Utropspris
12»   Varor pr. sida   55 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lego aktivitetsbord/hus, udført hos Kompan
LEGO. Aktivitetsbord udført i lakeret MDF, med diverse tavler og klodser, to tilhørende skamler i sort polyhetan. Fremstillet ved Kompan. H. 153. B. 120. cm. L. 160 cm. Modelfoto.

Varunr: 6220287
SEK 2 819 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
13:30
SEK 916
LEGO. Sæt salt / peberbøsser, hvid / rød / sort plast (4)
Lego. To sæt salt / peber bøsser i farverne hvid / sort / rød, plast, designet i anledning af fodboldt VM 1986 i Mexico, den røde bøsse er kun lavet i et begrænset oplag på 6 eksemplarer, H. 4,3 cm. Fremstår m/ enkelte håndteringsspor i form af linier. (4)

Varunr: 6211375
SEK 2 819 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:36
SEK 2 114
Dukketeater, 1900-tallet. Forskellige rekvisitter. (10)
Dukketeater, 1900-tallet. Forskellige rekvisitter, mm. medfølger til teaterstykker som 'Troldens næsering' og 'Spionen fra Kronborg' mm. H. 79 cm. B. 65 cm. D. 46 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Ialt 10 flyttekasser. (10)

Varunr: 6222661
SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
14:46
SEK 493
Lego. Aktivitetsbord udformet som racerbil. Fremstillet hos Kompan
Lego. Aktivitetsbord udformet som racerbil, bemalet i klare farver. Fire tilhørende skamler i sort polyhetan. Fremstillet hos Kompan. Mål ca. 160x130 cm. H. 66 cm. Fremstår med brugsspor. To poser klodser medfølger. Modelfoto.

Varunr: 6227725
SEK 2 114 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
15:15
SEK 1 339
Dukker og tilbehør
Dukker og tilbehør. Lot med ældre dukkevogne, møbler, samt to dukker, i træ, metal, komposit m.m. Fejl og mangler forekommer

Varunr: 6212843
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
15:25
SEK 564
Gyngehest af massiv bøgetræ
Gyngehest af massiv bøgetræ, sæde monteret med sømbeslået læder. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6222472
18:58
SEK 423
3 Dampmaskiner fra Wilesco samt to maskiner (5)
Wilesco. Tre dampmaskiner, en original kasse medfølger fra samt sav og rundsav. En mangler en skorsten, dampmaskinerne med slitage, en anløben. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme. (5)

Varunr: 6230148
SEK 1 691 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
19:05
SEK 493
To retro gyngeheste af træ. (2)
To retro gyngeheste af træ og metal, den ene delvist blåmalet. H. ca. 80 cm. L. ca. 140 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og ridser. (2)

Varunr: 6220282
SEK 1 691 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
19:25
SEK 493
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere (62)
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere. Stor samling af figurer, primært 80 og 90'erne. Alle i poser. Fremstår med brugsspor. Enkelte fejl og defekter kan forekomme.

Varunr: 6116215
SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
19:40
SEK 2 537
Lego. Vægtavle i form af giraf med div. klodser, udført hos Kompan
Lego. Vægtavle i form af giraf af bemalet træ med kurv af plat. Udført hos Kompan. H. 115 cm. Medfølgende div. klodser med bogstaver, tal mm. Fremstår med enkelte brugsspor.

Varunr: 6220319
SEK 1 409 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
19:40
SEK 493
Märklin Sprint racerbane nr. 1409
Märklin Sprint racerbane 1409 med meget tilbehør såsom biler nr. 1306, 1313 og 1315, 3 ekstra skinner nr. 1205, nr. 1545 rundetæller huse, bygninger og meget mere. Fremstillet af Märklin, Tyskland. Fremstår med brugsspor, lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6226913
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
20:12
SEK 775
Samling Playmobil
Samling diverse dele Playmobil. Bl.a. sejlskib, dele til fort, prærievogn, båd, m.m. Stedvise brugsspor/ brugspræg.

Varunr: 6229383
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
21:20
SEK 493
Minitog Damplokomotiv, 7 1/4'' mahogni
Minitog Damplokomotiv 7 1/4'' af mahogni og bemalet jern, dampkedel af kobber. Afstand mellem hjul ca. 17,5 cm. Mrk. Romford WKS, Rebuilt 1845. G. Woodcock TWY Ford. Mill 1958. Kedlen mrk. E. Bury 1842. H. 51 cm. med skorsten. L. 73 cm. B. 22 cm. Fremstår med få / lettere brugsspor. Lauritz.com ...

Varunr: 6222222
SEK 28 188 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
21:40
SEK 19 732
Minitog Damplokomotiv med tender, 5'' (2)
Damplokomotiv 5'' af bemalet jern samt tender af bemalet træ, mrk. CHUB. Afstand mellem hjul 12 cm. MÅL: H. 32 cm.(uden rør) L. 61 cm.Tender 51 cm. Total L. Ca. 114 cm. B. 24 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitete. Fejl og mangler kan forkomme. ...

