Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Piet Hein og Bruno Mathsson. Ellipse spisebord med plade af hvid laminat,
Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Ellipse spisebord med plade af hvid laminat med senere hvid lakering, med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1978. Fremstår med brugsspor. Mærker under nyere lakering.
Varunr: 5285137
SEK 5 054 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
08:36:12
SEK 2 527
Salongsgrup gustaviansk stil
MATGRUPP / SALONGSGRUPP, 10 dlr, nygotisk/blandstil, slutet av 1900-talet, fanerad med mahogny, bestånde av: 1 vitrinskåp, tvådelat, överdel med dörrar i vitrin och spröjs, invändigt med hyllor i glas/trä samt speglar och belysning, underdel med skåpdörrar, och lådor, beslag i pattinerad metall, ...
Varunr: 5281769
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:12:00
Se mer
Konvolut: Bistrotische / Tische (13)
Konvolut: Bistrotische / Tische (13). Gestell aus massivem Holz. Quadratische Tischplatte in Melamin. Unterschiedliche Formen und Maße. Maße: ca. H. 76 cm, B. 70 cm, T. 70 cm / zwei Sofatische ca. H. 54 cm, B. 80 cm, T. 60 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren. (13)
Varunr: 5262361
SEK 1 046 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:13
SEK 418
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 180cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. ModelfotoLev. i uåbnet original emballageModelfoto , variationer i åretegning ...
Varunr: 5284490

SEK 4 493 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
13:49:00
SEK 2 246
Matbord Bruno Mathsson och Piet Hein
BRUNO MATHSSON och PIET HEIN, soffbord, "Superellips", Fritz Hansen, björk, fyra förkromade spännben, höjd 52, 70x70 cm
Varunr: 5281863
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
14:24:00
Se mer
Åke Axelsson
ÅKE AXELSSON, ''Rotor'', bord, Gärsnäs, vit laminatskiva, höjd 72, diameter 110 cm
Varunr: 5281869
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
14:36:00
Se mer
Spisebord m/ hollandsk udtræk & 6 stk. Farstrup stole, 1900-tallets 2. halvdel (7)
Spisebord m/ hollandsk udtræk af fineret teak m.m. & 6 stk. Farstrup stole af fineret lakeret bøg, 20. Årh. 2. halvdel, bord H. 74, L. 145 / ca. 265 cm, B. 90 cm. & stole H. 76 cm / SH. 45 cm. Fremstår m/ bl.a ridser, skjolder, pletter på betræk. (7)
Varunr: 5262012
SEK 4 212 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
14:51:00
SEK 2 106
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Patina' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'patina' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræLev. i uåbnet original emballageModelfoto , variationer i ...
Varunr: 5284544

SEK 4 212 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
14:54:00
SEK 2 106
Esstisch mit vier Stühlen von Casala (5)
Esstisch mit vier Stühle von Casala. Holzkonstruktion mit aufgepolsterter Sitzfläche, Bezug aus Stoff. Maße der Stühle ca. H. 76 cm B. 58 cm T. 52 cm. Tisch: H. 73 cm D. 110 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, mit zahlreichen Kratzer und Bereibungen. (5)
Varunr: 5285737
15:05:52
SEK 418
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto
Varunr: 5246516

15:07:00
SEK 2 246
Gubi. Spisebord model Y, beige laminat
Gubi. Spisebord model Y. Sortlakeret stel. Plade af beige laminat. H. 72 cm. L. 180c m. D. 90 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med mærker samt brugsspor.
Varunr: 5266941

SEK 2 808 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
15:48:00
SEK 421
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Varunr: 5284441

SEK 3 931 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
15:56:00
SEK 632
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' bejdset og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræLev. i uåbnet original emballageModelfoto , variationer i ...
Varunr: 5284560

SEK 3 370 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
16:07:00
SEK 421
PremiumOak plankebord. Dansk produceret plankebord af massiv olieret egetræ, L. 210 cm.
PremiumOak plankebord. Dansk produceret plankebord af massivt 'natural' olieret egetræ. Square stel af matsort lakeret metal. L. 210 cm., B. 101,5 cm., H. 73 cm. Tykkelse på planker 3,5 cm. Mærkat med serienummer på undersiden af bordet '1188'. PremiumOak er dansk produceret af bæredygtigt PEFC ...
Varunr: 5281304

SEK 16 146 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
16:29:00
SEK 7 863
Superellips bord
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, masurbjörk, etikettmärkt, spännben av förkromad metall, skiva björk, märkt med etiketter, längd ca 216, bredd 80 höjd 70 cm.
Varunr: 5281911
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
16:30:00
Se mer
Ollie spisebord i fineret amerikansk vild eg og massiv birk.
Ollie spisebord 100x210 cm i fineret amerikansk vild eg og massiv birk. OBS : håndteringsmærker kan forekomme Specifikationer : Materiale: Fineret amerikansk vild eg, mat lak / ben i sortmalet massiv birk. Bredde cm 100,00 Højde cm 75,00 Dybde cm 210,00 Vægt 96.8 kg. Leveres samlet...
Varunr: 5252088

