Utropspris
12345...39»   Varor pr. sida   1144 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Erotisk bronzefigur af kvinde
Erotisk bronzefigur iform af siddende kvinde på hånd i erotisk positur, monteret på marmorsokkel. Sign. Juno. Plakette med påskrift: 'Bronze garanti Paris, J.B. deposée. H. 22. L 19,5 cm. Modelfoto

Varunr: 6037235

SEK 3 101 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:33
SEK 2 396
Alexander Tovborg, litografi cd
Alexander Tovborg f. 1983, Litografi med scenerier. sign. Alexander Tovborg 25/200. 50x30 cm. Uden ramme.

Varunr: 6229822
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:36
SEK 1 128
Stor skulptur af patineret bronze
Stor skulptur af grøn patineret bronze i form af personer H. 103 cm. Usign.

Varunr: 6006381

SEK 19 732 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:48
SEK 14 799
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv delvis patineret, grøn bemalet bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 39 cm. Bredde 18 cm. Dybde 13 cm. Kopi efter Edgar Degas. Modelfoto

Varunr: 6137406

SEK 5 356 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
16:03
SEK 4 228
Molly Laursen. Havparti, Hornbæk
Molly Laursen (1928-2022). Havparti, Hornbæk, akryl på lærred, sign. ML. 124x123,5 cm (130x130 cm) Proveniens kunstnerens familie.

Varunr: 6226229
SEK 4 228 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
16:16
SEK 2 537
Skelet i patineret bronze
Siddende skelet af nyere dato inspireret efter Rodins "grubleren". Udført i patineret bronze og monteret på sokkel i sort marmor. Signeret Milo. Højde 25 cm. Modelfoto

Varunr: 6160180

SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
16:18
SEK 3 101
Hjalmer Kragh Petersen. Frokost foran cirkus
Hjalmer Kragh Petersen 1883-1962. Frokost foran cirkus. Olie på karton. sign H. Kragh P. 35 x 28 ( 36 x 30)cm.

Varunr: 6225396
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
16:26
SEK 423
Buste af ung herre i rokoko-stil
Buste af ung herre i rokoko-stil fremstillet af kunstmateriale h. 44 cm.

Varunr: 6114501

16:33
SEK 1 550
Elisabeth Neckelmann. Blomsteropstilling. cd
Elisabeth Neckelmann (1884-1956). Blomsteropstilling. Olie på lærred. Sign: 'EN.' 48,5 x 57 (55 x 63) cm.Fremstår med let gulnet fernis.

Varunr: 6226832
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
16:34
SEK 916
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på plade (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 122x244x11 cm. (cd)

Varunr: 6215084
SEK 7 047 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
16:34
SEK 1 409
Lise Malinovsky. Komposition. cd
Lise Malinovsky. f. 1957. Litografi nr. 46/200. sign. Lise Malinovsky 04. 42x52 cm. UR

Varunr: 6229816
16:37
SEK 423
Rodin kopi efter. Skulptur i patineret bronze 'Adam'
Stor skulptur i patineret bronze iform af 'Adam'. Monteret på sokkel af marmor. Sign. Rodin. H. 87 cm kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917. Modelfoto

Varunr: 6137514

SEK 15 503 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
16:48
SEK 12 403
Lars Fantasiformidler Elgidh 'Der mystiske væsen du er'
Lars Fantasiformidler Elgidh f.1973. 'Det mystiske væsen du er' Akryl på lærred, sign. Lars Elgidh 05, H 200 B 150 cm. Uindrammet. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6226912
16:55
SEK 2 114
Bronzeskulptur forestillende to personer
Skulptur i patineret bronze forestillende to personer, monteret med rund sokkel af marmor sign. Cesaro H. 33.5 cm.

Varunr: 6078913

17:03
SEK 3 383
Knud Odde. Komposition (cd)
Knud Odde. f. 1954. Litografier nr. 46/100 sign. Knud Odde, 30x38 cm.

Varunr: 6229809
17:37
SEK 634
Rie Minch. Blomsteropstilling. cd
Rie Mich. Blomsteropstilling. Olie på lærred. Sign.: 'Rie Minch'. 60 x 50 (72,5 x 62,5) cm.

