Utropspris
12345...17»   Varor pr. sida   496 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hugo Arne Buch. Komposition. cd
Hugo Arne Buch (1927-2008). Komposition. Gouache på papir. usigneret. 55 x 44 cm. ( 93 x 73 cm.)

Varunr: 5718908
SEK 1 669 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
14:56
SEK 417
Aleksandr Alkhovsky, maleri, vinteren
Aleksandr Alkhovsky (f. 1947), maleri, vinteren, olie på lærred, signeret, ca. 79 x 69 cm.

Varunr: 5566160
SEK 7 252 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
14:58
SEK 466
Jørn Ladegaard (cd). Komposition, olie på lærred
Jørn Ladegaard (f.1935). Komposition, signeret Jørn. L. 2001. Olie på lærred.H.80 x 60 cm (90 x 70) cm.

Varunr: 5707354
SEK 1 391 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
14:59
SEK 487
Agnete Varming (cd). Kystlandskab, akvarel på papir
Agnete Varming (1897-1983). Kystlandskab med både. Sign. Agnete Varming 1966. Akvarel på papir 15 x 21 cm. Indrammet bag glas.

Varunr: 5696638
SEK 1 669 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
15:00
SEK 487
Boris Ninemae
BORIS NINEMAE (1925-1991): "Fiskär - änkor", signerad samt a tergo betitlad, ca 22x27 cm.

Varunr: 5734848
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 10-08-2020
15:12
Se mer
Komposition af Ruben Eskekilde , olie blandet med sand på plade,
Komposition af Ruben Eskekilde (1915-?), olie blandet med sand på plade, signeret R. Eskekilde. 40 x 50 cm. (61 x 71 cm).

Varunr: 5375387
SEK 1 112 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
16:30
SEK 417
Serguei Andrijaka, stilleben
Serguei Andrijaka (f. 1958), stilleben. 1990. Olie på lærred. Signeret og dateret nederst til venstre og på bagsiden. Mål ca. 40 x 25 cm.

Varunr: 5649354
SEK 7 770 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
16:40
SEK 984
Søren Kent cd. Olie på plade
Søren Kent f. 1950. Komposition, olie på plade, sign. Søren Kent og dat. 91. 122 x 92 cm.

Varunr: 5714923
SEK 5 562 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-08-2020
17:01
SEK 626
Ulrika Hydman Vallien akvarell
ULRIKA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), Figurer och segelbåt, signerad Ulrica HV, akvarell, ca 65x49 cm

Varunr: 5734882
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-08-2020
17:18
Se mer
Andreas Lundberg
ANDREAS LUNDBERG (född 1973): Action, komposition, monogramsignerad, gicleeprint, bladmått ca 57x46 cm

Varunr: 5734892
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-08-2020
18:00
Se mer
Anni Grøndahl, akryl på lærred, 'Maskekomposition' (cd)
'Maskekomposition' af Anni Grøndahl (f. 1940), akryl på lærred. Sign. monogram AG. 80 x 60 (84 x 64). (cd)

Varunr: 5734661
SEK 1 112 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:00
SEK 487
Benno Artz, 'Broar', akryl på lærred (cd)
Benno Arzt, f. 1941. 'Broar', akryl på lærred, signeret og dateret 2006. H.89 x 116 cm. (93 x 120). (cd)

Varunr: 5734675
SEK 1 391 DK, Aalborg, Nibevej 10-08-2020
18:05
SEK 556
Benno Artz, 'Frihet', akryl på lærred (cd)
Benno Arzt, f. 1941. 'Frihet', akryl på lærred, signeret. H.100 x 100 cm. (101 x 101). (cd)

Varunr: 5734674
18:10
SEK 487
Jesper Knudsen, komposition (cd)
Jesper Knudsen (1964), komposition. akryl på lærred. Signeret og dateret på bagsiden, Jesper Knudsen 2004. 120 x 100 cm. UR.

Varunr: 5734982
SEK 6 953 DK, Herlev, Dynamovej 10-08-2020
18:10
SEK 8 622
Boris Ninemae oljemålning
BORIS NINEMAE (1925-1991): "På Skånes åkrar", signerad samt a tergo betitlad, ca 60x120 cm.

Varunr: 5734896
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 10-08-2020
18:12
Se mer
Ola Billgren olja på duk
OLA BILLGREN (1940-2001), stilleben, olja på duk, signerad och daterad Ola Billgren - 65, mått ca 70x55 cm

Varunr: 5734900
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-08-2020
18:24
Se mer
Nina Pery, 'Sunny'
Nina Pery (f. 1970), 'Sunny'. 2019. Olie på lærred. Signeret nederst til højre. Mål ca. 70 x 60 cm.

