Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 100  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vemb Polstermøbelfabrik. 3 pers. sofa i stribet uld, samt lav hvilkestol (2)
Vemb Polstermøbelfabrik. Tre pers. sofa samt lav hvilestol betrukket med lyst stribet stof, ben af bejdset bøgetræ. 1960/1970'erne. Sofa L. 190 H. 70 cm. Hvilestol H. 72 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4989047
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
12:21:00
SEK 389
Bruno Mahtsson Minafåtölj
BRUNO MATHSSON, "Mina", fåtölj, Bruno Mathsson International, formgiven 1978, stomme i skiktlimmad bok, klädsel i ljus sadeljord, stämplad "Bruno Mathsson International, Made in Värnamo Sweden", sitthöjd ca 41cm
Varunr: 5003349
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
12:27:00
Se mer
Domus. Sofabord med plade af bøg
Domus. Sofabord med plade af bøg, stel af stål. H. 47 cm. L. 135 cm. B. 85 cm.
Varunr: 4959534
SEK 1 036 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
12:30:00
SEK 389
Sideboard teak
SIDEBOARD, 1960-tal, teak, 2 lådor, höjd 79, 164x44,5 cm
Varunr: 5003354
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
12:42:00
Se mer
Bruno Mathsson & Piet Hein superellips
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, superellips, fanerat i björk, 4 förkromade spännben i metall, etikettmärkt "Bruno Mathsson International", höjd ca 70,5 cm, skivans mått 180x90 cm
Varunr: 5003356
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2018
12:48:00
Se mer
Casa Milano sideboard
CASA MILANO, sideobard, samtida, vitlackerad mdf, hyllplan samt skjutdörr i glas, höjd 63, 240x55 cm
Varunr: 5003358
12:54:00
Se mer
Stort forgyldt spejl nyrokoko ca.1860
Stort forgyldt spejl, ramme rigt udsmykket med rocailler, kæmninger og engle, nyrokoko ca.1860. H.120 x 127 cm. Fremstår med nyere forgyldning og spejlglas, nogle reparationer på ornamentik.
Varunr: 4995731
SEK 3 108 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2018
13:01:54
SEK 1 036
Otto Schulz. Et par lænestole fra Boet (2)
Otto Schulz 1882 - 1970. Et par lænestole, betrukket med sømbeslået møbelstofs velour, ben af bejdset bøg. Fremstillet hos Boet, Göteborg. 1940'erne. (2)
Varunr: 4970520
SEK 10 360 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:05:00
SEK 1 425
Nomad DOT modulsofa betrukket med velour, mørk grå
Nomad DOT modulsofa betrukket med mørk grå velour stof. På ryg er monteret knapper af stof i samme farve. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 moduler (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. L. 270 cm. i opstilling med puf foran. Nomad sofaen er designet af Danske ...
Varunr: 4964883

SEK 11 655 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2018
13:10:52
SEK 2 849
Sofabord indlagt med kobberplade, motiv med verdenskort
Sofabord indlagt med kobberplade, motiv med verdenskort. Bejdset stel. H. 52. 80 x 140 cm. Alm. stedvise brugs- og alderstegn.
Varunr: 5003666
SEK 1 036 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
13:15:00
SEK 389
Arne Jacobsen 4 stolar 'Sjuan'
ARNE JACOBSEN, Fritz Hansen, tillverkningsår 2003, 4 stolar 3107 "Sjuan", rödlackerade, benställning i förkromad metall, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5003364
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22-05-2018
13:15:00
Se mer
Sekretär von Sellaro Møbler
Sekretär von Sellaro Møbler. Konstruktion aus Holzfurnier, ausgestattet mit Schüben. Rückseitig bezeichnet. Maße ca: B. 63cm, H. 136cm, T. 42cm. Gebrauchsspuren.
Varunr: 5004079
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2018
13:15:46
SEK 868
Skrivebord, Amerikansk valnød
Varunr: 4662129

SEK 5 439 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2018
13:16:00
SEK 2 072
Engelsk skrivebordsstol, Chesterfield stil
Engelsk kontorstol i Chesterfield stil betrukket med dybhæftet sømbeslået læder, med vippefunktion og drejelig fempasfod af mahogni med hjul. Fremstillet hos Claridge, mærkat herfra. 1900-tallets 2. halvdel. H 123 Sh. 55 B. 79 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærke.
Varunr: 5004085
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:18:39
SEK 1 813
Dobbeltlåget vitrineskab
Antikbemalet glasvitrine udført i gustaviansk stil med hylder. Medfølgende nøgle. H. 212 B. 120 D. 42 cm. Låger binder lidt.
Varunr: 5002879

