Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   225 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kaare Klint. Spisebord/klapbord af mahogni
Kaare Klint (1888-1954). Spisebord af massiv mahogni. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier, med mærkat herfra. H. 74, B. 146, L. 71/185 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6054199
SEK 16 997 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
19:59
SEK 544
Guido Maria Kretschmer for Dansk møbelproducent, Spisebord, hvidlakeret
Guido Maria Kretschmer for Dansk møbelproducent, rektangulært spisebord, model Calluna, plade med afrundede hjørner og ben i hvidlakeret egetræ. L. 160 cm. B. 80 cm. H. 75 cm. Fremstår usamlet i original emballage.

Varunr: 5770253

SEK 5 167 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
SEK 544
Piet Hein. Superellipse spisebord, nylakeret
Piet Hein. Superellipse spisebord med sortlakeret plade, med alukant monteret med spændben af forkromet stål, H. 71 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Pladen fremstår professionelt nylakeret.

Varunr: 6006534
SEK 9 518 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:03
SEK 1 496
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært bord af teak
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært bord af fineret teaktræ, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 100 cm. B. 100 cm. Bordplade fremstår nyrestaureret.

Varunr: 6043802
SEK 12 238 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:04
SEK 2 991
Piet Hein. Cirkulært spisebord Ø 120 cm.
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse rundt spisebord, bordplade af hvid lakeret træ, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70,5 cm Ø 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionel nylakeret ved autolaker.

Varunr: 6042960
SEK 7 614 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:15
SEK 476
Charles & Ray Eames. Bord, Segmented table. ' L. 200 cm.
Charles & Ray Eames. Bord 'Segmented table' med stel i forkromet aluminium, rektangulær plade af sortlaseret ask med tydelig struktur. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra. H. 72 cm. L. 200 cm. D. 100 cm. Fremstår med alm. brugsspor, lette mærker.

Varunr: 6046929
SEK 12 238 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:20
SEK 544
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord model Gate
Henrik Pedersen for Houe, spisebord model Gate. Bordplade af hvid laminat, sort kant, bordben af sort laseret massivt ask. L. 160, B. 90, H. 75 cm. Produceret af Houe siden 2012. Fremstår ubrugt i brudt, original emballage. Modelfoto.

Varunr: 5982719

SEK 4 079 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
20:21
SEK 476
Hans J. Wegner. Biblioteksbord af bøg
Hans J. Wegner 1914-2007. Biblioteksbord af fineret bøg, H. 70 L. 90 B. 68 cm., monteret med to klapper á B. 62 cm. Fremstillet og stemplet hos Getama. Fremstår med brugsslitage.

Varunr: 6057080
SEK 6 799 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
20:22
SEK 4 351
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord L. 240 cm
Piet Hein (1905-1996) / Bruno Mathsson (1907-1988). Super Elipse spisebord med plade af hvidlakeret træ med Alu. kant, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1993 med label herfra. H. 70. L. 240 cm. B. 120 cm. Fremstår professionelt nylakeret

Varunr: 6030111
20:22
SEK 1 904
Charles Eames. Rundt spisebord / 'Segmented Table'. Ø 107 cm
Charles Eames. Rundt spisebord / 'Segmented Table'. Stel med sortlakeret søjle og firpasfod i forkromet aluminium, plade af hvid laminat med sort gummikant. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra 1998 med label herfra. H. 72 cm. Ø 107 cm. Fremstår med alm. brugsspor, lette mærker

Varunr: 6032955
SEK 10 878 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:24
SEK 2 040
Piet Hein. Superellipse spisebord med hvidlakeret plade med alukant, monteret med spændben af forkromet stål, H. 70 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Pladen fremstår professionelt nylakeret.

Varunr: 6042984
SEK 10 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:25
SEK 544
Barbord / Spisebord, Menu, Snarregade Table
Højt Spisebord / Barbord fra Menu, designet af Norm. Bordplade med laseret træ . Stel af pulverlakeret stål. Udstillingsmodel, fremstår med brugsspor/mærker på bordplade. H 103 B. 90 L. 200 cm.

Varunr: 6041305

SEK 2 719 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
20:27
SEK 476
Højt Spisebord / Barbord fra Menu, designet af Norm. heldækkende linoleums bordplade. Stel af pulverlakeret stål. Udstillingsmodel, fremstår med brugsspor/mærker på bordplade. H 103 B. 90 L. 200 cm.

Varunr: 6041303

20:29
SEK 408
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med tillægsplader (3)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, plade med hvid laminat med alukant monteret på spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm medfølger. H. 70 L. 180/300, B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret samt monteret nyt ...

Varunr: 6056428
SEK 24 475 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:29
SEK 1 088
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord model Sketch 205x100
Henrik Pedersen for Houe. Spisebord med plade af askegrå linoleum, sort kant, stel af sortlakeret metal. H. 75 L. 205 B. 100 cm. Fremstår usamlet i brudt original emballage. Modelfoto

Varunr: 6032841
SEK 5 167 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
20:30
SEK 476
emmanordic, spisebord af dansk egetræs plank
emmanordic, snedkerproduceret spisebord af dansk olieret egetræs plank med levende kanter, monteret på sortlakeret medestålben. Bordplade er forstærket med kraftige profiler i stål, fræset ned i pladen. L. 268 cm. B. 93 cm. H. 73 cm. Pladetykkelse er 45mm. Olien der er brugt er smudsafvisende ...

