Utropspris
12345...9»   Varor pr. sida   257 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Haslev møbelsnedkeri. Spisebord med hvid plade
Haslev møbelsnedkeri. Spisebord, plade med hvid laminat, ben af forkromet metal, H. 75 cm. L. 150 cm. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, ben med ridser, plade med ridser samt kant med enkelte småhakker / afslag.

Varunr: 6081216
SEK 1 099 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2021
15:50
SEK 412
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse i grå. L. 240 cm
Piet Hein (1905-1996) / Bruno Mathsson (1907-1988). Super Elipse spisebord med lysegrå bordplade med kant af aluminum, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1991, med mærkat herfra. H. 71, B. 240, D. 120 cm. Fremstår med brugsspor, herunder patina på benene, samt...

Varunr: 6015143
SEK 9 612 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
15:52
SEK 5 493
Thomas Bentzen for Muuto, Linear Steel sæt (3)
Bord og bænke sæt, designet af Thomas Bentzen, for Muuto. Sættet består af et bord samt to bænke i vejr resistent pulver lakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: Bord H. 75 L. 140 B. 80 cm. Bænke H. 46 L. ...

Varunr: 6057236

SEK 16 478 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
15:58
SEK 10 161
Iskos-Berlin, for Muuto. Højt cafebord model Still.
Café bord, designet af Iskos-Berlin for Muuto. Bordplade af slidstærk laminat. Stel af pulverlakeret stål. H. 105 Ø 65 cm. Fremstår som udstillingsmodel, ridser og mærker. Denne vare er en del af en større temaauktion, Lauritz.com afholder i samarbejde med bæredygtighedsfestivalen ...

Varunr: 5924114

SEK 2 746 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2021
16:04
SEK 2 060
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1984. H. 70,5 L.150 B. 100 cm. Fremstår med ridser på bordplade og alukant.

Varunr: 6076373
SEK 6 866 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
16:36
SEK 4 119
Dansk møbelproducent: Spisebord med shakerstel (2)
Dansk møbelproducent: Spisebord af massivt egetræ med shakerstel. H 72 cm, B 94 cm, L 200 cm. Ilagt sorte gummelister mellem planker, bordplade ligger løst. Brugsspor. (2)

Varunr: 6085263
SEK 2 746 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2021
16:56
SEK 481
Dansk møbeldesign, 1960'erne. Spisebord med hollandsk udtræk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Spisebord med rektangulær plade af fineret teaktræ med hollandsk udtræk, tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1950/60'erne. H. 75 L. 170-280 B. 100 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte mærker i træ.

Varunr: 6066305
SEK 13 732 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
17:30
SEK 8 239
Gunni Omann. Spisebord af palisander, model 54
Gunni Omann. Spisebord med hollandsk udtræk, massiv og fineret palisander. H 73, B. 145/253, D. 90 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette ...

Varunr: 6085238
SEK 4 119 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2021
17:49
SEK 2 472
Københavnerbord af palisander 1960'erne
Københavnerbord / sofabord / spisebord fineret med palisander, stel massivt, opklappelig bordplade med udtræk i siderne. Som sofabord h.57 x 145 x 55 cm, som spisebord h.72 x 145 x 95 cm. 1960'erne. Alm. brugsspor, falmet, fire knappenåls store huller i bordpladen.Vær opmærksom på, at der kan ...

Varunr: 6080901
SEK 1 648 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2021
18:20
SEK 549
Skovmand Andersen. Spisebord, egetræ
Skovmand Andersen. Spisebord af massivt og fineret egetræ, to udtræksplader under bordplade. H. 73 L. 125/209 B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, flere finérafslag, mærker og markante skjolder på bordplade samt udtræksplader.

Varunr: 6081745
SEK 1 373 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
18:45
SEK 412
Gramrode Møbelfabrik. Naver collection. Spisebord af bøg og stål m. tillæg (3)
Gramrode Møbelfabrik. Naver collection. Spisebord af bøg med ben af børstet stål med to tillægsplader. L.170/270 cm. B.10 cm. H.72 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6072984
18:48
SEK 1 304
Arne Jacobsen, Jubilæumssæt: Æggebord, tre stole, model 3100 samt pendel(5)
Arne Jacobsen 1902-1971. Jubilæumssæt, bestående af: Ægformet bord, model 3603 med plade af sortlaseret askefinér, let skråtstillede bordben af forkromet 19 mm stålrør, H. 70, L. 115, B. 85 cm. Tre stole, model 3100 'Myren', med formbøjet skal af sortlaseret askefinér, ben af forkromet stålrør ...

Varunr: 6081665
SEK 17 851 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
18:51
SEK 13 732
Ole Wanscher. Spisebord / Konferencebord, amerikansk valnøddetræ (2)
Ole Wanscher. Stort todelt spisebord / konferencebord af massiv og fineret amerikansk valnøddetræ. Fremstillet hos P. Jeppesen. H. 72 L. 370 B. 118 cm. Fremstår nyistandsat, ridser samt enkelte mærker i træ. (2)

Varunr: 6080909
SEK 6 317 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
18:53
SEK 3 021
Kaare Klint. Spisebord/klapbord af mahogni
Kaare Klint (1888-1954). Spisebord af massiv mahogni. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier, med mærkat herfra. H. 74, B. 146, L. 71/185 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6054199
SEK 17 164 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
18:53
SEK 13 732
Arne Jacobsen / Piet Hein, cafeebord, hvid, Ø 75 cm
Piet Hein (1905-1996) & Arne Jacobsen (1902-1971). Rundt cafébord, hvidlakeret bordflade med kant af aluminium, på firpasfod af aluminium, stamme af forkrometstål. H. 70,5, Ø. 75 cm.Fremstillet ved Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret.

