Utropspris
   Varor pr. sida   7 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jagtriffel Franchi Horison kal 308 WIN

Varunr: 6142008
SEK 8 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
17:41
SEK 6 765
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg - nummerens
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg. Nummerens med nr. 650. Lås stemplet MD-1848 1852-650.. Afdelingsstempel 2.D.R.1E.31 TL 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt mindre aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.

Varunr: 6179543
SEK 28 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
18:26
SEK 18 322
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE06909-14-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6204680
SEK 5 074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
20:17
SEK 3 946
Ringhanepistol M 1772/98/46
Sjælden udbudt ring hanepistol M 1772/98/46. Fra Kronborg Geværfabrik. Mrk. 1. D.R.C.5. ladestok med rund øje, Mrk. 4DR:1E.P samt F.1. Skæfte af mørk poleret bøgetræ, beslag og aftrækker bøjle af messing, total længde 45cm. Fremstår med brugsslitage, kan frit erhverves.

Varunr: 6195792
SEK 42 282 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
20:47
SEK 33 826
Tre Rustkammer bøger (3)
Det Kongelige Partikulære Rustkammer bind 1, ved Otto Smith udgivet af tøjhuset i 1938 med beskrivelse og plancher om Tøjhusets geværer. Det Kongelige Partikulære Rustkammer bind 2, ved Finn Askgaard. udgivet i 1988 i anledning af Tøjhusets 150 års jubilæum og omhandler pistoler og blankvåben på ...

Varunr: 6199853
SEK 2 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
19:04
SEK 1 409
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848. Skæftet stemplet. 250 Længde: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Fastmonteret ladestok samt piston mangler.

Varunr: 6115548
SEK 11 275 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
19:14
SEK 6 201
To dobbeltløbede forlade hanepistoler (2)
To dobbeltløbede forlade hanepistoler, fremstår uden tydelig producent, fremstår med kraftig brugsslitage og rust samt defekter, pipe længde 13 cm og 8 cm. 1900-tallets første halvdel. Kan frit købes.

Varunr: 6223585
SEK 1 409 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-07-2022
20:15
SEK 1 198