Utropspris
12345...14»   Varor pr. sida   419 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jon Gislason. 'Siddende og stående'
Jon Gislason (f. 1955). 'Siddende og stående'. Olie og akryl på lærred, sign. monogram samt sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 1991. 50 x 40 cm (52 x 42 cm).

Varunr: 6049149
SEK 4 260 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
14:37
SEK 2 840
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 110. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6135682
SEK 3 976 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:48
SEK 3 124
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 125 cm

Varunr: 6174621
14:57
SEK 3 124
Hanne Hermann. Kompositioner (3)
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 1145, to unummererede. H: 50 B: 60 cm. (3)

Varunr: 6142090
SEK 10 225 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
15:09
SEK 6 817
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 115 x 130 cm.

Varunr: 6174391
15:21
SEK 3 124
Øssur Mohr, parti fra Færøerne, 'Tidlig forår' samt bogen, 'Lyset' (cd) (2)
Øssur Mohr f. 1961, parti fra Færøerne, 'Tidlig forår', olie på lærred, sign. Øssur Mohr, samt sign. og betitlet på bagsiden, 'Tidlig forår', Øssur Mohr-2021, 90x120 cm. U.R. Der medfølger 2 hæfter samt bogen 'Lyset'. (2)

Varunr: 6210680
SEK 15 621 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
15:28
SEK 10 793
Lena Kühl. Komposition
Lena Kühl (f. 1950). Komposition, akryl på lærred, sign. samt dateret på bagsiden Lena Kühl 2013. 192 x 236 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6224393
SEK 5 681 DK, Vejle, Dandyvej 12-08-2022
15:44
SEK 2 840
Christian Bundegaard, komposition 'Rodskov', olie på lærred
Christian Bundegaard f.1961. Komposition 'Rodskov', olie på lærred, signeret. H.80 x 100 cm. UR.

Varunr: 6246609
SEK 8 521 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:06
SEK 4 260
Gertrud Boberg, motiv med mælkebøtter, olie på lærred (cd)
Gertrud Boberg (1907-1997). Motiv med mælkebøtter, olie på lærred, signeret og dateret 1986. H.55 x 130 cm (66 x 142 cm)

Varunr: 6241579
SEK 4 260 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
16:10
SEK 2 130
Antoine Klinkhamer. 'Åkander', 70 x 110 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). 'Åkander', Olie på lærred fra serien 'Nature', signeret Antonie Klinkhamer, 2019, 70 x 110 cm, UR. Læs mere her

Varunr: 6216700
SEK 8 521 DK, Kolding, Platinvej 12-08-2022
16:13
SEK 6 533
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 120 cm.

Varunr: 6174611
16:32
SEK 3 124
Hanne Hermann. Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 200 x 200 cm.

Varunr: 6174162
SEK 9 941 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:14
SEK 7 669
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm.

Varunr: 6142040
SEK 3 408 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
17:20
SEK 2 556
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 50 x 50 cm.

Varunr: 6170147
17:21
SEK 2 556
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 199. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6135652
17:29
SEK 3 124
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 207. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6135697
17:46
SEK 3 124
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 100 cm.

Varunr: 6170067
17:48
SEK 3 124
Linda Kjær. Komposition cd
Linda Kjær (f. 1964). Komposition, akryl på lærred, usign. 90x75 cm. UR.

Varunr: 6230993
SEK 1 704 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-08-2022
18:05
SEK 497
Antoine Klinkhamer. 'Åbenrå Fjord', 121 x 85 cm
Antoine Klinkhamer (f.1952). 'Åbenrå Fjord'. Olie på lærred fra serien 'Nature', signeret Antonie Klinkhamer, 2021, 120 x 100 cm, UR. Læs mere her

Varunr: 6216985
SEK 9 941 DK, Kolding, Platinvej 12-08-2022
18:07
SEK 7 101
Jørgen Greve, komposition, mixed media på papir (cd)
Jørgen Greve f.1968. Komposition, mixed media på papir, akvarel, pastel og oliekridt, signeret. Ark 41 x 29 cm (72 x 52 cm)

Varunr: 6216800
SEK 1 704 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
18:11
SEK 852
Per Eli. Komposition. Olie på lærred. (cd)
Per Eli f. 1957, komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli, 40x40 cm. (44x44 cm). (cd)

Varunr: 6248267
SEK 1 136 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
18:12
SEK 497
Einar Johansen. Cd. Modelstudie Akvarel/tusch.
Einar Johansen, 1893-1965 Modelstudie Akvarel/tusch. Sign. EJ, Dat. 33. 50 x 64 cm. (58 x 72).

Varunr: 6244754
SEK 1 136 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-08-2022
18:47
SEK 426
Hanne Hermann Komposition.

Varunr: 6170152
18:47
SEK 2 556
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 60 x 80 cm. (63 x 83 cm)

Varunr: 6170271
18:55
SEK 2 556
Sobral Centeno, kompositioner, mixed media på papir (2)(cd)
Sobral Centeno f.1948. To kompositioner, mixed media på papir, signerede og dateret 2004. H.23,5 x 18 cm (42 x 35 cm).

Varunr: 6177933
19:02
SEK 2 130
Bente Merrild. Madonna. Olie på lærred. (cd)
Bente Merrild f. 1953. ' Madonna'. Olie på lærred. sign Bente Merrild 2002. 122 x 89 cm. (127 x 94 cm.) (cd)

Varunr: 6246383
SEK 11 361 DK, Aalborg, Nibevej 12-08-2022
19:12
SEK 8 521
Poul Kastrup, vintermotiv, olie på lærred (cd)
Poul Kastrup (1920-1987). Vinterparti, olie på lærred, signeret. H.55 x 65 cm (73 x 83 cm)

Varunr: 6194616
SEK 1 136 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-08-2022
19:18
SEK 426
Kisser Skovfoged, 'Terroristerne kommer' og 'Knald på liggehønen', akryl på papir (2) (cd)
Kisser Skovfoged 20-21.årh. 'Terroristerne kommer', akryl på håndlavet papir, signeret. H.46 x 57 cm (55 x 66 cm) og 'Knald på liggehønen' h.45 x 63 cm (54 x 72 cm).

Varunr: 6180816
19:22
SEK 2 130
Peter Thor Gunnarsson. Abstrakt komposition. cd
Peter Thor Gunnarsson (født 1958). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign.: 'Peter Thor'. 40 x 80 cm. U.R.

Varunr: 6247427
SEK 2 556 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
19:39
SEK 1 420
Hanne Hermann Komposition.

Varunr: 6170153
19:52
SEK 2 556
12345...14»