Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 22  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
BENGT-GÖRAN KARLSSON olja på duk
BENGT-GÖRAN KARLSSON (född 1954): "Café gränden", signerad, olja på duk, ca 73x60 cm
Varunr: 5439412
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21-09-2019
12:00:00
Se mer
Oidentifierad oljemålning
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, modell, signerad, 35 x 27 cm.
Varunr: 5439417
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
12:15:00
Se mer
Ali Munsterhjelm Hamnmotiv
ALI MUNSTERHJELM (Finland, 1873-1944): Hamnmotiv i vinterskud, signerad Ali M.hjelm, olja på duk, ca 56x86 cm
Varunr: 5439423
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
12:33:00
Se mer
Hanne Hermann. Tre kompositioner (3)
Hanne Hermann (f. 1960). Tre kompositioner, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 50x50 cm. UR. (3)
Varunr: 5207006
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:41:00
SEK 1 007
Mikko Carlstedt
MIKKO CARLSTEDT (1892-1964): Stilleben, olja på duk, signerad och daterad -52, ca 55x67 cm
Varunr: 5439428
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
13:03:00
Se mer
Gian Rodolfo Dáccardi oljemålning
GIAN RODOLFO D'ACCARDI (1906-1993): Italiensk by, signerad, olja på duk, ca 54x65 cm
Varunr: 5439441
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
13:42:00
Se mer
Carsten Breum, To kompositioner. (2) cd
Carsten Breum f. 1953. 'Dansere fra Peru', olie på lærred, sign. og dat. på bagsiden Breum 2009 og 2010. 33 x 41 cm. og 35 x 23,5 cm. UR
Varunr: 5420229
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
13:57:08
SEK 432
Søren Melchior Hansen, hønsegård, olie på plade (cd)
Søren Melchior Hansen 1908-1977 cd. Skovparti, olie på plade, signeret og dateret 1973. H.60 x 71 cm (72 x 83 cm)
Varunr: 5417245
SEK 1 151 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
14:36:00
SEK 432
Jens Rost. Abstrakt komposition (cd)
Jens Rost født 1960. Akryl på lærred. Abstrakt komposition sign. Rost. 61 x 50 cm. Uindrammet. Læs kunstnerprofil her
Varunr: 5419778
14:41:00
SEK 504
Eskil Thybo, komposition (cd)
Eskil Thybo (1925-2018), komposition, olie på lærred, sign. TH-77, 65x78 cm. (67x80 cm).
Varunr: 5441375
14:46:05
SEK 504
Väinö Hervo landskabmaleri
Väinö Hervo (1894-1974). Landskabsmaleri, olie på lærred. Sign og dat. n.th. Väinö Hervo 45. Mål: 59 x 69 (79 x 89) cm.
Varunr: 5420997
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
14:50:00
SEK 432
Aksel Fjord 1900 tallet, motiv fra Bornholm, olie på lærred (cd)
Aksel Fjord 1900-tallet. Motiv fra Bornholm, olie på lærred, signeret. H.50 x 70 cm (63 x 83 cm)
Varunr: 5417227
15:02:00
SEK 432
Ubekendt kunstner. Komposition.
Ubekendt kunstner. Komposition. olie på lærred. sign. KOP 67. 66x 55 cm. ( 73 x 62 cm)
Varunr: 5428639
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
15:12:00
SEK 432
Victor Kvéderis 1909-1966, Landskab. Olie på lærred
Victor Kvéderis 1909-1966, Landskab, olie på lærred,Usigneret. 50x59 (65x83)cm.
Varunr: 5433857
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:32:20
SEK 432
Jon Gislason (f. 1955). Komposition
Jon Gislason (f. 1955). Komposition, olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt på bagsiden sign. og dateret 2008. 60 x 80 cm. Uden ramme.
Varunr: 5377752
SEK 5 756 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:37:40
SEK 2 158
Lena Kau Andreasen. Figurkomposition (cd)
Lena Kau Andreasen (f. 1936). Figurkomposition, akvarel på papir, sign. og dateret Lena Kau 90. Bladmål 63 x 87 (81 x 101) cm.
Varunr: 5439663
16:48:38
SEK 432
Kirsten Bøggild. 'Et nydeligt par' (cd)
Kirsten Bøggild (1937-2012). 'Et nydeligt par', akryl på lærred, sign. K. Bøggild. 55 x 60 (58 x 62) cm.
