Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 105  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Piet Hein og Bruno Mathsson. Ellipse spisebord med plade af hvid laminat,
Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Ellipse spisebord med plade af hvid laminat med senere hvid lakering, med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1978. Fremstår med brugsspor. Mærker under nyere lakering.
Varunr: 5285137
SEK 5 054 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
08:36:12
SEK 2 527
Et par væghængte vitriner, sortmalet (2)
Et par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. (2) dibs004bw
Varunr: 5252903

SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
09:38:00
SEK 491
Fåtölj med fotpall
FÅTÖLJ med FOTPALL, Jio möbler, 1900-talets mitt, ben i lövträ, hjulförsedd fotpall, stoppad textil klädsel, sitthöjd ca 43, total höjd 97 cm
Varunr: 5281767
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:08:00
Se mer
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Grå/brunt læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med grå/brunt læder. Tykkelse ca. 3 cm. (6)
Varunr: 5285211

SEK 3 650 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:10:43
SEK 562
Salongsgrup gustaviansk stil
MATGRUPP / SALONGSGRUPP, 10 dlr, nygotisk/blandstil, slutet av 1900-talet, fanerad med mahogny, bestånde av: 1 vitrinskåp, tvådelat, överdel med dörrar i vitrin och spröjs, invändigt med hyllor i glas/trä samt speglar och belysning, underdel med skåpdörrar, och lådor, beslag i pattinerad metall, ...
Varunr: 5281769
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:12:00
Se mer
Tøjstativ af 'vandrør'
Tøjstativ af 'vandrør' monteret på hjul. H. 167 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Brugsspor.
Varunr: 5285243
SEK 1 123 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:26:00
SEK 421
Snurrstolar
SNURRSTOLAR, 4 st, samtida, karmar i blankpolerad aluminium, klädsel i konstläder, på hjutrissor, höj och sänkbar
Varunr: 5281781
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
10:36:00
Se mer
Daybed af cognacfarvet læder
Daybed. Polstret med hynde af knapsyet cognacfarvet læder. Ben af poleret stål. L. 180 cm. B. 70 cm. H. 36 cm.
Varunr: 5229212

SEK 7 020 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
10:40:00
SEK 3 370
Aldo Tura serveringsvagn
ALDO TURA, serveringsvagn, 1950/60-tal, Italien, klädd i lackat getskinn, ställning i gulmetall, klaffar med sarg, uppsvängda handtag, höjd 67, 75x38+20+20 cm, total höjd ca 74 cm
Varunr: 5281784
10:42:00
Se mer
Peter J. Lassen, Montana, kontormoduler på hjul (2)
Peter J. Lassen. Montana, to kontormoduler af lakeret MDF, front med skuffer, på hjul, 2 nøgler medfølger. H. 58 cm. B. 41 cm. D. 60 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og enkelte afslag / hakker. (2)
Varunr: 5284015
SEK 1 966 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
10:44:51
SEK 842
Spejl af teak
Spejl i ramme af teak, antagelig Aksel Kjærsgaard, 79,5x44,5 cm. Brugsspor.
Varunr: 5283154
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
10:52:13
SEK 632
Lænestol betrukket med læder, 20 årh
Lænestol / 'club chair' betrukket med læder, 20 årh. Cabriole ben af sortlakeret træ. Løs sædehynde. Kanter med pyntesøm. Brugsspor og patina, herunder slitage og stedvise pletter/stænk. H. 84. B. 74. Sædedybde 59. Sædeh. 46-47 cm.
Varunr: 5285376
SEK 2 106 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
11:06:00
SEK 491
Fällbord Birdcage mahogny
FÄLLBORD, mahogny, England, Georg III, modell "Birdcage", tredelad pelarfot, höjd ca 71, diameter 76 cm
Varunr: 5281789
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:08:00
Se mer
Arkivskåp i teak, 1960-tal
ARKIVSKÅP, teak, 1960-tal, för väggmontering, dragdörrar, invädnigt inredd med arkivlådor i plåt, mått ca bredd 105, 42x42
Varunr: 5281794
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-03-2019
11:18:00
Se mer
Gärsnäs karmstolar
ÅKE AXELSSON, ''Riksdagen'', karmstolar, 4 st, Gärsnäs, stomme i bok, stoppad klädsel i grå textil och skinn, stämplade undertill, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5281796
11:22:00
Se mer
Konsolbord nyrokoko
KONSOLBORD, bronserat, 1800-talets slut, nyrokoko, med stenskiva, skuren dekor, höjd ca 77, 69x32 cm
Varunr: 5281798
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:26:00
Se mer
Börge Mogensen stolar
BÖRGE MOGENSEN, stolar, 6 st, 'Folkstolen' modell J39, formgivningsår 1947, i ek, flätade sitsar, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5281802
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
11:34:00
Se mer
Jørgen Rasmussen for Fritz Hansen. Seks kontorstole. (6)
Jørgen Rasmussen for Fritz Hansen. Seks kontorstole med sæde og ryg i sort PU-skum, stel i aluminium, hæve/sænke funktion. Fremstillet ved Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, enkelte hjul ruller ikke ordentligt. (6)
Varunr: 5285180
SEK 1 404 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2019
11:36:00
SEK 421
Byrå 1800-tal
BYRÅ, 1800-tal, sengustaviansk, fanérad i mahogny, intarsiadekor, beslag i mässing, 2 lådor, höjd 83, 115x50 cm
Varunr: 5281804
11:38:00
Se mer
Reolsystem, Mondrian, Bambus (3)
Reolsystem model Mondrian til vægmontering, produceret i bambus. Bestående af tre moduler, med to rum samt skuffe. hylde/reolkassen kan vendes som ønsket. To stk. Model Small H. 43 x 57,5 D. 15 cm. En Model Large H. 54 x 71,5 D. 23 cm. Udleveres i original emballage. 1 stk 72x55x24 vægt ...
Varunr: 5276975