SEK 4 212 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
16:45:00
SEK 2 106
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Natural oil' 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræLev. i uåbnet origianal emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.
Varunr: 5284476

SEK 3 650 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-03-2019
16:49:00
SEK 491
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' bejdset og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballageModelfoto , variationer i...
Varunr: 5284578

16:54:00
SEK 2 106
Spisebord af teak med stålstel
Spisebord med bordplade af massiv teak, monteret med stel af forkromede stålrør. H. 70 cm. B. 113 cm. D. 75 cm. Fremstår med brugsspor og anløbet stel.
Varunr: 5261025
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
17:15:00
SEK 421
Barocker Klappentisch, norddeutsch / dänisch, um 1780
Barocker Klappentisch, norddeutsch / dänisch, um 1780. Kiefer, originale Fassung, aufstellbar mit zwei Gate-Legs, zwei Schubkasten. Maße: ca. H. 71 cm, B. 114 cm, L. 62 cm - 145 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Holz teilweise verzogen, Schubladen klemmen, Reibespuren, Kratzer, Bestoßungen.
Varunr: 5261276
SEK 5 230 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
18:17:49
SEK 2 615
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSW (6)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med skal i sort polypropylen, monteret på Dowelleg stel i sortbejdset ahorn og sortlakeret stål. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra med mærke herfra, model DSW. Fremstår ubrugt, med minimale brugsspor/håndteringsmærker. (6)
Varunr: 5275712
SEK 22 464 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
19:09:00
SEK 11 232
Hans J. Wegner. Spisebord af teak med hollandsk udtræk, model AT-316
Hans J. Wegner. Spisebord af fineret teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-316. H. 72,5 L. 140-250 B. 90 cm. Fremstår med let brugspræg.
Varunr: 5285143
SEK 5 616 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:13:00
SEK 3 931
Matgrupp England 1900-talets andra hälft
MATGRUPP, 9 dlr, England, 1900-talets andra hälft, fanér i mahogny och idegran, 2 karmstolar, 4+2 stolar, bord med hjultrissor, tassavslut i mässing, 2 iläggsskivor medföljer, höjd ca 74, 183x103 (305) cm
Varunr: 5281987
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27-03-2019
19:22:00
Se mer
Superellips skrivbord
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", Skrivbord med låda, Fritz Hansen, Danmark, etikettmärkt, spännben av förkromad metall, skiva i bok, märkt med etiketter, höjd 72, 198x101 cm
Varunr: 5281989
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
19:24:00
Se mer
Ejner Larsen og Aksel Bender Madsen, tilskrevet. Stort spisebord/ konferencebord af mahogni
Ejner Larsen og Aksel Bender Madsen, tilskrevet. Stort spisebord/ konferencebord af fineret og massiv mahogni med profilerede ben. H. ca. 74 L. 239 B. 116 cm. Ant. fremstillet af Snedkermester Willy Beck, 1900-tallets midte. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a. ridser, mærker og ...
Varunr: 5277019
SEK 4 212 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2019
19:25:00
SEK 421
Gubi. Rundt spisebord model, Aoyama
Gubi. Rundt spisebord model, Aoyama. Sort laseret bordplade. H. 73 cm. Ø. 150 cm. Designet af Paul Leroy. Delvis emballage. Modelfoto.
Varunr: 5268792

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:26:00
SEK 8 705
Piet Hein og Bruno Mathsson . Super Ellipse spisebord med udtræk og plade (2)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, hvidlakeret bordplade monteret med spændben af forkromet stål. En tillægsplade á 60 cm medfølger. H. 70 L. 180/240, B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1997. Fremstår professionelt nylakeret. Udtræk går træg (2)
Varunr: 5277128
SEK 16 848 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
19:27:00
SEK 8 424
Børge Mogensen. Jagtbord. Spisebord, teaktræ
Børge Mogensen. Jagtbord. Spisebord af teaktræ, rektangulær plade med afrundede hjørner, massivt stel med bøjler af messing. Formgivet 1950. Fremstillet hos Søborg møbelfabrik. H. 72 L. 180 B. 90 cm. Litt. Grete Jalk: Dansk møbelkunst gennem 40 aar bd. 3 s. 154-155. Fremstår med nyrenoveret og ...
Varunr: 5284774
SEK 11 232 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2019
19:30:00
SEK 5 616
Søren Nissen & Ebbe Gehl. Naver Collection spisebord af valnød model GM 2150
Søren Nissen & Ebbe Gehl, Naver Collection. Ovalt spisebord med bordplade af massivt valnød, indfattede ben af stål. H. 74 L. 190 B. 100 cm. Fremstillet hos Gramrode Møbelfabrik, model 2150. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varunr: 5281556
SEK 14 040 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
19:32:00
SEK 7 020
Matbord Danmark 1950-60-tal
MATBORD, Danmark, 1950-60-tal, med 2 illäggsskivor, riopalisander, diameter 115 cm, iläggsskivor vardera 40 cm, höjd ca 73 cm. . Cites intyg finns
Varunr: 5282001
19:36:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>