Varunr: 5439685
SEK 2 878 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:48:58
SEK 576
Channa Bankier olja på papper
CHANNA BANKIER (född 1947): "Darrhåret", olja på papper, signerad och daterad 1989, bildmått 62x46 cm
Varunr: 5439494
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21-09-2019
17:15:00
Se mer
Botvid Kihlman
BOTVID KIHLMAN (född 1930): komposition med växter, olja på duk, signerad Botvid Kilhlman, ca 84x89 cm
Varunr: 5439496
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 21-09-2019
17:21:00
Se mer
Roj Friberg
ROJ FRIBERG (född 1934): träd, signerad och daterad RF -74, blandteknik, ca 45x55 cm
Varunr: 5439502
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 21-09-2019
17:39:00
Se mer
Unbekannter Künstler, Abstrakte Komposition

Unbekannter Künstler, Abstrakte Komposition Farblithographie, 385/650, unten links unleserlich handsigniert und datiert, 1989. Maße: H. 30 (55), B. 40 (70) cm. Kaum Gebrauchsspuren.
Varunr: 5414317
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
18:20:00
SEK 429
Max Müller, maleri, 'Wolkenkratzer'
Max Müller, maleri, 'Wolkenkratzer', olie på lærred, signeret og dateret nederst til højre, 2004, mål: H. 105 x B. 100 cm. Fremstår med små slitagespor.
Varunr: 5390219
SEK 8 576 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
18:22:00
SEK 429
Max Müller, maleri, siddende nøgen kvinde
Max Müller, maleri, siddende nøgen kvinde, olie på lærred, signeret nederst til højre, 2004, mål: H. 90 x B. 60 cm. Fremstår med små slitagespor.
Varunr: 5390910
SEK 4 824 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
18:25:00
SEK 2 680
Nino Giuffrida
NINO GIUFFRIDA (1924): Figurer, signerad, tusch på pappar, bladmått ca 24x30 cm
Varunr: 5439516
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
18:33:00
Se mer
Pande Gde Supada, maleri, balinesiske kvinder
Pande Gde Supada, maleri, balinesiske kvinder, olie på lærred, signeret og dateret nederst til højre, 1987, indrammet, reliefagtigt farvelag. Mål: H. 93 (104) x B. 90 (101) cm. Fremstår med minimal farveslitage, flere hak i rammen.
Varunr: 5415481
SEK 4 288 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
18:45:00
SEK 429
Henrik Busk Andersen, 'Åh min elsker, dine kys brænder i mig' (cd)
Henrik Busk Andersen f. 1967, 'Åh min elsker, dine kys brænder i mig', akryl på lærred, sign. i monogram samt betitlet på bagsiden 100x50 cm. (104x54 cm).
Varunr: 5441158
SEK 3 741 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
18:50:00
SEK 2 446
Felix von Altersheim, Chromax Deluxe 14-farvet pigmenttryk, mat, på aluminium-sandwichplader/mat, titel: Miss Twiggy - Dadaismus - Urban
Felix von Altersheim, Chromax Deluxe 12-farvet pigmenttryk, mat, på aluminium-sandwichplader/mat, titel: Miss Twiggy - Dadaismus - Urban. Signeret, dateret og nummereret på bagsiden. Limiteret til 50 eksemplarer, 2018. Mål: 130 x 130 cm. Medium/teknik: aluminium-sandwichplader på 3 mm ...
Varunr: 5218148
SEK 10 720 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
19:00:00
SEK 5 092
Georges Damin cd. Olie på lærred. Sneklæde landskab med træer
Sneklædt landskab med nøgne træer malet af Georges Damin f. 1942. Olie på lærred. Sign. Damin H. 49 x 63 cm (65.5 x 80)
Varunr: 5411438
SEK 4 317 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
19:01:00
SEK 504
William Skotte Olsen cd. Olie på bordplade af teaktræ
William Skotte Olsen, 1945-2005. Komposition med figurer og fugl. Sign. WSO. Olie på bordplade af teaktræ fra sofabord. 54 x 130 cm. Udstående skrue i pladen.
Varunr: 5440765
SEK 14 389 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
19:15:00
SEK 11 799
Enrique Battista
ENRIQUE BATTISTA (född 1949), "utan titel", akryl på pannå, signerad, daterad a tergo- 91
Varunr: 5439529
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 21-09-2019
19:16:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 22  >>