Utropspris
12345...41»   Varor pr. sida   1226 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 125 cm

Varunr: 6174621
SEK 3 976 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:57
SEK 3 124
Milo kopi efter. Bronze skulptur af tyr.
Skulptur af patineret bronze i form af en tyr. Sokkel af marmor. Stemplet: Milo h. 25 cm inkl sokkel L. 35 cm. Modelfoto

Varunr: 6160428

SEK 5 681 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
15:00
SEK 4 544
Sacedon, komposition med sommerfugl. Akryl på lærred
Sacedon f.1978. Komposition med sommerfugl, akryl på lærred, signeret. H.100 x 80 cm. UR.

Varunr: 6212650
15:06
SEK 2 840
Hanne Hermann. Kompositioner (3)
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 1145, to unummererede. H: 50 B: 60 cm. (3)

Varunr: 6142090
SEK 10 225 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
15:09
SEK 6 817
Friedrich Gornik kopi efter. Bronzeskulptur 'kanekørsel'
Friedrich Gornik (1877-1943) cd. Skulptur i patineret bronze forestillende kanekørsel. Sign. F. Gornik, H. 20 x L. 42 cm.

Varunr: 6032540

SEK 6 817 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
15:20
SEK 5 397
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 115 x 130 cm.

Varunr: 6174391
15:21
SEK 3 124
Øssur Mohr, parti fra Færøerne, 'Tidlig forår' samt bogen, 'Lyset' (cd) (2)
Øssur Mohr f. 1961, parti fra Færøerne, 'Tidlig forår', olie på lærred, sign. Øssur Mohr, samt sign. og betitlet på bagsiden, 'Tidlig forår', Øssur Mohr-2021, 90x120 cm. U.R. Der medfølger 2 hæfter samt bogen 'Lyset'. (2)

Varunr: 6210680
SEK 15 621 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
15:28
SEK 10 793
Lena Kühl. Komposition
Lena Kühl (f. 1950). Komposition, akryl på lærred, sign. samt dateret på bagsiden Lena Kühl 2013. 192 x 236 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6224393
SEK 5 681 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
15:44
SEK 2 840
Ernest Dupont. Ung pige, der græder over sin døde fugl
Ernest Dupont (engelsk, 1825-1888). Ung pige, der græder over sin døde fugl. Olie på lærred. Usign. 46 x 38 (59 x 51) cm.Fremstår med enkelte små afskalninger; retoucheret.

Varunr: 6221655
SEK 5 681 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
15:48
SEK 2 840
Carsten Sardorf Dahl, ' Blomster i mørkelilla vase'
Carsten Sardorf Dahl, f. 1967. ' Blomster i mørkelilla vase'. Akryl på sort karton. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 50 x 35 cm. (59 x 44 cm.)

Varunr: 6228275
SEK 2 840 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
15:54
SEK 1 420
Bronzefigur i form af ørn
Figur af patineret bronze i form af en ørn monteret på sokkel af marmor h. 21 cm. Af nyere dato. Modelfoto

Varunr: 6226559

SEK 2 698 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:00
SEK 2 130
Christian Bundegaard, komposition 'Rodskov', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Rodskov', olie på lærred, signeret. H.80 x 100 cm. UR.

Varunr: 6246609
SEK 8 521 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:06
SEK 4 260
Gertrud Boberg, motiv med mælkebøtter, olie på lærred (cd)
Gertrud Boberg (1907-1997). Motiv med mælkebøtter, olie på lærred, signeret og dateret 1986. H.55 x 130 cm (66 x 142 cm)

Varunr: 6241579
SEK 4 260 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:10
SEK 2 130
Antoine Klinkhamer. 'Åkander', 70 x 110 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). 'Åkander', Olie på lærred fra serien 'Nature', signeret Antonie Klinkhamer, 2019, 70 x 110 cm, UR. Læs mere her

Varunr: 6216700
SEK 8 521 DK, Kolding, Platinvej 12-08-2022
16:13
SEK 6 533
Regnar Lange & Helge Engelbrecht, motiv med ænder / skib (2)
Regnar Lange (1887-1963) & Helge Engelbrecht (1919-1991), motiv med ænder / skib, indrammede offset-tryk, begge sign. Mål med ramme 59,5x49 cm. 52x66 cm. (2)

Varunr: 6241024
SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
16:17
SEK 426
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 120 cm.

Varunr: 6174611
16:32
SEK 3 124
Rodin kopi efter. Skulptur forestillende Adam
Skulptur i patineret bronze iform af Adam stående nøgen, muskuløs. Monteret på sokkel af marmor. H. 29.5 cm (kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917).Modelfoto

Varunr: 6078893

SEK 3 976 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:40
SEK 2 840
Greg Poole Swla, motiv med fugle
Greg Poole Swla (1960-2008), motiv med fugle, indrammet træsnit, sign. 34x92,5 cm. (43x101 cm).

Varunr: 6245032
16:59
SEK 426
Hans Hermann Holle, komposition
Hans Hermann Holle f. 1934, komposition, indrammet litografi, sign. og nummeret i bly nr. 37/30, 76x57 cm. (90,5x70,5 cm). Revne i glas.

Varunr: 6238983
17:13
SEK 426
Hanne Hermann. Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 200 x 200 cm.

Varunr: 6174162
SEK 9 941 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:14
SEK 7 669
Bronzefigur efter Antoine-Louis Barye. Liggende hanløve
Bronzefigur efter Antoine-Louis Barye, forestillende liggende løve efter Antoine-Louis Barye, Monteret på sokkel af marmor. H. 36 cm L. 58 cm. Obs. Tung

Varunr: 6073695
SEK 17 042 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
17:20
SEK 13 065
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm.

Varunr: 6142040
SEK 3 408 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:20
SEK 2 556
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 50 x 50 cm.

Varunr: 6170147
17:21
SEK 2 556
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 199. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6135652
17:29
SEK 3 124
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 207. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6135697
17:46
SEK 3 124
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 100 cm.

Varunr: 6170067
17:48
SEK 3 124
Peter Nyborg, 'To Banners'
Peter Nyborg, født 1937. 'To Banners' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 144 x 47 cm.

Varunr: 6201625
SEK 4 260 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:56
SEK 2 840
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze, iform af liggende kvinde monteret på sokkel h. 25 cm l. 26 cm. Modelfoto

Varunr: 6115278
SEK 5 397 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
18:00
SEK 3 976
Hans Henrik Lerfeldt, komposition, litografi (cd)
Hans Henrik Lerfeldt (1946-1989). Komposition, litografi nr.25/125, signeret i bly. H.50 x 40 cm (82 x 63 cm)

Varunr: 6241382
18:03
SEK 1 420
Linda Kjær. Komposition cd
Linda Kjær (f. 1964). Komposition, akryl på lærred, usign. 90x75 cm. UR.

Varunr: 6230993
SEK 1 704 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-08-2022
18:05
SEK 497
12345...41»