Utropspris
12345...40»   Varor pr. sida   1176 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kay Christensen, litografi/særtryk 'Det uundgåelige' (cd)
Kay Christensen (1888-1981) Motiv 'Det uundgåelige' litografi/særtryk med overtegning, signeret i bly og dateret 1938 i trykket. Motiv i passepartout 53,5 x 68 cm (73 x 87 cm)

Varunr: 6216733
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
14:05
SEK 1 198
Claus Bojesen, komposition 'Ego-ipso', akvarel (de)
Claus Bojesen f. 1948. Komposition 'Ego-ipso', akvarel, signeret og dateret Paris 20014. H.44 x 64 cm (66 x 84 cm)

Varunr: 6216795
14:06
SEK 846
Anders Bundgaard, figurkompositioner (3)
Anders Bundgaard f. 1977, figurkompositioner, akryl på lærred / plade, sign. 60x30 cm. 50x40 cm. 32x30 cm. Røglugt. U.R. (3)

Varunr: 6214146
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
14:15
SEK 423
Herold G. Kristensen. Komposition cd
Herold G. Kristensen (1930-2014). Komposition, radering, sign. og dat. Herold G. K 1967. 12x12 cm (39,5x33,5 cm)

Varunr: 6222287
SEK 1 691 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-07-2022
14:25
SEK 705
Jens Christian Deichmann. Tre motiver af københavnske originaler (3)
Jens Christian Deichmann (1832-1897). Tre kompositioner af københavnske originaler, akvarel på papir, sign monogram. 21 x 11 cm. Skjold på passepartout. (31,5x20,5 cm.) (3)

Varunr: 6224972
14:30
SEK 1 128
Finn Pedersen, kompositioner, bly på papir (2)(cd)
Finn Pedersen (1944-2014). Kompositioner, bly på papir. Indrammet mål 38 x 31 cm.

Varunr: 6231542
SEK 2 114 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
14:44
SEK 1 409
Ove Ødegaard. Skagen komposition
Ove Ødegaard (f. 1938). Skagen komposition. Olie på lærred. Sign. O. Ødegaard. SKAGEN. 80 x 100 cm (88 x 109 cm). (cd)

Varunr: 6230350
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
14:47
SEK 493
Finn Mickelborg. Abstrakt komposition cd
Finn Mickelborg (1932-2007). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign.: 'F. Mick' på bagsiden. 62 x 51 cm.(66 x 55)cm. cd

Varunr: 6230348
SEK 2 255 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
14:47
SEK 634
Johannes Larsen 'Vibe'
Johannes Larsen (1867-1961). 'Vibe'. Træsnit på japanpapir. monteret på papir. Tryksigneret JL. 24 x 30 cm (33 x 38 cm). Glas i rammen er flækket.

Varunr: 6230072
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
14:48
SEK 493
Finn Mickelborg (1932-2007). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign.: 'F. Mick' på bagsiden. 62 x 51 cm. cd

Varunr: 6230345
14:48
SEK 705
Art by Kennet. Komposition
Art by Kennet / Kennet Michael Børgesen (f. 1968). Komposition. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Kennet MB 2022. 60 x 60 cm. UR

Varunr: 6221784
SEK 2 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
15:00
SEK 1 268
Witold Stypa, Tre Komposition. cd (3)
Witold Stypa f.1951. Tre komposition. Mixed media på papir. Sign Stypa. 37 x 28 cm. Uindrammet. (3)

Varunr: 6207963
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
15:06
SEK 987
Kopi efter Rodin. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze forestillende Eva efter syndefaldet. H. 30 cm. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée sign. Rodin. Modelfoto

Varunr: 6212530

SEK 3 946 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:26
SEK 3 101
Milo, efter. Skulptur af patineret bronze
Skulptur af grøn patineret bronze. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee, Milo H. 53 cm. inkl sokkel. Modelfoto

Varunr: 6177583

SEK 3 664 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:37
SEK 2 819
Anne Marie Mejlholm. ' Carlo og bæverrotten'. cd
Anne Marie Mejlholm. f. 1941. ' Carlo og bæverrotten'. Træsnit nr. 18/25. Sign. Anne Marie Mejlholm. 82. 28 x 32 cm. ( 40 x 42 cm.)

Varunr: 6227406
15:40
SEK 423
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på lærred (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. 100x80 cm.

Varunr: 6231228
15:43
SEK 423
Bronzefigur iform af kvinde
Bronzefigur iform af kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 31,5 cm.Modelfoto

Varunr: 6202007

15:48
SEK 2 678
Figur i patineret bronze med abe og kranie
Skulptur af patineret bronze forestillende abe med kranie siddende på bøger. H 14 cm.Modelfoto

Varunr: 6168012

15:59
SEK 1 339
Kvinde figur af patineret bronze
Kvinde figur af patineret bronze. Firkantet sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 52 cm inkl. sokkel. Modelfoto

Varunr: 6212536

16:10
SEK 2 819
Ubekendt kunstner, komposition
Ubekendt kunstner, komposition, akryl på lærred, sign. LH-17, 62x93 cm. U.R.

Varunr: 6226291
16:12
SEK 423
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 55 x 65 cm.

Varunr: 6170109
SEK 3 383 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:21
SEK 2 537
Kyssende par skulptur af grønpatineret bronze iform af kyssende par
Skulptur af grønpatineret bronze i form af et kyssende par monteret på sokkel h. 47 cm. Vægt 7 kg.

Varunr: 6153914

SEK 9 866 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
16:21
SEK 7 611
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Lille revne midt på lærred. En del af værket.vSigneret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 180. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6224934
SEK 3 946 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:22
SEK 3 101
Ingeborg Debois. Opstilling. cd
Ingeborg Debois (1887-1970). Opstilling med tulipaner i vase og frugter i skål. Olie på lærred. Sign.: 'I. Debois'. 65 x 96 (83 x 114) cm.Fremstår med enkelte afskalninger.

Varunr: 6223124
16:27
SEK 493
Figur af patineret bronze.
Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo, L. 44 cm, H. 26 cm.

Varunr: 6120063
SEK 6 765 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
16:32
SEK 3 946
Jens Kongshammer. Byparti fra Paris med udsigt mod Triumfbuen. cd
Jens Kongshammer (1884-1974). Byparti fra Paris med udsigt mod Triumfbuen. Olie på lærred. Sign.: 'Kongshammer'. 60 x 70 (69 x 79) cm.

Varunr: 6226359
16:36
SEK 493
Hanne Hermann Komposition.

Varunr: 6170092
16:42
SEK 2 537
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.80 x 60 cm (84x64) Se kunstnerprofil her

Varunr: 6220533
17:03
SEK 2 819
E. Berg, interiør
E. Berg, interiør, olie på lærred, sign. E. Berg, 60x70 cm. (64x74 cm)

Varunr: 6221679
17:12
SEK 493

Varunr: 6220542
17:18
SEK 2 819
12345...40»