Utropspris
12345...284»   Varor pr. sida   8510 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149, cognac læder (2)
Deszine Talks. Et sæt hynder til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149. Udført i cognac læder. (2)

Varunr: 5896585

SEK 2 728 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-06-2021
19:28
SEK 409
Chesterfield. Tre-pers. sofa, rødt læder
Chesterfield. Tre-pers. sofa betrukket med rødt dybhæftet knapsyet læder, ben monteret med hjul. L. 198 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser samt én manglende knap

Varunr: 6031016
SEK 5 455 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-06-2021
19:29
SEK 1 091
Ole Skou Olsen (cd). Komposition, olie på lærred
Ole Skou Olsen (f.1932). Komposition, sign. og dateret på bagsiden. Ole Skou Olsen 1985. Olie på lærred. 65 x 54 cm. (71 x 60) cm.

Varunr: 6041288
SEK 1 091 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-06-2021
19:29
SEK 409
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld med prinsesseslebne, i alt 0.75 ct. (2)
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 18 prinsesseslebne diamanter, i alt 0.75 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Monteret med sikkerhedsskruer. Samlet vægt ca. 1,8 g. 0,62 x 0,62 cm. (2)

Varunr: 6037948
SEK 9 546 DK, Vejle, Dandyvej 17-06-2021
19:29
SEK 477
Børgen Jørgensen. Skulptur (cd)
Børge Jørgensen (1926-1998). Skulptur af børstet og poleret stål. Sign. og dat. Børge Jørgensen 1993. Med dedikation. H. 11 cm. Fremstår med løshed ved montering på fodstykke.

Varunr: 6031994
SEK 4 091 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-06-2021
19:29
SEK 818
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på seks stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på seks stk. Betrækket er fremstillet af cognacfarvet semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Ryg med to lynlåse, der flugter stolens form og samtidig gør det nemt at montere. Alle overtræk er testet. Der medfølger vejledning i af- ...

Varunr: 6027706

SEK 5 182 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-06-2021
19:30
SEK 1 637
Arkiv skænk af mahogni
Arkiv skænk af mahogni med tre skuffer, gem af messing, beklædt med læder Nøgler medfølger H. 80 x 105 x 61,5 cm

Varunr: 6040284
SEK 1 637 DK, Nivå, Stejlepladsvej 17-06-2021
19:30
SEK 477
Bordlamper, model Biswan
Bordlamper, model Biswan, hvide runde skærme, metal m/ krom look, H. inkl. skærm 54 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb samt skærme. (2)

Varunr: 5863528

SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 17-06-2021
19:30
SEK 477
Rolf Benz Freistil. Sofa samt puf / lænestol
Rolf Benz Freistil. Sofa samt puf / lænestol betrukket med tofarvet gråt møbelstof, løse siddemoduler og pude, stel af forkromet metal. L. 83-185, H. 76, D. 83, SH 41 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte pletter, nogle steder med lettere løst betræk.

Varunr: 6029328
19:30
SEK 477
Dezine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Dezine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med cognacfarvet læder, knapper af lysere cognacfarvet læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder. Bemærk: Sofaen samt læder stropper medfølger ikke. Modelfoto. (5)

Varunr: 6039101

SEK 6 273 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2021
19:30
SEK 409
Samling Aalborg juleakvavit fra 1981-2020 (40)
Samling Aalborg juleakvavit fra 1981-2020, alle i original emballage.

Varunr: 6025628
SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-06-2021
19:30
SEK 2 455
Anderssen & Voll for Muuto. To-personers sofa, model 'Outline' læder
Anderssen & Voll for Muuto. To-personers sofa, model 'Outline'. betrukket med læder (Refine Beige) stående på forkromet metal ben. Mål: H: 69, 5 cm. SH: 49 cm. B: 170 cm. D: 84 cm.Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris kr. 35.900,-

Varunr: 6031055

SEK 28 639 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-06-2021
19:30
SEK 3 273
Portræt af adelsmand og handelsagent Niels Peter Anton Bornholdt samt fru. Irish Mary Emily Bornholdt, 1894. (2)
Ubekendt kunstner. Portræt af adelsmand og handelsagent Niels Peter Anton Bornholdt (1842-1924), født i Hjørring, død i Riga samt fru. Irish Mary Emily Bornholdt (1840-1910), født i Irland. Olie på lærred, herreportræt med adskillige ordner, signeret/ betegnet i nedre venstre hjørne; C. M. ...

Varunr: 6012598
SEK 8 183 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-06-2021
19:31
SEK 1 773
Anderssen & Voll for Muuto. Lænestol, model 'Oslo lounge chair'
Anderssen & Voll for Muuto. Lænestol, model 'Oslo lounge chair' betrukket med møbelstof, monteret på ben af stål. H. 78 B. 80 Sh. 40 cm.

Varunr: 5950291

SEK 10 092 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-06-2021
19:31
SEK 546
12 flasker Barolo Luigi Einaudi 2008 i original kasse.
12 flasker Barolo Luigi Einaudi 2008 i original kasse. 94 point Robert Parker. Har været opbevaret korrekt men Lauritz.com indestår ikke for vinens drikkelighed.