Varunr: 5825879

SEK 27 195 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
20:30
SEK 1 768
Arne Jacobsen. Kvadratisk spisebord, hvid laminat
Arne Jacobsen. Spisebord med kvadratisk plade af hvidt laminat med kantliste af matpoleret aluminium, firpasfod af forkromet metal og aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm B. 80 cm D. 80 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker.

Varunr: 6059298
SEK 1 360 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2021
20:36
SEK 680
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Fremstår i original emballage

Varunr: 6002930

SEK 2 448 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2021
20:46
SEK 408
Spisestue i barok stil, massiv udskåret eg med sømbeslået læder. (4)
Spisestue i barok stil/vikingestue. Start/midt 1900-tallet. Udført i massiv eg og dekoreret med udskæringer, ben i form af drejede søjler. Sæder betrukket med sømbeslået sort læder. Bænk, to trebenede stole samt bord. Mål for bænk/sofa: H. 88. L. 140. D: 43 cm. Bord: H. 74. Ø. 64 cm. Alm. ...

Varunr: 5999451
SEK 3 263 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
20:48
SEK 544
Cirkulært spisebord af palisander med udtræk, 1960'erne (5)
Cirkulært spisebord af fineret palisander med udtræk, 1960'erne. 4 plader á 50 cm medfølger. H 73, Ø 120/320 cm. Fremstår nyslebet. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette ...

Varunr: 6052680
SEK 12 238 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
20:55
SEK 884
Dansk Møbelproducent, Spisebord, hvidolieret
Dansk Møbelproducent, rektangulært spisebord, model Calluna, plade med afrundede hjørner og ben i hvidolieret egetræ. L. 160 cm. B. 80 cm. H. 75 cm.

Varunr: 5662224

SEK 4 079 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2021
21:00
SEK 476
Ernst Kühn. Cirkulært spisebord med udtræk og seks tillægsplader.(7)
Ernst Kühn. Cirkulært spisebord med udtræk og seks tillægsplader. stel af nøddetræ bordplade af skildpaddelakeret træ. En tillægsplade med sarg og samme lakering som bordeets top, øvrige fem af mørk bejdset fyrtræ. Antageligt udført hos Normina, 1940'erne. H 75,5 cm. Ø 150cm L. med plader 480 cm....

Varunr: 6053026
SEK 13 597 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2021
21:11
SEK 4 079
Jørgen Linde. Cirkulært spisebord, palisander, 1960'erne (3)
Jørgen Linde. Cirkulært spisebord af fineret og massiv palisander, 1960'erne. 2 plader á 50 cm medfølger. H 72, Ø 120/220 cm. Fremstår nyslebet. (3) Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes ...

Varunr: 6052726
SEK 10 878 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2021
21:15
SEK 6 255
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært køkkenbord / skrivebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært køkkenbord / skrivebord med plade af hvidt laminat med aluminiumskant, monteret med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987. H. 70,5 L. 160 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker, mindre kanthak samt underside afskalninger i maling.

Varunr: 6023741
21:17
SEK 544
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Formgivet 1983. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 B. 120, L. 180 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser samt mindre kanthak.

Varunr: 6024024
SEK 9 246 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-07-2021
21:22
SEK 612
Piet Hein og Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk og plader (3)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, hvidlakeret bordplade monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm medfølger. H. 70 L. 180/280, B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret. (3)

Varunr: 6026115
SEK 23 795 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2021
08:01
SEK 1 020

Varunr: 6041308

SEK 2 719 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2021
08:05
SEK 408
Dansk møbelproducent. Spisebord med to tillægsplader. (3)
Dansk møbelproducent. Spisebord med plade i hvid nanolaminat, stel i sortbejdset massiv ask. Incl. to tillægsplader. Bemærk: Tillægspladerne passer ikke 100% og er med alm. laminat (nuance forskel) H. 75. L. 220/320. B. 80/100 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5799603

SEK 10 878 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2021
08:07
SEK 408
Arne Jacobsen / Piet Hein, cafeebord, hvid, Ø 75 cm
Piet Hein (1905-1996) & Arne Jacobsen (1902-1971). Rundt cafébord, hvidlakeret bordflade med kant af aluminium, på firpasfod af aluminium, stamme af forkrometstål. H. 70,5, Ø. 75 cm.Fremstillet ved Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret.

Varunr: 5926366
SEK 6 799 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2021
08:15
SEK 544
Spisestue stole, model Nanna med polster i sort læder (6)
Spisestue stole, model Nanna i ubehandlet egetræ og med polster i sort læder. Fremstår i original emballage. (6) Vejl. udsalgspris er 1995,-

Varunr: 6055662

SEK 12 238 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2021
08:20
SEK 1 632
12345...8»