Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   232 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Cirkulært spisebord med tillægsplader af teak (1+2)
Cirkulært spisebord med tillægsplader af fineret teak, ben af massiv teak, to tillægsplader a 50 cm. H. 75, Ø. 120, B. 120-220 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. (1+2)

Varunr: 6227786
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
12:37
SEK 2 819
Umage. 'Heart'n'soul' spisebord i sort eg
Umage. 'Heart'n'soul' spisebord i sort eg med udtræksskuffer, som også fungerer som holdere til to medfølgende tillægsplader. Mål: L. 200 cm B: 90 cm. H: 75 cm. Fremstår nyt og ubrugt, Obs. modelfoto, bordet fremstår usamlet i original emballage. Kasse mål: 208,5 x 98.5 x18.5 cm.

Varunr: 6230153

SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
14:30
SEK 3 101
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varunr: 6141046

SEK 1 832 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
14:59
SEK 1 409
Christian von Savigny for Thonet. Spisebord, samt fire stole( 7)
Christian von Savigny for Thonet. Spisebord, samt fire stole. Cirkulært spisebord, blålakeret. H. 74 cm. Ø 120 cm. To tillægsplader à 60 cm. Fire blålakerede spisebordsstole af bøg. H. 100 cm. B. 44 cm. D. 56 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor. (7)

Varunr: 6217575
15:24
SEK 564
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret eg, 120 x 42 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Dark Brown' olieret egetræ. H. 45 cm. x L. 120 cm. x B. 42 cm. Tykkelse på planker ca. 3,5 cm. Premium Oak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto, variationer i åretegning ...

Varunr: 6141056

SEK 2 678 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
15:44
SEK 2 114
Umage. 'Heart'n'soul' spisebord i eg
Umage. 'Heart'n'soul' spisebord i eg med udtræksskuffer, som også fungerer som holdere til to medfølgende tillægsplader. Mål: L. 200 cm B: 90 cm. H: 75 cm. Fremstår nyt og ubrugt, Obs. modelfoto, bordet fremstår usamlet i original emballage. Kasse mål: 208,5 x 98.5 x18.5 cm.

Varunr: 6230159

16:14
SEK 3 101
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Natural' olieret egetræ, 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...

Varunr: 6188070

SEK 3 101 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:08
SEK 2 396
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ,120 cm.
Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Invisibel' olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6188028

17:14
SEK 2 114
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' natural' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Natural ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. black sqare metal legs Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Modelfoto , variationer i åretegning forekomme.

Varunr: 6188071

SEK 3 383 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:23
SEK 2 537
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' olieret egetræ 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 180 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varunr: 6141091

17:23
SEK 2 396
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Black oil' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'black oil' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...

Varunr: 6132192

17:32
SEK 1 409

Varunr: 6141099

17:52
SEK 2 537
PremiumOak. Usamlet Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Natural' olieret egetræ. valgfrit stel af matsort lakeret metal. i form af Trepez/Square/krydsben, skruer medfølger.L. 210 cm., B. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. H 72,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varunr: 6161011

SEK 11 275 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
17:53
SEK 9 020
Ole Wanscher. Spisebord af nøddetræ (1+3 )
Ole Wanscher (1903-1985). Cirkulært spisebord af nøddetræ med tre tilhørende tillægsplader. H. 76 cm. Ø 120 cm. Tillægsplader er ubehandlede à 2 x 50 cm. og 25 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. (1+3)

Varunr: 6228980
SEK 1 973 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
17:55
SEK 1 409
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'natural' olieret eg, 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Naturel ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varunr: 6188065

18:07
SEK 2 114
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord af massivt sæbebehandlet bøgetræ (3)
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord af massivt sæbebehandlet bøgetræ med udtræk H. 72,5 L.160 B. 105 cm. To ilagte massive tillægsplader a' 48 cm medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6223424
SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
18:11
SEK 3 664
Dansk møbelproducent. Shakerbord, fyrretræ
Dansk møbelproducent. Shakerbord / spisebord af massivt fyrretræ. 1970/80'erne. H. 70,5 L. 160 B. 100 cm. Fremstår med lettere brugsspor, ridser.

Varunr: 6229770
SEK 2 114 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
18:18
SEK 423
Paul Leroy. Spisebord / konferencebord
Paul Leroy. Konferencebord / spisebord med rektangulær plade af hvid laminat med sorte kanter, stel af børstet stål. Model Spinal Table fra Paustian. H. 72, 220 B. 110 cm. Fremstår med flere mindre hak på plade.