Varunr: 6085317
SEK 6 866 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:18
SEK 5 493
Spisebord af teak med hollandsk udtræk, 1960'erne
Spisebord af teak med hollandsk udtræk, 1960'erne. H 72, 128/228 x 86 cm. Brugsspor.

Varunr: 6083942
SEK 2 746 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:24
SEK 2 060
Dansk møbelproducent. Spisebord i 30 mm massiv eg. Incl tillægsplader. (3)
Dansk møbelproducent. Spisebord i 30 mm massiv stavlimet eg. Incl to tillægsplader. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. H. 75. L. 160/260. B. 90 cm. (3)

Varunr: 5983637

SEK 13 732 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:27
SEK 10 985
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rundt spisebord med plade af hvid laminat med alukant, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. Ø 145 cm. Pladen fremstår professionelt nylakeret med brugsspor på alukant.

Varunr: 5898242
SEK 10 985 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:30
SEK 8 239
Unit10 for FDB Møbler. Spisebord model Bjørk C63E
Unit10 for FDB Møbler. Spisebord model Bjørk C63E i massiv sortbejdset eg. Udtræk for tillægsplade, der dog ikke medfølger. Udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsspor, mærker mm. H 74, 180 x 100 cm.

Varunr: 6076569

SEK 6 866 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2021
19:34
SEK 755
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. Rundt bord
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. Rundt bord med bordplade af valnød samt blankforkromet stel. Ø. 70 cm. x H. 72 cm. Fremstår ubrugt med mindre ridser.

Varunr: 6085570
SEK 1 099 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2021
19:37
SEK 481
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med tillægsplader (3)
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, plade med hvid laminat med alukant monteret på spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm medfølger. H. 70 L. 180/300, B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionelt nylakeret samt monteret nyt ...

Varunr: 6064237
SEK 24 717 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2021
19:39
SEK 19 224
Ernst Kühn. Cirkulært spisebord med udtræk og seks tillægsplader.(7)
Ernst Kühn. Cirkulært spisebord med udtræk og seks tillægsplader. stel af nøddetræ bordplade af skildpaddelakeret træ. En tillægsplade med sarg og samme lakering som bordeets top, øvrige fem af mørk bejdset fyrtræ. Antageligt udført hos Normina, 1940'erne. H 75,5 cm. Ø 150cm L. med plader 480 cm....

Varunr: 6053026
19:43
SEK 10 985
Robert Wengler. Spisestue med bord samt fire armstole, bambusflet (5)
Robert Wengler. Spisestue bestående af bord med stel af bambus og rattan samt ilagt glasbordplade. H. 69 L. 124 B. 80 cm. Samt fire armstole med svungne armlæn med stel af bambus med rattan, blomstrede sædehynder medfølger. Fremstillet hos Robert Wengler, København, mærke herfra. Sh. 40 cm. Bord ...

Varunr: 6075644
19:45
SEK 4 119
Supercirkulært bord af hvidt laminat
Piet Hein/Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af hvidt laminat. kant af eg. Monteret med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm, 100x100 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6042977
19:49
SEK 5 493
Arne Jacobsen. Æggebord samt fire Myren spisestole, 1966 (5)
Arne Jacobsen. Æggebord med plade af fineret teaktræ samt originalt sortbemalet, trebenet stel af forkromet stål. Formgivet 1952. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1966, model FH 3603. H. 69 L. 115 B. 84 cm. samt fire Myren spisestole / stabelstole med formbøjet skaller af fineret teaktræ samt ...

Varunr: 6084130
SEK 16 478 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19-09-2021
SEK 8 514
Stort to-delt langbord med stel i kraftig sortbemalet stål
Stort to-delt langbord med stel i kraftig sortbemalet stål, to-delt plade i delvis bemalet genanvendt elmetræ. H. 77. L. 450. B. 100 cm. Bordet er usamlet ved afhentning.

Varunr: 6073884
SEK 6 866 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:03
SEK 1 510
Arne Jacobsen, Piet Hein, Bruno Mathsson. Supercirkulært bord
Arne Jacobsen / Piet Hein / Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af fineret bøg, monteret på firpasfod af aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen 1995 med label herfra. H. 70 cm. L. 100 cm. B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, plade med mærker.

Varunr: 6077601
SEK 2 746 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:03
SEK 2 197
Vipp. Spisebord model 971, eg
Vipp. Spisebord, variant af model 971, top af sildebensmønstret egetræsfiner, stel af pulverlakeret stål. Aftagelige ben. Slank silhuet, solid konstruktion. L. 200 cm., B. 90, H. 72,5 cm. Fremstår med transportskader på stel og topplade.

Varunr: 6058719
SEK 10 985 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19-09-2021
20:09
SEK 549
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat med aluminiumskant, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen 1998 med label herfra. H. 72. L. 180. D. 80 cm. Fremstår med mindre brugsspor alderen taget i betragtning.

Varunr: 6039451
SEK 4 119 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2021
20:11
SEK 3 021
Spisebord af palisander med hollandsk udtræk, 1960'erne
Spisebord af fineret palisander med hollandsk udtræk, 1960'erne. H 72/74, 134/234 x 84 cm. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i det land, hvor ...

Varunr: 6083390
20:15
SEK 5 493
12345...9»