Utropspris
12345...10»   Varor pr. sida   276 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Thomas Bentzen for Muuto, Linear Steel sæt (3)
Bord og bænke sæt, designet af Thomas Bentzen, for Muuto. Sættet består af et bord samt to bænke i vejr resistent pulver lakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: Bord H. 75 L. 140 B. 80 cm. Bænke H. 46 L. ...

Varunr: 5772334

SEK 16 365 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:07
SEK 1 227
Spisebord af kirsebær
Spisebord af kirsebær. H. 76 cm. L. 210 cm. B. 110 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker.

Varunr: 6038710
SEK 1 364 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:28
SEK 477
Unit10 for FDB, spisebord med udtræk , model C62E Bjørk - Eg/mørkegrøn linoleum. Medfølgende tillægsplade.(1+1)
Unit10 for FDB, spisebord med udtræk , model C62E Bjørk - Eg/mørkegrøn linoleum. H. 75, Ø115 cm. Der medfølger en tillægsplade a 55 cm. Udstillingsmodel, bordplade fremstår med enkle ridser.(1+1)

Varunr: 6024622

SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
09:46
SEK 6 819
Charles Eames. Cafebord
Charles Eames. Cafebord firpasfod af forkromet aluminium, cirkulær plade af hvid laminat. Fremstillet hos Vitra. Etiket herfra under pladen. H. 72,5 Ø 70 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5705844
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
10:02
SEK 477
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' olieret eg, 120 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' olieret egetræ. L. 120 cm. x H. 45 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 5956350

SEK 2 591 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
11:01
SEK 409
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model, 'Square'. af massivt 'invisibel' olieret egetræ 300 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'invisibel' olieret egetræ. Square stel af matsort lakeret metal. H. 72,5 cm., B. 300 cm., D. 90cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto, Variationer i åretegning ...

Varunr: 6029017

SEK 15 001 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
11:45
SEK 1 159
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cmPremiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto variationer i ...

Varunr: 6009532

SEK 1 773 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:00
SEK 477
Gangsø møbler. Spisebord af mahogni
Gangsø møbler. Spisebord med udtræk af fineret mahogni. En tillægsplade medfølger. H. 71 cm. B. 145-195 cm. D. 107 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6042932
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
13:04
SEK 409
Fritz Haller & Paul Schärer for USM Haller. Møde/konferencebord.
Fritz Haller & Paul Schärer for USM Haller. Et møde/konferencebord med bordplade af sort laseret træ, stel af forkromede stålrør. H. 74, L. 175, B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varunr: 6042162
13:35
SEK 409
Johannes Andersen, spisebord og 6 stole teak (7)
Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik, spisebord af teak med udtræk og 2 opklappelige tillægsplader i bordet samt 6 stole af teak betrukket med sort skai, dansk møbelproducent. 1960'erne. Bord h. 72 x 160 x 88 cm, 2 tillægsplader à 48 cm. Stole sæde h. 46 cm, b.49 cm. Alm. brugsspor, nogen ...

Varunr: 6044334
SEK 6 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
13:40
SEK 5 182
Spisebord af eg.
Spisebord af eg med udtræk og tillægsplade i sarg. L.140/225 cm. B.85 cm. H.74 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6037120
14:24
SEK 409
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse bord m. to tillægsplader (3)
Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 cm. Fremstår med ...

Varunr: 5993741
SEK 19 093 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:40
SEK 2 182
Hans J. Wegner. Spisebord af teak og eg model AT312
Hans J. Wegner (1914-2007). Spisebord af fineret teak med hollandsk udtræk, runde tilspidsede ben af egetræ. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT312. H. 72, L. 140/240, B. 90 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og hakker samt gennemslibning af finer på bordplade.

Varunr: 5947190
SEK 27 275 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
14:44
SEK 4 364
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord m tillægsplader (3)
Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Super Elipse spisebord med plade af brun laminat, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1980, med mærkat herfra. H. 70, B. 180/300, D. 120 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. (3)

Varunr: 5966205
15:09
SEK 409
Dansk møbelproducent. Spisebord med sildebensmønster.
Dansk møbelproducent. Spisebord med plade i sildebensmønster i eg, stel i sortlakeret stål. H. 74. L. 220. B. 100 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varunr: 5977313

SEK 10 910 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
15:26
SEK 750
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. Bordplade model Oku
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. Bordplade model Oku af fineret ege. 120 x 94 cm. Ben medfølger ikke. Udstillingsmodel.

