Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Slottsvakter design Kay Bojesen
KAY BOJESEN, figurer, 3 st, trumslagare och vaktsoldater, bemålat trä, kallstämplade Kay Bojesen copywright Denmark, höjd ca 22-22,5 cm
Varunr: 5281765
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 27-03-2019
10:04:00
Se mer
Spilleautomat fra Bergmann Hamburg, 1950'erne
Spilleautomat fra Bergmann Hamburg, 1950'erne, Tempo-Tempo. Betegnet. Træstel med glasskive. Nøgler medfølger ikke. Mål: ca. H. 155 cm, D. 112 cm, B. 59 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Mangler i lakeringen. Lauritz.com indestår ikke for funktionen.
Varunr: 5249469
SEK 6 276 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
11:45:29
SEK 3 138
Skofus hund med trækugler H. 160 cm
Aktivitetslabyrint med farvestrålende trækugler i form af Skofus hund af bemalet træ. H. 160 B. 110 D. 59 cm. Fremstår med små afskalninger.
Varunr: 5282518
SEK 1 123 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
12:07:00
SEK 491
Samling blandet Lego, medfølgende manualer
Samling blandet Lego, medfølgende manualer. Usorteret, i to store kasser. Flere klodser ligger i uåbnede poser.
Varunr: 5275592
SEK 5 616 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
13:40:00
SEK 3 089
Div. dele ældre legetøj, biler m.m. Tekno, Vilmer, Dinky Toys, Siku m.fl.
Div. dele ældre legetøj, biler, tog, figurer m.m. Tekno, Vilmer, Dinky Toys, Siku m.fl. Plast, træ og metal. Kraftige brugsspor, med mangler og defekter.
Varunr: 5279084
SEK 1 123 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
15:19:00
SEK 1 193
Antik dukkerangle 'Marotte' med spilledåse
Antik dukkerangle 'Marotte' med spilledåse, der aktiveres når dukken svinges rundt på håndtaget, hoved af bisquit, synligt nummer 3200 i nakken, håndtag af træ. H.29 cm. Antagelig fra slutningen af 1800 tallet. Aldersrelateret stand med brugsspor, Lauritz.com indestår ikke for ...
Varunr: 5278332
SEK 1 966 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
15:33:00
SEK 632
Wiking, Herpa, Busch, Brekina m.m. Samling Mercedes Benz biler m.m.
Wiking, Herpa, Busch, Brekina m.m. Samling Mercedes Benz biler / lastbiler / varebiler m.m., ca. 75 Wiking, ca. 17 Herpa m.m., bl.a. Mercedes 300 SL, Mercedes C111, Mercedes 260D, Mercedes 540K, Mercedes 500 SL m.m., L. 4-15 cm. Brugsspor.
Varunr: 5262492
SEK 4 212 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
15:35:00
SEK 2 106
HO Fleichmann lokomotiver (2)
HO Fleichmann lokomotiver. Deutsche Bundesbahn. Lokomotiv 2000035 samt HO lokomotiv. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5274526
SEK 1 404 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
16:02:00
SEK 491
Samling ældre dukketøj og sko 1900 tallet
Flyttekasse med samling ældre dukketøj og sko, hatte, hår/parykker m.m. Mange forskellige størrelser. Starten af 1900 tallet og frem. Brugsspor.
Varunr: 5284278
17:20:00
SEK 702
Bali. Maionetdukker samt masker (7)
Balinesiske marionetdukker fra første halvdel af 1900tallet, udskåret i træ og med håndsyet tøj. Står på fod af træ. Brugt til dukketeater. Fremstår med slitage samt små afslag på træ. H: 58 -64 cm. Dertil tre masker af udskåret, bemalet træ, to frømasker med bevægelig underkæbe. I alt 7 dele.
Varunr: 5268638
SEK 1 404 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
19:37:00
SEK 421
Samling Steiff pindsvin, nisse og trolde dukker (12)
Samling Steiff pindsvin, nisse og trolde dukker af forskellig størrelse, 11-32 cm. Fremstår alle med aldersrelaterede brugsspor. (12)
Varunr: 5111369
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:40:00
SEK 421
Hans Bølling. And samt ælling af teaktræ (2)
Hans Bølling. And samt ælling af patineret teaktræ. Begge med brændestempel: Hans Bølling, H. 9-18 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 5284794
SEK 1 123 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:46:00
SEK 702
Samling modeljernbane/lokomotiver m.m.
Samling modeljernbane/lokomotiver og vogne m.m. Parti med flere lokomotiver, og vogne bl.a Märklin og Roco m.m. Også Japansk håndbygget "Northwest shot Line" lokomotiv, "Leopold" byggesæt, samt div andre lokomotiver og vogne, såsom koreansk messing tog, mest jævnstrøm. Lauritz.com indestår ...
Varunr: 5269683
SEK 4 774 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:50:00
SEK 2 527
Spillemaskine. 1980´erne, 'Jackpot' type
Spillemaskine. Sandsynligvis 1980´erne, 'Jackpot' type. H. 95 cm. Sandsynligvis indeholder maskinen et større antal mønter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet eller gevinst.
Varunr: 5285556
SEK 1 404 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
20:00:00
SEK 913
Märklin, Spor H0. En samling modeltog
Märklin, Spor H0. En samling modeltog m.fl.. bestående af: Startsæt M 0987, Autotransportvogn 4174 samt 4233, 3 stk. 'DSB' togvogn 42691, togsæt 4308, togsæt 4309, togvogn m. gravko 00753-23, 2 gravemaskiner 4474, gravemaskine 4424, sæt best.a. to godstransportvogne 4838, sporskifte 7390, ...
