm. (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 5886649

SEK 1 360 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:25
SEK 408
10 Standerlamper, sort med 2 skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper, hver med to skærme / lyskilder, model Young Two, sortlakeret metal, H. 148 cm. Fremstår i org. emb. (10)

Varunr: 6059450

SEK 3 535 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:31
SEK 476
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, Grey.
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Fremstår i original emballage. Vejl. udsalgspris 2.495 DKK. Modelfotos.

Varunr: 5757573

14:37
SEK 408
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Et sæt på fire lamper, model 'Tolomeo mini', bordmontering. (4)
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Et sæt på fire Bordlamper med stel af forkromet metal, skærm af aluminium. H 55 - 105 cm. Medfølgende bordmontering i originale æsker. Fremstillet hos Artemide, model 'Tolomeo mini'. Lette brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. ...

Varunr: 6046974
SEK 6 799 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
14:42
SEK 680
To Pendler af metal, model Reno, sort, 24 cm. (2)
2 pendler af metal med sort finish. Model Reno. H. 15 cm. Ø. 24 cm. (2) Ligger i org. emballage.

Varunr: 6042456

SEK 1 088 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
14:45
SEK 408
18 pendler af keramik, sort, grå og hvid (18)
Parti på 18 pendler, model Silent, udført i keramik, Ø 15 cm. Henholdsvis 6 stk. i hver farve: sort, grå og hvid. Fremstår ubrugt & i org. emb. ( er enkelt indpakkede. (18)

Varunr: 6061119

14:59
SEK 476
Bordlamper, model Roma, med brune skærme (2)
Bordlamper, model Roma, med brune firkantede skærme, lamper af forkromet metal m.m., str. L, H. 71 cm. Fremstår ubrugt i original. emballage. (2)

Varunr: 5866821

14:59
SEK 408
12345...14»