Varunr: 5852929

SEK 2 046 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:30
SEK 409
Arne Jacobsen Cafe/spisebord, hvid, Ø 75 cm
Arne Jacobsen Spisebord / cafebord med plade af hvid laminat, monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72 Ø. 75 cm. Fremstår med alm. brugsslitage i form af ridser i plade. Monteret med kabelgennemføring i bordplade.

Varunr: 6000878
SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:33
SEK 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret eg, 90 x 42 cm
Dansk produceret bænk af massivt 'Invisible' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 90 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 5956306

SEK 2 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
15:46
SEK 409
Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret palisander, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader medfølger, en med aftagelige sarg, runde tilspidsede ben af bejdset træ. 1960'erne. H. 74 L. 110-160 cm. Fremstår med lettere brugsspor, lille reparation / gennemslibning på plade. Vær opmærksom på,...

Varunr: 6040182
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
16:09
SEK 1 637
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Varunr: 5956366

16:14
SEK 409
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1996. H. 70,5 L.150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på plade samt samt mindre kanthak.

Varunr: 6023616
SEK 8 183 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
17:05
SEK 477
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1988. H. 70,5 L.150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på plade samt mindre kanthak.

Varunr: 6023563
17:10
SEK 477
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model 'cross' af massivt 'dark brown' olieret egetræ 300 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt "Dark brown" olieret egetræ. Cross stel af metal, lakeret mat sort . H. 72,5 cm., B. 300 cm., D. 90 cm. tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto, Variationer i ...

Varunr: 6029006

18:43
SEK 546
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model, 'Square' af massivt i 'Dark brown' olieret egetræ 270 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark brown' olieret egetræ. Spuare stel af matsort lakeret metal. H. 72,5 cm., B. 270 cm., D. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto, Variationer i ...

Varunr: 6029181

SEK 13 638 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-06-2021
18:47
SEK 409
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model, 'Trapeze'. af massivt 'Natural oil' olieret egetræ 300 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'natural oil' olieret egetræ. Trapeze stel af matsort lakeret metal. H. 72,5 cm., B. 300 cm., D. 90cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto, Variationer i ...

Varunr: 6029026

18:48
SEK 409
Svend Aage Madsen. Spisebord af teak og eg med udtræk, 1960'erne
Svend Aage Madsen. Spisebord fineret med teaktræ, monteret med udtræk, herunder skjult tillægsplader å 82 cm, stel med runde tilspidsede ben af massiv egetræ. Model 1336 fra 1950'erne. Fremstillet på Næstved Møbelfabrik. H. 71. L/B. 115 cm. Litteratur: Katalog Næstved Møbelfabrik ...

Varunr: 6042307
SEK 8 183 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
18:54
SEK 4 364
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1994. H. 70,5 L.150 B. 100 cm. Fremstår med skader, ridser på plade samt samt ...

Varunr: 6042179
SEK 8 183 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:55
SEK 5 728
Dansk møbelproducent. Spisebord, teak/bøgetræ
Dansk møbelproducent. Spisebord med cirkulær plade med udtræk af fineret teaktræ, en tillægsplade medfølger, runde tilspidsede ben af bøgetræ. 1950/60'erne. H. 73 L. 110-158 cm. Fremstår med brugsslitage.

Varunr: 6043753
SEK 2 046 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
18:58
SEK 1 023
Royal Copenhagen. 'Blå Mega' musselmalet service af porcelæn (21)
Royal Copenhagen. 'Blå Mega' musselmalet service af porcelæn bestående af: Tre kopper nr. 093 (1. sort), tre underkopper nr. 094 (1. sort), fire kopper nr. 103 (1. sort), fire lysestager nr. 150 (1. sort), 1 sukkerskål nr. 156 (1. sort), 1 opsats/skål på fod nr. 427 (1. sort), fire kopper nr. 497...

Varunr: 6042959
19:03
SEK 3 546
Hepplewhite stil, spisestue. (14)
Hepplewhite stil, spisestue af mahogni træ, bestående af spisebord, med tre tillægsplader, otte spisestole, vitrineskab, skænk, tilspidsede ben, nøgler medfølger. Spisebord: H. 76 cm, L. 170/318 cm, B 115 cm. vitrineskab: H. 184 cm, B. 144 cm, D. 45 cm, skænk: H. 86 cm, B. 219 cm, D. 45 cm. Stole...

Varunr: 6044894
SEK 2 728 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-06-2021
19:03
SEK 1 909
12345...10»