Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling ammunitionskasser (12)
Samling ammunitionskasser af træ mrk. Ammunition for cannon' L 97 cm. B 31 cm. H 20 cm. fremstillet 1973-74. Fremstår med aldersvarende brugsspor (12)

Varunr: 6043833
SEK 2 182 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:38
SEK 614
Mutzig perkussionsgevær
Mutzig perkussionsgevær. Ikke mekanisk funktionel, hammeren låser ikke i første positioner. TL 146 cm. Fremstår med brugsspor. Kan frit erhverves.

Varunr: 6036910
SEK 4 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
13:39
SEK 477
Tre geværkolber (3)
Tre geværkolber TL 82 cm. Brugsspor. (3)

Varunr: 6042241
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
16:31
SEK 409
Breve fra Vestre Fængsel, Frøslev Lejren samt hæderstegn
Breve sendt til Kurt Tage Jørgensen fra nov 1944 til mar 1945 i Vestre Fængsel samt et brev sendt til Interneringslejren Frøslev april 1945. Derudover tildelingsdokument samt Hæderstegnet for god tjeneste ved hæren. Brugsspor.

Varunr: 6046143
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
16:33
SEK 477
Ed. Sprenger, Berlin. Ca. 1937. Nivelleringsapparat, 2. verdenskrig
Ed. Sprenger, Berlin. Ca. 1937. Nivelleringsapparat i trækasse i sandfarvet taske. Kassen er stemplet R. E. B. K. 37. Antageligt været brugt og stemplet i forbindelse til Tysklands oprustning til 2. verdenskrig. H: ca. 36 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ...

Varunr: 6044964
SEK 2 046 DK, Vejle, Dandyvej 27-06-2021
20:14
SEK 614