Utropspris
12345...25»   Varor pr. sida   733 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. Marchi h. 20 cm. (lille afslag på sokkel)

Varunr: 5480694

SEK 3 018 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
14:34
SEK 686
Ubekendt kunstner, Frugtfad med kirsebær og ferskner.
Ubekendt kunstner. Opstilling med frugtfad med kirsebær og ferskner. Olie på lærred, Sign AK '31. 35,5 x 43 cm. UR.

Varunr: 6063594
SEK 1 097 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2021
14:35
SEK 480
Carl Bosevang. Slotsport, Kronborg.
Carl Bosevang,(1885-1970). Parti fra ydre slotsport, Kronborg. Olie på lærred. Signeret & dateret, Bosevang 19. 40 x 50 cm, incl. ramme.

Varunr: 6063577
15:15
SEK 412
Bronzefigur af ung kvinde
Liggende kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. L. 28 cm. Modelfoto

Varunr: 6026836

SEK 1 921 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
15:23
SEK 412
Robert Jacobsen, cd. Figur komposition. Radering nr. 28/40.
Robert Jacobsen (1912-1993). Figur komposition. Radering nr. 28/40. Signeret Robert Jacobsen. Bladmål: 65 x 49,5 cm. Uden ramme. Trykt på papir med vandværke fra Ivan Edeling Copenhagen. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 5962532
SEK 4 115 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2021
15:44
SEK 823
Skulptur i kunstmateriale forestillende 'Atlas'
Skulptur i let kunstmateriale forestillende 'Atlas' h. 43 cm.

Varunr: 5490496

SEK 1 372 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
16:12
SEK 412
Armen Arutunjan. Akryl på lærred 'Komitas'
Armen Arutunjan f. 1989. Akryl på lærred. Sign. Arm. Arut. og på bagsiden signeret og dateret. Betitlet 'Komitas' 100 x 120 cm.

Varunr: 5925408
SEK 2 744 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
16:54
SEK 412
Bronzeskulptur forestillende Cleopatra med panther
Skulptur i patineret bronze forestillende Cleopatra med panther. H. 26 cm. Modelfoto

Varunr: 6005290

17:01
SEK 480
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.

Varunr: 6031086
SEK 3 292 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
17:04
SEK 549
Jens Ulrich Petersen. Komposition
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 80 x 100 cm.Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6042991
SEK 6 585 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
17:24
SEK 480
Tage Klee, Torvet i Præstø
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Torvet i Præstø', digitalprint på en aludibond sandwichplade. Ingen ramme men monteret med alu ophæng, signeret. H. 60 x 90 cm.

Varunr: 5803453

SEK 6 859 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
17:44
SEK 480
Samling norske litografier af b.la Eldar Parr (120) (cd)
Samling norske litografier, af b.la. Eldar Parr (1963-) 90 litografier af seks forskellige komposition med mennesker, alle trykt i 250 eksemplar, diverse nr, sign. "E. Parr" lysmål: 13 x 13 cm. Ubekendt kunster, J&C, 28 litografi, komposition med træer og bygning, titel 'Bilde 1', ed på 200, ...

Varunr: 6058786
SEK 6 859 DK, Aalborg, Nibevej 05-08-2021
18:03
SEK 3 567
Mogens Dam, 'Bornholmsk Efterår', olie på lærred
Mogens Dam f.1936. Komposition 'Bornholmsk efterår', olie på lærred, signeret. H. 40 x 60 cm. UR.

Varunr: 6010686
18:04
SEK 549
ArtDeco skulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-Deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen. Højde 73 cm

Varunr: 5896555

SEK 9 603 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
18:05
SEK 549

Varunr: 6031098
18:14
SEK 2 469
To malerier. Knud Sinding. 'Godt nytaar, 1916´ plus ubekendt kunstner (2)
Knud Sinding (1875-1946). Bymotiv med skriften, 'Godt nytaar, 1916', Olie på lærred, sign. monogram "KS" 50 x 42 cm. (55 x 47) Fremstår med trykskade. Landskabsmaleri på plade, ubekendt kunstner, 17 x 33 (24 x 40) (2)

Varunr: 6045580
SEK 1 097 DK, Aalborg, Nibevej 05-08-2021
18:35
SEK 412
Figur af kunstmateriale
Figur forestillende Anime - figur Doraemon af kunstmateriale. H 90 cm. Håndmalet med kunstneriske abstrakte mønstre, efterfølgende lakeret. Udstillingsmodel. Nogle små fejl i malingen efter nedpakning i vådtilstand samt nogle små ridser.

