Utropspris
   Varor pr. sida   20 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jagtriffel Franchi Horison kal 308 WIN

Varunr: 6142008
SEK 8 521 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-08-2022
17:08
SEK 6 817
Par perkussionerede 1700-tals pistoler (2)
Par perkussionerede 1700-tals pistoler. Stemplede No:16 begge to på venstre side af grebet. Ellers ustemplede. Mange dekorationer samt våbenskjold. Mekanisk funktionelle, kan frit erhverves. (2)

Varunr: 6237883
SEK 45 444 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-08-2022
17:30
SEK 35 503
Dansk militær ringhanepistol M/1848 - Liege
Dansk militær ringhanepistol M/1848 Liege. Stemplet 4 DR: 1E: 110: på venstre side af piben (4. Dragonregiment 1. Eskadron nr. 110). Låsepladen er mærket kromet M 49. TL 44 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.

Varunr: 6239235
SEK 12 781 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-08-2022
14:57
SEK 9 657
Pistol CZ75 kal 9 mm para (2)
Pistol CZ75 kal 9 mm para. Våbennummer B9730. PL 9 cm, TL 22 cm. Brugsspor. Ekstra magasin medfølger. SKV tilladelse påkrævet. (2)

Varunr: 6240450
SEK 5 681 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-08-2022
15:43
SEK 4 544
Samling uniform hatte / kasketter (24)
Samling uniform hatte / kasketter, 1900 tallet. Primært europæiske politi kasketter fra bl.a. Litauen, Ukraine, Holland, Italien, Slovenien, Sverige og Danmark. En Polsk politimester kasket, en Østtysk grænsepoliti kasket, en Spansk tyrefægter hat samt flere russiske politi kasketter. Fremstår ...

Varunr: 6253225
SEK 2 840 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2022
19:56
SEK 710
Geværskæfte af bejdset træ
Geværskæfte af bejdset løvtræ. Indvendigt mrk 458 WM. Dekoreret med netskæringer. L. 81 cm. Fremstår med bedding og brugsslitage.

Varunr: 6238538
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 21-08-2022
11:00
SEK 426
To dølle bajonetter. (2)
To dølle bajonetter. L. 56 cm. og 53 cm. 1800-tallet. Fremstår med brugsslitage og rust. Blankvåbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6238516
11:18
SEK 497
Dansk Artillerisabel M. 1802
Dansk Artillerisabel M. 1802. Kraftig løvehovedfæste m. tappet parerbøjle i messing. Parerbøjle stemplet på parerstangen m. ST.E No. 72. Læderbeklædt greb, med messingtråd, krum kling. Aldersrelateret stand. Klinge L: 78,5 cm. Totallængde : ca. 93 cm. Blankvåbentilladelse fordres.

Varunr: 6236055
SEK 2 130 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21-08-2022
13:14
SEK 497
Dansk infanterimusket M1794 med bajonet (2)
Dansk infanterimusket M1794 med flintlås. Kal. 17,7 mm længde 144 cm. Dansk konstrueret (Kyhl) og fremstillet på Kronborg Geværfabrik. Stemplet/indgraveret HRC 35 på løb. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt med aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves. Bajonet længde 53 cm - ...

Varunr: 6245757
SEK 15 621 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2022
14:17
SEK 11 361
Armi Sport La Page pistol kal 45
Armi Sport La Page pistol kal 45. Våbennummer L72865 graveret i løbet. PL 24 cm, TL 41 cm. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6256516
SEK 2 130 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2022
20:09
SEK 497
Smith & Wesson revolver model 19-4 kal 38
Smith & Wesson revolver model 19-4 kal 38. Våbennummer 66K7739 stemplet i rammen. PL 10 cm, TL 25 cm. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6256260
SEK 3 692 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2022
20:40
SEK 923
Pistol Margolin kal 22
Pistol Margolin kal 22. Våbennummer N4312, stemplet på løb, slæde og magasin. PL 13 cm, TL 25 cm. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6256204
SEK 1 420 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2022
21:05
SEK 497
Pedersoli: Remington revolver kal 44
Pedersoli: Remington revolver kal 44. Våbennummer 17656. PL 20 cm, TL 36 cm. Fremstår med mindre brugsspor. SKV2 tilladelse påkrævet.

Varunr: 6256305
21:09
SEK 710
Investarm Hawken sortkrudtsriffel kal 58
Investarm Hawken sortkrudtsriffel kal 58. Våbennummer 403849. PL 73,5 cm, TL 114 cm. Brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6256758
SEK 2 130 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
11:25
SEK 497
Dansk Gevær Model 1889
Dansk Gevær Model 1889 kal 8x58RD. Våbennummer 2469 stemplet på lås, løb og ramme. Stemplet Geværfabrikken Kjøbenhavn 1890 M.89. PL 82 cm, TL 133 cm. Brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet,

Varunr: 6256784
13:26
SEK 568
Pistol Norinco NP29 kal 9mm
Pistol Norinco NP29 kal 9mm. Våbennummer BE06909-14-246. PL 12 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Varunr: 6204680
SEK 5 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
13:38
SEK 3 976
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg - nummerens
Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg. Nummerens med nr. 650. Lås stemplet MD-1848 1852-650.. Afdelingsstempel 2.D.R.1E.31 TL 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt mindre aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.

Varunr: 6179543
SEK 22 722 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
14:19
SEK 17 752
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848
Oprørernes Artilleripistol med ringhane M/1848. Skæftet stemplet. 250 Længde: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Fastmonteret ladestok samt piston mangler.

Varunr: 6115548
SEK 11 361 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
14:29
SEK 6 249
Tre Rustkammer bøger (3)
Det Kongelige Partikulære Rustkammer bind 1, ved Otto Smith udgivet af tøjhuset i 1938 med beskrivelse og plancher om Tøjhusets geværer. Det Kongelige Partikulære Rustkammer bind 2, ved Finn Askgaard. udgivet i 1988 i anledning af Tøjhusets 150 års jubilæum og omhandler pistoler og blankvåben på ...

Varunr: 6199853
SEK 1 988 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
14:59
SEK 1 420
Remington kal 11,4
Remington kal 11,4. Våbennummer 23846. PL 86,5 cm, TL 127 cm. Stemplet Ilion. Brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Varunr: 6256765
SEK 1 420 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2022
19:44
SEK 497