Utropspris
12345...361»   Varor pr. sida   10826 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld, 1.01 ct.
Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 1,01 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed VS2. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 2,9 g. Medfølgende AIG Milan certifikat.

Varunr: 6207978
SEK 39 463 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:13
SEK 31 007
Persisk Patcwork tæppe, 261 x 214 cm
Persisk Patcwork tæppe, fremstillet af ældre tæppe og kelim fragmenter. 261 x 214 cm

Varunr: 6164915

SEK 4 792 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
19:13
SEK 2 537
UNGARN. GULD, 20 Franc, 1881. Finhed 90,0%, vægt 6,45 gram. Pæn guldmønt i kapsel.

Varunr: 6229902
SEK 3 383 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:14
SEK 3 101
Georg Jensen. Ring af sterlingsølv, desin nr. 450
Georg Jensen. Ring udført af sterlingsølv, moderne design, i form af cirkelformet flade, asymetrisk placeret på ringskinne. Diam. på front ca. 3 cm. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. tSemplet Georg Jensen, 925s samt dessinnr. 450.

Varunr: 6227019
SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:14
SEK 2 114
Persisk Kelim Tæppe 156 x 422 cm.
Persisk Kelim Tæppe. Uld på uld. Brugsspor. 156 x 422 cm.

Varunr: 6204608
SEK 4 228 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:14
SEK 3 383
Bænk. Model Alex.
Bænk betrukket med Velour Matt Beige. Ben af sæbebehandlet egetræ. Model Alex. Mål. 160x52x49 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6221520

SEK 1 973 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
19:14
SEK 1 128
Rasmus Nellemann. Komposition (cd)
Rasmus Nellemann (1923-2004). Komposition, radering. Sign. og dat. "Rasmus Nellemann, 1976" 'Eget tryk'. 35 x 32 cm (70,5 x 63) (cd)

Varunr: 6229648
SEK 1 128 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2022
19:15
SEK 1 550
Ring af 8 kt. guld, str. 54½
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54½. vægt ca. 6,5 gram. Vejl. pris er 4.195,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6232010

SEK 4 228 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:15
SEK 3 101
Unikt og skabt af naturen, sofabord i massiv olieret Teakrod
Unikt sofabord fra roden af teaktræ. Teaktræs roden er gravet op, behandlet, poleret og olieret. L. 80 cm. B. 50 cm. H. 45 cm.

Varunr: 6194674

SEK 5 638 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:15
SEK 2 255
BELGIEN. GULD. 20 Franc, 1874. Finhed 90%, vægt 6,45 gram. Pæn guldmønt i kapsel.

Varunr: 6229906
19:15
SEK 3 101
Kinesisk vase af porcelæn, Kangxi stil 18/1900-tallet
Kinesisk vase af porcelæn dekoreret i farver med tempelløver i landskab. Kangxi stil 18/1900-tallet. H. 20 cm.

Varunr: 6202252
SEK 5 638 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-07-2022
19:15
SEK 2 819
To borde i massiv genanvendt træ (2)
To borde med plade i massiv genanvendt træ, stel i sortlakeret metal. Bordplade tykkelse på ca. 4,5 cm. Mål: ca H. 43 / 52 Ø. 36 / 50,5 cm. Modelfoto.

Varunr: 6176962

SEK 2 255 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:15
SEK 1 409
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i aluminium i grøn pulverlakering med patineretlook med glas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)

Varunr: 6103232

SEK 3 664 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:15
SEK 2 537
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 54. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varunr: 6197972

SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:15
SEK 423
Ubekendt kunstner, motiv fra Venedig, olie på lærred
Ubekendt kunstner, motiv fra Venedig, olie på lærred, usigneret. H.80 x 100 cm. UR. Farvebortfald samt krakelering.

Varunr: 6221652
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:15
SEK 423
Poul Nørreklit. Par stole, stål og læder, 1960'erne (2)
Poul Nørreklit. Par stole med betræk af patineret cognac-farvet læder, stel af forkromet stål. Fremstillet for P. Nørreklit Agenturer. H. 80 cm, Siddehøjde. 42 cm. Litteratur: Bo Bedre Januar 1964. Fremstår med patina.

Varunr: 6028808
SEK 9 020 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
19:15
SEK 7 047
Børge Mogensen. Folkestolen. Fire spisestole, egetræ (4)
Børge Mogensen. Folkestolen. Fire spisestole / shakerstole af massivt egetræ, formbøjet rygstykke, sæde af flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB Møbler, model J39, senere nyflettet i 2012. Sh. 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor på stel samt lettere løshed på flet, par stole med...

