Utropspris
12345...119»   Varor pr. sida   3565 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen. Sæt på seks 'Syveren', model 3107, i sort læder (6)
Arne Jacobsen. Seks "Syveren" stole, model 3107 med skaller af formbøjet krydsfinér, stel af forkromede stålrør, sædehøjde ca. 44,5 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med sort classic læder, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel møbelpolstrer. (6)

Varunr: 6198074
SEK 26 779 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:30
SEK 19 732
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oak' 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6188055

SEK 1 832 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
15:31
SEK 1 409
Artroom for Menu. Model Nubuck . Loungestol
Artroom for Menu. Model Nubuck. Loungestol, stel af sortpulverlakeret stål, sæde og ryg betrukket med aniline læder fra Sørensen, designet af Artroom. Fremstillet hos Menu. H. 75 B. 80 D. 70 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker.

Varunr: 6095477

SEK 8 456 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:31
SEK 2 114
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (2)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6039653

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:32
SEK 1 128
Arne Jacobsen. Bord, egetræ
Arne Jacobsen 1901-1971. Kvadratisk bord med plade af fineret eg, monteret på stel af aluminium med firepas fod. H. 70 cm. B. 70 cm. D. 70 cm. Fremstår med enkelte ridser og brugsspor.

Varunr: 6204152
SEK 6 483 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:37
SEK 5 074
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af messingfarvet stål, plade af marmor. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varunr: 6229597

SEK 7 047 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:39
SEK 4 228
Par Wendelbo. 132 chair. Grøn/gul (2)
Par Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med grønt møbelstof. H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.(2)

Varunr: 6059798

15:39
SEK 3 383
H. J. Wegner for Andreas Tuck. Fritstående skrivebord, model AT-305
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord med rektangulær plade med to klapper af fineret teaktræ, stel af massiv egetræ. Sarg med tre skuffer med runde greb. 1960'erne. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305. H. 73 L. 136-232 B. 76 cm. Fremstår nyrenoveret. Nøgle medfølge. Litt. Dansk ...

Varunr: 6176423
SEK 28 188 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
15:43
SEK 20 436
Emil Thorup for Handvärk. Sidebord med plade af marmor
Emil Thorup for Handvärk. Sidebord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. H. 47 B. 50 D. 50 cm. Udstillingsmodel med kanthak på stel.

Varunr: 6077096

SEK 3 946 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:43
SEK 3 101
Børge Mogensen. Hyndesæt til sofa, model 2213 (8)
Børge Mogensen. Hyndesæt af patineret læder til model 2213. Fremstår med patina, heraf to hynder med hul på læder samt krakeleringer på læder. (8)

Varunr: 6189068
SEK 4 792 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
15:47
SEK 3 383
Thams. Par tre pers. sofaer af bøg (2)
Thams. Par tre pers. sofaer af massiv bøg, løse hynder betrukket med rødbrunt læder. Fremstillet hos Thams Vejen. Mål pr. sofa H. 68, B. 208, D. 80, Sh. 44 cm. Fremstår med kraftige brugsspor og krakelering af læder. (2)

Varunr: 6224931
SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:48
SEK 493
Spisebord af fyrretræ
Spisebord af fyrretræ, tre skuffer i sarg. 160 cm. x 81 cm., H. 76 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Denne vare er en del af en større konkurs, der sælges hos Lauritz.com Herlev og Roskilde.

Varunr: 6216604
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:49
SEK 423
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)

Varunr: 6039096

15:51
SEK 5 638
Dansk møbelproducent. Tre og to-pers sofa (2)
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa samt to-pers. sofa betrukket med sort læder, ben af børstet stål, L. 172/215 D. ca. 85 Sh. ca.43 cm. Fremstår med brugsspor/ patina.

Varunr: 6158647
SEK 9 020 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
15:55
SEK 5 638
Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder

Varunr: 6140636

15:55
SEK 2 255
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Ovalt spejl grå

Varunr: 6094321

SEK 2 255 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
15:58
SEK 1 128

Varunr: 6158642

16:01
SEK 5 638
Kenyon Yeh for Menu. Model Yeh Wall Table Low. Sidebord hvid
Kenyon Yeh for Menu. Model Yeh Wall Table Low. Sidebord hvid af hvid pulverlakeret stål. H. 45, B. 40, D. 32 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. Bemærk at farven har en grålig tone.

Varunr: 6095492

16:02
SEK 1 973

Varunr: 6039658

16:03
SEK 1 128
Par reoler af teak. (2)
Par reoler af fineret teak. Senere monteret med ben af rustfri stål. H. 106 cm. B. 80 cm. D. 24 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte finerafslag.

Varunr: 6227600
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:04
SEK 1 691
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ,120 cm.
Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Invisibel' olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varunr: 6188030

SEK 2 678 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
16:05
SEK 2 114
Bønneformet sofabord.
Bønneformet sofabord med bordplade af hvid melamin og ben af forkromet stål. H. 46 cm. B. 102 cm. D. 70 cm. Fremstår med brugsspor og løst bordben.

Varunr: 6216631
16:05
SEK 423
Tre pers. sofa, model Vera
Tre pers. sofa, model Vera. Betrukket med Olena Midnight Grey,ben af sæbebehandlet eg. H. 78, B. 215, D. 94, Sh. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med håndteringsmærker og smuds på betræk, samt hul i bunddækken. NB. Tekst ændret 25.5.2023

Varunr: 6206100

SEK 5 356 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:06
SEK 2 114
Plankebord
Plankebord af massivt lyst træ. Sort lakeret træ. H. 74 cm. B. 235 cm. D. 100 cm. Fremstår med mærker og brugsspor. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle konkursauktionerne her

Varunr: 6229666
16:07
SEK 1 128
Seks stole med velour og sortlakeret metalstel (6)
Seks stole med ryg og sæde i velour med stel i sortlakeret metal. Måler: H. 87 cm, B. 50 cm, sh. 51 cm Minimale brugsspor. (6)

Varunr: 6200135

SEK 2 819 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:07
SEK 2 114
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (2)
To stk.Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum. Modelfoto. (2)

Varunr: 5863036

16:08
SEK 1 409
Par overpolstret lænestole. 1900-tallets midte (2)
Par overpolstret lænestole. med svungn ryg, overpolstret med gult/grønt møbelstof, ben af massivt bøgetræ. H. 80, Sh. ca. 40, L. B80 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor/slid.

Varunr: 6216663
SEK 2 114 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:11
SEK 705
Lavt sofabord af bejdset træ, 1900-tallet.
Lavt sofabord af bejdset træ. 1900-tallet. H. 42 cm. L. 114 cm. B. 114 cm. Fremstår med alm brugsspor.

Varunr: 6228211
SEK 1 128 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:13
SEK 423
Daybed med stel af aluminium, betrukket med gråt stof
Daybed med stel af aluminium, betrukket med gråt stof. H. 42 cm. L. 221 cm. B. 101 cm. Fremstår med brugsspor, lette mærker samt to små huller på kantsiden.

Varunr: 6225039
SEK 1 409 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
16:15
SEK 423
Wendelbo | Root Coffee Table.
Wendelbo | Root Coffee Table. Bordplade i sortbejdset egetræ, stel af sort pulverlakeret stål. H32 x B90 x D114 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6185266

SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
16:15
SEK 4 228
12345...119»