Utropspris
12345...14»   Varor pr. sida   411 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
10 militær loftslamper fra sovjet (10)
10 militær loftslamper fra sovjet med skærm af aluminium, sokkel af bakelit monteret med sort ledning. Ø.21 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)

Varunr: 5962934
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:20
SEK 546
10 Bunkerlamper, Sovjet. (10)
10 Bunkerlamper fra Sovjet til væg eller loftsmontering. Skærm af glas, sokkel af grålakeret stål. Skærm Ø.11 cm. H.30 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10)

Varunr: 5962920
SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:26
SEK 1 091
Projektør med LED
Projektør med LED pærer og ny el. Står på sammenklappeligt stel, H. 190 cm. Ø. 51,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6022429
SEK 5 455 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:12
SEK 1 091
Silvio Vinella for Another Story. Fem pendler af mundblæst glas, 'POPP Lamp Black' (5)
Silvio Vinella for Another Story. Fem pendler af sort og klart mundblæst glas, model 'POPP Lamp BLACK', lyskilde max 4W LED eller 40 W Halogen. H. 50, Ø 16-17 cm. Ubrugt og i original emballage. To første billeder modelfoto (5)

Varunr: 6038115

SEK 4 910 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:32
SEK 477
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varunr: 6027673

SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:39
SEK 409
Poul Henningsen. Par PH4/3 pendler (2)
Poul Henningsen. Par PH 4/3 pendler med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 40 cm. Fremstår med brugsspor, en kraftig snavset med manglende montage samt bundskærm. (2)

Varunr: 6041496
SEK 1 364 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
10:47
SEK 750
Et par bordlamper (2)
Et par bordlamper af hvidlakeret metal. Aftagelig plexiglas. Afbryder på fod. H. 50 cm. Ø. 33 cm. Fremstår med ridser, små buler, mærker, rust og brugsspor. (2)

Varunr: 6037209
10:52
SEK 409
Deltalight Tagline
Deltalight Tagline i hvid plast, LED loft/hjørnelampe . L. 180 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 5938413
10:58
SEK 409
Wendelbo. Meta Floor Lamp (1+1)

Varunr: 6027651

SEK 1 637 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:17
SEK 409
Wendelbo. Meta pendel

Varunr: 6027853

SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:18
SEK 409
Kinesisk vase, 1800-tallet
Kinesisk vase, 1800-tallet. Dekoreret med figurscener og skrifttegn. Ommonteret til lampe, gennemboring til strøm, løs base af hardwood. H. 40 cm (eks. montering og base). Afslidt farve og små kantafslag. Varen er en del af en temaauktion over asiatisk kunst og kunsthåndværk hos Lauritz.com i ...

Varunr: 6033411
SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:27
SEK 477
Parti bordlamper med skærm, model Annika (84)
Parti bordlamper fordelt på farverne sort, beige samt hvid i gips med tilhørende farvematchende skærm, model Annika, H. inkl. skærm 26 cm. Fremstår ubrugte i org. emballage (84)

Varunr: 5999305

SEK 5 455 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
11:29
SEK 477
Flemming Agger for Le Klint. Standerlampe, model 369
Flemming Agger for Le Klint. Standerlampe, model 369 stel af sortlakeret metal monteret med plisséret skærm, H. ca. 162 cm.

Varunr: 6044974
SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
11:36
SEK 886
Pendel/Gulv. Håndbanket lampe af kobber.

Varunr: 6014038

SEK 3 273 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
11:46
SEK 477
Parti på 18 bordlamper model Helena, hvid (18)
Parti på 18 bordlamper med afbryder, model Helena, bemalet keramik, monteret med hvide skærme, Der er 3 forskellige modeller /str. og der er 6 af hver. Selve lampefoden er enkeltvis indpakkede i org. emballage. (18)

Varunr: 6045100

SEK 3 273 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
12:14
SEK 409
To Pendler af metal, model Reno, sort, 24 cm. (2)
2 pendler af metal med sort finish. Model Reno. H. 15 cm. Ø. 24 cm. (2) Ligger i org. emballage.