SEK 6 475 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:19:00
SEK 3 885
Hans J. Wegne fåtöljer
HANS J. WEGNER, fåtöljer, 1 par, AP16, Danmark, stomme i ek, ylleklädsel, formgiven 1951, sitthöjd ca 42 cm
Varunr: 5003367
SEK 25 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
13:24:00
Se mer
Duba B8. Luna cafeborde (2)
Duba B8. Par "Luna" cafeborde med kvadratisk bordplade fineret med bøgetræ, affaset kant. Monteret på krom stel med firpasfod. 80x80 cm. Højde: Modelfoto. Ligger usamlet i papemballage. (2)
Varunr: 4894873

SEK 3 885 DK, Herning, Engdahlsvej 22-05-2018
13:28:08
SEK 389
Elektrisk Lænestol med hvilestilling med justerbar fodskammel
Lænestol af sort læder med liggestilling. Hvilestilling med justerbar fodskammel, sæde og ryglæn. Elektrisk. Fremstår med brugsslitage og mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Varunr: 5003838
SEK 1 295 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
13:34:00
SEK 389
Skandiavisk Design. Et par lænestole. (2)
Et par lænestole, stel af sortlakeret træ, udspændt med ruskind, armlæn, sæde og ryg betrukket med brunt knapsyet læder. H. ca. 82 B. 72 Sh. ca. 39 cm. Fremstår med brugsspor, og et armlæn med revne i læder (2)
Varunr: 5003797
SEK 1 554 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
13:41:00
SEK 389
Konsolskab samt spejl med hylde, 1800-tallet (2)
Konsolskab af nøddefiner med svungen front hvori skuffe samt låge, Nøgle medfølger. H. 82 B. 72 D. 34 cm. Spejl med hylde, mahogni H. 140 D. 57 D. 26 cm.Fremstår med aldersrelateret brugsspor og slitage.
Varunr: 5002719
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
13:43:00
SEK 1 554
Ekornes Svane daybed/sofa
Ekornes Svane. Daybed/sofa af teak monteret med tilspidsede ben. Rum under sæde. Betrukket med grøn uld. H. 75 cm. B. 1556 cm. D. 71 cm. Fremstår med brugsspor og slidtage på betræk.
Varunr: 5004137
13:44:51
SEK 518
Hjørneskab i rosentræ, rokokostil
Hjørneskab i rosentræ i rokokostil, front prydet med intarsia og messingornamenter. Skabslåge, bag hvilke hylder. Nøgle medfølger. H.86, B83, D.54 cm Fremstår med alm. brugsspor og enkelte små skrammer.
Varunr: 5004142
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
13:55:58
SEK 583
Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord, eg, model 826, årgang 1966
Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært spisebord med bordplade af egefinér, monteret på stamme og sekspasfod af metal. H. 71. Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i Marts 1966. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varunr: 5004145
SEK 12 951 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
13:56:11
SEK 10 619
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 4829563

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2018
14:04:00
SEK 1 230
Paar Korbsessel der 1960/70er Jahre (2)
Paar Korbsessel der 1960/70er Jahre. Leichte Konstruktion aus Rohr, teilweise umwickelt mit Geflecht. Maße ca.: H. 77/78 cm, B. 70/65 cm, T. 69/66 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, teilweise ist die Umwickelung an den Beinen lose. Bitte beachten Sie, dass die Sessel etwas unterschiedlich sind. ...
Varunr: 4987279
SEK 1 928 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-05-2018
14:05:00
SEK 434
Et sæt på fire barstole (4)
Et sæt på fire barstole. Sortlaseret. Stel af forkromet stål. H. 110 cm. SH. 75 cm. B. 42 cm. Fremstår med brugsspor. (4)
Varunr: 4971235
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
14:09:00
SEK 389
Dansk møbelproducent. Gyngestol, stel af egetræ. Betrukket med lyse gjorde.
Dansk møbelproducent. Gyngestol, stel af egetræ. Betrukket med lyse gjorde. H. 42/104 B. 63 D. 48 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5002417
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2018
14:10:00
SEK 518
Vitrineskab. Hvid bemalet.
Vitrineskab. Hvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Seks glaslåger hvor bag hylder. Nederst tre skuffer. H. 188 cm. B. 90 cm. D. 40 cm. Modelfoto.
Varunr: 4655537

SEK 5 180 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2018
14:10:03
SEK 2 072
Piedestaler 1900-talets andra hälft
PIEDESTALER, 1 par, 1900-talets andra hälft, bronserade, dekor i pastellage, stenskivor, fotavslut i form av stiliserade lejonfötter, höjd ca 64 , 25x25 cm
Varunr: 5003382
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2018
14:12:00
Se mer
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119. Sort læder
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol EA-119 med armlæn af poleret aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempasfod i poleret aluminium med hjul. Sæde og ryg med betræk af sort læder, bagpå med hopsak. Vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Seneste generation ...
Varunr: 4971823
SEK 20 721 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2018
14:13:00
SEK 6 475
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 100  >>