Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 141  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Varunr: 5386864

SEK 6 043 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
11:44:00
SEK 791
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5366803

SEK 5 180 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
12:00:00
SEK 2 302
Bruno Mathsson jetson fåtölj
BRUNO MATHSSON, "Jetson", fåtölj, DUX, formgiven 1969, förkromad benställning med snurrfunktion, klädsel och nackkudde i vitt läder, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5439415
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
12:09:00
Se mer
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo, Bænk
Anderssen & Voll for Muuto. Bænk, model 'Oslo'. betrukket med blåt møbelstof stående på lakeret metal ben. Mål: H. 45 D. 73 L. 150 cm. Udstillingsmodel
Varunr: 5330064

SEK 11 511 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
12:17:00
SEK 2 302
Seks italiensk design stole (8)
Seks italiensk design stole, grå velour monteret på ben af træ, sædehøjde ca. 47 cm. Fremstår med minimale (6)
Varunr: 5430179
SEK 24 462 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:04
SEK 2 014
Sofabord/ Indskudsborde (2)
Indskudsborde, Sofaborde, stel af stål, plader af glas. Antagelig fremstillet hos Italiensk producent, ikke mærket. H. 35-41 cm, D. 92 cm. Fremstår med brugsspor (2)
Varunr: 5434177
SEK 7 195 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:11
SEK 6 331
Lounge Sofa, tre-personers
Italiensk møbelproducent, tre-pers. sofa betrukket med velour, ben af træ. L. 225 , Sh. 45 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5430242
SEK 18 706 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:31
SEK 2 014
Afsætningsbord
Afsætningsbord, beklædt med læder, front med 3 skuffer. H. 76, L. 120, D. 40 cm.
Varunr: 5430296
12:19:41
SEK 1 079
Par lounge stole samt par skamler (4)
Par lounge stole / lænestole samt par skamler betrukket med gråt velour, ben af sortlakeret metal og træ. (4)
Varunr: 5430238
12:19:53
SEK 863
Reol
Reol / skohylde af sortlakeret metal. H. 60, L. 110, D. 28. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5431099
SEK 3 741 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:19:59
SEK 576
Afsætningsbord
Afsætningsbord / sidebord. Stel af sortlakeret metal, plader af glas. H. 76, L. 121, B. 36 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5431096
12:20:04
SEK 432
Møbelproducent. Sofabord, røgfarvet spejlglas
Møbelproducent. Sofabord af røgfarvet spejlglas. H. 35 B. 92 D. 92 cm.
Varunr: 5430295
SEK 5 756 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:20:09
SEK 1 007
Væghængt skoskab
Skoskab af hvidlakeret MDF, to låger, bag hvilke hylder til sko. H. 78 L. 100 D. 38 cm. Vægbeslag medfølger. Fremstår med brugsslitage. Nøgler medfølger.
Varunr: 5430299
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:20:15
SEK 432
MOS Design m.m. Sofaborde og bakker (5)
MOS Design. 3 Sofaborde / sideborde, stel af patineret metal, plader af møbelplade/kunstmateriale. Ø 60 - 120. H. 22 - 49 cm. Hertil 2 bakker fra anden producent. (5)
Varunr: 5430266
SEK 12 950 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
12:20:20
SEK 1 727
Garderobestativ
Garderobestativ af sortlakeret metal. H. 162, B. 120 cm.
Varunr: 5430297
12:20:25
SEK 504
Notre Monde. Spejl
Notre Monde. Patineret spejl i ramme af sortmalet metal. Rammemål 152 x 122 cm.
Varunr: 5431102
12:20:38
SEK 648
Dansk producent., Sminkebord m. spejl
Sminkebord m. spejl. Produceret af dansk producent.. Konstruktion bemalet trae. B.150 cm. Brugsspor.
Varunr: 5428465
12:23:55
SEK 432
Ektorp. Tre-pers. sofa.
Sofa fra Ikea, model 'Ektorp', 3-pers, aftagelige sæde- og rygpuder, aftageligt betræk i beige. L. 220 cm, d. 90 h. 90 cm.
Varunr: 5434606
12:24:14
SEK 432
Charles Eames. Kontorstol, EA-108
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, EA-108 med stel af forkromet aluminium, firepas fod. Sæde og ryg med betræk af grønt hopsak. Formgivet 1958. SH. 46 cm. Fremstillet hos Vitra. Brugsspor.
Varunr: 5347774
SEK 7 195 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:06
SEK 1 727
Arne Jacobsen. Sæt på seks armstole, model 3207, sort classic læder (6)
Arne Jacobsen. Sæt på seks armstole, 'syveren' med skal af formbøjet krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3207. SH. 43 cm. Fremstår professionel nybetrukket med sort classic læder Anilin læder. (6)
Varunr: 5368873
SEK 40 290 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:15
SEK 13 238
Charles Eames. En armstol, model EA-108
Charles Eames. En kontorstol fra serien "Aluminium Group Konference". Stel samt firpasfod af aluminium, sæde og ryg betrukket med originalt blå grønt hopsak. SH. 46 cm. Formgivet i 1958, fremstillet hos Vitra, model EA-108. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5375153
SEK 5 756 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:31
SEK 2 302
Charles Eames. Soft Pad armstol, model EA-208
Charles Eames. Soft Pad armstol, model EA-208. Sæde og ryg med betræk af brunt læder, firpasfod og armlæn i poleret aluminium. Formgivet 1969. SH. 50 cm. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med ridser på stel og armlæn samt brugsspor.
Varunr: 5371634
SEK 12 950 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:26:41
SEK 3 166
To delt vitrineskab i grå antikbemaling. (2)
To delt vitrineskab. Udført i grå antikbemalet træ. indvendigt hvidmalet. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med fire glaslåger hvor bag hylder. Underdel med seks skuffer samt to låger. H. 212 cm. B. 155 D. 44 cm (2)
Varunr: 5357017