Varunr: 5674520
18:39
SEK 5 698
Mark Stolk. Olie og akryl på lærred. 'Peacocks'
Mark Stolk f.1964. 'Peacocks', olie og akryl på lærred, signeret og dateret 2020. 90 x 70 cm.Læs mere om auktionen her

Varunr: 5648920
SEK 5 284 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-08-2020
18:40
SEK 556
Sandro Dalakishvili, 'Pretty'.
Sandro Dalakishvili, 'Pretty'. Olie på lærred. Signeret nederst til venstre. Mål ca. 50 x 45 cm.

Varunr: 5674635
SEK 6 216 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:41
SEK 466
Stefanie Schlagenhauf. Knitted Canvas 'Pure'.
Stefanie Schlagenhauf (1969 - lebt in Berlin). Knitted Canvas 'Pure'. 2019. Getricktes antikes Leinen. Maße ca. 50x 50 cm. Stefanie Schlagenhauf studierte Malerei an der Kunstakademie in Strasburg. Seit 2000 beschäftigt sie sich mit der Verwendung von Leinwand als monochrome Fläche.

Varunr: 5668015
SEK 4 662 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:41
SEK 622
Sandra Kondam. Spatz.
Sandra Kolondam (1979 in München). Spatz. 2019. Öl auf Leinwand. Verso signiert und datiert. Maße ca. 30 x 30 cm. Sandra Kolondam lebt als freischaffende Malerin in der nähe des Starnberger See, Sie lässt sich von der Natur, die Täume und Alltag inspierieren. Sie lernte die Malerei u. a. bei ...

Varunr: 5635991
SEK 1 554 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:47
SEK 466
Mirian Gomeli. Thinker.
Mirian Gomeli (b. 1969). Thinker. 2018. Oil on canvas. Monogram and date at lower right. Approx. dimensions 110 x 140 cm.

Varunr: 5674692
SEK 30 044 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:47
SEK 932
Aleksandr Alkhovsky, maleri, landstryger
Aleksandr Alkhovsky (f. 1947), maleri, landstryger, olie på lærred, signeret, ca. 70 x 70 cm.

Varunr: 5566159
18:47
SEK 518
Holger Friedrich, 'Äpfel'
Holger Friedrich (f. 1964), 'Äpfel'. Olie på lærred. 2004. Med monogram og datering nederst til højre. Mål: ca. 50 x 50 cm. Indrammet. 55 x 55 cm

Varunr: 5627260
18:48
SEK 777
Klaus-Dieter Güldner. Ohne Titel.
Klaus-Dieter Güldner (1940 - 2020 Berlin). Ohne Titel. 2001. Acryl auf Leinwand. Maße ca. 105 x 105 cm. Güldner lebte als freischaffende Künstler in Berlin.

Varunr: 5722775
SEK 3 108 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:48
SEK 414
Aleksandr Alkhovsky, Polluted city
Aleksandr Alkhovsky (geb. 1947), Polluted city, oil on canvas, signature, approx. 57 x 140 cm.

Varunr: 5566085
SEK 12 432 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:48
SEK 414
Evdokia Grigorievna Usikova, Thanksgiving
Evdokia Grigorievna Usikova (1913-1996), Thanksgiving, oil on canvas, 1971, signature, reverse side bears date, title and mark by other hand, with thin frame ledger approx. 124 x 162 cm. PROVENANCE: Private collection, Italy.

Varunr: 5695294
SEK 28 490 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:51
SEK 414
Bettina Duesberg. Under Water.
Bettina Duesberg (b. 1961 in Germany - lives in Berlin). Under Water. 2019. Oil on canvas. Signature and date on reverse side. Approx. dimensions 200 x 180 cm.

Varunr: 5698869
SEK 124 320 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:53
SEK 62 160
El Bocho. Flowers.
El Bocho. Flowers. 2019. Oil on wood. Signature on reverse side. Framed. Approx. dimensions 71 x 51 cm.

Varunr: 5645799
SEK 23 828 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-08-2020
18:55
SEK 4 403
Klaus-Dieter Güldner, uden titel, 2002
Klaus-Dieter Güldner (1940 - 2020), uden titel, 2002. Akryl på lærred. Mål: ca. 125 x 125 cm.

Varunr: 5722801
18:56
SEK 414
12345...17»