Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Trix Ekspress , elektrisk togsæt
Trix Ekspress, elektrisk togsæt bestående af 7 lokomotiver, 23 vogne, 2 transformatorer, 37 sporskift eller kryds samt diverse skinnemateriel. Størrelse 1:87. Aldersrelateret slitage. Lauritz. com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5440857
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
10:45:08
SEK 1 151
Samling legetøj bl.a. soldater, skibe m.m.
Samling legetøj bl.a. soldater bl.a. gardere, fanebærer, tambourkorps m.m. H. 5,5-6,5 cm samt skibe m.m., H. 11-15 cm, alle af delvist bemlaet tin. Brugsspor.
Varunr: 5434140
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
12:01:00
SEK 719
Samling märklin mini club skinner og vogne.
Samling märklin mini club skinner og vogne bestående af : Starter set 81562, tre æsker med skinner og tilbehør samt kasse med div. vogne, skinner og tilbehør. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5435801
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
13:14:00
SEK 1 151
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.
Varunr: 5283271

SEK 1 439 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
13:28:12
SEK 576
En samling ældre bamser (6)
En samling ældre bamser af plys, ca. 1940-60'erne. L. 20-50 cm. Fremstår med brugsslitage, en med afrevet øre (øret medfølger). (6)
Varunr: 5434089
SEK 1 439 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2019
13:54:00
SEK 432
To Teknobiler (2)
To Teknobiler i form af Ford Taunus med reklamer fra Dehns vaskerier og VW folkevognsrugbrød med BP reklamer. Begge fremstår med mindre brugsspor og i original emballage.
Varunr: 5438586
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:14:00
SEK 2 446
Varunr: 5283269

15:28:00
SEK 432
Tom Zoo Aber (2)
Tom Zoo Aber. To tyske kravleaber L. ca. 20 cm. (2)
Varunr: 5440846
SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
15:36:00
SEK 719
Samling modeltog (7)
Elektrisk modeltog mrk. Gilbert, American Flyer bestående af lokomotiv og fem vogne. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5421042
15:39:00
SEK 504
Samling modeltog Spor H0 Märklin m.m.
Samling modeltog Spor H0 Märklin m.m. bestående af 6 lokomotiver, 17 godsvogne, 7 passagervogne, 3 samlesæt, diverse huse, skinner og andet tilbehør. Blandet stand med brugsspor, skader og mangler kan forekomme.
Varunr: 5436228
SEK 2 158 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:22:00
SEK 1 007
Herba m.m. Samling modelfly
Herba m.m. Samling med 41 modelfly og luftfavnsbygninger alle i originalæsker m.m.
Varunr: 5410710
SEK 5 756 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
16:33:00
SEK 791
Varunr: 5283273

17:03:00
SEK 576
Steiff næsehorn
Steiff næsehorn nummer 1110/18. H.20 cm, l.29 cm.
Varunr: 5438582
SEK 1 151 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
17:23:00
SEK 432
Thomas Dam Gjøl trolde og elefant samt pindsvinedukke (4)
To Thomas Dam Gjøl trolde én nummereret 1961/190918 h.20 cm og og en elefant h.16 cm samt en pindsvinedukke af gummi mærket DVP h.22 cm. 1960'erne. Alm. brugsspor.
Varunr: 5438570
19:25:00
SEK 648
Samling Tekno udrykningskøretøjer og falckstation, samt reservedele (8)
Samling på 5 Tekno udrykningskøretøjer, 1 påhængsvogn og 1 falckstation, samt en lille samling reservedele. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder afskallet maling, skrammer og enkelte løse dele (8)
Varunr: 5427255
19:51:00
SEK 935
Samling Teknobiler mfl
Samling Tekno- og enkelte Dinky legetøjsbiler. Fremstår med kraftige brugsspor og reparationer. Fejl og mangler forekommer.
Varunr: 5429021
SEK 5 756 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
20:10:00
SEK 3 166
Samling træ legetøj Brio m.fl. (26)
Samling legetøj af træ, overvejende lakeret og bemalet bøg, Brio m.fl. H.4-40 cm. 1960'erne og senere. Brugsspor.
Varunr: 5436235
SEK 1 439 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
20:25:00
SEK 935
Wohl Friedrich Heyn, Spielzeug / Schaukelpferd / Karusseltier , Ziege, Holz
Wohl Friedrich Heyn, Spielzeug / Schaukelpferd / Karusseltier, Ziege, Holz. Polychrom staffiertes Modell mit Metallhalterung, Holzwippe, Sattel mit einem Adlerkopf, ehemals ein Karusseltier, nachträglich auf Kufen montiert, H. 91cm, B. 122,5cm, T. 32,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, ...
Varunr: 5390879
SEK 5 360 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-09-2019
20:29:00
SEK 3 216
Thomas Dam. Par figurer skåret i træ samt Gjøl trold (3)
Par figurer skåret i træ. Udført af Thomas Dam. H. 21 cm. Sign. i bunden Dam. Thomas Dam. 1 Gjøl trold, stemplet Dam samt 'Made in Denmark'. H. 8 cm. Fremstår med brugsspor, mand med tørresprækken. (3)
Varunr: 5437681
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:37:15
SEK 2 014
Samling modeltog Spor H0 Märklin m.m. bestående af 6 lokomotiver, 10 passagervogne, 16 godsvogne, diverse huse, skinner og andet tilbehør. Blandet stand med brugsspor, skader og mangler kan forekomme.
Varunr: 5439643
SEK 2 158 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
13:54:00
SEK 1 151
L'hombre. Æske med kortspil og brikker
L'hombre. Kortspil med brikker. I org. æske af mahogni, hvorunder to sæt spillekort samt fire bakker med brikker i forskellige farver. Æske med intarsia. Fremstår med mindre brugsspor. Nøgle mangler.
Varunr: 5442194
14:02:14
SEK 432
Købmandsbutik med diverse varer 1950'erne
Købmandsbutik af bemalet træ med disk og hylder og diverse varer, papirholder og en vægt. 1950'erne. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5439928
SEK 1 151 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
14:17:23
SEK 576
Varunr: 5346112