Varunr: 6230371
SEK 7 047 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 02-07-2022
19:15
SEK 5 919
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)

Varunr: 6158641

SEK 7 047 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:15
SEK 5 638
Robert Büchtger, to portrætter, kul på papir (2)

Varunr: 6189697
19:15
SEK 423
Persisk Keshan tæppe. 287x400 cm.
Persisk Keshan tæppe. uld på bomuld. 287x400 cm. Fremstår med rep. på kant.

Varunr: 5960970
SEK 9 866 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
19:15
SEK 7 611
To uindfattede brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.34 ct. H-I/VS-SI2P
To uindfattede brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.34 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed VS-SI2.

Varunr: 6226667

19:16
SEK 3 101
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Moderne ring udført i 14 kt. guld, Ringstr. 54. Bredde ca. 9 mm. ( målt det bredeste sted). Vægt ca. 3,7 gram.

Varunr: 6222311

19:16
SEK 3 101
Danske Guldsmedes Sølvvarefabrik, 'Rosenholm', middagsknive med skafter af sølv (12)
Danske Guldsmedes Sølvvarefabrik, 'Rosenholm', tolv middagsknive med skafter af sølv og blade af rustfrit stål. L. 20,5-21 cm (let længdevariation på blade). Samlet vægt ca. 874 g. Fremstår med brugsspor. (12)

Varunr: 6222847
SEK 2 537 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:16
SEK 1 832
Aage Albing. Brillantarmlænke af 14 kt. hvidguld, ca. 1960'erne, 0.35 ct.
Armbånd i 14 kt. hvidguld, selve lænken i sildebensmønster, fronten med satinerede led prydet med syv brillantslebne diamanter på tilsammen 0.35 ct. Farve: Crystal (J), klarhed: VS-SI. Udført ca. 1960'erne hos Aage Albing., København. L. 17,5 cm, B. 0,7-1,3 cm. Vægt 25 g. Fremstår med alm. ...

Varunr: 6210100
SEK 12 685 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:16
SEK 9 866
Rolex Datejust. Damearmbåndsur i stål og 18 kt. guld
Damearmbåndsur fra Rolex. Model Datejust, ref. nr. 6916, serienr. 6693XXX, ca. år 1981. Urkasse i stål, lynette af 18 kt. guld med diamanter, perlemorsskive med punktindeks påsat diamanter, datovisning, riflet krone med logo, mekanisk urværk med automatisk optræk, monteret på lænke af stål og 18 ...

Varunr: 6222556
SEK 62 013 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:16
SEK 49 329
Engelsk fægtedragt (2)
Engelsk fægtedragt af sortlakeret stål, vateret kanvas og skind samt handske. 1900'tallets midte. Fremstår med slitage. (2)

Varunr: 6203561
SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2022
19:16
SEK 1 691
Poul Henningsen. PH5 pendel, blå
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af blå lakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, heraf afskalninger samt buler.

Varunr: 6230633
SEK 1 128 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
19:17
SEK 916
Kay Bojesen Denmark. Lille abe, Georg Songbird / sangfugl, Mellem studenterhue (blå) & Mini studenterhue (blå) i org. æsker (4)
Kay Bojesen Denmark. Lille abe, Georg Songbird / sangfugl, Mellem studenterhue (blå) & Mini studenterhue (blå) i org. æsker. Udstillingsmodeller - enkelte håndteringsmærker. Fremstår ubrugte. (4) Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brugskunst m.m.

Varunr: 6224727

19:17
SEK 1 198
12 fl. Il Cellese 2018 ' Albino' hvidvin (12)
12 fl. Il Cellese 2018 ' Albino' hvidvin . 100% Sangiovese. Bianco Toscana IGT. I æsker af 6 fl. (12)

Varunr: 6134706

SEK 2 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:17
SEK 987
Robert Büchtger, kvindelige modelstudier, rødkridt og kul på papir (6)(cd)
Robert Büchtger (1862-1951). Kvindelige modelstudier, kul og rødkridt på papir, alle signerede bortset fra den mindste tegning. Ark ca. 52 x 38 cm. Aldersrelateret stand.

Varunr: 6216018
SEK 1 691 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
19:17
SEK 423
12345...361»