Utropspris
12345...111»   Varor pr. sida   3308 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord, oliebehandlet vild eg, udstillingsmodel
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord af massivt oliebehandlet vild eg med naturkant, medeformet stel af sortlakeret metal. Formgivet i 2017. Fremstillet hos dk3, model highlight table, mrk. herfra. H. 74 L. 300 D. 100 cm. Udstillingsmodel, med lettere brugsspor. Modelfoto.

Varunr: 5686633
SEK 25 031 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
08:52
SEK 1 669
Rundt bord med Hay ben
Rundt bord med plade af eg laminat afsluttet på Hay ben, H. 98 cm. Ø. 110 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, plade med flere afslag langs kant samt ben med ridser.

Varunr: 5600145
SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
08:56
SEK 417
Umberto Asnago. 'Progetti 63250', lænestol
Umberto Asnago for Giorgetti. Lænestol fra 'Progetti'-serien med stel af sortlakeret træ, armlæn af lakeret massiv Pau Ferro nøddetræ, betrukket med grønt stof stof. Fremstillet hos Giorgetti. H. 104 cm, B. 53 cm, Sædehøjde 50 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte pletter på stof.

Varunr: 5736543
SEK 6 119 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
09:41
SEK 765
Kristensen&Kristensen. Spisebord med udtræk og to integrerede plader.
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv eg med rustik præg, sortlakerede ben. Endeudtræk og to integrerede butterfly plader. Hjul under ben i den ende med udtræk. H. 77. L. 210/310. B. 100 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Vejl. udsalgspris 21.999 kr.

Varunr: 5723940

SEK 19 468 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
10:04
SEK 4 172
Dansk møbelproducent. Plankebord med plade i 30 mm massiv ask.
Dansk møbelproducent.. Plankebord med to-delt plade i 30 mm massiv stavlimet ask, Stel i stål. H. 75. L. 220. B. 100 cm. Vejl. udsalgspris 10.999 kr. Udstillingsmodel.

Varunr: 5695450

SEK 8 344 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
10:06
SEK 834
Tre- pers. sofa af bøg / uld
Tre- pers. sofa med stel af bøgetræ, løse hynder betrukket med uld, H. 75 cm. L. 205 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor samt ene armlæn med plet.

Varunr: 5727300
10:15
SEK 417
To hynder til Hans J. Wegner, 'Y- stolen'. Cognac læder (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner, 'Y- stolen'. Sæt på fire hynder, betrukket med læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfotos. Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 5736974

SEK 2 086 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
10:48
SEK 417
Fåtölj 1900-talets andra hälft
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, fast stoppad rygg och sits, klädsel av brun galon, sitthöjd ca 40 cm

Varunr: 5737943
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 15-08-2020
11:04
Se mer
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab, model Velvet.
Kristensen&Kristensen. Vitrineskab, model Velvet med kabinet i massiv bejdset ask, låger med laminat med læder. Greb i rulleret messing. Stel i sortlakeret stål. Udstillingsmodel. H. 153. B. 103. D. 42 cm.

Varunr: 5704525

SEK 13 906 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
11:06
SEK 487
Horsnæs. Seng af egetræ
Seng/daybed af egetræ Udtræksskuffe med greb af messing. H. 59 cm. B. 201 cm. D. 80 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5738429
SEK 1 391 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
11:06
SEK 417
Sofagruppe - 2 sofaer samt lænestol, uld (3)
Sofagruppe - 3 & 2 pers. sofaer samt lænestol betrukket med knapsyet uld, løse hynder, H. 68 cm. Sædehøjde 38 cm. L. 150/210 cm. Fremstår med brugsspor, bundstof med pletter samt uld med slid, pletter og farveforskel. (3)

Varunr: 5730407
SEK 2 086 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
11:14
SEK 417
Bokhylla sengustaviansk stil
BOKHYLLA, fanerad med mahogny, sengustaviansk stil, dekor av kannelyr, höjd ca 157,5, 117,5x30 cm

Varunr: 5737947
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
11:20
Se mer
Bänk
BÄNK, 1900-talets andra hälft, bemålad med stoppad klädd sitts, höjd 38, 136x48 cm

Varunr: 5737949
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
11:28
Se mer
Konstantin Grci "Chari One"
KONSTANTIN GRCIC, stolar, 2 st., "Chair One", för Magis, Italien, vitlackerad aluminium, stapelbara, sitthöjd ca 45 cm

Varunr: 5737954
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15-08-2020
11:48
Se mer
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret børstet jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 160 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Fremstår med en defekt låge samt et manglede stykke glas i siden.

