Utropspris
12345...116»   Varor pr. sida   3475 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af sort læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i cognac læder.

Varunr: 6159126

SEK 2 840 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:11
SEK 2 272
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (8)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039635

SEK 4 260 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:15
SEK 3 408
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord/sidebord med plade af marmor
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord/sidebord med løs plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Monteringsskruer medfølger. H. 26, B. 45, D. 35 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Varunr: 6188533

13:20
SEK 3 408
Lievore Altherr Molina. 6 kontorstole, model Palm (6)
Lievore Altherr Molina. 6 kontorstole, model Palm, formstøbte sæder, monteret sortlakeret stel med hjul, Fremstillet af Arper, Italien. H. 81 cm. Sædehøjde 45 cm. Fremstår med brugsspor, ben med enkelte afslag samt sæder med ridser /mærker. (6)

Varunr: 6243065
SEK 4 260 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
13:22
SEK 1 420
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med lyst læder. Ø. 77 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varunr: 6229642

SEK 7 101 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:23
SEK 4 260
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. sofabord model Oku.
Kristian Sofus Hansen & Nicolaj Nøddesbo for NORR11. sofabord model Oku. Af mørkbejdset eg. 80 X 80 cm. H. 36. cm. I original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6046835

SEK 4 828 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:24
SEK 3 408
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model All For One. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model All For One. Sofabord/sidebord med løs plade af eg, stel af sort pulverlakeret stål. Monteringsskruer medfølger. H. 50, Ø. 35 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Varunr: 6189045

SEK 1 420 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:25
SEK 852
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (2)

Varunr: 6040499

SEK 1 988 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:30
SEK 1 136
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)

Varunr: 6158391

SEK 5 681 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:33
SEK 4 260
Sofa betrukket med uld / bøgetræ
Sofa betrukket med uld, ben af bøgetræ, H. 81 cm. L. 140 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor, bagside med pletter samt uld med slid og let smudset.

Varunr: 6246952
SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
13:36
SEK 426
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af stål, plade betrukket med rødbrunt læder. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varunr: 6229032

13:36
SEK 4 260
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (2)

Varunr: 6159414

13:38
SEK 1 136
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord, Ø 90 cm
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord årgang 2006 med cirkulær plade med hvid laminat, firpasfod fod af aluminium og forkromet metal. H. 70 Ø 90 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 6237936
SEK 9 089 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:42
SEK 7 101
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af bronzefarvet stål, plade af marmor. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varunr: 6229619

13:44
SEK 4 260
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Rama Chair. Loungestol med stel af sortlaseret egetræ, sæde og ryg monteret med kernelæder. Formgivet 2013. H. 69, B. 65, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med malingpletter på læder, pletter på læder og bagpå.

Varunr: 6187677

SEK 6 817 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:47
SEK 4 260
Club Chairs / par lænestole med brunt læder (2)
Club Chairs / par lænestole betrukket med brunt læder, løs sædehynde, H. 78 cm. Sædehøjde 42 cm. Fremstår med brugsspor samt læder med slid og mærker.

Varunr: 6243070
13:50
SEK 426
Børge Mogensen. To personers sofa
Børge Mogensen (1914-1972). To-personers sofa, betrukket med sort læder, løse hynder med dunfyld. Ben af massivt kirsebærtræ. Model 2212. Formgivet 1963. H. 80, Sh. 43, B. 158, D. 81 cm. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik. Fremstår aldersrelaterede brugsspor, herunder slidt læder og ridser på...

Varunr: 6233457
SEK 14 201 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:55
SEK 5 681
Par Wendelbo. 132 chair. Mørkegrå (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Ella col.4' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6091775

SEK 8 521 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
13:56
SEK 3 408
Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 8 stk. (8)
Læderovertræk til 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6158860

SEK 6 533 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:00
SEK 5 112
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (8)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039585

14:01
SEK 3 408
Wendelbo | Root Coffee Table.
Wendelbo | Root Coffee Table. Bordplade i sortbejdset egetræ, stel af sort pulverlakeret stål. H32 x B90 x D114 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6059540

14:02
SEK 4 260
Arne Jacobsen. Seks 7'er-stole -sort. Model 3107 (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Seks 7'er-stole, model 3107, stel af forkromet stålrør. Produceret af Fritz Hansen. Tegnet i 1955. Fremstår professionelt nybetrukket med sort anilinlæder. Sædehøjde 44,5 cm(6)

Varunr: 6177859
SEK 26 272 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:03
SEK 19 172
Sofabord af palisander, kehlet plade
Sofabord af palisander, kehlet plade. Ubekendt møbelsnedker / møbeldesign, 20 årh. Stel med sprosser og hjørner med synlige tapsamlinger. Stedvise brugs- og aldersspor. H. 45. 64 x 160 cm. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til ...

Varunr: 6247496
SEK 2 130 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
14:04
SEK 426
Poul Kjærholm. Par lounge-stole / lænestole, model PK-22 (2)
Poul Kjærholm. Par lounge-stole / lænestole, model PK-22 med stel af satinbørstet fjederstål, betrukket med originalt sort læder. Formgivet 1955. Fremstillede hos Fritz Hansen i 1987, med mærkat samt stempel herfra. H. 36/72 cm. B. 58/63 cm. D. 43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor samt to ...

Varunr: 6242570
SEK 35 503 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2022
14:05
SEK 23 432
Par Wendelbo. 132 chair. Grøn/gul (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med grønt møbelstof. H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.(2)

Varunr: 6059794

14:05
SEK 3 408
ATBO furniture. Fire reolmoduler i grålakeret træ. (4)
ATBO furniture. Fire reolmoduler i grålakeret træ med rum til opbevaring. Justerbare hylder. To moduler a´ 70 X 70 X 30 cm. Samt to vandrette moduler a´ 35,6 X 70 X 30 cm. Produceret hos ATBO furniture. Vægskinner medfølger ikke. Udstillingsmodeller med håndteringsspor, enkelte ridser og ...

Varunr: 6242696

SEK 7 385 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:08
SEK 3 692
Hyndesæt til Wegners gyngestol, model J16, sort læder
Hyndesæt til Wegners gyngestol, model J16, af sort skind. Stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg. Modelfoto.

Varunr: 6160686

SEK 3 408 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:09
SEK 2 556
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa.
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med gråt fløjl stof 'Rails col.4' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Udstillingsmodel med brugsspor, mærke samt skjold på siddehynde.

Varunr: 6071380

SEK 19 882 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:10
SEK 7 101
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af lakeret teak
Coph Furniture. Fritstående lav skænk af fineret og lakeret Teak. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af krom metal. Formgivet af Søren Stage, fremstillet i Danmark. Mål, H: 54,5 cm. B. 180 cm. D. 31 cm.

Varunr: 6121611

SEK 12 781 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2022
14:11
SEK 9 941
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Sort (5)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varunr: 6158453

14:13
SEK 5 397
12345...116»