SEK 2 246 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
11:45:23
SEK 842
Dulton Beat folding chair, Yasu Sasamoto
Yasu Sasamoto for Dulton Beat folding chair. Barstol af rustfrit stål, delvis forkromede og rødt sæde. Justerbar højde Max.: 59cm Min.: 43cm, B. 37 cm. Leveres i original emballage.
Varunr: 5280824

SEK 1 123 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2019
11:50:00
SEK 421
Gubi. Beetle stol, sort plast
Gubi. Beetle stol. Sort lakeret stel. Skal af sort plast. H. 86 cm. B. 48 cm. SH. 45 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 5285448

11:59:30
SEK 491
Alvar Aalto
ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, 1900-talets mitt , formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm
Varunr: 5281808
12:02:00
Se mer
Ronan & Erwan Bouroullec. Cafebord model Belleville Bistro.
Ronan & Erwan Bouroullec. Cafebord model Belleville Bistro, bordplade af hvid laminat med sort pulverlakeret stel. Fremstillet for Vitra, mrk. herfra. Udstillingsmodel. Mål: Ø. 80 cm. H. 74 cm.
Varunr: 5285446
SEK 1 685 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
12:04:18
SEK 562
Kolonn / byrå gustaviansk stil
BYRÅ / KOLONN, sent 1900-tal, sengustaviansk-stil, vitmålat med blå dekorerad bård, dörr med bakomliggande hyllor och lönnfack nedtill. Höjd 140 cm, 72x72 cm.
Varunr: 5281812
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
12:10:00
Se mer
Gijs Papavoine ''Castor'' fåtölj
GIJS PAPAVOINE, ''Castor'' fåtölj, ca 1950/80-tal, för Montis, klädsel i rött skinn, ben i palissander, sitthöjd ca 42, totalhöjd ca 101, 82x78 cm
Varunr: 5281815
12:16:00
Se mer
Konvolut: Bistrotische / Tische (13)
Konvolut: Bistrotische / Tische (13). Gestell aus massivem Holz. Quadratische Tischplatte in Melamin. Unterschiedliche Formen und Maße. Maße: ca. H. 76 cm, B. 70 cm, T. 70 cm / zwei Sofatische ca. H. 54 cm, B. 80 cm, T. 60 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren. (13)
Varunr: 5262361
SEK 1 046 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:13
SEK 418
Bett / Doppelt-/ Bettgestell
Bett / Doppelt-/ Bettgestell. Konstruktion aus Holz. Maße: ca. 200 x 200 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Im ausgebauten Zustand.
Varunr: 5260022
12:23:18
SEK 418
Antonio Citterio, Freischwinger / Bürostühle Modell Visavis, für Vitra (6)
Antonio Citterio, sechs Freischwinger / Bürostühle Modell Visavis, für Vitra. Stahlrohrkonstruktion mit gepolstertem Rücken und Sitz, mit schwarzem Stoff überzogen. Maße: H 80, B 54, T 50, Sh 46. Mit Alters- und Gebrauchsspuren. (6)
Varunr: 5267320
SEK 3 138 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:23
SEK 2 354
Arch. Egon Eiermann, Schreibtisch / Zeichentisch, Ausführung von Richard Lampert
Schreibtisch / Zeichentisch, deutsches Design von Arch. Egon Eiermann. Entwurf von 1953, Ausführung von Richard Lampert. Konstruktion mit Gestell aus verchromtem Stahlrohr, lose aufliegende Tischplatte aus massiver Buche. Maße ca.: H. 76-86 cm, B. 190 cm, T. 90 cm. Gebrauchsspuren, Kanten ...
Varunr: 5251347
SEK 2 615 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-03-2019
12:23:34
SEK 418
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 105  >>