Varunr: 5736407
SEK 1 391 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
11:52
SEK 417
Ljudabsorbent från Zilenzio
LJUDABSORBENT, från Zilenzio, textilklädd, tryckt motiv av Susanne Arvidsson, ettikettmärkt Zilenzio, mått ca 120x120 cm

Ingår i temaauktionen: Fortum - en företagsflytt

Varunr: 5737956
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15-08-2020
12:00
Se mer
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv lys ask.
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv lys ask, stel i stål. Fremstår med få brugsspor, dog område i den ene ende med slibning ved bordkant (lidt ujævn) H. 75. L. 200. B. 95 cm. Vejl. udsalgspris 8.999 kr.

Varunr: 5723781

SEK 7 787 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
12:08
SEK 487
Arne Norell fåtölj
ARNE NORELL, fåtölj, etikettmärkt stoppad och med textil, klädsel, sitthöjd ca 46 cm

Varunr: 5737958
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 15-08-2020
12:08
Se mer
Herrbetjänt
FRATELLI REGUITTI, herrbetjänt, Italien, mörkbetsad bok, hjultrissor, märkt FR BREVETTATO MADE IN ITALY, detaljer i mässing, höjd 110 cm

Varunr: 5737960
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 15-08-2020
12:16
Se mer
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White oil' olieret egetræ, 60 cm
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White Oil' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer i ...

Varunr: 5702508

SEK 1 808 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
12:17
SEK 417
Par Skalma armstole og en fodskammel. (3)
Par Skalma armstole. Stel i massiv bøg. Hynder i gråt/sort læder. Hertil fodskammel, ligeledes i bøg og læder. Stole H. 77, SH. 45 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. (3)

Varunr: 5738246
SEK 1 669 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
12:17
SEK 1 112
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder. Bagside med skridsikret materiale. (6)

Varunr: 5737094

SEK 2 781 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
12:18
SEK 695
Peter J. Lassen. Montana Entrésæt
Peter J. Lassen. Montana Entrésæt, bestående af et stort facetslebet spejl H. 109 x 69 cm. Modulet er monteret med vægophæng. H. 47 x B. 69,6 x D. 30 cm. Fremstillet i 12 mm hvidlakeret MDF plade. Fremstår med alm. brugsspor samt afskalling af maling. Se sidste billeder.

Varunr: 5738543
SEK 2 503 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
12:18
SEK 1 043
Bokhylla 1930/40-tal
BOKHYLLA, 1930/40-tal, bemålad, skåpdel med 2 bakomliggande hyllplan, 2 lådor, höjd ca 77, 111x280 cm

Varunr: 5737963
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
12:28
Se mer
Dansk møbelproducent. Indskudsborde af egetræ.
Dansk møbelproducent. Indskudsborde af egetræ med indlagte kakler i den største bord. Mål for største: H. 50. L. 55. D: 40 cm.. Brugsspor.

Varunr: 5729676
SEK 1 112 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
12:34
SEK 417
CHARLES & RAY EAMES DAR stolar 6 st
CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Chair DAR", stolar, 6 st, för Vitra, etikettmärkta undertill, formböjd plast, Eiffeli underrede i förkromad metall, inköpta 2005, sitthöjd ca 43 cm

Varunr: 5737965
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
12:36
Se mer
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (12)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på tolv hynder, betrukket med sort bøffel læder. Ca. 3 cm i tykkelse. produceret i EU. Bemærk, stol medfølger ikke. (12)

Varunr: 5634301

SEK 5 284 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
12:44
SEK 487
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Nouveau 65.
Julie Hugau & Andrea Larsson for Reflections Copenhagen. Spejl model Nouveau 65, Silver / Emerald / Burgundy. Ø. 65 cm. 4 mm facetteret spejl på sortmalet MDF. Original emballage. Modelfotos. Vejl. udsalgspris 2.900 DKK

Varunr: 5702661

SEK 2 781 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
12:54
SEK 487
Hay, Mags, to 2½ - pers. modul sofa med sort uld (2)
Hay.To 2½-pers. modulsofaer, model Mags, betrukket med sort uldtekstil. L. 228 cm. D. 94 cm. Sædeh. 40 cm. Der medfølger 2 puder til hver sofa. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.

Varunr: 5676078
SEK 9 734 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
12:57
SEK 556
Stort væghængt ur i form af tønde.
Stort væghængt ur i form af tønde. Udført i bemalet metal. H. 160. B. 125. D. 35 cm.

Varunr: 5561381

SEK 2 225 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-08-2020
12:58
SEK 487
12345...111»