Utropspris
123»   Varor pr. sida   88 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Armand Marseille dukker (2)
Armand Marseille dukke med hoved af porcelæn. Mrk.: A..M. DEP ? 9. Abne blå øjne, åben mund, brunt paryk. Leddelt krop af komposit. L. 66. Fremstår med defekt finger og mindre afslag ved det ene øje. Armand Marseille dukken med hoved af porcelæn mrk : 390 A 61/2M Lukkelige brune øjne, åben ...

Varunr: 6061483
SEK 1 097 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-08-2021
12:15
SEK 480
Modeltog Liliput og Egger-Bahn 1:87 (37+)
Modeltog Liliput og Egger-Bahn 9 mm scala 1:87 bestående af 8 lokomotiver, 11 passagervogne og 18 godsvogne. Der medfølger diverse skinner. Lette brugsspor.

Varunr: 6063123
SEK 1 372 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-08-2021
15:52
SEK 1 921
Tysk vintage blik togbane (15)
Tysk vintage blik togbane bestående af lokomotiv, tender, to vogne stationsbygning (tag mangler) og skinner. 1950'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (15)

Varunr: 6062534
SEK 1 097 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2021
18:29
SEK 549
Modeltog spor H0, Märklin lokomotiver (3)
Modeltog spor H0, Märklin lokomotiver nr.3013, 3030 og 3036. Alle med originale æsker. Lette brugsspor.

Varunr: 6062908
SEK 2 744 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-08-2021
18:39
SEK 1 921
Modeltog spor H0, Märklin damplokomotiver samt DSB rangerlokomotiv (10)
Modeltog spor H0, Märklin damplokomotiver bestående af 2 stk. 89005, 4 stk. 3029, ét stk. TM 800, større damplokomotiv med tender nr.3046, lignende også med tendet F 800 01097 samt DSB rangerlokomotiv MH 428. Alm. lette brugsspor.

Varunr: 6062923
18:45
SEK 2 195
Modeltog spor H0 diverse tilbehør, reservedele m.m.
Modeltog spor H0 diverse tilbehør i form af skinner og skiftespor, biler, mennesker, reklamer, vejskilte, belysning, koblinger, hjul. reservedele, brofag m.m. mange skinner i originale æsker. Aldersrelateret stand, defekter kan forekomme.

Varunr: 6063017
18:52
SEK 5 762
Spor H0 Lima modeltog, div. lokomotiver og vogne (19)
Spor H0 Lima modeltog bestående af 2 Golden Series' æsker med sæt, TGV hurtigtog ialt 4 del og godslokomotiv med 3 vogne (én mangler), tre lokomotiver, 5 passagervogne og 2 godsvogne En del i original emballage. Alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6062880
19:02
SEK 2 058
Modeltog spor H0, Märklin m.fl. lokomotiver og div. vogne (26)
Modeltog spor H0, bestående af Märklin diesel lokomotiv nr.3075, Märklin diesel rangerlokomotiv nr. 3078, Electrotren DSB diesellokomotiv MZ 1405, 2 Lima rangerlokomotiver samt 20 passager og godsvogne, Fleischmann, Märklin, Electrotren, Roco m.fl. Alm. brugsspor.

Varunr: 6062932
19:10
SEK 3 567
Spor H0, diverse ældre togvogne af metal, Märklin m.fl. (32)
Spor H0, diverse ældre togvogne af metal, Märklin, Lilliput, Trix m.fl. L. fra 7,5 til 24 cm. Alm. brugsspor. (31)

Varunr: 6062863
SEK 3 292 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-08-2021
19:13
SEK 3 018
Modeltog spor H0, Märklin damplokomotiver og vogne (18)
Modeltog spor H0, Märklin bestående af 6 damplokomotiver og 12 vogne. Få brugsspor, vogne i meget fin stand, de fleste med tilhørende æsker.

Varunr: 6062903
19:14
SEK 3 567
Samling dukker (10)
Samling dukker af støbt materiale. Alle af nyere dato. H. 45-75 cm. (10)

Varunr: 6043260
SEK 1 646 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-08-2021
20:20
SEK 412
LEGO. Ferguson grå traktor af plast med tilbehør
LEGO - Ferguson grå traktor af plast med div. tilbehør. Harve med enkelt mgl. blad.

Varunr: 6062640
SEK 1 372 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2021
21:01
SEK 2 058
Tekno Falck garage
Tekno Falck garage af bemalet træ B. 56 cm. H. 47 cm. D. 33cm. Fremstår med brugsspor, manglende ur på tårn og revner i bund

Varunr: 6063937
SEK 1 372 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2021
13:47
SEK 480
Samling modeltog og legetøjsbiler, Tekno, Corgi, Lego, Siku m.m. (95)
Samling modeltog og legetøjsbiler m.m. bestående af 34 togmodeller af metal og plast monteret på sokler af træ l. fra 13 til 26 cm ex. sokler, én modelsporvogn l.7 cm, diverse modelbiler overvejende 1:43, Tekno, Vilmer, Corgi Toys, Siku m.fl. samt en Lego BP tankvogn. Desuden et skilderhus af ...

