Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Perkussionsgevær model 1822/46
Perkussionsgevær model 1822/46. TL 136 cm. Fremstår med brugsspor, hane spænder ikke i sidste position. Kan frit erhverves.

Varunr: 6036905
SEK 6 799 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2021
17:56
SEK 680
Dansk militærgevær model 1822/53
Dansk militærgevær model 1822/53. Tidligere fransk. Lås graveret. Bajonet stemplet Z.Z.4424. Længde: 112 cm. Bajonettens længde: 56 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6058536
SEK 5 439 DK, Vejle, Dandyvej 31-07-2021
21:10
SEK 4 079
Japansk sværd ca. 1900
Japansk sværd med fæste og skede i rigt dekoreret ben. Totallængde: 84 cm. ca. 1900, Fremstår med brugsspor og limninger tre steder. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6044876
SEK 6 799 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
09:46
SEK 544
Marinens omdrejningsrevolver M 1871/81
Marinens omdrejningsrevolver M 1871/81. Udført hos A. Francotte a Liege, kaliber 11,46 mm. Stemplet krone SA for Sø Artilleriet nr 770, pipe længde 13 cm. total længde 26 cm. Fremstår med brugsslitage, hylster udskubber mangler. Samlertilladelse til skydevåben kræves

Varunr: 6056712
SEK 1 360 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
10:14
SEK 884
Samling kikkerter (27)
Samling kikkerter. Samling ældre med bl.a en del fra Carl Zeiss, men også set mærker som Steiner Bayeuth, Beroflex, Voigtlander m.m. også russiske bl.a Dinamo Marine m.m. Fejler og mangler forekommer (27)

Varunr: 6063400
SEK 5 439 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-08-2021
19:51
SEK 408