SEK 7 195 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
12:27:06
SEK 1 583
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder. Kanvas medfølger, stol medfølger ikke. Modelfoto.
Varunr: 5411186

SEK 3 453 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
12:30:00
SEK 1 223
Dragkiste, 1800 tallet
Dragkiste i massiv eg, intarsia i lyst træ, detaljer i messing. Nøgle medfølger. H. 140, B. 130, D. 58 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder overfladiske mærker og enkelte finerskader.
Varunr: 5413815
SEK 1 151 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:36:49
SEK 504
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White oil' olieret egetræ, 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White Olil' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer i...
Varunr: 5379924

SEK 4 317 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
12:44:00
SEK 576
Lænestol, mørkegrå møbelstof
Lænestol, betrukket med mørkegrå møbelstof, stående på ben af lakeret gummitræ. Mål: H. 78 D. 95 B. 81,5 cm. Leveres i original indpakning.
Varunr: 4971735

SEK 2 158 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
12:48:00
SEK 576
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol 'Langue'
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11. spisestol, med stel af massivt bejdset bøg, skal af formstøbt plast. Fremstillet for NORR11. H. 79 cm. B. 50,5 cm. D. 50 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5420528

12:50:00
SEK 504
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol model Langue Avantgarde Dining Chair
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik. Spisestol model Langue Avantgarde Dining Chair, Stel af stål, ryg og sæde af plast. Fremstillet for NORR11. H. 78 cm., B. 50 cm., D. 51 cm., siddehøjde 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5420451

SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
12:51:18
SEK 576
Reol af palisander
Reol af palisander, med tre hylder og udfaset kant på front. H. 142 cm. D. 27 cm. B. 110 cm. Fremstår med hul i bagbeklædning, ridser og mærker. Samt løse hyldebærere. Monteret løst på sokkel.
Varunr: 5441186
12:55:23
SEK 432
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 141  >>