Varunr: 6042456

SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
12:38
SEK 409
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Par pendler, PH 3/2 med certifikat (2)
Poul Henningsen 1894-1967. PH 3/2 Par pendler med skærme af hvidt opal glas, fatningshus af forkromet metal samt monteret med stofledning. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 29 cm. Modelfoto, fremstår med få brugsspor, certifikat/nummerbevis medfølger. (2)

Varunr: 6039128
SEK 10 365 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
12:46
SEK 3 819
Parti på 32 pendler, model Reno, silver, Diam. Ø 24 cm. (32)
Parti på 32 pendler, model Reno, sort finish på hammerslået metal, Diam. Ø 24 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (32)

Varunr: 6044880

SEK 6 819 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
12:57
SEK 2 591
Fire lampetter af glas og patineret metal (4)
Fire to-armede lampetter af glas og patineret metal, dekoreret med blomster og bladværk. H. 47, B. 34 cm. Fremstår med brugsspor, herunder stedvis løshed. (4)

Varunr: 5941527
13:17
SEK 682
Poul Henningsen. PH 3/2 bordlampe
Poul Henningsen. PH 3/2 bordlampe med stamme, fod samt fatningshus af forkromet stål, monteret med skærmsæt af hvidt opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 46 cm. Fremstår med lettere brugsspor og manglende underskærm.

Varunr: 6044656
SEK 3 273 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:22
SEK 3 273

Varunr: 6038097

14:29
SEK 818
2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn, 20 cm. (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 5865150

SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:32
SEK 409
Poul Henningsen. PH5 pendel
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, snavs.

Varunr: 6044196
SEK 1 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
14:33
SEK 1 637
Kosta Loftskrone af glas
Loftskrone mornteret med løse vedhæng af klart glas med monteringer af messing, tolv lyskilder. Ca Ø 70 cm. Udørt hos Kosta, sverige Fremstår adskilt, to fatninger med skade og er ikke gennemgået for evt. skader.og mangler af glas. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6044072
SEK 13 638 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
14:35
SEK 750
2 Mathilde bordlamper med skærme, sort, 20 cm. (2)
2 Mathilde bordlamper, sortlakeret metal med afbryder og monteret med plissérede skærme. H. 20 cm.

Varunr: 5999558

14:45
SEK 409
Parti på 24 bordlamper model Helena, sort (24)
Parti på 24 bordlamper med afbryder, model Helena, bemalet keramik, monteret med sorte skærme, Der er 4 forskellige modeller /str. og der er 6 af hver. Selve lampefoden er enkeltvis indpakkede i org. emballage. Lille variation i skærme (indvendig nuance) kan forekomme.(24)

Varunr: 6046030

SEK 4 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:49
SEK 477
Parti på 30 pendler, model Reno, silver, Diam. Ø 30 cm. (30)
Parti på 30 pendler, model Reno, silver finish på hammerslået metal, med en diam. Ø 30 cm. Fremstår enkeltindpakkede i org. emb. (30)

Varunr: 6042439

15:08
SEK 409
Sæt på otte indbygning loftlamper (8)
Sæt på otte indbygning loftlamper af hvidlakeret metal. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. bundskærme af plexiglas. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. To bundskærme mangler. (8)

Varunr: 6025412
15:25
SEK 409
Muuto, Ambit Pendellampe
Muuto, Ambit Pendellampe Udført i malet aluminium Ø. 25 H. 14,5 cm. Original ubrudt emballage-

Varunr: 5780196

15:35
SEK 409
Par pendler med skærme af grøn emalje (2)
Par ældre russiske industri pendler med skærme af grøn emaljeret metal, H. ca. 44 cm. Ø. 32 cm. Fremstår med brugsspor og slitage. (2)

Varunr: 6033348
15:57
SEK 750
12345...14»