Varunr: 6028321
SEK 6 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-06-2021
19:32
SEK 3 273
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6038876

SEK 3 273 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2021
19:32
SEK 409
Johannes Foersom & Peter Hjorth-Lorentzen. Et par 'Partner' lænestole. (2)
Johannes Foersom & Peter Hjorth-Lorentzen. Et par 'Partner' lænestole, model EJ-70, betrukket med brun læder, stel af matforkromet stål på firpasfod. H. 89. SH. 42, B. 62 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. (2)

Varunr: 6040366
SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2021
19:32
SEK 2 728
Jens Peter Groth-Jensen (cd). 'Sol i Stuen', litografi
Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006). 'Sol i Stuen', sign. Groth Jensen. Litografi 41/140. 50 x 65 cm. Indrammet bag glas.

Varunr: 6041426
19:32
SEK 477
Hvidmalet standur 1800 tallet (3)
Standur i kasse af hvidmalet og guldbronceret fyrretræ, bemalet urskive med romertal og blomsterdekoration, 2 lodder, intet pendul. Ca.1800. H.200 x 50 x d.19,5 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, opmaling/rep. på urskiven.

Varunr: 6018339
SEK 1 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-06-2021
19:32
SEK 409
Persisk Patchwork tæppe, 304x278 cm
Persisk Patchwork tæppe, fremstillet af persiske vintage fragmenter. 304x278 cm

Varunr: 5863218

SEK 5 182 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-06-2021
19:32
SEK 409
Tre-personers velour sofa med højrevendt chaiselong, model Tonic. L. 290 cm (2)
Tre-personers sofa med fire pyntepuder, højrevendt chaiselong. Betrukket med grøn velour, afsluttet på stel af sortlakeret stål. H. 71 cm. B. 290 cm. D. 95/170 cm. Siddehøjde 43 cm. Siddedybde 55/125 cm. Udleveres ny og ubrugt i to ubrudte emballager. Vejl. udsalgspris; 8.610 DKK .

Varunr: 5956257

SEK 9 001 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-06-2021
19:33
SEK 546
Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl. Samling porcelæn. (7)
Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl. Samling porcelæn bestående af Royal Copenhagen musselmalet sovseskål nr. 204 L. 25 cm (2.sort.), en lysestage nr. 2307 Ø 13,5 cm, tre små saltkar nr. 199, Bing & Grøndahl lille smørasiet nr. 236 Ø. 9,5 cm, fad Ø. 25 cm (fremstår med afslået hank, knækket hank ...

Varunr: 6042011
SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2021
19:33
SEK 3 000
Marina Salmaso (cd). Komposition, olie på lærred
Marina Salmaso (f. 1959). Komposition, sign. på bagsiden af lærred. Olie på lærred. 70 x 60 cm. (74 x 64) cm.

Varunr: 6041298
19:33
SEK 409
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987, mærkat herfra. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6010527
SEK 6 001 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-06-2021
19:33
SEK 682
EM fodboldtrøje nr. 13 fra 1992 med autografer
EM fodboldtrøje magen til Henrik 'Store' Larsens nr. 13 fra 1992, med autografer fra flere af spillerne fra EM, heriblandt Peter Schmeichel, Brian Laudrup, Lars Olsen, Lars Elstrup, Mogens Krogh, John "Faxe" Jensen, Kim Vilfort, Christofte, Mark Riber, Henrik Larsen, Richard Møller Nielsen m.fl. ...

Varunr: 6042388
SEK 3 273 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-06-2021
19:33
SEK 7 637
Imperios. Vintage herreur i 18 kt. guld med separat sekundviser, ca. 1950'erne
Vintage herrearmbåndsur fra Imperios, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med arabertal, separat sekundviser, plexiglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 37,6 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. ...

Varunr: 6001983
19:33
SEK 7 364
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt., to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret og satineret hvidguld prydet med dråbeformet onyx. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M (L. inkl. knude 39 og 38 cm). Art. nr. hhv. A2633-502, A2518-002 og A2537-002. Medfølges af Ole Lynggaard-æske. ...

Varunr: 6024919

SEK 6 819 DK, Vejle, Dandyvej 17-06-2021
19:33
SEK 477

Varunr: 5950287

SEK 10 910 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-06-2021
19:33
SEK 477
Deszine Talks. Daybed med sort læder
Deszine Talks. Daybed polstret med knapsyet sort læder, runde tilspidsede ben af træ. H. 38, L. 178, D. 71 cm. Modelfoto.

Varunr: 6039870

SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2021
19:34
SEK 477
Air France. Retro kalender, midt 1900-tallet.
Air France retro kalender. Front af glas med motiver fra Air France destinationer, dag, dato og månedkalender. Udført hos A. Ferrer S.A. MulHouse, Frankrig. 36 x 24. D. 3 cm. Midten af 1900-tallet. Fremstå med enkelte små afslag på kant.

Varunr: 6042189
SEK 8 183 DK, Herlev, Dynamovej 17-06-2021
19:34
SEK 1 500
12345...284»