Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling våbenbøger (8)
Opslagsværker bestående af: Sporting Guns, The Complete Encyclopedia of Hunting Rifles, The Complete Encyclopedia of Rifles & Carbines, Game Guns & Rifles, Boothroyds' revised directory of British Gunmakers, Fine Gamle Våben, Våbnet og Jagten og The illistrated Book of Guns. (8)
Varunr: 5461398
SEK 1 146 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-10-2019
15:20:00
SEK 859
Dobbeltløbet perkussionsgevær
Dobbeltløbet perkussionsgevær fra 1800-tallet. Den højre hammer mekanisk defekt. Fremstår med brugsspor og reparationer. TL 119 cm. Kan frit erhverves.
Varunr: 5465969
SEK 2 148 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-10-2019
16:29:00
SEK 859
Officerssvärd Finland
OFFICERSSVÄRD, Finland, modell 22, 1900-talets andra hälft, förgyllt mässingfäste, klingan märkt E & F Hörster Solingen, svartmålad metallbalja, portopé, längd 96 cm, klinga 81 cm
Varunr: 5466976
SEK 4 268 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 16-10-2019
18:10:00
Se mer
Tysk Ubåds-kikkert, 2. Verdenskrig 7x50 blc
Tysk Ubåds-kikkert, 2. Verdenskrig 7x50. Stemplet blc for Zeiss. Serie nr. 39090. Bemalet med grøn maling. Original læderrem. Fremstår med en smule slør på den ene linse. Ellers i original stand. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varunr: 5464600
SEK 8 593 DK, Helsingør, Støberivej 16-10-2019
18:30:00
SEK 6 015
Den Danske Flådes Omforandrede Tapriffel Model 1853/66.
Den Danske Flådes Omforandrede Tapriffel Model 1853/66. Nummerens overalt med nr. 505. Spejlblank i løbet med tydelig riffelgang. Fungerer mekanisk fint. Boret i kammeret. Fremstår med brugspræg. Samlertilladelse til skydevåben kræves.
Varunr: 5467214
SEK 4 010 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2019
19:44:00
SEK 2 292
Samling ældre værktøj til fremstillet af ammunition
Varunr: 5465146
SEK 1 432 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2019
19:47:00
SEK 716
Samling militaria, 2. Verdenkrig (3)
Samling militaria fra 2. Verdenkrig, bestående af 1 dansk hjelm, 1 amerikansk ammunitionstaske (hvori er lommekniv og camouflage maling), 1 periskop. Alle dele fremstår med aldersrelaterede brugsspor (3)
Varunr: 5465125
SEK 1 146 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2019
20:16:00
SEK 644
Kask och sabel tidigt 1900-tal
KASK samt SABEL, tidigt 1900-tal, beslag i mässing, för högre befäl inom svensk polis, längd sabel ca 84 cm, höjd kask ca 20 cm
Varunr: 5468632
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 18-10-2019
13:44:00
Se mer
Hjälm m/1886
HJÄLM, svensk, m/1886 för dragonmanskap
Varunr: 5468777
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-10-2019
19:10:00
Se mer
L. Hartung in Graudenz. Et par tyske nysølvmonterede perkussionspistoler i kasse, omkring 1840
L. Hartung in Graudenz. Et par tyske nysølvmonterede perkussionspistoler i kasse med tilbehør. Omkring 1840. Damascerede løb ilagt med sølv teksten 'Blumendamast'. Låse med fremstiller, ligeledes ilagt med sølv. L: 37 cm. Mange gode detaljerede dekorationer. Fungerer godt mekanisk. Riflede løb. ...
Varunr: 5439895
SEK 42 966 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2019
20:29:00
SEK 22 199
Värjor
ÄMBETSMANNAVÄRJOR, (2) 1800-tal, den ena klingan märkt Solingen, parersköld med figurativ dekor, kaveln klädd med pärlemorplattor, längd ca 98 cm
Varunr: 5469086
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 19-10-2019
15:38:00
Se mer
Polititegn - 6. Politikreds
Polititegn af messing fra 6. Politikreds. 7,5 x 5,5 cm.
Varunr: 5450622
SEK 2 864 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-10-2019
17:32:00
SEK 1 146
Skärmössor flottan
SKÄRMÖSSOR, 2 st, svenska, för officerare vid flottan, med skrämbroderier, invändigt med etikketter Löfströms Västerlånggatan 24 Stockholm
Varunr: 5469133
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-10-2019
17:36:00
Se mer