Utropspris
12»   Varor pr. sida   56 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To blik biler 'Made in Japan'. (2)
To blik biler 'Made in Japan': Ichida. Chevrolet Corvette Sting Ray Sport Coupe L 30,5 cm. H 9 cm. Samt 'Hello Car' TN Trademark. L 24 cm. H 12 cm. 1960'erne. Begge fremstår med aldersvarende brugsspor og i originale æsker.(2)

Varunr: 5734700
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
19:05
SEK 904
Burago, Welly m.m. Samling biler m.m. (+100)
Burago, Welly m.m. Samling biler m.m. bl.a. Mercedes Benz, BMW, Mini Cooper, Jaguar, Chelsea Football Club bus m.m. L. 5-22 cm. Brugsspor. (+100)

Varunr: 5710231
SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:30
SEK 1 043
Dinky Toys, Welly m.m. Samling biler m.m. (16)
Dinky Toys, Welly m.m. Samling biler m.m., bl.a. Dinky Toys Routemaster Double Decker Bus 289, Welly VW 1303, Days Gone RINSO lastbil, SIKU traktor m.m., L.7,5-14 cm. Brugsspor bl.a. afskalninger m.m. (16)

Varunr: 5732534
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:32
SEK 487
Matchbox, Siku, Corgi m.m. Samling biler m.m. (+50)
Matchbox, Siku, Corgi, Majorette m.m. Samling biler m.m., bl.a. Corgi 007 Aston Martin DB5, Siku VW LT28, Majorette Mercedes affaldsvogn, Burago Ferrari Testarossa, Matchbox Superfast D1496-RF, Matchbox Disney brandbil m.m., L. 6-28 cm. Fremstår med mangler og brugspræg. (+50)

Varunr: 5731344
19:33
SEK 556
Thomas Dam, to trolde(2)
Thomas Dam, to trolde H. ca. 42 cm. Begge signeret TH. Dam 1979.(2)

Varunr: 5733491
SEK 1 669 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:38
SEK 765
Matchbox m.m. Samling biler m.m. (+100)
Matchbox, Corgi Toys m.m. Samling biler m.m. bl.a. Matchbox Guy Warrior Car Transporter K-8 lastbil, Gorgi Toys Bedford Tractor Unit Chipperfields Circus lastbil, Corgi Major Toys Ford Holmes Wrecker lastbil, Cragstan Wild Wings Ford Tri-Motor fly, Dinky Toys 715 Beechcraft C55 Baron fly, Corgi ...

Varunr: 5711458
SEK 1 391 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:40
SEK 1 808
Gyngehest af bemalet træ, 1800/1900-tallet
Gyngehest af bemalet træ, 1800/1900-tallet. L. 85 cm. Fremstår med slitage.

Varunr: 5732608
SEK 1 112 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
19:40
SEK 626
Tekno, Vilmer, Bestbox m.m. Samling biler m.m. (20)
Tekno, Vilmer, Bestbox m.m. Samling biler m.m., bestående af Tekno Dodge militærbil, 2 stk. Tekno Volvo Amazon nr. 810, Tekno Volvo PV 544 nr. 822, Tekno MG MGA Coupe nr. 824, Tekno Scania Vabis Falck stigebil nr. 445, Kirk Ford D-800 lanstbil, Vilmer lastbil & 6 militær lastbiler, 6 stk. ...

Varunr: 5711454
SEK 1 669 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2020
19:45
SEK 1 808
Samling Star Wars figurer og legetøj 1997-2001 (20)
Samling Star Wars figurer og legetøj 1997-2001 Hasbro og Kenner Episode 1 : 10 stk figurer, samt 3 pakker: podracer, droids Opee & qui-Gon Jinn.+ Obi Wan kenobi figur. "Power of the Jedi" 3 pakker med Leia, Luke og Darth Maul. Han Solo carbonite figur "Purchase of the droids" samt "Republic ...