Varunr: 6212422
22:00
SEK 19 732
Tyco France Hergé. Tintin figur, 1993
Tyco France Hergé. Tintin figur soft, af tekstil og gummi. Mærket i nakke Tyco France Hergé 1993. H. 26 cm. Minimale brugsspor.

Varunr: 6225939
SEK 1 691 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
11:51
SEK 775
Michel Aroucheff France og Hergé. Tintin raket og figur, 1986 og 1994 (2)
En samling Tintin effekter bestående af: Michel Aroucheff France. Tintin raket af bemalet træ og metal, 1986. H. 22 cm. Hergé. Tintin figur i rumdragt af gummi, mærket Hergé 1994. H. 7 cm. Minimale brugsspor (2)

Varunr: 6225942
SEK 2 114 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
11:53
SEK 1 973
Lego. Western / Fort Legoredo, nr. 6762
Lego. Western / Fort Legoredo, nr. 6762 i original uåbnet emballage. Produceret i 2002. Emballagemål. 48 x 38.2 x 9.2 cm. Fremstår med brugsspor æske.

Varunr: 6223573
SEK 7 047 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:53
SEK 5 356
Sluban m.m. Samlesæt
Sluban m.m. Samlesæt best. af. Army og Police, nr. B0828, B0861 (2 stk), B0860, B0855 og 70207. I original emballage. (6)

Varunr: 6218516
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
13:42
SEK 423
Miniature hestevogn
Miniature hestevogn med kaleche. H. 42 L. ca. 110 cm. Hjemmebragt fra Vestindiske Øer medio 1900-tallet.

Varunr: 6220851
SEK 4 228 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-06-2022
18:37
SEK 2 819
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere (61)
Toys fra McDonalds. Disney, Pixar med flere. Stor samling af figurer, primært 80 og 90'erne. Alle i poser. Fremstår med brugsspor. Enkelte fejl og defekter kan forekomme. (61)

Varunr: 6116216
SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
19:31
SEK 2 537

Varunr: 6116246
20:09
SEK 2 537
Skibsmodel, AM
Dansk modelbygger. Skibsmodel, AM. Stål på spant. L. 118 cm. Generisk, ældre skibstype, forberedt for radiostyring, med bl.a. styreservo. Udstyret med motor og drivlinie. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6215040
20:14
SEK 1 691
Gund Hergé. Tintin figur, 1994
Gund Hergé. Tintin figur soft, figur af tesktil og gummi. Mærket i nakke Gund Hergé, 1994. H. 38 cm. Små brugsspor.

Varunr: 6225932
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
20:46
SEK 493
En samling Lego og Modulex M-20, ca. 1960-90'erne (3 kasser)
En samling Lego og Modulex M-20 bestående af to kasser løse Lego-klodser m.m. og en kasse Modulex-klodser, -plader m.m. beregnet til arkitekt-planlægningsarbejde, ca. 1960-90'erne. Fremstår med brugsspor. (3 kasser)

Varunr: 6227379
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
20:59
SEK 1 268
Samling Star Wars bøger (5)
Samling Star Wars bøger bestående af 'Ultimate sticker collection, Star Wars The Clone Wars, Ultimate battles', Ultimate sticker collection, Star Wars The Phantom Menace', 'Star Wars, Mysteries of the Jedi', 'Ultimate sticker collection, Star Wars The Clone Wars' og 'Lego Star Wars, the visual ...

Varunr: 6217620
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
15:51
SEK 493
Stor samling plastik legetøjsfigurer
Stor samling plastik legetøjsfigurer bestående af figurer fra Asterix serien, Disney, soldater, dyr m.fl. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6227438
SEK 1 691 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 02-07-2022
18:42
SEK 916
En samling modelbiler, 1:43, bl.a. Vanguards, Starline og Classico. (45)
En samling modelbiler, 1:43, bl.a. Vanguards, Starline og Classico. Alle i originale æsker. Æsker med aldersrelaterede brugsspor og håndteringsmærker, enkelte defekter. (45)

Varunr: 6227112
SEK 2 537 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
18:50
SEK 1 128
Solid. T-Rex Spring Rocker. Vippedyr/fjedervippe af delvist bemalet træ og metal
Solid. T-Rex Spring Rocker. Vippedyr/fjedervippe af delvist bemalet træ og metal. H. 100 cm. L. 118 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6220292
SEK 1 409 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
19:03
SEK 916
Britains, Reislev, m.fl.Samling plastik legetøjsfigurer
Britains, Reislev, m.fl.Samling plastik legetøjsfigurer, bestående af cowboys, indianere, indianertelte mm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6227441
19:42
SEK 493
En samling Opel modelbiler samt Models of Yesterday og Models of Days Gone, i original emballage. (42)
En samling Opel modelbiler samt Models of Yesterday og Models of Days Gone, i original emballage. I alt 42 stk. Æsker med div. håndteringsmærker. (42)

Varunr: 6227829
SEK 2 819 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
19:50
SEK 775
12»