Varunr: 5276140
SEK 4 774 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
20:14:00
SEK 5 616
Kay Bojesen Fire sangfugle, Ruth, Peter, Pop og Otto (4)
Kay Bojesen (1886-1958). Fire sangfugle af bemalet bøgetræ. Ruth, Peter, Pop og Otto. H.15 cm. Fremstår med håndteringsspor. (4)
Varunr: 5284789
SEK 2 527 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
20:18:00
SEK 2 106
Märklin. Karrusel i blik, model 16121
Märklin. Karrusel i blik, model 16121 med indbygget spilledåse som spiller når hjulet drejes og karrusellen kører rundt. Kassens højde: 64 cm. Er stadig i original kasse og emballage. Har været i brug. Fremstår med brugsspor og tre knækkede flag.
Varunr: 5263191
SEK 5 616 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:25:00
SEK 2 808
Spielzeug, Herd, Metall, Kupfer, Messing und Keramik
Spielzeug / Kinderherd, schwarz lackiertes Metall und Elemente aus Kupfer und Messing, rustikaler Kinderherd mit funktionalen Fächern und abnehmbarer Herdplatte, mit zwei Keramik-Töpfen, H.71,5cm, B.31cm, T.27cm, altersbedingte Gebrauchs- und Reibespuren, Oxydationsspuren, beschädigte Herdplatte.
Varunr: 5231230
SEK 4 184 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-03-2019
21:07:00
SEK 2 092
Konvolut Möbel, Puppenmöbel / Puppenzubehör (3)
Konvolut Möbel, Puppenmöbel / Puppenzubehör, Holz und Samtstoff. Ein Puppensofa mit blauem Samt bezogen, Rücken– und Armlehne mit Schnitzerei, H.49cm, B.87cm. Ein Puppensessel, H.55cm, B.37cm. Ein handbemalter und beschnitzter Puppenschlitten, H.47cm, L.80cm. Altersgemäße Gebrauchs- und ...
Varunr: 5261535
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-03-2019
21:29:00
SEK 418
Spilleautomat fra Bergmann Hamburg, 1950'erne. Derby. Betegnet. Træstel med glasskive. Nøgler medfølger ikke. Mål: ca. H. 155 cm, D. 114 cm, B. 60 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionen.
Varunr: 5249466
SEK 8 368 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
12:56:27
SEK 4 184
Großes Konvolut Künstlerpuppen aus Porzellan / Plastik / Holz mit Zubehör (40)
Großes Konvolut Sammlerpuppen / Künstlerpuppen aus Keramik, Holz oder Kunststoff, größtenteils aus den 1990er Jahren. Inklusive mehrerer Puppen-Ständer, zwei Puppen-Kinderwagen, einem Puppenstuhl und einem Teddybär. Eine der Puppen kann die Augenschließen. Teilweise im Nacken gemarkt. ...
Varunr: 5263656
SEK 5 230 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
18:11:00
SEK 1 569
Lima togbane m.m.
Lima togbane.m.m. Kasse med bl.a. DSB starterset "Golden Series" samt div skinner m.m. Meget i originale æsker m.m. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5283785
SEK 1 123 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:40:00
SEK 632
Kay Bojesen hollænderpar - mand og kone (2)
Kay Bojesen (1886-1958), 'Hollænderpar', mand og kone af bemalet træ. Ustemplede. H. 8 cm. Fremstår i aldersrelateret stand.
Varunr: 5282841
SEK 4 212 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2019
19:45:00
SEK 2 527
Konvolut Modelleisenbahnen und Güterwagons (32)
Konvolut Modelleisenbahnen und Güterwagons der Spur N (9mm). Der Maßstab beträgt ca. 1:160. 1 Lok, 31 Güterwagons und Kesselwagons. Auf der Unterseite beschriftet Western Germany. Das Konvolut befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Spielspuren. (32)
Varunr: 5219219
SEK 2 092 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-03-2019
20:00:00
SEK 418
Heljan, Lima, m.fl. Samling Modeltog
Samling modeltog bestående af 26 gods- og personvogne, herunder HELJAN 5077, 5078, 5079, 5080, 5081, 5011, DJ5020, 5040, 5041, 4101, 4102, 4103, samt LIMA 201092L, 201093, 288575AC, ROCCO 44938, Klein 3107, 3294, 3299, Liliput 221 64 'Star - En Pilsner Fryd', 231 60 godsvogn, Corgi 97273 ...
Varunr: 5275986
SEK 2 808 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
20:12:00
SEK 3 931
Varunr: 5283841
SEK 1 404 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28-03-2019
20:20:00
SEK 702
Spillemaskine. Sandsynligvis 1980´erne, 'Jackpot' type. H. 168 cm. Sandsynligvis indeholder maskinen et større antal mønter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet eller gevinst.
Varunr: 5283757
SEK 2 106 DK, Hørsholm, Hammervej 1 28-03-2019
20:22:00
SEK 632
Varunr: 5284308
20:55:00
SEK 772
Varunr: 5283792
21:00:00
SEK 772
Kinder-Boot Deko / Kinder-Ruderboot / Kinder-Paddelboot / Luzzu, Holz
Kinder-Boot Deko/ Kinder-Ruderboot / Kinder-Paddelboot / Luzzu, Holz, kleine Luzzu (traditionelles Fischboot Malta), Bitte nur unter Ausicht eines Erwachsenen verwenden, da Boot leicht kentern kann. Am blau bemalten Bug mit Osirisaugen verziert, diese die Fischer vor Gefahren schützen sollen, am...
Varunr: 5240172
SEK 1 778 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-03-2019
21:15:00
SEK 837
 1 2 3 4  >>