Utropspris
12345...13»   Varor pr. sida   382 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varunr: 6065729
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
12:52
SEK 5 356
Leif Ewens, skovmotiv, olie på lærred (cd)
Leif Ewens (1929-2001). Skovmotiv, olie på lærred, signeret. H.80 x 100 cm (100 x 119 cm)

Varunr: 6228301
SEK 1 409 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:10
SEK 423
Uno Hubert Karlsson, landsbymotiv med marked, olie på lærred
Uno Hubert Karlsson (1903-?). Landsbymotiv med marked, olie på lærred, signeret. H.46 x 55 cm (63 x 72 cm)

Varunr: 6221537
13:24
SEK 423
Finn Pedersen, kompositioner, tusch, akvarel og oliekridt (3)(cd)
Finn Pedersen (1944-2014). Kompositioner, tusch, akbvarel og oliekridt på papir. Indrammet mål 37,5 x 31 cm. Mindre afslag indramning.

Varunr: 6231550
SEK 3 383 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:46
SEK 1 691
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition. Akryl på lærred. Sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varunr: 6187344
13:51
SEK 5 356
Jørgen Greve, komposition, mixed media på papir (cd)
Jørgen Greve f.1968. Komposition, mixed media på papir, akvarel, pastel og oliekridt, signeret. Ark 41 x 29 cm (72 x 52 cm)

Varunr: 6216800
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:55
SEK 846
Claus Bojesen, komposition 'Ego-ipso', akvarel (de)
Claus Bojesen f. 1948. Komposition 'Ego-ipso', akvarel, signeret og dateret Paris 20014. H.44 x 64 cm (66 x 84 cm)

Varunr: 6216795
14:06
SEK 846
Finn Mickelborg. Abstrakt komposition cd
Finn Mickelborg (1932-2007). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign.: 'F. Mick' på bagsiden. 62 x 51 cm.(66 x 55)cm. cd

Varunr: 6230348
SEK 2 255 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
14:47
SEK 634
Finn Mickelborg (1932-2007). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign.: 'F. Mick' på bagsiden. 62 x 51 cm. cd

Varunr: 6230345
14:48
SEK 705
Witold Stypa, Tre Komposition. cd (3)
Witold Stypa f.1951. Tre komposition. Mixed media på papir. Sign Stypa. 37 x 28 cm. Uindrammet. (3)

Varunr: 6207963
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
15:06
SEK 987
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 55 x 65 cm.

Varunr: 6170109
SEK 3 383 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:21
SEK 2 537
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Lille revne midt på lærred. En del af værket.vSigneret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 180. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6224934
SEK 3 946 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:22
SEK 3 101
Hanne Hermann Komposition.

Varunr: 6170092
16:42
SEK 2 537
Ole Otto Ernst. Komposition
Ole Otto Ernst. f. 1949. Komposition. Olie på lærred. Sign. O.O. Ernst. 60 x 70 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over kunstneren Ole Otto Ernst. Se og byd på alle varerne her

Varunr: 6210578
SEK 7 047 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:25
SEK 4 228
Peter Nyborg. 'To Pen-Dragon'. cd
Peter Nyborg (født 1937). 'To Pen-Dragon'. Olie på lærred. Sign. på bagsiden. 80 x 60 (84 x 64) cm

Varunr: 6230112
17:48
SEK 987
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 109. H: 100 B: 100 cm.

Varunr: 6135683
18:17
SEK 3 101
Ann Lisbeth Sanvig, komposition
Ann Lisbeth Sanvig f. 1963, komposition, olie på lærred, sign. på bagsiden ALS-2000, 35x36 cm. (39x39 cm. Fremstår med krakeleringer.

Varunr: 6221572
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
18:25
SEK 423
Jon Gislason. 'Grøn omstilling' (cd)
Jon Gislason (f. 1955). 'Grøn omstilling', olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt sign. og dat. 2022 bag på lærred. 194 x 130 cm. U.R

Varunr: 6221320
SEK 14 094 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
18:36
SEK 11 275
Tommy B. Pehrson. 'Forløsning'
Tommy B. Pehrson (født 1974). 'Forløsning'. Akryl på lærred. Sign. på bagsiden: 'TBP. Tommy Brian Pehrson'. 60 x 80 (65 x 84) cm.

