Utropspris
12»   Varor pr. sida   54 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tekno, Dinky Toys og Corgi Toys. Samling biler (5)
Tekno Scania lastbil. Tekno Falck bil. Dinky Toys Morris 1100 samt Mobilgas bil. Corgi Toys bil. Et løst hjul medfølger. Brugsspor. (5)

Varunr: 6031322
SEK 4 119 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
14:28
SEK 2 746
Mekanisk ko, 1960'erne
Mekanisk ko med nikkefunktion monteret med klokke. 1960'erne. Hidrører fra osteforretning. H. 45 L. 75 B. 20 cm. Fremstår med brugsslitage, afslag ved horn, skjolder, lugtgener. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6082191
SEK 4 119 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
16:04
SEK 1 373
InStep Pedalbil af lakeret metal
Pedalbil af lakeret metal i form af Biotex reklamebil mrk. InStep med ordene'Delevery truck.på siden, monteret med gelænder af lakeret træ, at 1970'erne. L. 100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6090559
SEK 1 373 DK, Aalborg, Nibevej 28-09-2021
18:01
SEK 824
Samling Märklin Modeltog og huse skala H0 (+125)
Samling Märklin Modeltog og huse skala H0 blandt andet bestående af: Märklin startsæt nr. 2905, ca. 40 huse of 20 skibe, 50 biler, Skinner, 5 ekstra vogne, 1 ekstra lokomotiv. Fremstår med brugsspor. (+125)

Varunr: 5982229
SEK 6 866 DK, Aalborg, Nibevej 28-09-2021
18:35
SEK 4 119
Helikopter Gyro 3D
Helikopter Gyro 3D 2.4G Hz. 3,5 kanal, med fjernbetjening og oplader. Med indbyggede lysdioder, gyro. Kan flyve i alle retninger (forlæns, baglæns, op, ned, højre og venstre)

Varunr: 6067941
SEK 1 099 DK, Aalborg, Nibevej 28-09-2021
18:36
SEK 412
Samling racerbaner (4)
Samling racerbaner bestående af: Jyllands Ringen, Double Loop Rally Racing, Formula Tyco Monte Carlo racing. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6090443
18:37
SEK 481
Fleischman modeltog skala H0 (+30)
Fleischman modeltog skala H0 mrk. US Zone Germany bl.a. bestående af 5 stk. metal godsvogne. 2 stk plats godtvogne. 4 stk. passagervogne. 2 stk. el skiftespor 3 stk. manuelle skiftespor dertil huse. (+30)

Varunr: 6090444
18:39
SEK 1 167
Steiff mekanisk udstillings display
Steiff mekanisk udstillings display. Stor udstillings display udformet som borg med 24 Steiff bamser/dyr, herunder 8 bevægelige, fra først i 1970'erne, monteret på træramme H. 152 B. 103 D. 72 cm. Virkede ved indleveringen, småfejl, defekter kan forekomme Køber står selv for håndteringen af ...

Varunr: 6076151
SEK 27 463 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-09-2021
19:14
SEK 10 985
Corgi, Tekno m.fl. En samling legetøjsbiler, bl.a. Batmobile og James Bond (13)
En samling legetøjsbiler omfattende Corgi Batmobile. Corgi James Bond Toyota 2000 GT og Corgi James Bond Aston Martin DB5. Derudover 7 øvrige Corgi, 1 Tekno Jaguar, 1 Dinky Rolls Royce og 1 Gama. Fremstår med brugsspor og slitage, Batmobilen med afslag på plastskærme, Tekno-bilen med løs ...

Varunr: 6088551
SEK 1 099 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
19:34
SEK 1 304
Lego System 1307 i form af VW showroom samt Lego muresten. Æske, model 700/4 (2)
Lego System 1307 i form af VW showroom i original æske med brugsanvisning på indersiden. Produceret mellem 1957-1958. Fremstår ukomplet, små taprester på æske. Samt Lego. Muresten i æske, model 700/4 cm. 1950'erne. Fremstår ukomplet med blyantstreger skrift på front. (2)

Varunr: 6090637
SEK 2 746 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
19:45
SEK 2 609
LEGO. Harry Potter 4708
LEGO. Harry Potter Hogwarts Express, model nr. 4708 fra 2001. Fremstår ubrugt i ubrudt original emballage, denne med lettere håndteringsspor.

Varunr: 6090001
SEK 1 373 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-09-2021
20:07
SEK 961
Samling Märklin modeltog spor H0 med tilbehør (50+)
Samling Märklin modeltog spor H0 med tilbehør bestående af 3 damplokomotiver, et New Haven diesellokomotiv, 8 passagervogne, 36 godsvogne, 2 samlesæt, div. huse, skinner, transformatorer og reservedele (fire adskilte lokomotiver). En del i original emballage. Blandet stand med brugsspor, ...

Varunr: 6089173
SEK 2 746 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
20:33
SEK 2 334
Märklin. Fem lokomotiver (5)
Märklin. Fem lokomotiver nr. 37331, 37601, 36741, 37724 og 39641. I originale æsker. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6088082
SEK 6 866 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
20:43
SEK 5 493
Lego- Expert. Taj Mahal, nr. 10256
Lego- Expert. Taj Mahal, nr. 10256. Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Emballagen fremstår med håndteringsspor/mærker.