Varunr: 5728971
SEK 4 172 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
20:34
SEK 1 808
Samling forskellige dukker, tre kasser (3)
Samling forskellige dukker på tilhørende stand, hoved og arme af porcelæn, plast mm. Af nyere dato, flere mærke, Collector's choice med mange flere, 3 kasser, ca 40/50 stk. Brugsspor (3)

Varunr: 5723048
SEK 1 112 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-08-2020
20:55
SEK 487
Ingeniørsæt/byggesæt (2)
Ingeniørsæt/byggesæt To kasser med Meccano/Temsi byggesæt/ingeniørsæt af metal med diverse tilbehør, m.m. Fremstår med brugsspor, mangler og skader kan forekomme.

Varunr: 5735855
SEK 1 112 DK, Helsingør, Støberivej 11-08-2020
17:48
SEK 487
Märklin, 'Sprint'. Racerbane 1400 (3)
Märklin, 'Sprint'. Racerbane 1400 i original æske; medfølgende transformator samt div. tilbehør i form af skinnedele m.v. samt skoæske med racerbiler (forskellige mærker)bl.a Scaletric LIMITEDE Edtition. samt to Schouco racerbiler medfølger. (3) Fremstår med brugsspor samt fejl og mangler

Varunr: 5734718
SEK 1 391 DK, Helsingør, Støberivej 11-08-2020
18:15
SEK 487
Store modelbiler/Fly (2)
Store modelbiler/fly. To Flyttekasse med biler/maskiner/fly m.m i træ og metal, Feje og mangler/rust forekommer (2)

Varunr: 5734702
18:48
SEK 1 252
Märklin samling modeltog med skinner og landskabselementer. Skala HO.
Märklin samling modeltog bestående af to lokomotiver i originalæsker, model 3000, et lokomotiv, model 89005, el lokomotiv, model 24058. Hertil 14 vogne og en samling skinner, skiftespor etc. Desuden en pose landskabselementer som bygninger og brodele. Alt fremtræder med brugsspor. Lauritz.com ...

Varunr: 5729998
SEK 1 669 DK, Herlev, Dynamovej 11-08-2020
19:46
SEK 1 947
Tekno. Stigebil af træ
Tekno. Stigebil af træ med alle brandmænd. L: 27 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og afskalninger.

Varunr: 5735401
SEK 1 112 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:09
SEK 626
Samling håndmalede franske soldater 1:72, Napoleonskrigen
Samling håndmalede franske soldater 1:72, Napoleonskrigen. Infanteri og kavaleri samt en række officerer. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 5673345
SEK 2 781 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:36
SEK 834
Märklin, Konvolut Modelleisenbahnen / Eisenbahn-Wagons, Blech und Kunststoff, Deutschland (16)
Märklin, Konvolut Modelleisenbahnen / Eisenbahn-Wagons, Blech und Kunststoff, Deutschland. Konvolut bestehend aus 16 Wagons von Märklin, unter anderem einem Kohlelader, zwei Containerladern, einmal mit lose aufgesteckten Containern aus Kunststoff, einer Lokomotive, einem ...

Varunr: 5691489
SEK 1 554 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-08-2020
21:26
SEK 466
Steiff, vier Plüschtiere, Wolle, Baumwolle, Deutschland (4)
Steiff, vier Plüschtiere, Wolle, Baumwolle, Deutschland. Konvolut bestehend aus zwei Teddybären und zwei Affen-Handpuppen, jeweils mit Herstelleretikett am Ohr versehen, L.22-40cm, B.14-23cm, T.13cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, geringfügiger Stoffabrieb. (4)

Varunr: 5735214
SEK 1 243 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-08-2020
21:57
SEK 518
Märklin togbane
Märklin togbane. Kasse med bl.a. samt en del lokomotiver, flere vogne og skinner m.m. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5727731
SEK 1 391 DK, Helsingør, Støberivej 12-08-2020
15:51
SEK 1 252
Samling Større modelbiler, (4)
Samling Større modelbiler. Samling i 4 store kasse med modeler i Jern/metal/plast bl.a. mærkerne Tonka, Burago, Ertl, Majorette, også¨batteribiler som dog tilsyneladende ikke virker Fejl og mangler forekommer

