Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Viss, orientalsk håndknyttet tæppe, 142x103 cm.
Viss, orientalsk håndknyttet tæppe, uld på bomuld. Geometriske figurer og borter i polykrome farver, 142x103 cm.
Varunr: 5182803

SEK 4 774 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2019
20:39:00
SEK 1 966
Moderner Design Teppich/Wandteppich. 160 x 240 cm.
Großer moderner Teppich mit abstraktem Design. Maße ca.: 160 x 240 cm. Machinengewebt aus Wolle und Synthetik (80/20%). Eng gewebtes resitentes farbkräftiges Material mit Rutchfeste Unterlage. Mit zusätzliches gewebtes Band an den Rändern. Kann auch als Wandteppich angebracht werden. Hergestellt...
Varunr: 5212046
SEK 1 046 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
13:17:28
SEK 418
Tæppe
Tæppe ’NCFC’ af CC Tapis, 200 x 160 cm Himalaya-uld. Håndknyttet i Nepal. 125.000 knuder pr. m². Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5249802
SEK 10 460 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-03-2019
20:50:00
SEK 5 230
Großer Teppich der 1970er Jahre wohl Schurwolle
Großer Teppich der 1970er Jahre wohl SchurwolleD. 248 cmDeutliche Alters- und Gebrauchsspuren wie Schmutz- und Druckstellen.
Varunr: 5279676
SEK 1 046 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-03-2019
19:46:00
SEK 418
Golran Paralleli B3 tæppe. 300 x 250 cm.
Golran Paralleli tæppe. B3 Design by Dimore Studio. Uld samt broderet metaltråd på bomuld. Tre forskellige farver. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor. 300 x 250 cm.
Varunr: 5261084

SEK 42 121 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2019
19:58:36
SEK 21 060
Limited artist rug Picasso, Femme assise dans un fauteuil rouge
Limited artist rug Picasso, Femme assise dans un fauteuil rouge, by Desso, Limited edition, design of the motif from 1931, woven of pure wool, reverse side with label. Approx. dimensions: 90 x 115 cm, Condition commensurate with age with wear.
Varunr: 5256870
SEK 15 690 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-03-2019
20:08:00
SEK 7 845
Teppich mit chinesischen Mustern, Wolle auf Baumwolle, ca.: 260 x 188 cm
Teppich mit chinesischen Mustern, Wolle auf Baumwolle. Maße ca.: 260 x 188 cm. Hoher Flor, sehr weich, geringfügige Gebrauchsspuren.
Varunr: 5238547
SEK 4 184 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-03-2019
20:20:00
SEK 2 092
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Square' 200 x 200 cm
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Square'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Varierende luvhøjde. Farve: 'Plum Red'. 200 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varunr: 5229246

SEK 1 123 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2019
13:42:49
SEK 421
Varunr: 5229245

14:39:56
SEK 421
Teppich 240 x 170 cm
Teppich aus Indien. Wolle auf Baumwolle, maschinen-gewebt. Maße: ca. 240 x 170 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teils Flecken.
Varunr: 5272322
SEK 1 046 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2019
19:43:00
SEK 418
Teppich, maschinengewebt.
Teppich, maschinengewebt. Maße: 200 x 290 cm. Ausstellungsstück.
Varunr: 5267610
SEK 4 707 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2019
19:53:00
SEK 2 354
Moderne tæppe, Indien. 240x174 cm.
Moderne tæppe med svungne striber mod grøn bund, fremstillet i Indien. 240x174 cm.
Varunr: 5183989

SEK 7 020 DK, Herning, Engdahlsvej 31-03-2019
20:35:00
SEK 3 370
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Multifarvet. Ø 140 cm.
Varunr: 5268857

SEK 2 668 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2019
20:22:00
SEK 421
Moderne tæppe fra Indien, 247x170 cm.
Moderne tæppe i røde nuancer, fremstillet i Indien. 247x170 cm.
Varunr: 5182934

SEK 9 828 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2019
20:07:00
SEK 3 931
Nepalesisk tæppe med silkeindslag, 235x167 cm.
Flerfarvet tæppe i moderne design med silkeindslag, fremstillet i Nepal. 235x167 cm.
Varunr: 5182967

SEK 20 358 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2019
20:16:00
SEK 8 143
Tæppe fra Nepal med silke, 239x172 cm.
Sort/grå tæppe med silkeindslag i moderne design fremstillet i Nepal. 239x172 cm.
Varunr: 5182878

SEK 13 198 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2019
21:06:00
SEK 5 335