Varunr: 6229773
SEK 4 228 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-06-2022
18:22
SEK 493
PremiumOak. Usamlet Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark Brown' olieret 270 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark brown' olieret egetræ. valgfrit stel af matsort lakeret metal. i form af Trepez/Square/krydsben, skruer medfølger.L. 270 cm., B. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. H 72,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varunr: 6161001

SEK 13 530 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
19:00
SEK 10 711
Hans J. Wegner. Cirkulært spisebord, model AT-329, eg
Hans J. Wegner. Cirkulært spisebord af fineret egetræ med udtræk, monteret på runde let tilspidsede ben af massivt egetræ, to tillægsplader a' 50 cm medfølger. H. 70 Ø. 120-220 cm. Fremstillet hos Andreas Tuck med brændemærke herfra, model AT-329. Fremstår med lettere brugsspor, leddeløst stel ...

Varunr: 6229992
SEK 25 369 DK, Kolding, Platinvej 29-06-2022
19:07
SEK 16 913
Børge Mogensen. Spisebord af teaktræ med udtræk
Børge Mogensen. Spisebord af teaktræ med udtræk, 2 plader à 55 cm. H 73 L. 130 B. 90 cm. Brugsspor, ridser og mærker

Varunr: 6229797
SEK 4 228 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:17
SEK 2 114
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' bejdset og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i...

Varunr: 6141106

19:17
SEK 2 537

Varunr: 6141055

19:19
SEK 2 114
Piet Hein. Super-Cirkulært spisebord 100 x 100 cm
Arne Jacobsen / Piet Hein. Super-Cirkulært bord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål, H. 71 Ø 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen.

Varunr: 6216645
SEK 7 047 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:23
SEK 5 638
Kaj Winding. Spisebord m. udtræk, teak
Kaj Winding. Spisebord af teaktræ, med hollandsk udtræk. H. 73 cm, B. 90 cm, L. 130/240 cm. Fremstillet hos Slagelse Møbelværk. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6227908
SEK 2 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:25
SEK 2 678
Erik Bagger Furniture. Barbord/cafebord model Jazz. Sort
Erik Bagger. Barbord/cafebord. Model Jazz. Bordplade udført af fineret sortlaseret asketræ. Mål: Ø 120, H 105 cm. Udstillingsmodel. Fremstår adskilt med enkelte ridser samt manglende skruer til samling.

Varunr: 6221826

SEK 1 128 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:26
SEK 423
PremiumOak. Usamlet Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark Brown' olieret 180 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt 'Dark brown' olieret egetræ. valgfrit stel af matsort lakeret metal. i form af Trepez/Square/krydsben, skruer medfølger.L. 180 cm., B. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. H 72,5 cm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC ...

Varunr: 6161031

SEK 9 020 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
19:30
SEK 7 047
Hans J. Wegner for Andreas Tuck, 'Sabelbord'. Spisebord af teak / egetræ, model 'AT-304'
Hans J. Wegner (1914 -2007). Spisebord med plade af finéret teaktræ, monteret med klapper i begge ender à 55 cm. Sabelformede krydsstillede ben af massivt egetræ, stivere af messing. H. 72, L. 128/238, B. 86 cm. Udført hos Andreas Tuck, model 'AT-304'. Fremstår med kraftig brugsslitage, herunder ...

Varunr: 6228230
SEK 22 550 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:35
SEK 16 913
Eva Solo. Spisebord med Integrerede udtræksplader. Model Taffel
Eva Solo. Spisebord med tillægsplader. Model Taffel. Bordpladen i finér er betrukket med linoleum. Stel af pulverlakeret stål. Integrerede udtræksplader. Mål. B: 90, L: 200/260/320, H: 74 cm. Udstillingsmodel, nogle små skader på kant samt mærker på plade. Designer: SPARK by Thomas ...

Varunr: 6208527

SEK 11 275 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:38
SEK 8 456
Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. Spisebord af teaktræ, 1960'erne
Johannes Andersen. Spisebord af finéret teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, tilspidsede ben af massivt teaktræ, én medfølgende tillægsplade under skjult plade. Udført hos Uldum Møbelfabrik med brændestempel herfra. H. 72, B. 170/260, D. 90 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg, ...

Varunr: 6228681
SEK 4 792 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:41
SEK 5 638
12345...8»