Varunr: 6025690

SEK 6 310 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
18:37
SEK 549
Johan Peter von Wildenrath. Klippekyst.
Johan Peter von Wildenrath (1861-1904). Kystparti med klippe, olie på lærred, signeret J.P. v. Wildenrath, 86 x 58 cm, (96x70)cm. Lille mærke/ afskrabning ved kant.

Varunr: 6063583
SEK 2 744 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2021
18:54
SEK 1 921
Mogens Dam, 'Hammersøen' på Bornholm, olie på lærred
Mogens Dam f.1936. Komposition 'Hammersøen', olie på lærred, signeret. H. 40 x 60 cm. UR.

Varunr: 6010712
18:54
SEK 412
Skildpadde af kunstmateriale
Skildpadde af kunstmateriale. H 51 cm. Håndmalet med kunstneriske abstrakte mønstre, efterfølgende lakeret. Udstillingsmodel. Nogle små fejl i malingen efter nedpakning i vådtilstand samt nogle små ridser.

Varunr: 6025804

18:57
SEK 480
Agnete Bjerre. 'Barn' Komposition med barn i landskab. Olie på lærred. Sign
Agnete Bjerre (1924-2020). 'Barn' Komposition med barn i landskab. Olie på lærred. Sign. Agnete. 90 x 60 cm (92 x 65 cm). c.d.

Varunr: 6061040
SEK 10 974 DK, Aalborg, Nibevej 05-08-2021
19:01
SEK 892
Kunstnergruppen Abztra. 'Welcome to Mars. Free the aliens' (cd)
Kunstnergruppen Abztra. Resque from the unexpected angel. Akryl på lærred. Sign. og dat. Abztra, Jan Brolykke, Henri Koe, 2009. 150 x 150 cm (158 x 158 cm). Fremstår med lille afskalning.

Varunr: 6053187
SEK 13 718 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
19:04
SEK 754
Tage Klee 'Klitter i Gammel Skagen i solnedgangslys'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Klitter i Gammel Skagen i solnedgangslys', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. H.67 x 100 cm.

Varunr: 6050935

19:14
SEK 754
Birgit Juhl, cd. 'Etniske kvinder'. Komposition, 100 x 120 cm.
Birgit Juhl, f. 1947. ' Etniske kvinder' Olie på lærred. Sign. i monogram samt Birgit Juhl ´97 på bagsiden.100 x 120 cm (106 x 125 )

Varunr: 6060012
SEK 2 469 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2021
19:23
SEK 1 783
Mogens Dam, 'Arktisk vulkan', olie på lærred
Mogens Dam f.1936. 'Arktisk vulkan', olie på lærred, signeret. 50 x 60 cm. UR.

Varunr: 5901332
SEK 1 646 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
19:24
SEK 412
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer. Af nyere dato h. 45 cm. Modelfoto

Varunr: 5926222

SEK 4 664 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
19:25
SEK 1 509
Rasmus X. Christiansen. Dragoner til hest, tegning
Rasmus X Christiansen (1863-1940). Dragoner til hest, tegning med tusch, bly og lavering på papir, sign. RxCHR 190?. Lysmål 35 x 26 cm (54 x 42 cm).

Varunr: 6056522
SEK 1 921 DK, Vejle, Dandyvej 05-08-2021
19:25
SEK 480
Niels Davernum. Komposition
Niels Davernum (f. 1958). Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum. 60 x 60 cm.

Varunr: 5720929
SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2021
19:26
SEK 480
Børgen Jørgensen. Skulptur (cd)
Børge Jørgensen (1926-1998). Skulptur af børstet og poleret stål. Sign. og dat. Børge Jørgensen 1993. Med dedikation. H. 11 cm. Fremstår med løshed ved montering på fodstykke.

Varunr: 6031994
SEK 4 115 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2021
19:34
SEK 480
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 80 x 80 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Varunr: 5997644
SEK 4 115 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
19:34
SEK 3 018
12345...25»