Varunr: 6222389
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
18:50
SEK 493
To nyere græske ikoner (2)
To nyere græske ikoner forestillende. Sankt Demetrios 46x36 cm samt klapikon med Jesus, Jomfru Maria, Sankt Demetrios og Sankt Georg. 30x20/41 cm. (2)

Varunr: 6230428
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
19:09
SEK 564
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner, 20./21. årh. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Pernille. 110 x 220 cm. UR

Varunr: 6224788
SEK 1 409 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:12
SEK 493
Jon Gislason. 'På Stranden' (cd)
Jon Gislason (f. 1955). 'På Stranden', olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt sign. og dat. 2018-21 bag på lærred. 125 x 181 cm. U.R

Varunr: 6221300
SEK 11 275 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-07-2022
19:24
SEK 8 456
Liana Nakashidze. Forår
Liana Nakashidze (f. 1968 i Georgien, bosat i Berlin). Forår, olie på lærred, sign. og dateret 2022 samt på bagsiden sign. Liana Nakashidze. 90 x 90 cm. Uden ramme.

Varunr: 6175411
SEK 14 094 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:27
SEK 10 430
Jan Sivertsen. 'Legs & Lips I', 1984 (cd)
Jan Sivertsen (f. 1951). 'Legs & Lips I', akryl og kollage på lærred, på bagsiden sign. Jan Sivertsen 1984. 146 x 97 cm. Uden ramme. Fremstår med stedvise krakeleringer og små afskalninger.

Varunr: 6227712
SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:28
SEK 2 819
Liana Nakashidze. Horisont
Liana Nakashidze (f. 1968 i Georgien, bosat i Berlin). Horisont, olie på lærred, sign. og dateret 2022 samt på bagsiden sign. Liana Nakashidze. 55 x 100 cm. Uden ramme.

Varunr: 6175409
SEK 11 275 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:32
SEK 8 456
Liana Nakashidze. Landskab med pige og hvalp
Liana Nakashidze (f. 1968 i Georgien, bosat i Berlin). Landskab med pige og hvalp, olie på lærred, sign. på bagsiden Liana Nakashidze. 30 x 40 cm. Uden ramme.

Varunr: 6175412
SEK 8 456 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:37
SEK 5 919
Rolf Gjedsted. Komposition samt signeret bog 'Trusler om Kærlighed' (cd) (2)
Rolf Gjedsted f.1947. Abstrakt komposition, akryl og olie på plade. Sign. Rolf Gjedsted. 59 x 39 (64,5 x 44,5) cm. Desuden medfølger signeret novellesamling af Rolf Gjedsted: "Trusler om Kærlighed", Forlaget Fremad, 1990. (2)

Varunr: 6227900
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:38
SEK 423
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition, dyptikon betitlet 'Elefanten i Rummet' og 'Cliffhanger', akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2022. Sammensat med hængsler. Samlede mål 160x200 cm. Uindr.Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6222567
SEK 4 792 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-07-2022
19:42
SEK 2 396
Liana Nakashidze. Landskab med kvinde
Liana Nakashidze (f. 1968 i Georgien, bosat i Berlin). Landskab med kvinde, olie på lærred, sign. og dateret 2022 samt på bagsiden sign. Liana Nakashidze. 60 x 100 cm. Uden ramme.

Varunr: 6175406
19:42
SEK 10 430
Steffen Jørgensen. 'Desargues - Konfirguration 6'. cd
Steffen Jørgensen (1940-2015). 'Desargues - Konfirguration 6' . Olie på lærred. Sign. Steffen Jørgensen 1990 på bagsiden. 130 x 130 cm. ( 133 x 133 cm.)

Varunr: 6224809
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
19:45
SEK 7 047
12345...13»