Varunr: 5730594
SEK 2 781 DK, Helsingør, Støberivej 12-08-2020
18:52
SEK 765
Dinky biler/vogne (40+)
Dinky biler/vogne. Samling ældre/nyere biler bl.a. flere i æsker, samt en del med større mindre defetker Fejl og mangler kan forekomme (40+)

Varunr: 5714903
19:52
SEK 556
Tekno forhandler skuffedarium / Byggekasse af rødbemalet træ
Tekno forhandler skuffedarium / Byggekasse af rødbemalet træ - bagsiden med 5 skuffer m/ indhold bestående af diverse bygge tilbehør. H. 53 cm. B. 40 cm. D. 49,5 cm. Brugsanvisning medfølger. Fremstår med brugsspor (2)

Varunr: 5735914
SEK 6 953 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2020
SEK 834
Märklin, spor HO. Damplokomotiv med fire vogne
Märklin, spor HO. Damplokomotiv 3096 med telex-afkobling i begge ender samt fire godsvogne. Fremstår med få brugsspor i originale æsker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Varunr: 5735806
SEK 2 503 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2020
20:28
SEK 695
Matchbox, Hotwheels. Samling modelbiler (93)
Matchbox, Hotwheels. Samling modelbiler. Uden brugsspor, i originalemballage. (93)

Varunr: 5720739
SEK 2 086 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2020
20:30
SEK 1 252
Lego. Ole Kirks hus og Lego Duck, Limited Editions (2)
Lego. Ole Kirks hus(910 dele) nr. 4000007 og Lego Duck(91 dele) nr. 6002743. I uåbnede originalkasser uden mærker. (2)

Varunr: 5715596
SEK 5 562 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2020
20:40
SEK 2 781
Schaukelpferd / Spielzeugpferd, Holz
Schaukelpferd / Spielzeugpferd, Holz. Schaukelpferd aus polychrom lackiertem Holz, H.60cm, Sitzhöhe: 41cm, B.75cm, T.16cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, starke Spannungsrisse, Kratzer, sowie partieller Lackabrieb.

Varunr: 5722417
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-08-2020
20:43
SEK 414
Vier Puppenmöbel, Metall, Bauhaus (4)
Vier Puppenmöbel, Metall, Bauhaus. Miniatursitzgruppe aus Metall, bestehend aus drei Stühlen und einem Tisch mit Kufengestellen, H.5-6,5cm, B.5,5-9cm, T.7,5cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Oxidationsspuren. (4)

Varunr: 5625042
SEK 1 347 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-08-2020
21:29
SEK 622
Drei Lastwagen / Spielzeugwagen, Holz, 1930er / 50er Jahre (3)
Drei Lastwagen / Spielzeugwagen, Holz, 1930er / 50er Jahre. Konvolut bestehend aus drei Modell-Lastwagen aus Holz, teils farbig gefasst, jeweils mit Rädern versehen, H.16-27cm, L.54-60cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell starker Lackabrieb, Holzabsplitterungen, Verfärbungen, ein ...

Varunr: 5625016
SEK 1 658 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-08-2020
21:30
SEK 414
Hermann Eichhorn, Spielwarenfabrik, Stapelwürfel, Holz (6)
Hermann Eichhorn, Spielwarenfabrik, Stapelwürfel, Holz. Sechs Stapelwürfel aus Holz, in roter, blauer, gelber und grüner Lackierung, mit Hersteller-Klebeetikett versehen, 5x5cm-15x15cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partieller Lackabrieb. (6)

Varunr: 5625045
21:36
SEK 414
Tri Ang lok och vagnar
TRI-ANG LOK OCH VAGNAR, skala TT, bestående av: 6 ånglok, diesellok, 32 gods/personvagnar

Varunr: 5737532
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-08-2020
11:33
Se mer
12»