Varunr: 6079568
SEK 6 866 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
12:45
SEK 5 493
Trækasse med Lego klodser
Trækasse med 18 Lego træ klodser. Brugsspor.

Varunr: 6088214
SEK 1 648 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2021
14:32
SEK 549
To heste af bemalet træ(2)
To heste af bemalet træ. H. 22-29 cm.Fremstår med aldresrelaterede brugsspor.(2)

Varunr: 6090672
SEK 2 060 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2021
18:14
SEK 412
Blik tog/vogne med tilbehør
Blik tog/vogne med tilbehør skinner m.m. Optrækket fungerer umiddelbart. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet

Varunr: 6086802
SEK 1 373 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-09-2021
18:15
SEK 1 030
Samling legetøj(8)
Samling legetøj, bestående af fem biler af bemalet træ L. 17-28 cm. Klodsvogn af bøg. Tog af bemalet træ L. 22 cm. Modelbil L. 15 cm. Fremstår med skiftende brugsspor. (8)

Varunr: 6090675
18:49
SEK 481
Thorngreen legetøj. Hest med trækvogn.
Thorngreen legetøj. Hest med trækvogn af delvist bemalet og stofbeklædt træ. Man af hår. H. 24 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6090671
SEK 1 373 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2021
18:52
SEK 412
Samling skibe og modelhuse af bemalet træ(15)
Samling skibe og modelhuse af bemalet træ. Syv skibe L. 11-38 cm. Otte modelhuse L.8-16 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.(15)

Varunr: 6090674
18:53
SEK 412
Mattel: 'Midge' Barbie samt Ken fra 1960 ned tøj, børster mv.
'Midge' Barbie stemplet på højre balle: Midge 1962, Barbie by Mattel, Patented og en Ken dukke, stemplet på højre balle: 1960, by Mattel, Inc., Hawthorne calif., USA. Dertil anden baby-dukke. Garderobe indeholdende festkjole, støvler mm samt Sømands-dress, joggingtøj mv til Ken, børster og sko.

Varunr: 6083482
SEK 2 060 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-09-2021
19:40
SEK 549
Arnold, Elastolin mfl. samling ældre legetøj.
Arnold, Elastolin mfl. samling ældre legetøj. Bestående af Arnold blikbiler, biler af metal, Elastolin figurer samt tinsoldater. To skibe af bly. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler.

Varunr: 6088046
19:51
SEK 3 021
Märklin HO samling (10)
Märklin HO samling bestående af diverse diesellokomotiver, damplokomotiver, ellokomotiver. Heraf 3031-3065 med el-afkobling for og bag. endvidere: 3022,3047,3048,3095,3021,3036,3032,3016 Fra 1960'erne. Med få brugsspor. (10)

Varunr: 6084055
SEK 9 612 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2021
20:08
SEK 2 472
Märklin, Liliput. Samling vogne (30+)
Märklin, Liliput. Samling vogne, heraf størstedelen Märlin, to i original emballage. Fremstår med brugsspor (30+)

Varunr: 6091119
SEK 1 099 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2021
20:18
SEK 824
Britains. Heavy Howitzer, 18'' Gun
Britains. Heavy Howitzer, 18" Gun med tilbehør og original emballage. Bemalet metal. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor

Varunr: 6091345
20:21
SEK 755
Märklin. Startsæt Delta 29205 med tilbehør
Märklin. Startsæt Delta 29205 bestående af: Tender lokomotiv, 4 vogne, transformer mm. derud over tilbehør med huse og landskab. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Varunr: 6090185
SEK 1 099 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-09-2021
20:37
SEK 961
Samling af Märklin. Remiser, bomme, sporskifte (5)
Samling Märklin bestående af: 2 remiser 7028, en med original kasse, 2 stk. bomme samt sporskifte 7186 i original kasse . Fremstår med brugsspor. (5)

Varunr: 6085205
20:41
SEK 5 493
Märklin. Spor 1, 1:32, '58033 Bayerische Hofzug II'
Märklin. 58033 Bayerische Hofzug II, Spor1/1:32. Fireakslet passagervogn, yderst detaljeret udførelse af såvel eksteriør som interiør. Rum i interiør er individuelt belyst, og kan, i digital drift, også styres individuelt. Mål 43,8 cm. Uhyre sjældent udbudt udgave. Fremstår ubrugt i original ...

Varunr: 6090501
SEK 10 985 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-09-2021
20:44
SEK 7 415
Tekno, Gorgi m.fl.. Samling modelbiler/reservedele
Tekno, Gorgi m.fl.. Samling modelbiler/reservedele, best. flere tekno lastbiler og bil samt Dinky og Gorgi m.fl. Alle med kraftig brugsspor, afskalninger mangler og defekter.

Varunr: 6085999
SEK 1 373 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-09-2021
20:45
SEK 961
Et par store Lego udstillings / display figurer (2)
Par store Lego udstillings / display figurer, fremstillet som udstilling for Lego start 1990'erne. Bevægelige arme, ben hænder og hoved. H. 50 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor. (2)

Varunr: 6086599
SEK 19 224 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-09-2021
13:20
SEK 12 358
12»