Varunr: 6059381
SEK 2 058 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2021
15:08
SEK 1 646
Samling modelbusser 'Bus Collection' m.fl. (29)
Samling modelbusser heraf 11 'Bus Collection' fra Edition Atlas i original emballage, 6 stk. Corgi, 1 Siku m.fl. Forskellig scala l. fra 10,5 - 25 cm. Der medfølger også en 'Stretch Limo' 1:38 i æske. Stand let brugt og ubrugte, største røde bus mangler en fordør.

Varunr: 6062984
SEK 1 646 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2021
16:34
SEK 1 166
Corgi, Revell, Burago, Polistil m.m. samling modelbiler (12)
Corgi King Tiger tank. Revell Ferrari Testarossa 1:24 i original æske, Burago: Fiat Tipo i original æske, Fiat Tipo uden æske, Porche 911 1:24, LanciaStratos 1:24, Renauls Alpine 1:24, F1 John Player Special 1: 14, F1 Tyrell 1:16, (styrtbøjle mangler). Mebeltoys Mercedes 280 SE 1:28, Polistil ...

Varunr: 6062536
SEK 1 372 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:02
SEK 480
Barbie dukker (7)
Barbie dukker. Lot med Barbie dukker og tøj, alt i æsker (7)

Varunr: 6062345
SEK 1 372 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-08-2021
18:45
SEK 1 029
Dukker af bisquit, celluloid m.m., bl.a. Armand Marseille My Dream Baby og Nuser/Snoopy (7)
Dukker af bisquit, celluloid m.m. bl.a. Armand Marseille My Dream Baby. Armand Marseille My Dream Baby dukke med hoved af bisquit, nr. 341/ 4 / 0. K. Lukkelige glasøjne. 5 delt krop af komposition. L. ca. 22 cm. Fremstår med defekter på fingre og tæer. Celluloid dukker, bestående af to stk. tyske...

Varunr: 6060834
SEK 1 372 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2021
19:02
SEK 412
Barbie PHILIPP PLEIN dukke
Barbie PHILIPP PLEIN dukke Designer Dress PLATINUM Label Barbie Collector Doll i original æske

Varunr: 6062346
SEK 6 859 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-08-2021
SEK 1 097
Militære køretøj m.m. (8)
Militære køretøj m.m. Samling med biler/vogne fra Atlas Edition, ringbind med info om disse samt bus, alle i uåbnede indpakning (8)

Varunr: 6064010
SEK 1 097 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-08-2021
20:15
SEK 480
Årsgaver fra Steiff klubben (5)
Årsgaver fra Steiff klubben Årgang 2006, 2011, 2015 samt 2019-2020, alle i æsker og med minimal slitage H. 10 cm (5)

Varunr: 6062924
20:18
SEK 549
Märklin H0. 15 stk. H.C. Andersen særproduktionsvogne (15)
Märklin H0. 15 ens særproduktionsvogne fremstillet af Märklin til det danske marked i 2005 i forbindelse med 200 året for H.C. Andersens fødsel. Det er 2-akslede godsvogne med portræt af H.C. Andersen, billede af de to første lokomotiver H.C. Andersen kørte med og H.C. Andersens tekst "At rejse ...

Varunr: 6008161
SEK 1 646 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2021
20:27
SEK 1 303
Overland Circus metal
Overland Circus. Jern legetøj, forstillede Cirkus vogn med løve L 27,5 H 18 cm. Brugsslitage m.m.

Varunr: 6063904
20:49
SEK 480
Tekno. Volvo Longtrailer model FB 88 i org. æske.
Tekno. Volvo Longtrailer, model FB 88 i original æske. Få brugsspor.

Varunr: 6044962
SEK 2 744 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2021
12:50
SEK 617
Bliklegetøj (4)
Bliklegetøj. Samling med 4 ældre/nyere bliklegetøj med elefanter der kan/gør noget, fejl og mangler kan forekomme (4)

Varunr: 6062033
SEK 1 097 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-08-2021
15:28
SEK 617
Lego. Star Wars, 'Sandcrawler', 75059, Ultimate Collector´s Series
Lego. Star Wars, 'Sandcrawler', 75059, Ultimate Collector´s Series. Fremstår i forseglet emballage, emballage uden brugsspor.

Varunr: 6043880
SEK 5 487 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-08-2021
19:54
SEK 1 509
Lego Star Wars, 75104
Lego Star Wars 75104. Kylo Ren's Command Shuttle. Fremstår nyt og uåbnet. Emballage fremstår uden spor.

Varunr: 6063370
SEK 1 372 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-08-2021
20:15
SEK 617
Vintage trykkerisæt (2)
Vintage trykkerisæt med træstempler. fremstår i to trækasser. 1900-tallets første del. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (2)

Varunr: 6062026
SEK 1 097 DK, Aalborg, Nibevej 06-08-2021
18:44
SEK 412
Dampmaskine med tilbehør
Dampmaskine af metal. Elektro motor og div. tilbehør medfølger. Brugsspor, herunder rust og afskalninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6050692
SEK 1 097 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2021
19:57
SEK 412
Joal. Stor samling entreprenørmaskiner (29)
Joal. Stor samling entreprenørmaskiner i metal. Hidrører privatsamling og har været udstillet i montre. (29)

Varunr: 6062193
SEK 6 859 DK, Vejle, Dandyvej 06-08-2021
20:57
SEK 3 567
123»