Varunr: 6226395
18:03
SEK 564
Karel Appel. Komposition cd
Karel Appel (1921-2006). Komposition, litografi 85/110, sign. og dat. Appel 74. 56x78 cm (80x98 cm)

Varunr: 6221945
SEK 3 946 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
18:11
SEK 4 510
Karel Appel. Komposition cd
Karel Appel (1921-2006). Komposition, litografi 95/125, sign. og dat. Appel 60. 54x74 cm (74,5x93,5 cm)

Varunr: 6221948
18:11
SEK 5 356
Corneille. To kompositioner cd (2)
Corneille (1922-2010). To kompositioner, litografi 71/199, sign. og dat. Corneille 87. 33x25 cm (46x36 cm) (2)

Varunr: 6223077
SEK 2 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
18:15
SEK 1 691
Ubekendt kunstner. Landskab med personer
Ubekendt kunstner. Landskab med personer. Olie på lærred. Signeret ZVS 2009. På bagside betegnet: M. Zostautas. Dieth Vejas. 50 x 70(63 x 83)cm.

Varunr: 6223228
18:20
SEK 423
Gudrun Lauesen for Just Andersen. Kalv nr 2405 i diskometal
Gudrun Lauesen for Just Andersen. Figur af diskometal i form af kalv nr. 2405. Stemplet Just Denmark D2405. H. 18,5. L. 22 cm.

Varunr: 6224386
SEK 3 383 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:20
SEK 2 114
Andreas Wargenbrant. 'My first dollar', 43,5 x 92 cm
Andreas Wargenbrant, f. 1967. 'My First Dollar' nr. 6/50 i messing på metalramme, monteret med metalplakette med 'W' 6/50 på bagsiden, 43,5 x 92 cm.

Varunr: 6225856
SEK 5 638 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:31
SEK 705
jørgen Haugen Sørensen (cd). Komposition, litografi
Jørgen Haugen Sørensen (f. 1934). Komposition, sign. JHS nummereret 35/75. 55x49 cm. Uden ramme.

Varunr: 6229857
18:38
SEK 423
Erik Skjolborg. Komposition. Litografi
Erik Skjolborg (f.1920) Litografi. Komposition. Signeret Erik Skjoldborg samt dateret '90, nummeret 51/58. 29 x 49 (46 x 63 cm). Fremstår med slid på ramme.

Varunr: 6229583
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2022
18:40
SEK 423
Niels Peter Bruun Nielsen, cd. Skulptur i rødlig granit, L. 28 cm
Niels Peter Bruun Nielsen (f. 1959). Skulptur af rødlig granit. Usign. H. 23. L. 28 cm.

Varunr: 6228182
SEK 2 819 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
18:56
SEK 2 114
Niels Grønbech. Par landskabspartier. cd ( 2)
Niels Grønbech (1907-1991). Par landskabspartier. Akryl på plade. Begge sign. og dateret. 27 x 33 cm. ( 31 x 38 cm.) og 29 x 34 cm. ( 35 x 40 cm.) ( 2)

Varunr: 6228272
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
18:57
SEK 493
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H.80 x 60 cm (84x64) Se kunstnerprofil her

Varunr: 6220543
SEK 3 664 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
18:59
SEK 2 819
Niels Grønbech (1907-1991). Par landskabspartier. Akryl på lærred. Begge sign. og dateret. 49 x 65 cm. ( 55 x 71 cm.) og 41 x 49 cm. ( 48 x 55 cm.) ( 2)

Varunr: 6228269
SEK 1 691 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
18:59
SEK 493
Peter Martensen. 'White City'. cd
Peter Martensen (født 1953) 'White City'. Olie på lærred. Sign. og dateret bagpå: 'P. Martensen 95'. 125 x 160 (128 x 163) cm.

Varunr: 6191861
SEK 140 940 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:00
SEK 98 658
Carl Larsson. Båd og bådebro, tegning
Carl Larsson (1853-1919). Motiv med robåd og bådebro, sign. monogram CL. Bly på papir. 16 x 23 cm. (46 x 25) cm. Indrammet bag glas.

Varunr: 6205855
SEK 14 094 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:02
SEK 7 047
12345...39»