SEK 1 439 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
14:21:59
SEK 432
Edition Atlas, 'Classic Sports Cars' og Dinky Toys m.m. (58)
Edition Atlas, bestående af 25 forskellige typer 'Classic Sports Cars' i originale æsker og med produktbeskrivelser, 28 stk. 'Min barndoms DINKY TOYS' også alle i originale æsker med produktblade samt 5 andre typer også Edition Atlas med æsker. Der medfølger mappe med produktblade og ...
Varunr: 5440895
15:17:00
SEK 3 166
Sammlung Gummifiguren und Puppen von verschiedenen Herstellern
Sammlung Gummifiguren und Puppen von verschiedenen Herstellern u.a Rolf Kauka, Goebel und Disney. Die Konvolut besteht aus Figuren, Puppen und Schlüsselanhängern in verschiedenen Größen, Materialien und altersbedingten Zuständen. Kellergeruch vorhanden.
Varunr: 5420041
SEK 1 286 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
15:53:00
SEK 804
Edition Atlas, 'Volvo Collection' 1:43 (22)
Edition Atlas, 'Volvo Collection' 22 forskellige modeller i scala 1:43 alle i original emballage med beskrivelser.
Varunr: 5440888
SEK 1 727 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
16:56:00
SEK 1 295
Carrera Touring Car Challenge
Carrera Touring Car Challenge klassische Carrera-Rennbahn, viele unterschiedlich skalierte Kurventeile und Geraden, Verengungen und Steigungen, ein Looping, ein Trafo, zwei Steuerungseinheiten, zwei Autos Gebrauchsspuren vorhanden.
Varunr: 5421169
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
17:00:00
SEK 429
Modeltog Spor N, Roco, Arnold, Fleischmann og Lima (45)
Modeltog Spor N bestående af 4 kokomotiver, 11 passagervogne, 27 godsvogne, diverse skinner løse og i æsker, huse, transformator og andet tilbehør. Alm. brugsspor, løse skinner har været været opklæbet.
Varunr: 5435910
SEK 2 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
17:19:00
SEK 2 734
Modeltog Spor 0, Märklin, Heljan m.m. (9)
Modeltog Spor 0 bestående af Märklin startsæt 'Damp' nr.29190 med damplokomotiv, tre godsvogne, biler, skinner m.m. Märklin damplokomotiv med tender nr.3005 samt 6 stk. andre Märklin vogne. Heljan damplokomotiv med tender nr.94381 og Heljan DSB passagervogn 5022. Desuden DSB passagervogn litra CM...
Varunr: 5437649
17:57:00
SEK 1 223
Ældre pedalbiler 1940-50'erne og senere (3)
Tre pedalbiler af metal, træ og plast, den største med kædetræk. De to ældste fra 1940-50'erne, én senere. Kraftige aldersrelaterede brugsspor, den nyere med defekt baghjul.
Varunr: 5436287
SEK 2 590 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2019
18:08:00
SEK 1 583
 1 2 3  >>