Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Little luxury home tæppe
Little luxury home tæppe med opskåret luv. Viskose. Str ca: 542 x 652 cm. Håndknyttet i India. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5430193
SEK 43 168 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:17
SEK 21 584
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Square' 200 x 200 cm
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Square'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Varierende luvhøjde. Farve: 'Plum Red'. 200 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varunr: 5346145

SEK 1 151 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
12:28:23
SEK 504
Ingegerd Silow rölakan
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, jordtoner med inslag av lila och rosa, mått 236 x 170 cm.
Varunr: 5439422
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
12:30:00
Se mer
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle' 140 x 200 cm
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Ottekantet snit, varierende luvhøjde. Farve: 'Dessert Green'. 140 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varunr: 5418269

SEK 4 892 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
14:06:00
SEK 576
Åsa Åkerblom rölakan "Ljusterö"
ÅSA ÅKERBLOM, matta, rölakan, "Ljusterö", gröna, gula och vita toner, mått 240 x 170 cm.
Varunr: 5439455
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
14:39:00
Se mer
Indisk moderne Gabbeh tæppe 180 x 123 cm
Varunr: 5329641

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
15:25:00
SEK 432
Lys Patchwork tæppe af koskind. 185 x 123 cm.
Lys Patchwork tæppe af koskind med forgyldte detaljer. 185 x 123 cm.
Varunr: 5352867

SEK 2 878 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
15:51:00
SEK 576
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Ottekantet snit, varierende luvhøjde. Farve: 'Stone Grey'. 140 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varunr: 5418256

17:10:00
SEK 432
Moderne håndtuftet designtæppe
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige, rosa samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varunr: 5406067
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:03:00
SEK 432
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i overvejende brun samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: Ø 140 cm.
Varunr: 5406074
19:31:00
SEK 432
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varunr: 5406068
19:32:00
SEK 432
Kasthall matta
KASTHALL, matta, "Ingrid 919", ca 370x700 cm
Varunr: 5439569
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
20:38:00
Se mer
Matta Richter
MARIANNE RICHTER, "Glan", matta, Östergyllen, flossa, maskinvävd, ca 137x200 cm
Varunr: 5441773
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
16:02:00
Se mer
Moderne tæppe, model Milano, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Milano,viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Varunr: 5329909

SEK 3 453 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
18:43:00
SEK 648
Massimo. Moderne tæppe model Bamboo, 200 x 300 cm.
Massimo. Moderne tæppe model Bamboo, Steel Black, 200 x 300 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris. 12.995 DKK. Fremstår med trykmærker. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen ...
Varunr: 5442983

SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:02:00
SEK 5 180
Moderne tæppe, model Napoli, 170 x 240 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 170 x 240 cm. Modelfoto.
Varunr: 5329737

SEK 3 741 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:07:00
SEK 432
Little luxury home tæppe.
Little luxury home tæppe med opskåret luv. Viskose. 90 x 550 cm. Håndknyttet i India. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5431537
SEK 5 756 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:07:00
SEK 935
Moderne tæppe, model Torino Ø. 230 cm.
Moderne tæppe, model Torino. Viscose. Ø. 230 cm. Modelfoto.
Varunr: 5329712

19:12:00
SEK 648
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Varunr: 5329780

19:26:00
SEK 432
Indisk tæppe 170 x 150 cm
Indisk tæppe, med silke 170 x 150 cm
Varunr: 5346052

SEK 6 907 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
19:30:00
SEK 3 453
Indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Mål: Ø 140 cm.
Varunr: 5434981
SEK 2 014 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:30:00
SEK 504
Varunr: 5434982
19:30:00
SEK 432
Moderne tæppe, model Napoli, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Varunr: 5330200

19:34:00
SEK 504
Varunr: 5330020

19:41:00
SEK 432
Moderne tæppe, model Verona, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Verona, viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Varunr: 5329828

19:42:00
SEK 504
Little luxury home tæppe
Little luxury home tæppe med opskåret luv. Viskose. Str ca: 270 x 675 cm. Håndknyttet i India. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5428475
SEK 28 779 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
19:48:00
SEK 719
Varunr: 5330764

19:56:00
SEK 432
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm. Lys Grøn
Varunr: 5330236

20:18:00
SEK 1 007
Künstlerteppich der 1970er Jahre, Modell Sonne / Sunrise - Atelier für Teppichkunst
Handgefertigter Künstlerteppich der 1970er Jahre in der Art der Arbeiten von Ewald Kröner und Ruprecht Geiger, hergestellt vom „Atelier für Teppichkunst“ Deutschland. Modell Nummer 919 stilisierte Sonne / Sunrise. Rückseitig mit Etikett bezeichnet. Hochfloriger Schurwollteppich mit stilisiertem...
Varunr: 5426294
SEK 4 288 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-09-2019
20:33:00
SEK 3 484
Hay filtet uldtæpper, mål: 272x216 cm.
Hay tæppe af sort filtet uld. Fremstår med brugsspor og smuds. Mål ca. 272x2168 cm.
Varunr: 5440667
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
20:34:00
SEK 432
 1 2 3  >>